Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 2010 Magyarország? Lehet ilyet!? fórum

2010 Magyarország? Lehet ilyet!? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
43. mh07 (válaszként erre: 37. - Asszonyka)
2010. szept. 1. 17:47

Akkor kártérítéssel kíván élni, ha jól értem.

Javaslat: vannak olyan jogászok - ill. a jobbak ilyen esetben ezt teszik- akik a kártérítési összeg x százalékáért vállalják az ügyet, így Ők is érdekeltek a tárgyalás kimenetelében.

Azonban azt tudnotok kell, hogy a munkaügyi bíróság ma már nem ingyenes, ahhoz hogy elkezdjenek egy pert fizetni kell. Érdemes mindennek nagyon alaposan utánna járni és valóban egy profi jogászt megkeresni - akár itt a neten is van több olyan hely ahol adnak tanácsot - aki az erkölcsi kártérítés minden csínyját-bínyját ismerik.

2010. szept. 1. 17:47

Alapban: a munkaszerződés "készült x példányban, kapják:dolgozó-stb!"hol a gyerek példánya?

Az anyuka sem tudja, hogy ez okirat-ami alapján bizonyítható a foglalkoztatás,munkaviszony kezdete,szolgálati idő,járulék fizetési kötelezettség.

Azért még nincs minden veszve, a bérjegyzékek is bizonyíthatják a munkavégzés tényét, a munkáltató központjában meg kell lenni egy eredeti példánynak.

41. asszonyka (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2010. szept. 1. 17:46
Ugy gondolom neked van igazad! Csakhogy ez a ketto egyutt van megfogalmazva.Tehat mivel jelenleg nincs nalam ez a papir nemtudom megmondani milyen "cime" van.
40. lisa65 (válaszként erre: 37. - Asszonyka)
2010. szept. 1. 17:44
Áruld már el nekünk légyszi, hogy végül mi az amit aláirt a fiad most? Mi a neve annak ami át lett húzva és amire a munkajogász azt mondta az úgy jó ahogy van? Mert szerintem ez felmondás!
39. lisa65
2010. szept. 1. 17:43

Lányok amikor az ember ott hagy egy munkahelyet, akkor nem munkaszerződést ir alá, hanem felmondást!

Semmi köze a próbaidőnek a felmondáshoz!

38. stokimagdi (válaszként erre: 34. - Lisa65)
2010. szept. 1. 17:43

Lányok! Ne mááár !

Az eredeti munkaszerződés lett össze-vissza firkálva !

37. asszonyka (válaszként erre: 23. - Mh07)
2010. szept. 1. 17:42
Nem mar ide nem akar visszamenni.
36. stokimagdi (válaszként erre: 23. - Mh07)
2010. szept. 1. 17:40
Igy bizony !!!! :D
2010. szept. 1. 17:38

Hogy is van ez.?

Azt irod a szövegrészben szerepel a 2009.

És ott van a volt főnök neve is, ugye?

Namármost egy munkaszerződés csak úgy érvényes, ha mindketten aláirják, mivel a fiad aláirta, és ott a 2009 és a volt főnök neve, akkor nem értem a jogászt. A 3 hónap is látszik annak ellenére hogy át van húzva, nem ?

2009.-től 2010. augusztusig igencsak több mint 3 hónap.

Hogy lehet egy ilyen össze-vissza árfirkált szerződést elfogadni. Ez hihetetlen. Nincs ott másik jogász, csak az az egy?

Ne hagyjátok magatokat lerázni.

34. lisa65
2010. szept. 1. 17:38
Márpedig ha felmondást irt alá, mind a két fél akkor abban tényleg nincs semmi, addig amig be nem bizonyitod, hogy Ti nem akartatok felmondani!
2010. szept. 1. 17:37

Menjetek ügyvédhez! Én mondjuk elmennék ahhoz akivel eddig intéztem a dolgaim, mert független, és az én érdekemet nézi. Ha nyerek, ő is nyer, azért mindennek utánna jár. Gondolom a munkaügyin meg fix bérért dolgoznak, nekik mindegy, hogy veled mi lesz. De ez baromira nem hivatalos így. Pl amikor csináltunk valami szerződést, ha 20 oldalas is volt, és elgépelt benne valamit, kuka, és újat nyomtatott, mert ez úgy hivatalos.

Ne vedd magadra, de ezt csak azokkal csinálhatják meg az ilyen gerinctelenek, akik hagyják madukat, és inkább nem mennek a dolgok után!

Velünk egy biztosító csinálta ezt. Nem akart fizetni, holott járt volna! 3 év pereskedés, és a dupláját kaptuk meg. Megéri elmenni, csak nagyon hosszú, meg macera! És ha esetleg a fiad még valami számla nélküli kerekedést is tud bizonyítani, akkor le húzhatják a rolót! Ez csak egy tipp. Ha ő köcsög, én is az lennék!

Persze ez én vagyok! De megérdemelnék!

32. andi6020 (válaszként erre: 30. - Lisa65)
2010. szept. 1. 17:36
Na ja. Az lehet, hogy eleve felmondást írattak alá velem, nem munkaszerződést. Illetve mindkettőt.
31. lisa65
2010. szept. 1. 17:36
Amúgy meg már azzal fel lehet jelenteni a céget, ha az utolsó munkába töltött napon nem adja oda a papirokat, vagy nem bizonyitja, hogy postázta!
30. lisa65
2010. szept. 1. 17:35
Ennek egy felmondásnak kellett lennie amit aláirt most a fiad!
29. lisa65
2010. szept. 1. 17:34
Ugyanis áthúzással még egy munkaszerződés sem módositható! Újra kell irni és munkaszerződés módositás névvel kell ellátni!
2010. szept. 1. 17:33
Én az egészet nem értem. Hogyha 2009 december óta ott dolgozik, annak nyoma van! Bérek, járulékok, bevallások stb. Hogy lehet ezen egy szerződésen történő tollvonással változtatni?
27. lisa65
2010. szept. 1. 17:33
Nekem itt nem stimmel valami, végül is mit javitott ki most az új főnök? Milyen papirt? Mi volt rajta?
26. Pirosalma (válaszként erre: 19. - Asszonyka)
2010. szept. 1. 17:31
Ha bizonyításra kerül a sor, a rendőrség úgyis lefoglalja. Ha viszont bebizonyosodnak a történtek, nagyon rábasz a főnök, hamisítás, visszaélés, akármi. Ezért rendesen megtömik.
25. stokimagdi (válaszként erre: 21. - Asszonyka)
2010. szept. 1. 17:31

Keressetek másikat, ez a jogász hülye.

Vagy ügyvédet.

24. lisa65
2010. szept. 1. 17:30

Lányok én most valamit nem értek, segitsetek!

Én úgy értelmeztem, hogy amikor a srác belépett a munkaszerződését iratták vele alá, amiben természetesen szerepelnie kell annak ,hogy mennyi a próbaidő. Csak azt nem értem, hogy ezen mit tudott kijavitani a főnök! Ugyanis akkor felmondást kellett volna aláirniuk, nem pedig egy munkaszerződést!

23. mh07
2010. szept. 1. 17:30

Elviekben az utolsó munkában töltött napon kapnia kell 1 TB kiskönyvet, Elszámoló lapot, amin azt bizonyítja, hogy van-e bírósági végzés által letiltás a fizetésésből, Elszámoló lapot a munkabéről - havi bontásban!,ill. még egy lapot a munkanélküli járadék folyósításához és a lényeg a munkabért is illik e napon kifizetni!

Ezekkel a papírokkal tud menni a munkaügyi hivatalba, ugyanis ezen lesz igazolva a munkában töltött idő és a bér is.

Azt tanácsolom keressetek egy munkajogászt, aki speciálisan ilyen esetekkel foglalkozik. Érdemes a lakókörnyezetetekben érdeklődni, biztosan van ott is akinek "jó híre van"!

Előtte azonban végig kell gondolni, hogy mit is akartok elérni. Gondolom erre a munkahelyre, ehhez a főnökhöz nem akar visszamenni dolgozni a fiad.

2010. szept. 1. 17:30

Igazából nem is tudom, hova kéne menni.

A munkaügyi bíróságra, vagy a rendőrségre.

Ti mit gondoltok, szerintem ez egy nagyon durva és felháborító eljárás nem ?

21. asszonyka (válaszként erre: 18. - Stokimagdi)
2010. szept. 1. 17:29
Sajnos mindenki ezt mondja de a munkaugyi birosagon a jogasz azt mondta az ugy megfelelo jogilag nemlehet megtamadni.
20. asszonyka (válaszként erre: 17. - Stokimagdi)
2010. szept. 1. 17:27
En is innen vettem az otletet hogy bizonyosan megtudjak allapitani hogy 9 honapja vagy 1 hete irtak oda azt a nevet.
19. asszonyka (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2010. szept. 1. 17:26
Igen en is ezt mondtam a fiamnak csak eppen az eredeti peldany ott van a fonoknel.
2010. szept. 1. 17:26
Az meg szerintem lehetetlen hogy egy össze-vissza kihúzott, itt meg ott javított papir megfelelő legyen.
17. stokimagdi (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2010. szept. 1. 17:24
Ha a helyszínelők tv-sorozatokból indulunk ki, ma már minden kimutatható. Itthon is, nemcsak külföldön.
16. asszonyka (válaszként erre: 7. - Mh07)
2010. szept. 1. 17:23
Volt mar munkaugyi birosagon, mint azt az elozoekben mar irtam. Bevolt jelentve [legalabbis remelem] mivel ez egy auto alkatreszeket forgalmazo uzlet Budapesti ceg es a Szolnoki kirendeltsegen dolgozott a gyerekem.Semmilyen papirt nem kapott meg eddig, igy meg munkanelkulit sem tudja intezni.
2010. szept. 1. 17:22

Ne hagyjátok annyiban.

Ez nagyon durva.

14. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Asszonyka)
2010. szept. 1. 17:21

Sajnálom a történteket:-(

Talán a tinta öregedéséből meg lehet állapítani az aláírás korát. Megkérdezek egy vegyészt, hátha tud erről valamit.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook