Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2010 augusztusára várt babák fórum

2010 augusztusára várt babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
20059. Kata 1977 (válaszként erre: 20058. - Künde)
2010. júl. 5. 10:59
Szia!
20058. künde
2010. júl. 5. 10:58
Sziasztok! :)
20057. Kata 1977
2010. júl. 5. 10:48
Ja és a köldökömtől felfelé persze,nem lefelé.
20056. Kata 1977 (válaszként erre: 20054. - Fanny83)
2010. júl. 5. 10:46

Kár hogy nekem nincs én is sokat hallgatnám,olyan jó volt múlt héten is mikor a védőnő meghallgatta.

De akkor tényleg forog lefelé a babád mert nekem bal oldalt a köldökömtől jó 10 centire sréhen találta meg azt mondta rá tipikus haránt fekvéses baba ahogy a nagy könyvbe írva van.Hurrá:-(((

Mert a fejvégű babák szívhangja a köldök közelében van.

20055. fanny83 (válaszként erre: 20053. - Kata 1977)
2010. júl. 5. 10:41
Hát, már nálunk is 9:40 van, nálatok meg 10:40 körül, szerintem vasalnak, takarítanak:D
20054. fanny83
2010. júl. 5. 10:40
Ma reggel csekkoltam a szívhangját. Elég érdekes jelenséget tapasztaltam. Hallottam marha erőssen az ő szívhangját, de szinte ugyanolyan erősséggel az én szívhangomat is, ugyanabban a pontban. Én arra következtetek, hogy a köldökzsinornál sikerült elcsípnem, mert a köldökzsinorban az én szívverésem hallható...szerintem. És ez a jobb oldalon, inkább köldöktől lefelé találtam meg. Tudom, nem kéne minden nap hallgatóznom:S De azt hiszem pár másodperccel nem ártok neki.
20053. Kata 1977
2010. júl. 5. 10:39
Úgy tűnik csak mi ketten vagyunk beszélgetős kedvünkbe.A többiek még vagy alszanak vagy passz:-)
20052. fanny83 (válaszként erre: 20050. - Kata 1977)
2010. júl. 5. 10:33
Hú, azért az meredek lett volna, de szerencsére nem lett semmi baj. Azért bátor vagy, hogy egy 20-assal el mered engedni, de így biztos megtanulja.
20051. Kata 1977 (válaszként erre: 20049. - Fanny83)
2010. júl. 5. 10:32

Az én hasam is ilyen csak nekem állandóan kemény.

Alul van a hájacska:-),és feljebb viszont a mellem aljáig nagyon kemény.Az tök jó ha kezd befordulni a kicsi lányod,drukkolok,csak jobb lenne simán szülnöd.

20050. Kata 1977 (válaszként erre: 20046. - Fanny83)
2010. júl. 5. 10:29
Őket az önnállóságra tanítjuk a Zsolti mikor még Pesten laktunk már elsőbe egyedül ment busszal több megállót délutánonként meg vissza karatéra.Nem mondom görcsbe volt a gyomrom de a párom mondta hogy később higyem el jól fog jönni és igaza lett.A Brigi is nagyon önálló simán el tudom engedni akár 20ezressel vásárolni és addig el se jön a pénztártól míg meg nem számolja jól kapott e vissza,pedig ezt nem én mondtam neki.A 2 kisebb is így lesz nevelve.Muszáj sose lehet tudni velünk mikor történik valami és akkor ne úgy álljanak itt az életbe mint én mikor a nagyim meghalt.Ők legalább itt lesznek egymásnak négyen tesók,nekem egy sem volt.Van a Zsoltinak is olyan fiú,de lány osztálytársa is hogy szint leb...ott az anyja hogy hogy merem ekkora pénzel elengedni az ő gyereke semmit sem csinálhat /szegény gyerek/!Az ő dolguk mindenki olyannak neveli a gyerekét amit jónak lát csak nem biztos hogy amit ő jónak lát az a gyereknek is jó vagy jó lesz.Múltkor mondjuk én is kiakadtam magamon de muszáj voltam elküleni levenni a pénzt,nekem görcsölt a hasam,párom melózott és elküldtem levenni az autómatához 200ezer forintot.Nem is benne nem bíztam csak tudod sok a szemét ember és ha kifigyelték volna és elveszik tőle,amilyen lelkis haza se mert volna jönni és a párom is kiakadt volna,de nem történt semmi szerencsére.
20049. fanny83
2010. júl. 5. 10:28
Az alsó pár centi viszont tényleg háj, símán meg tudom fogni:D Akkor ott nincs méhem, vagy az már a szülőcsatorna, vagy én ezt nem értem, körbe tudom tapintani, mint egy nagy labda, de alul tök puha.
20048. fanny83
2010. júl. 5. 10:26
Nem tudom, hogy keménynek számít e a hasam, de most, hogy ülök az ágyon, olyan kemény, hogy nem tudom benyomni. Ahhoz jó erőssen kéne megnyomnom. Max fél centit tudok rajta benyomni, na az a hájam:D
20047. fanny83
2010. júl. 5. 10:23
Úgy érzem, ma is aktív napja lesz a babámnak. Szerintem megfogadta végre a tanácsomat, és elkezdett próbálkozni a befordulással. Anyóssal tegnap dumáltam, azt mondja, beszéljem rá a gyereket, hogy forduljon be. Mire én viccesen: "Mit gondolsz, mit próbálok neki mondani már 3 hete:D?"
20046. fanny83 (válaszként erre: 20044. - Kata 1977)
2010. júl. 5. 10:17

Az nagyon jó, tényleg sokat segítenek. Nekünk ilyeneket nem engedtek meg, hogy kimenjünk a boltba. A húgomra sokat vigyáztam (fél tesó) 11 voltam, mikor született. Mindig azt mondta nevelőanyám, neki elég, ha vigyázok rá egész nap. (hát mégse volt elég:( ) Jó is, ha megszokják ezeket a dolgokat, sokkal talpra esettebbek lesznek. Nekem állandóan a fejemhez vágták, hogy nem vagyok elég talpraesett, de hogy is lettem volna, ha a 4 falon kívül nem láttam a nagyvilágot?:( Szóval mikor kiindultam külföldre, akkor lehurrogtak, hogy nem fog sikerülni, nem vagyok hozzá elég talpraesett. Hiába bizonyítottam már, hogy nem vagyok hülye (lediplomáztam 4-esre), nem hittek bennem. Eltelt 2 év, és akkor kezdték el elhinni, hogy meg tudok állni a saját lábamon. (párom jól beolvasott nekik:S) Most, hogy jön a baba, már tök normálisak, felnőttként kezelnek (ideje volt, lassan 27 vagyok:D) Most már én és apám, és nevelő anyám között szent a béke, ennek örülök:D

Gratulálok a gyerekeidhez, jól csinálod, felkészíted őket az életre, és ezért hálásak lesznek majd neked később (most még lehet, a francba kívánják a házi munkát:D)

Én is hosszú vagyok, de szeretek pofázni, és szeretem, ha hasonszőrűvel találkozom:D

20045. Kata 1977 (válaszként erre: 20043. - Fanny83)
2010. júl. 5. 10:12

Teljesen igazad van!

A nagyim volt ilyen mivel 10 évesen árva lettem úgy érezte mindentől meg kell óvnia és ebbe a házimunka is bele tartozott.Semmit nem engedett megcsinálnom.Nagyon nagyon szerettem és ha eszembe jut ami sűrűn van most is bőgök de gondold el mikor magához vett én 10 ő majdnem 80 éves volt.Sok volt a generációs különbség sok mindent nem tudtam vele megbeszélni,se amikor megjött,se az első szexuális tapasztalatot amit egy anyával egyszerübb,legalábbis ha jó a viszony.Én már felvilágosítottam a lányom,muszáj sokkal hamarabb érnek mint mi annó.

Mikor meghalt én se tudtam semmit a magam kárán tanultam meg,főzni,takarítani mindent.

De a mai napig áldom a nevét és nagyon hiányzik.

20044. Kata 1977
2010. júl. 5. 10:04

Így is azért a Zsolti sokat segít elmegy bevásárolni,ha ovi van ő hozza és viszi a Ricsit mert egymás mellett van a felsős suli meg az óvoda.A páromnak is szokott segíteni a házba és kinn a kertbe is.A Brigi is segít és ő még kitartóbb is ,hiába lány:-),őt is már simán el tudom küldeni a közértbe,van hogy ő hozza el a Ricsit az óviból,mostanában már a főzés is érdekli,el szokott mosogatni,és sokat foglalkozik az öccsével olvas neki,játszik vele.A Zsoltinak nincs türelme hozzá.Már most azon aggódik hogy a baba miatt majd nem tud aludni,olvasni,tanulni stb..

Szóval egy szavam se lehet rájuk persze ha nem szólok maguktól nem nagyon csinálják,de melyik gyerek csinálja fülig érő szájjal?:-))

Porszívózni,ágyazni,felmosni,port törölni utálnak,de nem baj.

És jó tanulók.A Brigi szín ötös.A Zsozsó meg nagyon sokat javított,félévkor volt egy csomó hármasa,de megígérte hogy évvégére kijavítja és be is tartotta,csak négyese és ötöse lett.Büszke is vagyok rájuk.De muszáj is tanulni mert már hetedikbe megy és mindjárt itt a pálya választás ,nem mindegy hogy 4,5-ös tanuló vagy 3-mas.Bár még csak 1 hónapja találta ki mi akar lenni,állitólag szakács végül is az jó szakma enni midig fognak az emberek.A Brigi már 3 éve mondja hogy ő gyerek orvos lesz és ha így marad a tanulmányi eredménye,véghez is viszi,tudom!

A mai világban azért egy érettségi,egy nyelvvizsga,egy szakma,számítógép ismeret kell.

Bocsi nagyon hosszú voltam:-))

20043. fanny83 (válaszként erre: 20042. - Kata 1977)
2010. júl. 5. 09:58

Erre azért nagyon vigyázz, most nem azt mondom, hogy kioktatásul, csak én ismerem ezt a gyerekoldalról. Korán elváltak a szüleink, apámmal maradtunk 3-an gyerekek. 10 éves voltam, mikor apukám új anyukát hozott a házhoz. Addig mi csináltunk minden házi munkát. Aztán ő kivett mindent a kezünkből (szegény gyerekek, ne dolgozzanak, inkább játszanak, meghát benne volt az is, hogy csak úgy szerette, ha ő csinálja meg, mert akkor tudta, hogy meg van csinálva. Ha mi csináltuk, akkor mindig talált benne valami kivetni valót)Teltek múltak az évek, és nevelőanyám egyre jobban belefáradt, de akkor se engedte meg, hogy mi csináljuk, csak mondta, hogy jó lenne, ha segítenénk, de mikor segítettünk, akkor rávágta, hogy nem jól csináljuk. Mire felnőttünk, teljesen elege lett az egészből, és ránk fogta, hogy a mi hibánk. Nem engedett oda soha a konyhába, egy rohadt krumplit nem tudtam megpucolni rendesen. (na ő nagyon durva véglet volt) Úgy jöttem ki Angliába, hogy nem tudtam főzni, max tésztát, vagy ilyesmit. Mindent egyedül tanultam meg. Nehéz volt, mert nem csak főzni nem tudtam, de az anyagiakhoz se értettem, csak ösztönösen. Takarítani tudtam, azt megengedte. De a mosógépet se tudtam elindítani, meg hogy mire kell odafigyelni egy háztartás vezetésénél...szóval nehéz volt, de valahogy gyorsan ráéreztem szerencsére:D A főzésbe is elég jól belejöttem gyorsan:D

Szóval a jó akaratával csak ártott nekünk is, és önmagának is.

Tényleg nem kioktatásnak szántam. Bocsi.

20042. Kata 1977
2010. júl. 5. 09:36

Jó reggelt Csajok!


Fany akkor az egyik ilyen palackodat faxold el nekem:-))Nem nagyon sikerült kipihenni magam és lassan órát lehetne állítani hozzám hajnal 1-3-5-7,menetredszerüen wc:-(, úgy keltem fel az ágyból mint akit agyonvertek,na mindegy majd csak jobb lesz.

Elég sokat vannak befogva a gyerekek persze a kicsin kívül.De tudod sok mindennel úgy vagyok hogy ha én megcsinálom ,akkor tudom hogy megvan rendesen csinálva.A párom haragszik is érte mert azt mondja hogy egy 13 és egy 10 éves már bőven segíthet,de én ilyen hülye vagyok inkább megcsinálom helyettük:-))

20041. fanny83 (válaszként erre: 20035. - Kata 1977)
2010. júl. 4. 22:00
Azért most már ne nagyon erőltesd meg magad, megindíthatja a szülést. Próbáld meg kicsit lassabb ütemben. A lánykádat nem tudod befogni vmi kis házi munkára? A két nagyobb már tud segíteni. Ha van ilyen vizes palackod, amibe forró vizet lehet tenni, ilyen gumi palack, és azt tedd oda a hátadhoz. Nekem van 2.
20040. Kata 1977 (válaszként erre: 20036. - Emi75)
2010. júl. 4. 21:59

Köszi megkaptam a jelet:-)

Remélem reggelre kipihenem a fájásaimat.

Jó éjt nektek és a babócáknak.

20039. fanny83 (válaszként erre: 20038. - Emi75)
2010. júl. 4. 21:57
Na, szerintem ez baromság. Baba előtt kisebesíted a mellbimbód--á elég lesz akkor fájlalni, mikor majd a baba szopizza:S
20038. emi75
2010. júl. 4. 21:52

Lányok, egy fura intim kérdésem lenne (így fürdés időben :-))


egy ismerős tanácsolta, hogy lehet edzeni a bimbót azzal, hogy fürdés után érdes törülközővel megdörzsolgetjük, hogy szokja az igénybevételt (?) nehezebben sebesedik ki szoptatásnál.


először röhögtem egy jót rajta, mert hát mi köze egymáshoz a törülközőnek meg a babavákuumnak, de ahogy közeleg az idő, mégis, lehet érdemes lenne ilyen praktikát bevetni, ha használhat.


esetleg hallottatok ilyesmit, netán többgyerekes anyukák próbálták is? van-e tapasztalat, érdemes-e kínozni szegény kis rózsaszín bimbómat, vagy úgyis mindegy neki?

20037. emi75 (válaszként erre: 20034. - Fanny83)
2010. júl. 4. 21:48
Ja, én is így vélem. majd felhívok egy szerelőt, mit reagál.
20036. emi75 (válaszként erre: 20035. - Kata 1977)
2010. júl. 4. 21:47
Ó te szegény! küldtem neked valami ragtapasz jelet, remélem olyasmit jelent, hogy gyógyír vagy ilyesmi. :-) Egy jó fürdő, pohár tej lefekvés előtt, derékkitámasztó párnák, talpmasszázs... jó pihenést!!
20035. Kata 1977
2010. júl. 4. 21:01

Jaj,csajok most "nyavajgok" egy kicsit.

Úgy kivagyok mint a liba,ma takarítottunk,főztem,a kórházi pakkomat és a kicsi cuccát pakoltam össze.

Közben 4 adag kisbaba ruhát mostam le is száradt a nagy melegben,most végeztem a vasalással,a párom megcsinálta a kicsi szekrényét,meg felszerelt egy kis lámpát hogy ha majd éjszaka felkel,ne a nagy villanyt kelljen feloltanom.

De beszakad a hátam,leszakad a hasam.

Jajj!!!!!!!!!!!!

20034. fanny83 (válaszként erre: 20033. - Emi75)
2010. júl. 4. 19:44
Nekem kívűlről csinált ilyet a fagyasztó. Az egész alján állt a jég, kívűlről. Valószínű lyukas volt valahol. Itt nem javítanak semmit. Használtas boltba vettük, fél évet kaptunk rá garanciát, és 3 hónappal a vétel után kezdte a jegesedést, így visszakaptuk a pénzt. Igaz nem a teljes összeget, de elég nehéz volt az eladóval zöldágra vergődni, úgyhogy örültem neki, hogy visszakaptuk a nagyrészét a pénznek. Szerintem nézesd meg, mert nem normális a plusz jégképződés, se kívűlről, se belülről.
20033. emi75
2010. júl. 4. 18:21
Lányok, lehet egy háziasszonyos kérdésem? a hűtőszekrény(nem fagyasztó) egyik sarkában óriás jéghegy szokott képződni. a párom szerint nem kell szerelő, mert a mamájáéknál is így csinál az önleolvasztós hűtő, és úgyse csinálnak vele semmit, de egyre rosszabb, nyáron már két hét alatt kilós jégtömb csücsül a sarokban. javítottak már ilyet nálatok?
20032. emi75 (válaszként erre: 20023. - Fanny83)
2010. júl. 4. 18:18
Nekem fájni nem szokott, de azt veszem észre, hogy a döbrögi pocakom mintha két rétegű lenne, van a bőröm/zsírom, és alatta egy külön, kőkemény, teljesen kerek focilabda. minden irányba tökéletesn kitapintható a méhem ilyenkor. amikor nem kemny, akkor olyan egyforma mindenhol a tapintása. egyformán középkemény :-)
20031. emi75 (válaszként erre: 20019. - Künde)
2010. júl. 4. 18:12
én inkább arra tippelnék, hogy a te belső részeidet nyomja, másképpen mint ahogy maguktól működnétek. néha én is érzek valami hasonlót, erre gondolok.
20030. Kata 1977 (válaszként erre: 20029. - Fanny83)
2010. júl. 4. 18:03
Biztos a rossz időre indult be amit írtál,hogy nálatok van.És azt hiszem te is azt mesélted hogy érzékenyebb vagy a hideg frontra?!
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook