Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 nyarán született babák fórum

2009 nyarán született babák (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 30. 11:16
Sziasztok! Nagyon rég nem voltam. Megpróbálok visszaolvasni, hogy képbe legyek.
261. 5d99b15006 (válaszként erre: 260. - Gbeah)
2010. ápr. 30. 09:09

Szia!


Igen,kb 2 hét a külömbség!

260. gbeah (válaszként erre: 258. - 5d99b15006)
2010. ápr. 30. 07:38

Jó reggelt!


Kispötty hamarabb állt, mint mászott?

259. 5d99b15006 (válaszként erre: 257. - Moknika)
2010. ápr. 29. 08:21
Szegénykém!Jobbulást neki!
258. 5d99b15006 (válaszként erre: 256. - 4f8ae69d1b)
2010. ápr. 29. 08:20

Sziasztok!


A meningococcus oltás ismétlő oltásán voltunk,a bárányhimlősre azt mondta a dokinéni,hogy csak 15 hónaposan kaphatjuk meg.Nem is tudtam,hogy védeni fogja Lucát az övsömör ellen is.Egy éves koráig nem lesz több szuri,akkor szeretném neki a kullancs ellenit is.Sajna van nálunk,nem rég szedtünk ki egyet a kutyából,ami valószínű benne telelt át,mert kb másfél körömnyire szívta már magát.Nem vettük észre a hosszú szőr miatt.

A 20 deka miatt kicsit húzta az orrát a védőnő,mert eddig mindig fél kilókat hízott Kispötty.Mondjuk arról megfeledkezett,hogy pár hete tanult meg mászni és azóta megállíthatatlan:o)

Szép napot Mindenkinek!

257. moknika
2010. ápr. 28. 16:20
Kisfiú sikeresen elkapta a hányós-lázas vírust, a kis húsom egész nap csak alszik,meg nyöszörög.
256. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 255. - 5d99b15006)
2010. ápr. 28. 15:00

Szia!Bárányhimlő szurin voltatok?Én is beszeretném oltatni,de a védőnő szerint 15 hónapos oltással együtt érdemes..

Remélem,addig nem kapja el senkitől..

Én még majd fél évvel,terhességem előtt adattam be..nekem akkor 3 hó különbséggel két oltás kellett..azt hiszem most már a gyerekeknek is így adják..

Remélem,én sem fogom senkitől elkapni..Főleg idősebb korban gyerkőc mellett,nem lenne szerencsés!

Noncsi is előző hónaphoz képest csak 160gr-ot gyarapodott..Annyit mászik,hogy lemozogja..Pont jó husiban van és látszik rajta,hogy egészséges!Ez a lényeg,nem a mért adat!:)

Szép jó napot Mkinek!N.

255. 5d99b15006 (válaszként erre: 254. - Anatita81)
2010. ápr. 28. 12:54

Mi újság a himlővel? Sikerült megúszni?


Ma voltunk szurin Lucával,nagyon jól viselte,igazi hős!

Az elmúlt egy hónapban 20 dekát hízott összesen,nem kevés szerintetek?

Írt fel a dokinéni sinlac-ot,remélem beválik és szeretni fogja Kispötty.

Szép napot Mindenkinek!

2010. ápr. 27. 15:02

Sziasztok,

mi újság a babókkal? Luca ügyes, hogy elvan másal is.

Nálunk semmi jó :'(, vasárnap délután egy barátnőm kisánya nézt-smizte meg Marcit, aki hétfő reggelre csupa kiütés lett, ma üzent anyukája: bárányhímlős!

A gyomrom gombócban, sírni tudnék...

Annyira vigyáztunk, a nagy be is van oltva nehogy hazahozza, erre mikor ő a mamánál van, a pici kerül ilyen helyzetbe. :(((((((((((( Azért é reménykedem, hátha megússzuk.

2010. ápr. 26. 08:12

Jó reggelt Mindenkinek!


Tegnap délután Lucára a leendő keresztszülei vigyáztak kb egy órát,amíg mi sétáltunk apával.Nagyon jól viselte,csak az utolsó 15 percben volt nagy sírás,de csak az éhség miatt:o)

Összesen az élete során ezen kívül két órát vigyázott rá más,ezért (is)örültem annyira,hogy jól érezte magát.Éjszaka azért többször ellenőrizte ott vagyunk-e.

Később leszek még.


Szép napot Nektek!

252. moknika (válaszként erre: 250. - 5d99b15006)
2010. ápr. 25. 16:38

Zalaegerszegre járok suliba, januárba mentünk vizsgázni és vittük magunkkal Botit is, ő akkor 5 hónapos volt, majd nem végig aludta az utat. Az éjszakával sem volt problémánk, pedig akkor aludt először az utazóágyba. Kicsit féltünk a hosszú úttól, de simán ment minden.

Párom nővére floridába lakik, oda szeretnénk kimenni, na attól én is félek, hogy fogja bírni kisfiú. Ráadásul iszonyom van a repülőktől.

2010. ápr. 25. 14:54

Sziasztok!


Tegnap mi is voltunk babauszin, én voltam az egyetlen anyuka a vízben... Marci megint bemutatóbaba volt, büszke vagyok rá, mennyire ügyes és nyugis, semmivel nem lehet kizökkenteni. :)

Én is felvetettem már, hova megyünk idén nyaralni, de még nem sikerült eldönteni. Talán megint Kolping, de mióta nem olyan nyerő az üdülési csekk, nem költhetünk annyit. :(

Talán Balcsi vagy a családi nyaraló Dunabogdányban (nyáron apósom bitorolja a kutyájával és vezetékes víz sincs...) egy-egy napra, nem tudom. Lehet, hogy inkább az udvarban rendezünk be saját strandot.

250. 5d99b15006 (válaszként erre: 248. - 4f8ae69d1b)
2010. ápr. 25. 11:41

Sziasztok!


Lucának is nagyon jó alvókája van:o)Este 8-kor elaludt,egyszer ébredt 4-kor és tovább aludt negyed 8-ig.Időszámításunk előtt aludtam ilyen sokat utoljára:o)

Már régóta szeretnék én is eljutni a Balcsira,még vártuk Kispöttyöt,amikor menni akartunk,de aztán a 30.héten ágynak ítélt az orvosom,így elmaradt.Lassan elég nagy lesz a kiscsaj ilyen hosszú túrához és akkor nekivágunk,nagyon várom.Bár nyáron nem igazán szeretem a Balcsit,inkább télen és tavasszal.


Szép napot Nektek!

2010. ápr. 25. 09:53
Noncsinak jó alvókája van..:)21-07-Ig alukált.. Most megint alszik..
248. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 246. - 5d99b15006)
2010. ápr. 25. 09:52
Szia!Mi júliusra tervezünk egy vadaskert látogatást..:) Nemsokára veszünk mi is autósülést,és úgy már szívesebben elmegyünk hosszabb útra is..Majd szülinapja után csavargunk,szívesen elmennénk a Balcsira is,de az nagyon messze van hozzánk,így marad a helyközi kirándulás...:)
247. moknika
2010. ápr. 24. 19:11
Hát igen, a jó idő miatt nem sokat voltunk ma bent. Reggel babaúszáson voltunk, ügyes volt Botond, merültek is, bár Zoli bácsitól (ő az oktató) mindig prüntyögött. Itt szegeden van vadas park, már várom, hogy mehessünk, Botit is egyre jobban érdeklik az állatok. A tropicariumba akarjuk majd felvinni.
2010. ápr. 24. 19:02

Látom nagy pangás van ma:o)


Ti voltatok már ekkora babával állatkertben?Mi tervezzük, de még ilyen nagy túrára nem merünk elindulni.


Jó éjt Mindenkinek!

2010. ápr. 24. 12:14

Sziasztok!


A tegnapi nagy ugra-bugrának az lett az eredménye,hogy jó nagyot aludtunk,9-től fél ötig,aztán még tovább 7-ig.

Végre nagyon szép idő van,eddig sétáltunk,kutyáztunk a kertben:o)

Ma próbáltam rizses kajcsit adni Lucának,hát nagyon nem ízlett neki.Brokkolival és husival volt.

Később jövök még!

244. Anatita81 (válaszként erre: 241. - 5d99b15006)
2010. ápr. 23. 21:36

Hát ez igazán aranyos: Boróka! :) Lehet, hogy hallottam már, de inkább nem! A Boglárka is szép név, ha nekünk még lenne lányunk, Mercédesz, Tamara vagy Natália lenne :D, ha fiunk, Edvinnek neveznénk el. De nem hinném, hogy lesz.


A becenevek nálunk folyamatosan jönnek: Marci, Marcipán, nővére félreértette, azután már Marcifán, Maresz, Kiskoma, Kisbogár és még sorolhatnám...


Jó éjt mindenkinek!

243. 5d99b15006 (válaszként erre: 236. - Anatita81)
2010. ápr. 23. 20:15
A becenevét pedig az első ultrahang felvétel után kapta:Kispötty.Minden barátunk így hívja és legtöbbször mi is.
2010. ápr. 23. 20:14

Ma nagyon jó napunk volt,igazán nyügi-mentes.Viszont egész nap produkálja magát Kispötty a nagyinak.Ilyenkor már rég aludni szokott,de még sikítozik az ágyában és kukucsol a baldahinnel:o)nagyon cuki:o)


Jó éjszakát Mindenkinek!

241. 5d99b15006 (válaszként erre: 236. - Anatita81)
2010. ápr. 23. 20:10
Az én kislányom Boróka Luca.Már nagyon régóta tudtam,hogy ha egyszer lányom lesz,a Boróka nevet kapja.Második névnek Kata volt először a terv,de kimondva nem tetszett,hogy Boróka Kata,aztán jött a Luca.Igazából nem agyaltunk rajta sokat,egyszerűen csak úgy jött...Azt is tudom,hogy ha a következő gyerkőc is lány lesz,az ő neve Boglárka lesz :o)
240. moknika
2010. ápr. 23. 12:39
Párom apukájával élünk szegeden. Apukám is szegeden lakik, de vele keveset találkozunk, mert sokat van vidéken. Anyumék tőlünk 90 km- re laknak Bács megyében egy kis faluban, ezért őket se sűrűn látjuk. Szerencsémre páromék viszonylag sokat tudnak velünk lenni. És hát van egy nővérkém, aki most munkanélküli, sok a szabadideje, ő szokott napközben vigyázni Botira, ha mennünk kell valahova.
239. moknika (válaszként erre: 236. - Anatita81)
2010. ápr. 23. 12:21

Engem kettőkor ébresztett a kisfiú, óriási ordítással. Rohantam át hozzá, mint egy őrült és láttam, hogy nincs a helyén. Majd szívbajt kaptam. A kis drágám állt a kiságy egyik sarkában, kapaszkodott és ugye nem merte elengedni. Ez volt az első alkalom, hogy egyedül felállt a kiságyában. Csak kár, hogy ordított hozzá. De nagyon büszke vagyok rá!!

Megciciztettem aztán meg játszani akart, alig bírtam elaltatni. Kb 20 percig dajkáltam a kis sós zsákomat mire elaludt.

238. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 235. - 5d99b15006)
2010. ápr. 23. 10:30

Szia!Lassan 10 hónapja össze vagyok nőve e babánkkal..Még 5 percre sem volt senkire sem hagyva..Nincs segítségem amióta megszületett, csak a párom tud segíteni..Ő két helyen dolgozik,vannak napok amikor egész nap egyedül vagyok Noncsival..Nem olyan könnyű,de legalább rendes baba..:)

Ő viszont 12 hetes kora óta végigalussza az éjszakát..:)

Este 8-9-től regg.6-7-ig..:)

237. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 236. - Anatita81)
2010. ápr. 23. 10:25

sziasztok!Az én Anycikám már sajnos nem él..Engem Nóra Annának hívnak..és Noncsikának becézett..)

mindig lány unokát szeretett volna..és én a párommal is.. Nóra már van..:),így a második gondolat Noémi lett,ezt a nevet lehet Noncsinak becézni:) jelentése:Gyönyörűségem..

2010. ápr. 23. 09:31

Jó reggelt, a mi éjszakánk végre jól telt, egyszer keltünk fél háromkor, aztán negyed hétkor a kutyára.. Igaz, este pocifájós sírás volt fél tízig, :'( de legalább én is tudtam aludni.


Nekem hét közben nincs segítségem, hétvégén anyu elviszi hozzájuk a nagyobbat, ennyi. Persze ha apájuk külföldön van, este jön fürdetésre, ez max. napi 2 óra, sokat dolgozik szegényem. :(


Este elgondolkodtam, hogy kiről neveztük el a gyerkőcöket. Röhej: Míra a Bartátok köztből volt meg nekem rég, Marcit meg egy feltehetőleg buzi táncművészről, Zsámboki Marcellról. :D Na jó, nem róla, hanem az ő neve hallatán jutottunk vissza ehhez a névhez. Fontos szempont volt az is, hogy külföldön is "értsék" vagy legalább ki tudják mondani.

Ti mi alapján döntöttétek el, hogy nevezitek el a babátokat?

2010. ápr. 23. 09:04

Jóóóó reggelt!


Egész jó éjszakánk lett volna,ha Luca két ébredése között vissza tudok aludni.Kettőkor és ötkor ébredt.Amikor kettőkor ébred általában nem tudok vissza aludni :o(

Jön ma a nagyi,így lesz egy kis segítség a szórakoztatáshoz :o)

Tényleg,Nektek mennyire van segítségetek?Nálunk elég ritkán sajnos,de ilyenkor nagyon jóóóó!


Szép napot Mindenkinek!

234. moknika (válaszként erre: 229. - 5d99b15006)
2010. ápr. 22. 19:53
Azt hiszem 300 ft körül van az ára. A krumplit nem nagyon szerette eddig Boti, de minden nap mást szeret a kis drágám.
233. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 231. - 5d99b15006)
2010. ápr. 22. 19:17

Köszönjük szépen!Noncsika ma egész nap nyügimentes volt..:)

Kisédespofikám!:)

Lehet,hogy vaniliás gríz miatt..Tegnap vacsira és ma reggelire azt kapott és nagyon jól kezdődött a napja...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook