Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 decemberében születő babák és anyukáik fórum

2008 decemberében születő babák és anyukáik (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
20245. macs77 (válaszként erre: 20244. - Csinka79)
2011. júl. 20. 20:31

Szia! Húú, én mindig írok egy listát h miket kell vinni.

Ha hegyekbe mentek, meleg ruhákat(kardigán, pulcsi, zárt cipő, esőkabát, kis sapi) mindenképp vigyetek, mert ott ha lehűl az idő, akkor eléggé lehűl.

Aztán, kérdés, mi van a szálláson, törülköző pl? Mondjuk azt mindig viszek külön Dorkának, sőt, a kis takaróját is elviszem, ha idegen helyre megyünk. Ruhák, bugyik, zoknik, pólók, gatyák... Ja, én úgy szoktam, ha pl. 5 napra utazunk, akkor 6 vagy 7 váltás ruhát viszek neki, szal mindenből többet. Pizsama, fogkefe szokott még lemaradni, ill. fürdető. Ja és term. a kedvenc játékok+könyvek, kis műanyag pohár vagy kulacs...

Gyógyszerek: Cebion csepp, lázcsillapító (Nurophen és kúp is), lázmérő, Smecta (hasmenés ellen), Dentinox gél (ha még fogzik), orrspray, orrszívó, Tantum verde szájfertőtlenítő, Fenistil gél, naptej (mondjuk ez nem gyógyszer, csak ezt is a gyógyszeresbe szoktam tenni), vatta, szúnyogirtó - ha olyan helyre mentek... ööö, most ennyi jutott eszembe. Ja, + oltási könyv, iratok.

Igazából mi is aug elején utazunk a hegyekbe, Ausztriába, szal majd nekem is jól át kell gondolnom mindent.

Jó készülődést :)

20244. Csinka79
2011. júl. 20. 17:02

Sziasztok Csajok!

Augusztus 1-jén megyünk nyaralni, már is tiszta para vagyok. Azt szeretném kérni tőletek, ha van időtök, hogy írjátok már le nekem, hogy ti mit visztek ilyenkor magatokkal. Félek, hogy valamit kihagyok. 1 hétre megyünk, fel a hegyekbe, lesz strandolás is.

Gondolok gyógyszerekre, stb.

Előre is köszönöm.

Jajj nem azért kérem, mert nem tudom, hogy mi kell két gyerek nyaraltatásához, csak félek, hogy valamit kihagyok s nem szeretem a váratlan helyzeteket. :)

20243. 79d1943975
2011. júl. 9. 23:21

sziasztok! nem a fórum hal ki, csak gondolom mondenkinek az idő van fogytán.- nekem még csak most fog elkezdődni pár hét a munka, de már most kivagyok, és kapkodok folyton. nem olyan felszadult már egy pihenőnep se, mert az lseá lehet a játéké, hisz annyi hülye teendő van. ( nekem legalább is igy jön ki) . de végre itt a meleg, megyünk is reggel balcsira, alig várjuk már Nikivel legalább is. olcsó szerény nyaralás lesz, de a legfontosabb hogy lejututnk, és csak egymáséi lesz az időnk.

majd naplózok folyamatosan, képekkel, mert én is szivesen olvasom a tiéteket. puszi mindenkinek!

20242. maryanyuci
2011. júl. 9. 13:52

Sziasztok!


Itt tombol a nyár, ma végre idén először fürödhetünk a medencében :), eddig a rossz idő nem engedte, mert sajnos csak hétvégén jut időnk ilyesmire. A Fiúk élvezik a nyári szünetet, én meg alig várom a szabadságot :)

20241. Csinka79
2011. júl. 6. 12:04

Helló!

Szerintem mindenki a nyárral van elfoglalva. Legalább is én "élvezem" az iskolai vakáció nyújtotta "pihenést". Mikor lesz ebéd, mikor lesz uzsi, stb.? :) Szóval nagyon ritkán tudok csak leülni és írni.

Nálunk nem igazán van jó idő. Eléggé el van borulva. De majd holnaptól, ha minden igaz kánikula is lehet.

További szép nyarat kívánok mindenkinek.

20240. Gligi
2011. júl. 6. 11:16

Hellóka ☺


Tényleg haldoklik a fórum és én is sajnálom! Kiváncsi lennék az okára, de gondolom ugyse nem árulja el senki ☺ Naplókat én is rendszeresen olvasom ☺


Itt is labilis a hőmérséklet! Egyik nap megfagyunk, másik nap megsülünk. Őőőrület ez az időjárás! Nem csoda, hogy nyűgösek a gyerkőcők!

20239. A1108
2011. júl. 3. 21:47

Halihó!


Mi megvagyunk, az idő itt annyira nem volt vészes a hétvégén, hol vékony hosszú ujjú pulcsiban, hol pólóban voltam+nadrág. A játszótéren a gyerekek, felnőttek még ennyire sem öltöztek fel, de én fázós vagyok.


A pár fokos melegedés (most 20 fok körül volt) az jöhet, de kánikula nem kell.


Nyaralás, utazgatás nincs tervezve, szűk a keret..de lesz ez még másképp..Majd ősszel bepótoljuk, Dorkának is van még egy szabad fél éve.


Mindenki vigyázzon magára és jó időtöltést, nyaralást mindenkinek!

20238. macs77
2011. júl. 3. 20:53

Sziasztok, jól kihalt ez a fórum :(

Mondjuk a naplókat szoktam olvasni.

Kivel mi van? Hogy telt ez a hideg hétvége?

20237. Vavicsa
2011. jún. 18. 11:43

Sziasztok!

Régen nem voltam, de azért ezt azt visszaolvastam.

Kösz az útleveles infót nekem is jól jön, mert a legnagyobb lányommal Horvátországba megyünk szeptemberben és ezek szerint neki is kell (jobb) az útlevél.

Más!

Macs77: Köszi a jelet. Mi is szinte egyik napról a másikra lettünk szobatiszták, lehet, hogy a meleg hatására, de most már olyan jó, hogy nem kell annyi pelust venni, bár délben és este még kap, de már egyedül is elmegy a kis wc-jéhez és elvégzi a dolgát. Már csak akkor szól, ha kaxi után törölni kell.

Olyan cuki, ahogy apát utánozva újságot olvas közben.

Remélem a többiek is jól vannak, akik már régen voltak a fórumon.

Nálunk ragyogóan süt a nap per.pill. és rohadt meleg van.

üdv

20236. Gligi (válaszként erre: 20235. - Macs77)
2011. jún. 14. 12:49

Köszönöm!


Már megint ömlik ez a fránya eső!!!

20235. macs77 (válaszként erre: 20234. - Macs77)
2011. jún. 14. 10:10
Ja, és 3 hét míg elkészül.
20234. macs77 (válaszként erre: 20233. - Macs77)
2011. jún. 14. 10:09

Módosítanom kell, ma reggel voltam az okmányirodában érdeklődni.

Szal a gyereknek is jelen kell lenni személyesen, mert helyben fényképezik. (Legalábbis nálunk.)

Ha személyit kérsz: elég az egyik szülő.

Ha útlevelet: apa + anya is kell, + 2500 Ft.

Az információs nőci nekem az útlevelet javasolta inkább, még ha "csak" Ausztria is.


Szép napot mindenkinek!

20233. macs77 (válaszként erre: 20230. - Gligi)
2011. jún. 13. 20:10

Szia, na én közben ezt találtam a neten, ide másolom, hátha másnak is jól jön. De azért érdemes megérdeklődni a helyi okmányirodában is. Az mindenesetre jó h 12 év alatt nem kötelező megjelenni a gyereknek.

Itt van tehát:


A 168/1999. (XI. 24.) Kormány Rendelet értelmében minden magyar állampolgár részére kötelező a személyi igazolvány, így a gyerekeknek is. Akinek még nincs, azt nem büntetik, csak felhívják a figyelmét a mulasztásra. Azonban ha valamilyen segélyt vagy ellátást igényelnének a gyermek részére, nem kapja meg e nélkül. Személyi igazolványt az okmányirodában kérhetünk a gyerekeknek.


Nyitvatartása:


0 – 14 éves korig a személyi igazolvány igénylése ingyenes. Ilyen esetben a kérelem előterjesztője a törvényes képviselő (szülő).


0 – 12 éves korig a kiskorú személyes megjelenése nem kötelező.

Be kell mutatni:

– A gyermek születési anyakönyvi kivonatát

– Lakcímkártyáját vagy hatósági bizonyítványát a személyazonosító jeléről

– A törvényes képviselő személyazonosító okmányát (személyi igazolvány, kártyaformátumú vezetői engedély, útlevél valamelyike)

– A személyazonosító igazolvány igénylő adatlapot

– 1 db igazolványképet a gyermekről.


Ha a gyermek személyesen is megjelenik a törvényes képviselővel, akkor a személyazonosító igazolvány igénylő adatlap és az igazolványkép nem szükséges.


12 – 14 éves korig a kiskorú megjelenése már kötelező.

Be kell mutatni:

– A gyermek születési anyakönyvi kivonatát

– Lakcímkártyáját vagy hatósági bizonyítványát a személyazonosító jeléről

– A törvényes képviselő személyazonosító okmányát (személyi igazolvány, kártyaformátumú vezetői engedély, útlevél valamelyike)


14 – 18 éves korig a kiskorú megjelenése kötelező.

Be kell mutatni:

– A gyermek születési anyakönyvi kivonatát

– Lakcímkártyáját vagy hatósági bizonyítványát a személyazonosító jeléről

– A törvényes képviselő személyazonosító okmányát (személyi igazolvány, kártyaformátumú vezetői engedély, útlevél valamelyike)


– Illeték: 1500Ft

20232. Gligi (válaszként erre: 20231. - 79d1943975)
2011. jún. 12. 12:06
Köszönöm ☺
20231. 79d1943975 (válaszként erre: 20230. - Gligi)
2011. jún. 11. 23:04

sziasztok!

Nikimnek van személyie. olcsóbb és gyorsabb volt mint utlevél. csak 3 évig jó. nem emlékszem mi kellett hozzá. talán szülakvikivonat, meg az én papirjaim, talán aláirás apukától előre. de a helyi okmány irodába telcsin megkérdeztem. és két hét volt.

20230. Gligi (válaszként erre: 20229. - Macs77)
2011. jún. 10. 21:29
Engem is érdekelne, hogy pontosan milyen papírok kellenek hozzá ☺
20229. macs77
2011. jún. 9. 11:25

Még 1 kérdés, ha már így belejöttem az írásba.

Azok az anyukák, akik már voltak a gyerekkel külföldön, eu országban, azokat kérdezném.

Nyáron egy pár napra Ausztriába utaznánk Dorkával. Szerintetek jobb személyit csináltatni neki, mint útlevelet? Milyen papírok kellenek hozzá, és mennyi idő alatt készül el? Mondjuk aug. elején utaznánk csak. Köszi a válaszokat!

20228. macs77
2011. jún. 9. 11:21

Sziasztok, nálunk is az elmúlt időszakban, elég gyorsan lett Dorka szobatiszta, pedig a mi helyzetünket megnehezítette az, h ugye napközben a bölcsiben van, de szerencsére a gondozó nénik nagyon partnerek voltak ebben, ráültették a kis wc-re, sokat dicsérték stb. Mondjuk a kakilásnál őt is bíztatni kell még, de van h fogom, és ráültetem én a bilire. Vagy lehet h nekünk is jobb lenne a wc szűkítővel? Mert Dorka otthon a rózsaszín kis bilijét használja, a bölcsiben meg a mini wc-t.


Gligi, gratula az ovihoz, de már olvastam a naplódban is :)

20227. Gligi
2011. jún. 9. 10:09

Helló mindenkinek ☺


Januártól ovisak leszünk ☺


Nálunk egyik pillanatról a másikra történt a szobatisztaság. Én nem is erőltettem. Amikor elkezdte mondani, hogy pisil-kakil, akkor levettük a pelust és ripsz-ropsz már szobatiszta is lett ☺


Őőőrület ez az időjárás! Olyan egyik pillanatról a másikra érkeznek a viharok, hogy elbátortalanodtam a kimozdulásokkal kapcsolatban.

20226. Csinka79 (válaszként erre: 20225. - 79d1943975)
2011. jún. 8. 14:28

Sziasztok!

Mi még most sem akarunk a wc-be kakilni. Annyira nem, hogy tegnap egész nap nem is kakilt. Ma ráadtam a pelust, így sikerült valamit kreálnia.

Majd csak sikerül egyszer.

20225. 79d1943975
2011. jún. 7. 22:06

sziasztok!

nálunka bilizés sok sok próbálkozás után februárba lett teljes. 5-6 nap bugyiba lét, napi 5-6 öltözés, jéé folyikalábamon a pisi--után.

a kaki? fuj olyan a seggem. mondta. csakis wc be kakil második alkalomtól. rájöttem, sokféle bilink van, ahogy nyomja, a kaki hozzá ér a fenekéhez, alacsony ugye a bili, a kaki meg feláll". és finnyás erre. csak wc, mint anya, esetleg ujság, baba ujság:-)közbe.

20224. Az anya (válaszként erre: 20223. - Csinka79)
2011. máj. 29. 21:58

Szia!


Ne is mond azt hittem be ájulok amikor meg láttam.

A hintaló, tv, szekrény, ágy mindenhol volt egy csík:S Remélem többször nem lesz ilyen kreatív:)

20223. Csinka79 (válaszként erre: 20222. - Az anya)
2011. máj. 28. 20:59

Szia!

Nem mondhatod, hogy nem kreatív a gyereked!!:) Legalább szép lett a "vég" eredmény???

20222. Az anya (válaszként erre: 20221. - Csinka79)
2011. máj. 27. 22:09

Szia!


Én amikor megyek Wc-re oda viszem Sára bilijét és rá ültetem eljátszuk, h hogyan kell nyomni és Sárinak eddig 1* ment eddig, pont szorulása volt és a végeredmény láttán meg szólalt, h "gomb" :)

De azóta sem pisilt és kakilt bele:S Azt mondta a védőnénik, h akkor próbáljam a leszoktatást ha az éjszakai pelus száraz, de nekünk tiszta pisi:S

Nappal bugyiba van, majd csak le szokik a szentem.

Ma alkotott amíg a konyhába voltam addig a pelús ttartalmával ki kente a szobát:S

20221. Csinka79
2011. máj. 27. 14:49

Sziasztok csajok!

Ti, hogy vettétek rá csemetéteket, hogy a bilibe kakáljon??

Csenge egyszerűen nem akar ráülni nagy dologkor a bilire. Mit csináljak???

20220. Az anya
2011. máj. 25. 21:53

Sziasztok!


Remélem mindeni jól van! Nem voltam már rég, Sári nem igazán hagy érvényesülni.

Akkor tudok tőle valamit csinálni ha alszik állandó felügyeletet igényel.

Kedvencei minden amit nem szabad.

3 gyerek közül ő a legelevenebb.

Dorci szeptembertől suliba megy előre parázok, h tudok majd tanulni a 2 gyerekkel Sári mellet.

Kb 3 hete letört elől a foga mert elesett a labdába elvittem fogorvoshoz de nem tudnak vele mit csinálni. Épp előtte való nap mondtam valakinek, h milyen szép fogai vannak:S

Haját most vágattam másodszor alig van haja nem mostanába rakunk bele hajgumit.

Nuszifulke gratula a bébihez!

Puszi mindenkinek!

20219. 79d1943975
2011. máj. 22. 16:05

SZIASZTOK!


GRATULÁLOK AZ UJ KISTESÓ JELÖLTHÖZ:-)


LÁNYOK, AKINEK VAN ÜDÜLÉSI CSEKKJE ELADÓ, SZÓLJON. SZERETNÉK VENNI EGY HÉTEN BELÜL.


KÖSZI

20218. Csinka79
2011. máj. 21. 13:23

Szép hétvégét mindenkinek!

Itt nálunk Debrecenben nagyon meleg van. Én nem bánnám, ha lenne egy kis eső mert most virágzik a nyárfa, s annak az a fehér pihéje teljesen kikészít. A teraszon a ruha tiszta píh. De csak egy pici eső legyen ám!!!

20217. A1108
2011. máj. 21. 13:16

Sziasztok!


Kinél mi újság? Itt hamarosan szakad az eső (Kaposvár), dörög is nem messze már, vagy lehet hogy csak egy kisebb vihar lesz..tegnap óta fülledt meleg van.Délutáni alvás után megyünk dédihez, közel a Balatonhoz korai cseresznyét szedni, de szerintem addigra odaér ez a fránya rossz idő..


Nekem az eddigi idő pont megfelelt, nem szeretem a nagyon meleget, itt a paneldzsungelben nehéz elviselni..


Vigyázzatok magatokra!!!

20216. nuszifulke
2011. máj. 18. 15:20

Sziasztok!

Én is ezer meg egy éve nem jártam erre. Remélem mostanában majd több időm jut hoxázni, ugyanis érkezik nálunk a kistesó! November 25-re várjuk, így majdnem pont 3 év lesz a kér gyerkőc között. Olyan fucsa, még nemrég született Erik most meg már a kistesót növesztem a pocakban. Remélem minden anyuka és gyerkőc jól van, puszi Mindenkinek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook