Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2008 augusztusi babavárók fórum

2008 augusztusi babavárók (beszélgetés)


8231. kszilvi (válaszként erre: 8212. - Hajnalok)
2008. júl. 8. 12:59
Nekem januárban járt le az 1 év.
8230. kszilvi (válaszként erre: 8205. - Agica81)
2008. júl. 8. 12:56

Sziasztok!


Tegnap voltunk uh-on. Most már biztos, hogy kislányunk lesz!:-) Szépen nőtt: BPD:84mm, OFD:94mm, TAD:74mm, FL:57mm kb.:1900gr. Minden rendben vele. Az uh szerint most a 31.hétben járok.

2008. júl. 8. 12:44

Sziasztok Lányok!


Barátnőm, aki márciusban szült, talált egy cikket és átküldte Nekem.

Gondoltam olvassátok el Ti is.

Íme:


Talaltam egy jo cikket.Akik meg a nagy nap elott alnak aoknak hasznos lehet.A szülés fáj. Nagyon fáj, nincs mese. Akárki, akármit mond, a szülés egy rendkívül kellemetlen folyamat. De te is tudod, hogy át kell menni rajta, tehát a kérdés az az, hogy miképpen lehet minimalizálni a fájdalom hatásat rajtad. Mert erről van szó, a pszichológiai tényező ami meghatározza azt, hogy mennyire engeded meg magadnak a fájdalom átélését. Kevés ember (meg kevés orvos is) tudja, hogy a morfium például nem állítja meg magát a fájdalmat, hanem a fájdalom tudatosodását kapcsolja ki! Az is tudott, hogy nagy sporteseményeken sportolók néha repedt végtaggal végigjátszák a meccset, mert a tudatuk annyira másra koncentrál, hogy nem tudatosodik bennük egy megrepedt láb vagy kar által oközött, amúgy rendkívül jelentős fájdalom. És amikor a meccsnek vége van, a fájdalom hirtelen elkezdődik. Tehát a tudaton múlik minden. Az, hogy te akarod ezt a gyereket, és örülsz neki, az mar egy fel gyozelem. Hosszú évek tapasztalata szerint, akik örülnek a gyereknek, jóbban viselik az egészet . A másik felére pedig ezek az egyszerűnek látszó, de egyáltalán nem könnyen betartható szabályok vonatkoznak:

Ne VáRD a következő fájdalamat (méhösszehúzódást). Amikor az egyik elmegy, azonnal irányítsd a tudatodat valahova máshova. A "hovát" neked kell eldönteni. Talán pároddal beszélgess valami MÁSRÓL, ha van TV a szobában, nyugodtan nézd, ha nincs vigyél magaddal rádiót, magnót, CD-t, akármilyen zenét, amit esetleg élvezel. Ne szégyellj mással foglalkozni szülés közben!

Teljesen engedd el magad fájdalmak között. Lazítsd el az összes izmodat, tudatosan. Az ellenkezője sok energiát használ, és a végére amikor nyomni kell, nem lesz, ami többszörösére hosszabíthatja meg a nyomó fázist.


Nyögés, sírás, ordítás, akármilyen variációja ezeknek - úgyan egy természetes reakció, de attól nem fog semmi kevésbé fájni. Viszont növeli a fájdalom tudatosodasat, és szintén nagyon használja az energiát. Egyszerűen utasítsd magadnak vissza, hogy hangokat adjál ki. Helyette csak lélegezzél lassan és mélyeket. Ez nagyon fontos.

Ne vitatkozz az orvossal vagy a növérekkel. Abszolút vesd magad alá Mindennek, amit mondanak. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy nem vagy képes végrehajtani, akkor is hajtsd végre. Ha valami olyat mondanak, amiről úgy érzed hogy teljesen lehetetlen végrehajtani, AKKOR IS azonnal csináld meg. (A józan ész határain belül persze (:-))


Számí ts arra, hogy sokáig fog tartani az egész. Nem lehet tudni meddig tart, és sokszor látom, hogy az elején meg mennek a dolgok, de amikor hosszabb ideig tart mint amire az anya számított (valami okból) a kontroll összeomlott.

10cm méhnyaktágulásig minden automatikusan történik. De onnan neked kell kinyomni a gyereket. Ez eltarthat 5 percet, vagy több órát, és ha hiszed, ha nem, rajtad múlik a zöme. És az a legfájdalmasabb rész. Tehát ezt kell leginkább a fejedbe verni. És itt kell leginkább leküzdeni a fájdalomtól valo félelmet. Igen, fáj, igy is úgyis, de ha gyorsan tudod csinálni, hamarabb vége van. Hogyan kell nyomni? A következő hasonlatot szavalom a betegeimnek, jó eredménnyel (ezt): mintha egy borzasztó székrekedésed lenne. Nem vicc. Nem körülbelül úgy, hanem PONTOSAN úgy. Ha széklet jön, nemhogy nem szegyen, hanem annak a jele hogy jól csinálod. Nagyon fontos ODA LE koncentrálni a nyomás erejét. A természetes reakció az, hogy arcba, mellkasba nyomni (szemei kigúvadnak cimű műsor), de sajnos az nem jó. Koncentrálni kell tudatosan a nyomást ODA LE. És minden méhösszehúzódást maximálisan ki kell használni. Mivel nagyon fáj, a természetes reakció egyszer nyomni, aztán elsumákolni a hátramaradó időt. Ne engedd meg magadnak ezt a "luxust". Ha jön a fájdalom, vegyel egy mély lelegzetet, tartsd benn az összes levegőt, és nyomj, OTT LENN, mintha székrekedésed lenne. A fájdalom néha visszatart attól hogy IGAZÁN nyomjál. Ezt se engedd meg magadnak. Minél jobban nyomsz, annal hamarabb történik. Ha elfogy a levegő, gyorsan fújd ki, és ha a méhusszehúzódás meg mindig tart, gyorsan lelegezzel kettőt, a harmadikat tartsd benn, és nyomjál mint egy gőzmozdony. És egészen addig csináld ezt amig tart a méhusszehúzódás. De ha elment, azonnal engedd el magad, minden izmodat, és PIHENJ. Nyomás közben akármilyen hangot kiadni TILOS. Nem, nem azért mert akárkit is zavar, nem erről van szó. A dolog mechanikájáról van szó. Ha hangokat adsz ki, a tudőben lévő levegő

nyomása leesik, és minden jóindulatod ellenere nem tudsz igazán nyomni, de meg úgyanúgy fáj, úgyanúgy használod az energiadat. Tehát meg egy kis nyögést se engedj meg magadnak.


Ha képes vagy mindezt betűről betűre betartani, sokkal hamarabb átjuthatsz a nyomáson mint az átlag. Én néha látok "természetes nyomókat", akik minden átlagot felülmúlva, mint egy présgep tudnak nyomni, és meg az első gyereküket is percek alatt képesek kinyomni. Ne számíts percekre, ahhoz kell az a természetes valami, nem is tudom mi, ami nagyon ritka, de az bizonyítja hogy lehetséges. És amikor már úgy érzed, hogy "innen már lehetetlen, ezt nem tudom tovább csinálni", akkor méginkább csináld tovább. És ne vitatkozz senkivel, csak csináld. Kivéve persze akkor, ha az orvos vagy a növér azt mondja, hogy ne nyomj, ami több okból lehetseges, leginkább ha a baba szívhangja leesik, néhány perces pihenő gyakran segíthet.


Gátmetszés: abszolut bízd az orvosra. Meg akkor is, ha esetleg feleslegesen fogja csinálni. Miért? Mert a felesleges gátmetszés neked úgyan kellemetlen lesz egy ideig, de mindig könnyebbé teszi a baba megszületését. Gyakran tényleg nem kell, de a kétely abba az irányba kell hogy eltolodjon, hogy kell. Ugyanakkor, ha az orvos megpróbál neked jót tenni és azert nem vág, esetleg kritikus perceket veszít, aminek a baba ihatja meg a levét. Tehát ne próbáld az orvost ezen irányba befolyásolni.


Epiduralis:a csabitás majdnem ellenállhatatlannak tűnik. De sajnos nagyon sok olyan esetet láttam, ahol addig minden rendben ment, és utána nem. Ezzel nem azt mondom hogy utasítsd vissza, de várd meg amíg az orvos ajanlja. És ha amúgyis gyorsan megy a dolog, ne vesd el annak a lehetőségét, hogy esetleg anélkül. Kérdezd meg az orvost, hogy használnak-e epidurális narkotikumot. Az úgyan nem kapcsolja ki teljesen a fájdalmat, de nem befolyásolja a szülést. Ha használnak, örömmel fogja "csak azt" adni. Oxygen maszk: nagyon zavarónak tűnhet, de tartsd az arcodon minden körülmények között.


Csaszar: ha kell akkor kell és kész. Ha a baba bajba kerül, nincs vita, meg kell csinálni. De ha úgy érzed, hogy az orvos vacillál, duplázd meg energiádat, és mond meg neki hogy várjon még egy kicsit. Mikor fordulhat ilyesmi elő? Mondjuk ha nagyon lassan megy a szülés, főleg a nyomás fázisban. A baba úgyan jól van, de valami miatt lassan jön kifelé. Gondolj arra amit mondtam (székrekedés, gőzmozdony) és próbáld meg egy ideig. Lehet hogy erre egyáltalán nem kerül sor, de ha igen, jusson ez eszedbe. Mégegyszer: ha az orvos egyértelműen mondja, csak fogadd el. Ez csak arra vonatkozik, ha ő esetleg belefáradt (van ilyen) és te magad

érzel kételyt a hangjában. Akkor csak őszintén kerdezd meg:"Ez elkerülhetetlen doktor úr, vagy még probálkozhatok egy kicsit?" Meg fogja mondani.


Fogós szülés: sok orvos mar egyáltalán nem használja USA-ban, többnyire a perek miatt. Inkább császároznak. De az igazság az, hogy a fogó teljesen ártalmatlan, ha gyakorlott kezekben van, és rendkivűli módon előnyös a babára nézve. Ma már feltételezni lehet, hogy aki egyáltalán hozzányúl a fogóhoz, az tudja hogy hogyan kell használni. Tehát ne ijedj meg ha meglátod. Borzasztó szerszámnak tűnik, de zseniálisan lett kitalálva. Én meg egyetlen babát, soha sem károsítottam a fogóval (ugyan ritkán használom csak, de ha kell akkor szószerint életmentő lehet).


Na és ha most megijedve ülsz a computer előtt, akkor majdnem elértem a célom. Akkor még egyszer, még kétszer, még háromszor olvasd ezt el, minden betűjet verd a fejedbe, és garantálom, hogy jobban fog menni mint ezek nélkül.

"


Mr. Spock (Gábor)



egyébként ez a pasi egy állat, de kivételesen ez egy jó cikk.....

8228. R75 (válaszként erre: 8226. - Hajnalok)
2008. júl. 8. 12:04
ez tényleg jó:-)))
8227. R75
2008. júl. 8. 12:03
most jöttem meg egy kisebb sétából, hát gyerekek azért fel kell kötni a gatyánkat.. az egyik lány kisbabája nagyon sokat sir.. néha úgy érzem, hogy könnyen fogom venni az akadályokat, de most, hogy minden nap szinte sétálok a lányokkal, és látom, hogy mennyire különböznek a babák és hogy akár Gréti is lehet sirós, hasfájós, nyűgös baba.. hát nem tudom... tegnap beszéltük is a férjemmel, hogy fogalmunk sincs mi vár ránk:_)))
8226. hajnalok (válaszként erre: 8223. - R75)
2008. júl. 8. 12:03
Tök jó hogy rendbe jöttél !!
8225. hajnalok (válaszként erre: 8222. - Zsugabubus007)
2008. júl. 8. 12:01
Valóban most már fárasztó a dolog sokkal lassabban megy minden, és több pihit igényel a szervezetem, de már nem vagyok egyedül így megosztva még éppen-éppen elmegy.
8224. hajnalok (válaszként erre: 8221. - Lillenet)
2008. júl. 8. 11:57
Szia most bérezek, de 1-től tápon vagyok papíron, most már csak akkor jövök ha gázosabb témát kell intézni, vagy telon értekezünk .
8223. R75 (válaszként erre: 8222. - Zsugabubus007)
2008. júl. 8. 09:19

elmúlt a vérzés.. juhéjjj!!! tényleg nem kellett volna parázni... csak fura volt, hogy már 8hónapja semmilyen vérzésem nem volt.. kicsit rémisztő volt..


hát én is úgy gondolom, hogy minden elismerés a dolgozóknak, én szerintem belehalnék a vonatozás, munka, kereskedésekkel való bajlódásba...

2008. júl. 8. 08:46

Pálinkás jó reggelt mindenkinek!


A vihar minket elkerült, a levegő hűlt egy kicsit, de ettől én még alig aludtam.Azt hiszem tegnap kicsit túlhajtottam magam, volt itt minden, ablakpucolás, csempemosás, mosás, vasalás...és még nincs vége.De ma pihenek, mert olyan vagyok, mint a mosott rongy.

Kicsit elpakolászok és ma lesz a napja, hogy megnézzem a kedvenc filmjeimből valamelyiket.


Reni hogy áll a vérezgetésed?


Munka hősei csajok, hihetetlen, hogy még bírjátok,minden elismerésem a Tiétek, de mostmár pihenni kéne!!!!NEM????

8221. lillenet
2008. júl. 8. 08:21

Jó reggelt mindenkinek!



Nálunk is volt vihar, több is, és mivel este dokinál voltunk, szépen beázott a hálószoba a nyitott ablakon, parketta, még az ágy sarka is...:( Remélem nem púposodik fel a padló.


A dokinál szerencsére én is jó híreket kaptam, azt mondta, hogy a méhszájam "tök beton":) Kicsit meg is mosolygott, mert a székből leszállva kérdeztem, hogy mikor lesz méhszájvizsgálat, mire közölte, hogy ez volt az, csak én azt hittem az általános tapasztalatokból, hogy baromi fájdalmas lesz. Mondtam neki is, és azt mondta, ha egy sóhaj közben vizsgálnak, akkor automatikusan ellazul minden odalenn és emiatt nem kellemetlen. Szóval csajok ha gondoljátok kérjétek meg a dokit/szülésznőt, hogy szóljon mikor sóhajtsatok, ha ennyi a titka a fájdalommentességnek, akkor megéri.


Mennem kell nekem is ctg-re legkésőbb jövő héten, de az lenne a legjobb, ha már hétfőre lenne eredményem, úgyhogy most nyomozok hol tudom a legegyszerűbben elintézni. Aztán utolsó labor nekem is, a többit majd a köv.alkalommal megbeszéljük. Kaptam telefonszámot a szülésznőhöz is, remélem könnyen elérem majd.


Hajnalok, te mennyit dolgozol még, már te is csak "részmunkaidőben", ugye? Hogy bírod?


Én elvileg holnap jövök utoljára, és eljutottam odáig, hogy alig várom... Már nagyon szeretnék végre csak magunkkal foglalkozni.

8220. time
2008. júl. 8. 08:02

Itt is volt vihar! Ági, jó irányba küldted! ;)

Egész szépen lement a hőmérséklet a tegnapi kánikula után.

Én a homeós bogyókat nem beszéltem meg az orvossal, de a szülésznő azt mondta, érdemes szednem.

Az orvosomon kicsit ki vagyok akadva. Ahhoz képest, hogy most vett át, még a kiskönyvembe sem nézett bele. Egyáltalán nincs képben velem kapcsolatban.

8219. R75
2008. júl. 8. 07:04

jó reggelt, jó reggelt... én most egészen jól aludtam, kaptam egy tanácsot, hogy próbáljak meg egy pár párnával aludni, hátha jobban megy, de tényleg igy sokkal jobb... eddig én totál párna nélkül aludtam, és nem hittem ebben, de olyan most mintha igy jobban kapnék levegőt majdnem ülve...

éjjel nálunk már nem volt vihar, és most is 100ágra süt a nap, de a levegő nagyon jó!

8218. hajnalok
2008. júl. 8. 06:05
Kukurikuuu mindeninek , hát az éjjel az katasztrofális volt számomra, alvás one,csak vegődés, komolyan mondom a kánikulát sokkal jobban bírom mint a hideg-mleg ingadozását.Már 4-től teljesen ébren vagyok.Vihar volt nálunk az éjjel, villám-dörgés-eső-szél minden ami hozzá tartozik.Most elég jó a levegő mert felfrissült, remélem én is frissülök vele együtt.
8217. R75 (válaszként erre: 8216. - Time)
2008. júl. 7. 22:35

nekem már a 36.héten kell szednem a homeos bogyókat, úgy látszik ez is orvos válogatja...


ja, hát én is találkoztam egy 41.hetes kismamával, akinek kisebb volt a hasa, mint az enyém:_)))))

8216. time
2008. júl. 7. 21:55

Ma voltunk a második CTG-n és uh-n. Minden rendben szerencsére. A baba becsült súlya 2650 gr! A méhlepényről a helyzetén kívül mást nem írtak fel.

Sikerült beszélnem a szülésznővel és még elvállalt!! Úgy örülök, a doki viszont nagyon morcos volt. Most két hét szabira megy. Nem is bánom. Vizsgálat most sem volt. Még egy hét, illetve 5 nap kell a bűvös 37. hét betöltéséhez! Aztán elkezdem inni a málnalevél teát és szedni a homeós bogyókat.

Reni, örülök, hogy csökken a vérzés!

Szuper, hogy Anna és a baba jól vannak!

Pocakméretek: a CTG-n aztán lát az ember mindenféle méretet. ;)

8215. hajnalok
2008. júl. 7. 20:51

Olyan nyomott nálunk a levegő hogy szinte majd megfulladok, állítólag vihar lesz, nemtom itt egyenlőre még a levél sem rezdül annyira nincs oxigén, le vagyok lassulva, és rossz a közérzetem, mintha kissé letargiás lennék, mocorgó meg folymatosan

egyik oldalról a másikra rúgja magát, szinte le sem áll most egy ideje.Szerdán megyek én is védőnőhőz addigra lesz meg a labor eredményem, remélem minden oké, dokihoz három hét múlva kell mennem akkor leszek 36 hetes, gondolom utána hetente valami ilyent is mondott most utoljára.

8214. R75 (válaszként erre: 8213. - Hajnalok)
2008. júl. 7. 20:29

én is.. minden nap legalább egy fél kiló gyümit eszem... ma ribizlit ettem...

holnap málna lesz a menü..:-)

8213. hajnalok
2008. júl. 7. 20:21
Csajok azért szerencsések vagyunk abból a szempontból hogy most kismamiként rengeteg primőr gyümit tudunk enni, az epertől kezdve, cseresznye, ribizli,meggy, dinnye ,barack ezek pont most értek sorjában én legalább is kihasználtam a lehetőségeket bőségesen.
8212. hajnalok (válaszként erre: 8201. - Kszilvi)
2008. júl. 7. 20:17
Nekem 06. hóban járt le az egy évem a rákszűrésre és rákérdeztem a dokinál hogy kell e, azt mondta majd szülés után.
8211. liaandi (válaszként erre: 8210. - Ani58)
2008. júl. 7. 19:57
A meleget én is nehezen birom!De amúgy minden oké!Nagyon aktív a babám és szépen fejlödik!
8210. Ani58 (válaszként erre: 8208. - Liaandi)
2008. júl. 7. 19:55
Köszi,megvagyok.Tele vízzel és utálom ezt a meleget.Napi 2l-re korlátozott a doki,de ma nem tartottam be.Annyit ittam,amennyi belém fért.És veled mizujs?
8209. R75 (válaszként erre: 8207. - Ani58)
2008. júl. 7. 19:52

:-) hamar eljön majd annak is az ideje, hogy használjuk:-))


nálunk most ment el a vihar... kb. 10 percig tartott...

8208. liaandi (válaszként erre: 8207. - Ani58)
2008. júl. 7. 19:49
szia Ani!hogy vagy?
8207. Ani58 (válaszként erre: 8180. - R75)
2008. júl. 7. 19:48
Az a rács a pelenkázószekrény alatt van.Ha később szét lesz szedve ágynak,az is a fekvőfelülethez tartozik.
8206. R75 (válaszként erre: 8204. - Kszilvi)
2008. júl. 7. 14:58
még nem tudjátok a nemét? húúú.. akkor remélem sikerül megtudnod! majd ird meg mi volt!
8205. agica81 (válaszként erre: 8204. - Kszilvi)
2008. júl. 7. 14:36

Ti még nem is tudjátok a nemét?!A kis huncut mindíg bujkált:-D

Majd írj,hogy mi volt UH-n.

8204. kszilvi
2008. júl. 7. 14:27
Mi ma megyünk uh-ra. Majd megírom mi volt, ha van egy kis időm. Remélem megtudjuk végre a baba nemét is!:-)
8203. agica81
2008. júl. 7. 14:20

Ági!

Köszi a segítséget!

8202. kszilvi (válaszként erre: 8187. - Junction)
2008. júl. 7. 14:20
Szerintem is. Akkor az ügyeletesnek kell adni valamennyit. Azt pedig szülés után eldönti az ember, mennyit-attól függően, hogy ment a dolog, milyen segítőkész volt stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook