Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. nyári babák fórum

2005. nyári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
250. 244ed1c739 (válaszként erre: 245. - Mtt80)
2008. ápr. 17. 12:44
Köszönöm már sokkal jobban van.Az étvágya is jobb.Most én érzem a torkomban a gombocót.
249. malacka33 (válaszként erre: 246. - Mtt80)
2008. ápr. 17. 12:23

Én rendesen szültem, de nem a saját dokimnál, mert egész nyáron ezen az egy napon nem volt Pesten.


Remélem, hogy most már gyorsan túl leszünk rajta.


Láttom neked csak egy gyermeked van. Esetleg nem terveztek még egyet?

2008. ápr. 17. 12:20
A mi doktor nénik is mindig ezt ajánlja, szerint ezzel a gyógyszer gyártóval vannak szerződésbe.
247. mtt80 (válaszként erre: 239. - B59d693a46)
2008. ápr. 17. 12:19

Mindegy az, hogy hanyadik, az a lényeg, hogy végre sikerült!

Nálatok meg volt már a beíratás az oviban? Vagy mostanában lesz valamikor?

246. mtt80 (válaszként erre: 244. - Malacka33)
2008. ápr. 17. 12:17

Szia!


Biztosan aranyos lehetett, ahogyan a verset mondta. Mostanában a kisfiam is sűrűn mondogatja a hinta palintát, meg az "ez elment vadászni, ez meglőtte..." kezdetű mondókát. Ő itthon van velem.


Szerintem ha ilyen szépen halad, akkor most már lassan az utcára sem kell adni rá pelust, vagy nem? Ha éjszakára kell is még, az már nem olyan nagy probléma.


Egyébként az én kisfiam pedig aug. 26-án született, 3 héttel a kiírt időpont előtt (császárral).

245. mtt80 (válaszként erre: 235. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 12:12

Szegény kicsi lány! Hogy van? Nagyon beteg még?

Egyébként nekünk is mindenre a Nurofent ajánlja a dokinénink. Ha csak vírusos torokgyulladása van, akkor nem is ír fel semmit. Adjam a Nurofent és kész. Normaflort is adtam már én is a kisfiamnak, de szerencsére igazán hasmenése még nem volt. Akkor kellett adnom, amikor antibiotikumot szedett.

2008. ápr. 17. 12:09

Szia Tünde!


Bölcsibe szeptember óta járunk és nagypon jól érzi magát. Épp tegnap is valami új verset mondogatot magában. Aztán megfejtettük, hogy egy anyák napi verset mond. Olyan aranyos volt.


Most már otthon és bölcsibe egésznap nincs rajta pelus. Az utcár még inkább adok rá. Éjszakára is, de például tegnap éjszak fél kettőkor kimentünk pisilni és reggel száraz volt a pelus. Talán most már ráérez, hogy hogyan kell ezt csinálni.

243. mtt80 (válaszként erre: 234. - 244ed1c739)
2008. ápr. 17. 12:08

Én úgy tudom, hogy a bölcsiben csak 3 éves korukig maradhatnak. Utána ovi.

Ha véletlenül nem lesznek addig szobatiszták, akkor nem tudom mi van. Ezt talán az adott bölcsiben ill. oviban kellene megkérdezni.

242. mtt80 (válaszként erre: 232. - Malacka33)
2008. ápr. 17. 12:05

Szia malacka33!


Örülök, hogy te is csatlakoztál! Hogy tetszik a kislányodnak a bölcsi? Szereti?

Én úgy tudom, hogy ha mindkét szülő dolgozik, akkor kötelesek felvenni a körzetes oviba.

Hol tartotok a szobatisztasággal?

2008. ápr. 16. 21:55

Szia PéDé!


augusztus 27-én, szombaton, két nappal a kiírás előtt

240. b59d693a46 (válaszként erre: 232. - Malacka33)
2008. ápr. 16. 17:30

Szia!


De jó, hogy egyre többen vagyunk! :)


Hányadikán született a kislányod? Az én Annám 17-én.

239. b59d693a46 (válaszként erre: 229. - Mtt80)
2008. ápr. 16. 17:28
Köszi szépen :) A negyedik volt..hm...Ha ez nem sikerült volna, nem próbáltam volna többet. Még az államvizsgáktól sem paráztam ennyire.
238. b59d693a46 (válaszként erre: 230. - 244ed1c739)
2008. ápr. 16. 17:26
Értem, persze :) Igen, Anna is inkább nőtt, mint hízott. Mindig ezt mondja a védőnő is, nem tud egyszerre hízni is meg nőni is. Ő 92 cm most.
237. malacka33 (válaszként erre: 234. - 244ed1c739)
2008. ápr. 16. 13:56

Általában 3 éves korig, de nálunk most is van aki tovább marad, hogy ne az oviba kelljen 4 évet járnia. De lehet, hogyha már betölti a 3 évet akkor már csak az ovi marad. Ezt pontosan nem tudom.


Nálunk azt mondták, hogy a körzeti óvoda köteles felvenni, de állítólag 5-szörös a túljelentkezés.

236. malacka33 (válaszként erre: 233. - 244ed1c739)
2008. ápr. 16. 13:51

Szia!


Georginának (Gina magyarosan) hívják. Kék szemű, világosbarna hajú. Életrevaló kis cserfes. Teljesen más mint a nagy fiam. A kettő tűz és víz.



Nem tudom, hogy mi van olyankor ha nem veszik fel az óvodába. De biztosan akkor maradthat a bölcsibe. Igazából ő jól érzi magát ott, de én úgy érzem, hogy neki ez már azért "kevés".


Most már csak 53 kg vagyok. Pont ma mértem magam.


Téged hogy hívna? Gyerkőceid milyenek?

2008. ápr. 16. 13:36

Az a harci helyzetmost nálunk,hogy a szembe cseppentés a kislányomnak nem megy szép szóval,sem ígéretekkel,megvesztegetéssel.Úgyhogy apa lefogja szegényemet én meg cseppentek.Úgy sajnálom annyira nem akarja engedni,de múszály.

Mindemellett még a torka is piros és elkapta vmi vírus ami hasmenéssel jár.Na puff egyszerre minden jött.

Furcsálom,hogy nekünk mindenre a Nurofent ajánlja a dokinőnk.Fogzásra,hasfájásra,torokgyulladásra.

Ti mit szoktatok adni pld.megfázáskor ha piros a torka a gyereknek?

Hasmenésre ajánlotta a Normaflore-t .1 ampulla naponta.A gyógyszerész szerint ez nagyon jó.Ismeritek??

2008. ápr. 16. 13:26
Szerintetek ha a gyerekeket nem veszik fel az oviba,vagy esetleg nem lesznek szobatiszták az ovi kezdésre akkor a bölcsibe felveszik őket,hogy vissza tudjak menni dolgozni?a bölcsibe hány éves korig járnak a gyerekek?
233. 244ed1c739 (válaszként erre: 232. - Malacka33)
2008. ápr. 16. 13:24

Szia malacka33!


Üdv itt ezen a fórumon!

Tényleg 72 kg-ról fogysz és 50 kg a cél??

Mesélj a kislányodról.Hogy hívják?

Ha nem veszik fel az oviba akkor maradhat a bölcsiben?

2008. ápr. 16. 12:07

Sziasztok!


Esetleg én is csatlakozhatnák hozzátok. Már van egy nagy fiam aki 13 éves, de a kislányom 2005. augusztusában született.


Jelenleg mi bölcsibe járunk, mert nekem vissza kellett jönnöm dolgozni. Éppen a szoba tisztaságnál tartunk. Szépen lassan de biztosan.


Szeptembertől szeretnénk óvodába iratni, de nagyon nagy a túl jelentkezés, nem tudom, hogy sikerül-e. Nálunk még csak 28-án lesz a nyílt nap.

231. mtt80 (válaszként erre: 230. - 244ed1c739)
2008. ápr. 15. 21:27
Tünde vagyok.
2008. ápr. 15. 16:24

mtt80!Köszönöm a részletes választ.

Keresztnevedet lehet tudni?


PéDé!

Az enyémek is 12-13kg-ok.Ők hosszra nőnek nagyon.94-95 cm most.Biztos az Anna is hosszra nő és ezért nem lesz több a súlya.Ha így van akkor mégiscsak hízik mert ugye ha a magassága nő és nem hízna közben akkor csökkenne a súlya.Nem? Húú ugye érthető??

229. mtt80 (válaszként erre: 227. - B59d693a46)
2008. ápr. 15. 15:49

Gratulálok!!!!!!!!!!!!! Na ugye, hogy sikerült!!!!!! Ez neked is a 3. volt? Annak idején nekem is harmadjára sikerült! :) Na de hát az a lényeg, hogy sikerül!


Igen, én is emiatt idegeskedtem annak idején, mert Robika nem hízott kb. fél évig egy dekát sem. Még most sem. Sőt volt, amikor fogyott is egy picit. Még most is 15 kg körül van. Tudom, hogy ez nem kevés, csak idegesít, hogy stagnál.


Nálunk nem kellett semmilyen igazolás a beíratkozáshoz!


Igen, az rendszeres, hogy NEM AKAR aludni, de ettől függetlenül alszik. Csak nagy hadakozások árán. Eddig még csak kétszer nem aludt, de szerintem nyáron lesz ez még több is. :(

228. mtt80 (válaszként erre: 226. - 244ed1c739)
2008. ápr. 15. 15:37

Nekünk is (a férjemnek vagy nekem) oda kell feküdnünk mellé addig, amíg el nem alszik. Pedig amíg rácsoságyban aludt nem volt ilyen probléma.


Nálunk a leszoktatás egy hosszú folyamat volt. Szép fokozatosan. Már 20 hós kora körül megmutattuk neki a bilit, de akkor még csak néha ült rá ruhástól (meg néha anélkül is). Utána a nyáron elég sokszor szaladgált otthon csupasz popóval, és akkor ráült néha a bilire egyedül. Utána már ott tartottunk, hogy nem is szólt, hogy neki pisilnie kell, hanem megkereste egyedül a bilit, és belepisilt ügyesen. Hamarosan ment a kaki is. Ekkor még mindig nem volt egészen 2 éves. (Ő nyár végi.)Persze ezt még mindig csak akkor csinálta, amikor nem volt alulról rajta semmi. Ha volt rajta akár csak egy kisgatya is, akkor becsurgott, mert nem bírta időben levenni. Azután mikor már betöltötte a 2. évét, már ment a dolog akkor is, ha ruha volt rajta. Akkor már tudott jobban szólni, és mindig ügyesen belementek a dolgok a bilibe. Ekkor még azért adtunk rá otthon is pelust, csak 1-2 órára hagytuk szabadon. Kb. október-november tájékán (2év+2-3hónap), már egyáltalán nem adtunk rá pelust otthon. Szinte mondhatom, hogy soha nem csurgott be, de ha elmentünk otthonról hosszabb időre, akkor azért még adtunk rá. Végül decemberben volt az, hogy már egyáltalán nem adtunk rá pelust. Szólt, hogy pisi és már mentünk is wc-re. Utána január-február környékén megpróbáltuk, hogy a délutáni alváshoz sem adtunk rá pelust, de akkor még volt, hogy becsurgott. (Addig az alvásnál még volt pelus végig.) Végül február végére lett teljesen szobatiszta éjszakára is.

Soha nem erőltettük, ha láttuk hogy nem megy (sokszor becsurgott), akkor inkább visszaadtuk rá a pelust. Ja, és soha nem szabad leszidni őket, amiért becsurgott. Minden gyerek megérik rá egyszer, ki hamarabb, ki később.

Remélem elég részletes voltam! :)

227. b59d693a46 (válaszként erre: 225. - Mtt80)
2008. ápr. 15. 14:30

Sikerült! :) Végre levizsgáztam :)


Én most a Bioparox orrspray-t használtam, mert az volt itthon és lehet 2 és fél éves kortól. Csak sajnos nem nagyon engedte befújni. Eleinte még hagyta, de egyszer sokat fújtam és onnantól többet nem engedte.


Én 12-13 kiló között mérem. Nem hízik és ez idegesít. Kb fél éve óta ennyi a súlya. A védőnő szerint ez nem gond, egyikünk sem kövér - mindog ezzel jön. Ez tényleg így van, de normális, hogy egy gyereknek fél évig nem nő a súlya? Nem akarom, hogy kövér legyen, ő ilyen alkat, kis vékony. De idegesít, hogy régóta stagnál a súlya.


Nálunk már a beiratkozáshoz kell az igazolás.


Ja, azt hittem, rendszeres, hogy Robika nem akar aludni. Biztos menne ki az udvarra állandóan. :)

226. 244ed1c739 (válaszként erre: 223. - Mtt80)
2008. ápr. 15. 12:47

Ott kell lennem velük a szobában amíg elalszanak,a fiamnak rázni kell a fenekét.Ha nem túl álmosak még akkor mesélni szoktam nekik,az aznapi eseményekről,vagy arról,hogy másnap mit fogunk csinálni.


Engem az a pillanat érdekelne amikor azt mondtátok na Most szoktatom a bilire a gyereket.

A leszoktatást úgy kezdtétek,hogy már pelenkát nem is adtatok vissza rá csak az alváshoz??

Szólt a gyerek vagy 20-30 percenként ráültettétek a bilire?

225. mtt80 (válaszként erre: 221. - B59d693a46)
2008. ápr. 14. 16:59

Nincs otthon valamilyen tengervizes orrspray-tek? Nekünk pl. most a Sterimar volt, de volt már Fluimar is. Az fellazítja az orrváladékot egy kicsit, és akkor könnyebben ki tudja fújni. Legalábbis nálunk használt. Csak az volt a gond, hogy a végére elfogyott, így az utolsó 1-2 napban mi is szenvedtünk.


Az jó, hogy még meg sem mérték Annát a tanácsadáson. Te mennyinek mérted? Már most adtak igazolást, hogy közösségbe mehet? Én még mindig nem tudom, hogy nálunk is adnak-e ilyet, de majd megkérdezem.


Nagyon jó, hogy 30-at megkapsz tisztán! Ez azért nem rossz kiegészítés, sőt ezentúl még több lesz! Azért ez amellé a kis gyes mellé nagyon jól jön!


Nem azt mondtam (írtam), hogy nem alszik délután, csak azt, hogy nehezebben alszik el, mint eddig. Bár előfordult mostanában kétszer, hogy nem aludt el, de ezeket leszámítva alszik mindig. Csak sokat szenvedünk vele. Hidd el nekem is kell az a pár óra nyugi. :)


Holnap reggel nagyon drukkolok neked! Biztosan sikerül majd! Sok sikert!

224. mtt80 (válaszként erre: 217. - Ipi)
2008. ápr. 14. 16:41

Nyugodj meg, nálunk hiába van gyerekszoba, attól függetlenül az egész lakás úgy néz ki néha, mint ha bomba robbant volna. Na de hát ez van, ahol kisgyerek van.


Az ezüst jó a megfázásra? Nem is tudtam.


Nem biztos, hogy ti vagytok a ludasak, abban, hogy úgy viselkedik a bölcsiben. Mostanában az én kisfiamra is rájön néha, hogy pl. dobálja kint a homokot, vagy ütöget. Nem tudom én sem miért van ez, de az a poén, hogy néha csak odajön hozzám is és az apjához is, és látszik rajta, hogy merő szeretetből kezd el ütögetni. Na nem erősen, de azért kellemetlen. Remélem nem sokáig fog ez nála tartani. Nem tudom, majd az oviban hogy fog viselkedni, de egy kicsit félek tőle.


A bölcsiben amúgy mi a napirend? Azért kérdezem, mert (talán olvastad), hogy beadtam a jelentkezést két állásra is, és hát gondolkodnunk kell a bölcsin is. Ha véletlenül sikerülne, akkor aug.-ig még oda kellene járnia, mert csak akkor tölti be a 3-at. Igazából nagyon nem szeretném beadni, de ha muszáj lesz, akkor muszáj lesz.


A szobatisztaságról csak annyit, hogy még szerintem nincs elkésve. Októberi ugye? Talán a nyáron megoldódik a probléma. Csak ne erőltessétek! Az én kisfiam 2 éves és 4 hós korára lett nappalra szobatiszta, 2 hónappal később pedig már éjszakára sem kellett pelus. Minden gyerek más.

223. mtt80 (válaszként erre: 216. - 244ed1c739)
2008. ápr. 14. 16:15

Szia!

Semmi gond, hogy "beleírsz" a beszélgetésünkbe, hiszen azért van ez a fórum. Sőt örülnénk neki, ha nem csak ketten beszélgetnénk. Szerintem ezt Pédé nevében is írhatom.


Szerencsére még nekünk sem kellett szemcseppet használnunk, így nem tudom, én hogy csinálnám. Szerintem úgy, hogy csak akkor cseppentenék, ha az apja is itthon van, mert egyedül biztosan nem menne. Bár az is igaz, hogy mostanában már az orrspray-t is engedi használni. Ügyesen tűri, hogy fujjak neki. Régebben ez sem így volt! :)


Igen tudom, hogy egy átlag 2-3 évesnek 11-12 óra lenne az alvásigénye, de hát az én kisfiam úgy néz ki nem átlagos. Bár eddig simán megaludta a 12 óráját, sőt néha még többet is. Amióta viszont kicsit jobb lett az idő állandóan kint lenne a szabadban. Nem akar bemenni aludni, de persze bemegyünk és alszik is, csak sokkal nehezebben sikerül elaltatni. Mostanában kétszer is előfordult, hogy nem aludt el délután. Amúgy viszont (ha alszik délután) így is megalussza a 11 órát.


Szerencsére kisfiam már december óta szobatiszta, és február óta már éjszakára sem kell pelus. Így mondhatom, hogy 2,5 éves korára teljesen letettük a pelust! Ne izgulj, majd csak biliznek a te gyerekeid is. Szerintem nyáron már biztosan!


Nálunk sincs rácsoságy már 1 éve. Mivel kimászott belőle, így kénytelenek voltunk lecserélni.

Ők hogy alszanak el?

222. b59d693a46 (válaszként erre: 216. - 244ed1c739)
2008. ápr. 14. 13:50

szia!


Nekünk még nem kellett szerencsére szemcseppet használni, de ahogy a lánymat ismerem, nem hiszem, hogy engedné. Az orrspray-t sem hagyta egy idő után, annyira meg nem tudtam lefogni, hogy sikerüljön belefújni az orrába. Feladtam a küzdelmet, de így meg már 2 hete tart egy nátha.


Én is próbáltam a Cebion étvágyjavítót, de attól sem evett jobban. Nekünk még leginkább a Vitacolán vált be, de azt egy ideje nem lehet(ett) kapni, azért kísérleteztem mással is, de egyik sem olyan jó szerintem.


Az én kislányom 2 éves kora óta szobatiszta, szerencsére együttműködött és könnyen ment a pelusról való leszokás.

221. b59d693a46 (válaszként erre: 214. - Mtt80)
2008. ápr. 14. 13:33

Már nem folyik az orra, nagyon sűrű és mivel nem igazán tudja kifújni, szívni kell még mindig. Pedig jó lenne, ha megatnulná végre, mert az oviban nem fogják szívogatni, az biztos.


Igazad van, jó, hogy beadtad a jelentkezést. Ha összejön az tök jó, ha nem, akkor is adtál magadnak egy esélyt.


Voltunk ma a doktornőnél igazolásért, hogy járhat közösségbe. Nem vizsgálta meg, csak meghallgatta meg a torkát megnézte, mert beteg volt. Ahhoz képest, hogy tanácsadásra mentünk és nem voltunk már vagy fél éve meg sem mérték, semmi...Lehet, hogy mondanom kellett volna, bár én rendszeresen mérem itthon. Ennyire érdekli őket a gyerek.


Holnap reggel 7-től vizsgázom :((( Majd beszámolok, remélem, már jobb híreim lesznek.


Ezért az 5 óráért a fizetésnek megfelelően, arányosan bruttó 32 ezret kapok. azt hittem, olyan 20-25 ezer körül kapok majd belőle, de 30 ezret tisztán megkapok. Meg majd május elejétől hozzá jön még 4 óra. Szerencsém volt ezzel a lehetőségel, kár lett volna visszautasítani.


Hú, jól bírja Robika. Nem is tudom, mi lenne, ha Anna nem aludna ebéd után. Annyira kell az a pár óra nyugi...Akkor strapás lehet neked estig.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook