Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hetesen meg kell szülnöm a babát fórum

20 hetesen meg kell szülnöm a babát (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
31. timi83 (válaszként erre: 30. - D20c30cb4c)
2014. dec. 22. 21:17
Hidd el könnyebb lesz ha kiderül, hogy mi okozta, meg fogsz könnyebbülni. Úgy nem lehet belevágni következő terhességbe, hogy majd most minden rendben lesz, muszály kiderülnie. Mi 6 évet éltünk Londonban, mikor megtörtént ez az egész, összeszedtem magam és 1 hónap múlva már itthon is voltunk. Nekem is új munkahely, bizonyítás, új emberek... úgy mint Nálad most. :-) Engem nagyon lekötött mind a költözködés, mind a felújítás, munkakeresés és az első pár hónap a munkahelyen. Aztán leengedtem. Én most érzem úgy, hogy depis vagyok. Sajnos én nem tudtam "élvezni" ezt a köztes 8 hónapot. Nekem tele volt vizsgálatokkal, időpontokkal. Én is azt tudom Neked tanácsolni, hogy próbálj élni a következő hónapokban. Úgy, hogy tudod pár hónap múlva készen fogsz állni és minden rendben lesz. :-)
30. d20c30cb4c (válaszként erre: 29. - Timi83)
2014. dec. 21. 14:39

Lehet a megérzés nekem is eddig működött, aztán már ezután nem fog.. :)

Dokim valamilyen méhen belüli fertőzésre gyanakszik, de persze a toxémiát sem zárják ki. 30-án megyek vissza, tartok is attól, mit fog mondani, ha esetleg meglesz az eredmény.

Van esélyem újabb terhességre, de most annyi minden lesz, hogy... nem tudom, hogy neki fogunk-e állni fél év múlva. Új munkám lesz, valószínűleg emiatt is többet kell majd várnunk, amíg biztos szerződésem nem lesz. Tavasszal valószínűleg költözünk is. Remélem ez azért le fog kötni, mert nem akarok szenvedni az újabb babáért lelkileg.

Ti fél év után rögtön próbálkoztatok?

29. timi83 (válaszként erre: 28. - D20c30cb4c)
2014. dec. 20. 16:59
Én is hiszek az ilyen megérzésekben, bár nekem már rég nem működik, legalábbis én már nem vagyok képes elkülöníteni a parát és a megérzést. A lényeg, hogy túl vagy rajta és van esélyed újabb terhességre. Mikorra várjátok az eredményeket? Van esetleg valami amire gyanakszik a doki?
28. d20c30cb4c (válaszként erre: 27. - Timi83)
2014. dec. 17. 08:34

Furcsán hangzik, de szombat reggel arra keltem, hogy szerintem valami nem stimmel. Ezzel az érzéssel még nem akartam a dokimat felhívni, nehogy tényleg csak alaptalan hiszti legyen a részemről.. Mondtam a Férjemnek, hogy csak szaladjunk be a szomszéd kórházba (nem is oda voltam előjegyezve) egy gyors hasi uh-ra, hogy megnyugodjak. Ott valóban beigazolódott a megérzésem, sajnos. Rosszul nem voltam, semmi tünet nem volt. Ráadásul a Baba egészséges volt és a lepénnyel sem volt baj, a bevérzés állítólag már a keringés leáltát jelezte.

Én még azt se tudom, hogy milyen problémám van, remélem hamarosan kiderül.

Ami furcsa, hogy nagyon gyorsan lebontott a szervezetem, tehát valami nagyon nem stimmelt, csak nem tudjuk mi.

Szerdán volt szívhangja és szombat reggel már így ébredtem, tehát hamar észrevettem, csak hát a protokoll szerint várni kellett 3 napot, hogy esetleg magától beinduljon a vetélés...

27. timi83 (válaszként erre: 26. - D20c30cb4c)
2014. dec. 16. 21:11

Köszönöm :-) Igen szerencsére nekem is olyan orvosom van aki mindent megnézetett. Placenta infarktust állapítottak meg ami azt jelenti, hogy vérrögök keletkeztek a placenta vérereiben és ez elzárt az oxigén és táplálék útját a babához. Hozzátartozik, hogy nekem már a 12. heti ultrahangon abnormális volt az áramlás.

Nálam kijött inzulin rezisztencia, amire szedek gyógyszert és tartom a diétát. Alacsony a progreszteron szintem (20), amire kapni fogok hormonokat és nekem azt mondta az orvos, hogy a closty-t is erre kaptam. Ami viszont okozta a placenta infarktust, hogy mindkettőnknek mutáns az MTHFR génje. Ez egy génpár az egyik nekem hibás a másik a páromnak. Genetikailag trombózis hajlamunk van. Tudod terhesség során amúgy is többszörösére nő a trombózis veszélye. :-(

Ahogy olvastam, hogy neked bevérzett a placentád azt hittem hasonló problémánk volt, de a leírásodból kijön, hogy nem. Írtad, hogy amikor kiderült azelőtt 5 nappal még volt szívhang. Te érezted magad rosszul vagy hogy jöttetek rá, hogy baj van?

26. d20c30cb4c (válaszként erre: 25. - Timi83)
2014. dec. 16. 19:34

Kiderült miért kellett megszakítani a terhességed? Jutottatok valamire a kivizsgálások során?

Gratulálok a pozitív teszthez! Kívánok nektek minden jót! :)

25. timi83 (válaszként erre: 24. - D20c30cb4c)
2014. dec. 16. 11:48
Az szerencsés, ha az orvosod ennyire szívén viseli a dolgot. Mindenképpen. A hormonok miatt ilyenkor nagyon nehéz kontrollálni magad, idővel majd lecsendesednek. A fájdalom megmarad, de nem leszel ennyire érzékeny. Nekem február 26-án altatták el a magzatot és 28-án szültem meg. Májustól októberig kivizsálásokra jártunk és novemberben zöld utat kaptunk hogy próbálkozzunk. Tegnap pozitívat teszteltem :-)
24. d20c30cb4c (válaszként erre: 23. - Timi83)
2014. dec. 16. 08:49

Szerencsére az orvosom olyan, aki addig jár a végére a dolgoknak, amig ki nem derül. Hihetetlen ember, végig ülte velem a vajúdást, mellettem volt végig, nem hagyott egy percre sem magamra...

Igen, a lelki oldala hullámzó, van olyan, hogy elsírom magam, de van olyan nap, amikor jobb.

Nálad mikor történt a tragédia? Még várakozásban vagytok a következő terhességet illetően?

23. timi83 (válaszként erre: 22. - D20c30cb4c)
2014. dec. 15. 18:21
Ez nagyon nem hangzik jól. Remélem azért Te legalább testileg "jól" vagy, a lelki oldala majd eltart egy ideig. Nekem hosszú hónapoknak kellett eltelnie, hogy elfogadjam ami történt és hogy tudjak örülni annak, hogy legalább én élek és van esélyem egy újabb terhességre. Ha bármi kérdésed van az eredményeddel kapcsolatban addig menj amíg meg nem kapod a választ. Az a legfontosabb, hogy kiderüljön mi okozta a vetélést, hogy legközelebb megelőzhető legyen.
22. d20c30cb4c (válaszként erre: 21. - Timi83)
2014. dec. 15. 16:55
Na most jelenleg orvosi vita van arról, hogy mi történt. Azt mondták toxémia, de ebben a terhességi korban irodalmi ritkaság, és bizonyítani nem tudták. Majd most a dokimnak nem állt össze még a kép, mert az 5 napja halott magzat úgy nézett ki, mint ha már 3 hete meghalt volna (és tuti, hogy volt még 5 napja szívhangja), emellett a lepényem már a darabjaira volt esve, meg sem tudtam volna szülni. Szóval egyelőre ez az állás, és várjuk a boncolás eredményét, a lepényem darabjait meg szövettanra küldték.
21. timi83 (válaszként erre: 20. - D20c30cb4c)
2014. dec. 13. 13:58
Megkérdezhetem mit is jelent, hogy bevérzett a lepény? Elmagyarázta a doki hogy mi is ez pontosan? Nekem annak idején placenta infarktust írtak a papíromra, kis vérrögök keletkeztek a placenta ereiben ezért nem kapott oxigént és táplálékot a magzat.
20. d20c30cb4c (válaszként erre: 19. - Timi83)
2014. dec. 12. 18:55
Köszönöm szépen! Próbálok előre tekinteni és persze segítséget kérni szakembertől a feldolgozásban. Majd egyszer eljön az én időm is. Köszönöm még egyszer.
19. timi83 (válaszként erre: 18. - D20c30cb4c)
2014. dec. 12. 17:55
Örülök, hogy jelentkeztél. Sokat gondoltam Rád kedden, kedd óta így ismeretlenül is. Kívánom, hogy megnyugodjon a lelked és feldolgozd mindazt amit átéltél. Sok erőt és kitartást!
18. d20c30cb4c (válaszként erre: 16. - D9560d39ef)
2014. dec. 12. 15:56
Túl vagyok rajta. Azért egy ekkora babánál már a spontán szülés indulhat be, az is eltarthat órákig, legalább is a vajúdás része. Nálam most vérmérgezés miatt sürgették a tágulást, mert a májam kezdte már feladni a szolgálatot, mint kiderült. Egyébként 5,5 óra alatt végeztem, vajúdás+szülés+műtét. Köszönöm egyébként a válaszokat.
17. rinike (válaszként erre: 16. - D9560d39ef)
2014. dec. 9. 21:37
Lehet, hogy másnál más az ok, de nekem azt mondták, hogy azért kell megszülni, mert így a legjobbak az esélyeim a következő terhességhez.
2014. dec. 9. 07:28

Egyet nem értek.

Miért kell megszülni?

Miért nem adnak valami tablettát, ami spontán vetélést okozna? Ilyesmire gondolok, mert nagyon sajnálok mindenkit, aki mint Rinike is, hosszú órakát szenvedett.

15. d9560d39ef (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 9. 07:26

Borzasztóan sajnálom!

Remélem, hogy nagyon rendes orvost találtál, s nem hagy (vagy nem hagyott, ha már esetleg túl lennél rajta!) sokáig szenvedni!

Mert elég sok negatív dolgot hallottam azoktól, akik átmentek ezen. Az meg elég döbbenetes, hogy milyen sokan!

Magzatvédő vitamin ellenére!? Azt gondoltam, már kevesebb ilyen horror-szomorúság fordul elő, mint régen, mióta van a Czeizel féle vitamin.

14. rinike (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 9. 07:09

Fogadd részvétemet! Remélem, hogy már túl is vagy rajta!

Sajnos én is átestem ezen. Nekem Edwards-kóros volt a kis Bóbitám. Én Már szültem előtte egészséges babát, és nekem a rendes szüléssel azonos erősségű fájásaim voltak, csak a végén maradt el a boldogság, hogy megszületett. Mondjuk megkönnyebbülést éreztem, hogy vége a fájdalmaknak. Velem ott volt a férjem, és mi megnéztük, nevet adtunk neki, elbúcsúztunk tőle. Meg is akartam simogatni, de elfelejtettem. Fotót mi nem akartunk. Kb. 10 óra vajúdás után semmi eredmény nem volt, azt mondták, leállítják az oxit, és majd holnap újra megpróbáljuk, meg hogy semmi baj, van akinél 3 napig tart. Én ellentmondást nem tűrően közöltem velük, hogy nem érdekel mit adnak, de én ma innen ki nem megyek,amíg nem végeztünk, vagy ha igen, biztosra mondom, hogy nem jövök többé vissza. Azt mondták, tudnak valamit adni, (nem tudom mi volt), amitől nagyon erős fájásaim lehetnek, de biztosan be tudjuk fejezni ma. Én ezt kértem, és olyan szinte egybefüggő fájásaim lettek tőle, hogy egy órán belül megszületett. Én inkább kibírtam ezt az egy óra extra fájdalmat, mint még egy napot. Mai napig ez volt életem legrosszabb napja, de már lelkileg is feldolgoztuk, szeretettel gondolunk erre az elvesztett babára is, ha valamiért szóba kerül.

13. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 7. 22:37

Nagyon sajnálom! Nekem nincs gyerekem, de el tudom képzelni mennyire fájhat ez Neked.

Volt egy kolléganőm ő 5 hónaposan szülte meg a gyerekét, ha jól emlékszem, nyitott gerince volt a kicsinek. Ő megnézte. Látni akarta,a saját szemével hogy tényleg nem volt egészséges a magzat.

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 10. - D20c30cb4c)
2014. dec. 7. 22:05

Igazabol mindegy hogy csinalod, mindenki maskepp dolgozza fel a dolgot, mashogy bucsuzik el.

A lenyeg az hogy neked a legjobb legyen.

11. timi83 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 7. 21:46
Nagyon sajnálom a magzatod elvesztését. Nekem a 22. héten kellett megszülnöm a kisfiam, placenta infarktusom volt. Ő akkor 17 hetes magzatnak felelt meg. Nekem a zselé felkenésétől számítva 2,5 óra múlva született meg. A fájások nagyon intenzívek voltak, mint az erős menstruációs görcsök - én kértem fájdalomcsillapítót, valamit beadtak, nem tudom mit, de teljesen kiütött. Nem tudom, hogy itthon adnak-e, de én a helyedben már előre beszélnék orovossal, hogy ha kérsz adjanak. Sajnos a fájdalom ugyanaz lesz, mint egy igazi szülésnél és sajnos elhúzódhat nagyon hosszú órákig. Én is csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy nem a testi része a nehéz. Én vittem be egy kis kendőt, amibe kértem, hogy csomagolják, de én nem néztem meg. Erőt és kitartást kívánok Neked!
10. d20c30cb4c (válaszként erre: 9. - Judyka01)
2014. dec. 7. 19:51
Bevérzett a lepény... amúgy én sem szeretném megnézni.
2014. dec. 7. 19:24
Lehet tudni, hogy mi történt? Úgy értem, hogy miért nem fejlődött tovább a kisbaba?
2014. dec. 7. 19:11
En nem neztem meg...es nem banom...
7. 3a5c305959 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 7. 18:08

Szia!

Nagyon sajnalom hogy at kell ezen menned!

Kiszamithatatlan hogy mi lesz, inditani fognak zselevel/tablettaval hogy felpuhuljon a mehnyak. Aztan ha mar megnyilt annyira hogy burkot repesszenek akkor az kovetkezik es az oxytocint is bekotik. Kiszamithatatlan hogy hogyan fog a tested reagalni.

Gondolkozz el rajta hogy mi legyen a szules utan. En azt tanacsolom hogy bucsuzz el a babadtol. Ha van ra lehetoseg csinaljatok fenykepet a babaval a karodban, orizz meg par dolgot. Most nagyon fajdalmas lesz, de kesobb halas leszel ezert. Sajnos mig masok a babajukkal mennek haza, neked semmi mas emlek nem fog maradni ebbol a napbol. Pedig te is ugyanugy anya lettel, egy angyalka anyukaja. Sok erot es kitartast!

6. d20c30cb4c (válaszként erre: 4. - Judyka01)
2014. dec. 7. 17:49
Én is sajnálom, ami veled történt. Köszönöm, hogy leírtad. Kicsit (nagyon) félek, hogy fogom bírni, de reménykedem, hogy hamar túl esem rajta.
5. d20c30cb4c (válaszként erre: 2. - Beata21bea)
2014. dec. 7. 17:47
Persze, a sebeket otthon szeretném "ápolni". A testi részét szerettem volna kérdezni, mert szinte rettegek...
4. judyka01 (válaszként erre: 1. - D20c30cb4c)
2014. dec. 7. 17:45
Szia! Először is szeretném hogy tudd, nagyon sajnálom, hogy ez a szörnyűség veled is megtörtént, így ismeretlenül is fogadd együttérzésemet! Nekem augusztusban kellett megszülnöm a 18 hetes kislányomat, down szindróma miatt :( Maga a szülés másfél nap alatt zajlott le, többször indították oxytocinos infúzióval, de csak a negyedik alkalommal maradtak meg, ill. erősödtek a fájások, a végén rendes erős fájásaim lettek, mint amikor a fiamat szültem. Van akinél ez hamarabb megtörténik. Nekem ott azt mondták, akár három napig is elhúzódhat. A baba megszületése után a méhlepényt altatásban vették ki, mert a fájások teljesen leálltak, igazából a babát is kézzel húzták ki a szülőcsatornából. Nem néztem meg, amit a mai napig nagyon bánok. Ott és akkor nem voltam önmagam. Én egyedül csináltam végig. Nagyon sok erőt kívánok neked, és remélem, lesz melletted valaki, aki támogat.
2014. dec. 7. 17:41

Szia

először is ,nagyon sajnálom.

Van egy ismim,együtt lettünk terhesek..

a 19.héten derült ki,hogy szinte nincs magzatvize és 15hetesre összement a babája. 20.héten befektették,hogy megszülje. 3napig adták neki az oxit,nem tágult,végül megműtötték!

2014. dec. 7. 17:40
Én okt.11en szultem meg a 20 hetes lanyunk. Nem lesz konnyu. Melletted felsirnak a babak. Igyekezz targyilagos es egyuttmukodo lenni. A lelki sebeket otthon 'nyalogasd' a testi resz kibirhato. Sajnalom, egyutt erzek veled. En kb. 12ora alatt lettem tul rajta. -5.baba lett volna-
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook