Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 20 hetesen meg kell szülnöm a babát fórum

20 hetesen meg kell szülnöm a babát (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
61. timi83 (válaszként erre: 58. - D20c30cb4c)
2015. jan. 14. 08:15

Nagyon jó hír, hogy találtál egy jó munkát, szólj, ha már lehet gratulálni. :-) Nagyon örülök, szerintem is sokat fog segíteni Neked. Ha lelkesedéssel fogadod már megéri. :-) Kell már kezdened a közel jövőben?

Mi is volt a vérnyomásoddal? Ingadozott vagy tartósan magas volt? A barátnőm nővére is vérnyomással küszködött, szeritnem a 30. héttől kórházban volt, éheztették szerencsétlent a végletekig. Kívánom, hogy kiderüljön mi okozta a történteket, úgy könnyebb lesz orvosolni is.

2015. jan. 14. 00:29

Őszintén sajnálok mindenkit, aki keresztül ment ilyenen. Nekem "csak" két korai elhalt terhességem volt, de engem azok is padlóra küldtek.


Timi, lett más is pozitív a trombofilia panelledből az MTHFR mutáción kívül? Ugyanis arra több forrás szerint csak extra adag B vitaminokat és esetleg aspirint ajánlanak. Pozitiv Leiden esetén, ami az egyik oka lehet a trombofiliának, szoktak vérhigítót adni. Viszont, ha neked placenta infarktusod volt, akkor valszeg így is, úgy is kellene kapnod. Kihez és hova jársz különben?

Viszont tényleg próbálj meg nem rettegni. Néha elfog a gondolat, hogy a második terhességem talán azért sikerült rosszul, mert nagyon-nagyon féltem, hogy megismétlődik az első. Gondolj arra a pici dobogó szívre és relaxálj!!!!!

59. d20c30cb4c (válaszként erre: 57. - Giga8881)
2015. jan. 13. 09:19
Köszönöm az együttérző szavakat. Én járok emiatt terápiára, szépen haladok. Kicsit mi több ideig jegeljük a témát. Gratulálok a babához! :)
58. d20c30cb4c (válaszként erre: 56. - Timi83)
2015. jan. 13. 09:13

Szerintem nem késő segítséget igénybe venned, nekem nagyon sokat segít most, azért érzem magam erősnek 1 hónap elteltével már. Szerintem a félelmek kezelésében tudnak neked segíteni, és jó, ha nem rettegi végig az ember a terhességet.

Valószínűleg sikerül egy jó munkát kifognom, szóval most jó nagy szünetre kényszerülünk... Szerintem jövő év végéig jegeljük a témát, aztán meglátjuk, hogyan tovább...

Holnap kenet, amúgy meg 5 hete történt a dolog, így meg is néz a doki rákszűréssel egybekötve.

A vérnyomásom amúgy most állt csak helyre 5 hét után. A gyógyszert abbahagyhattam végre. Nem tudom mi volt a szervezetemmel akkor, remélem egyszer kiderül.

Azért megnyugtató lehet 2 hetente ultrahangra menni, de ugyanannyi izgalom is, nem? :)

2015. jan. 13. 08:06
Szia! Nagyon sajnálom ami veled is megtörtént!! :-( Sajnos 2013 juliusaban nekem is megkellett szulnom a 20.-heten a kislanyom:-( A mai napig nem tudtam megemészteni és elfelejteni azt a tragédiát de szerintem soha nem is fogom... Azota született egy makk egeszseges kislanyom mar lassan 5 honapos!! Kívánom hogy minnel elobb átelesd az anyasagot!! Nekem a sport es a titok c. konyv sokat segitett tobbszor elolvastam es be is vonzottam a babat! :-)
56. timi83
2015. jan. 12. 17:08

Most úgy egyeztünk meg, hogy 2 hetente kell mennem, nem tudom pontosan, hogy meddig szerintem 12 vagy 20. hétig. Ez így jobb nekem is, nyugodtabb vagyok. Tudod mindenki mondja, hogy csak pozitívan semmit negatívat ne engedj be és tudom is, hogy így kellene lennie, de ma reggel is felébredtem és szerintem tudat alatt olyan félelem volt bennem, hogy szerintem volt 11 óra mire lenyugodtam. Tudod mikor remegsz belül mint a kocsonya. Én nagyon sajnálom, hogy annak idején nem vettem igénybe segítséget, talán még most sem késő, komolyan fontolgatom.

Veled mi újság? Tudom, hogy holnap után veszik le a kenetet, de lesz 6 hetes kontrol is?

55. d20c30cb4c (válaszként erre: 54. - Timi83)
2015. jan. 11. 18:38
Most akkor többet fognak ultrahangozni az elmúlt események miatt?
54. timi83 (válaszként erre: 53. - D20c30cb4c)
2015. jan. 10. 18:54

Értem. Nekem vérből nézték a Leiden-t, gondolom mindegy. Szorítok nagyon, hogy minden rendben legyen. Nekem 3D-s méh uh-m volt, nem volt hasi, sem vese, legalább alapos a dokid. Még nem jelentkeztem be a védőnőnél, az én számításom szerint agusztus 20 körül, ha az utolsó mensi szerint számolom, bár nekem tuti nem félidőben fogant.

Voltam ma természetgyogyásznál és rákérdeztem a vérhígítóra és ő is azt mondta, hogy az aspirin protect elég. Legalább e felől megnyugodtam. Amúgy Január 29-én megyek a pesti dokihoz, következő uh 19-e vagy 20-a.

53. d20c30cb4c (válaszként erre: 52. - Timi83)
2015. jan. 9. 22:23

A Leiden-re kenetet fognak venni jövő héten. A vérvétel az esetleges toxémia miatt lesz. Na meg vese, illetva hasi ultrahang.

Amúgy mekkora a Picikéd? Mikorra várod kb.? :)

52. timi83
2015. jan. 8. 20:01
Vele kb 3 hét múlva, de szerintem holnap felhívom még 1x. Jövő héten neked is vérvétel igaz, leiden mutációra? Ha jól emélkszem 2 hetet várnom kellett az eredményre, de lehet, hogy keverem a thrombophiliával. Hogy haladsz a munka kereséssel?
51. d20c30cb4c (válaszként erre: 50. - Timi83)
2015. jan. 8. 15:53
Értem. Mikor találkozol vele személyesen? Mármint ezzel a dokival.
50. timi83 (válaszként erre: 49. - D20c30cb4c)
2015. jan. 8. 13:07
Május végén kezdtem és szerencsére nem kérdezték meg, hogy akarok-e szülni mostanában mert én nagyon rossz hazudozó vagyok. Szerintem ne törődj ilyesmivel, a lényeg, hogy olyan helyre menj ami stresszmentes, nyugodt, lehetőleg ne legyél túlterhelve. Kicsit tartottam tőle, de nekem a főnököm nagyon pozitívan fogadta, kétgyermekes apuka, gondolom megérti. Amúgy megbízok a Fülöpben csak a múltkor is összekevert valakivel telefonon és be akart adni valami infúziót, le is volt szervezve minden, aztán erősködtem, hogy mondja már meg nekem mit akar beadni, és akkor jött rá, hogy nem maga az.... félek, hogy most is félreértett valamit.
49. d20c30cb4c (válaszként erre: 48. - Timi83)
2015. jan. 8. 12:58

Ha alapvetően meg megbízol benne, akkor rendben van. Főleg, ha elismert szaktekintély. Akkor mást nem tehetsz, mint bízol abban, hogy a legjobb kezekben vagy és beszélgetsz a Babáddal. :) Kívánok nektek jó egészséget és azt, hogy minden rendben legyen!

Ha jól emlékszem ez neked is új munkahely, ugye? Számítottak rá, hogy viszonylag hamar elmész táppénzre?

48. timi83
2015. jan. 8. 10:38

A baj az, ha nem azt csinálom amit ő mond akkor kivág. Nála nagyon be kell tartani az utasításait, mert nagyon nem fogad el más véleményt. Ha meg úgy megyek oda, hogy egy másik orvos felírta és elkezdtem nyomni tuti kivág. Neves orvos, ahol jártam mindenki ismerte a nevét, és még meddőségi klinikán is azt mondták, hogy ők már 30 éve hozzá küldik a betegeket és hogy nagyon eredményes. Csak attól félek, hogy már megint csak telefonon értekeztünk és félreértett valamit...

Amúgy hétfőtől veszélyeztett kismamiként táppénzen leszek, csak babára fogok koncentrálni.

47. d20c30cb4c (válaszként erre: 46. - Timi83)
2015. jan. 8. 08:29
Mi van, ha keresel az eredményeiddel egy hematológust? Ő szakember, és el tudja dönteni kell-e vérhigító a leleteid alapján.
46. timi83
2015. jan. 7. 13:56
Képzeld beszéltem a pesti orvosommal és azt mondta nekem nem kell vérhígító, elég az aspirin protect. Azt mondta, hogy szedjem amit eddig felírt és majd menjek 1 hónap múlva. Teljesen ki vagyok bukva, ezért jártam hozzá, hogy teletömjön vitaminnal. Még a szolnoki dokim is azt mondta, hogy szerinte kell a vérhígító, de nem ő kezel, így nem akart beleavatkozni.
45. timi83
2015. jan. 7. 10:52
Köszönöm, aranyos vagy. Szerintem igen, bár még nem sikerült beszélnem az orvosommal, hogy mi lesz majd a "terápia". Ma megyek a körzeti orvoshoz kiíratni magam táppénzre és szerintem holnap beszélek a főnökömmel. Remélem jövő héttől már itthon leszek.
2015. jan. 7. 08:39
Jaj, nagyon örülök. Akkor Hcg ide vagy oda, a lényeg, hogy dobogott a kicsi szíve. :) Szúrnod kell majd magad?
43. timi83
2015. jan. 6. 20:19
Köszönöm, hogy gondoltál rám.:-)
42. timi83
2015. jan. 6. 20:18
Dobogott a pici szívünk! :-)
41. timi83 (válaszként erre: 40. - D20c30cb4c)
2015. jan. 6. 15:30
Aranyos vagy, köszönöm. Úgy izgulok majd kiugrik a szívem...
2015. jan. 6. 15:21
Várom majd a fejleményeket! Kívánom, hogy minden rendben legyen!
39. d20c30cb4c (válaszként erre: 38. - Timi83)
2015. jan. 5. 16:16

Én már 1 hónapja végülis itthon vagyok (szüléstől számolva), ha nem számolom, hogy augusztus óta nem dolgozom, mert alapból veszélyeztetett terhes voltam.

Így én most úgy érzem, ha hamarosan összejönne egy új munka, nekem új lelkesedést, irányt adna, hogy végre megint csinálok valamit.

Amúgy járok közben terápiára, szóval nem akarom én hanyagolni azt sem, ami esetleg tudat alatt maradhat.

Holnap este gondolok rád, így ismeretlenül is! Gondolj csak pozitív dolgokra!

38. timi83
2015. jan. 5. 15:19
Én elkövette azt a hibát, hogy még visszamentem 1 hónapra dolgozni, utána hazaköltöztünk. Én 1 hónapot voltam otthon, de nekem kellett volna több. Holnap este uh...
37. d20c30cb4c (válaszként erre: 36. - Timi83)
2015. jan. 5. 09:13

Várom a híreid. Én még itthon vagyok táppénzen, éppen új munkát keresek, mert oda nem akarok visszamenni, ahol voltam. Addig a doki kiír depresszióval. Bár még most lesz csak egy hónapja, hogy szültem. Amúgy egész jól vagyok szerencsére, még magam is meglepem sokszor...

Izgulok érted, remélem minél hamarabb tudsz ultrahangra menni!

36. timi83 (válaszként erre: 35. - D20c30cb4c)
2015. jan. 4. 18:40

Köszönöm, aranyos vagy. Holnap hívom a dokim, hogy nézzünk szívhangot, remélem hétfőn, kedden tud fogadni. Én is számítok rá, hogy szúrnom kell magam, annyi baj legyen, csak minden rendben legyen.

Olyan jó volt itthon, tudtam hangolódni a babára is, holnaptól újra meló... Amint lesz szívhang veszélyeztetett leszek, csak dobogjon az a pici szív... :-)

35. d20c30cb4c (válaszként erre: 34. - Timi83)
2015. jan. 4. 09:20

Kívánom neked, hogy minden rendben legyen! Azért írd meg, hogy hogy áll a helyzeted, nagyon szorítok!

Véralvadásra injekciót a hasamba a következő terhességnél mindenképp adnak naponta a toxaémia gyanú miatt. Ha meg Leiden-mutáció van, akkor hematológus állíthatja be ennek az adagját. Ha negatív, akkor pedig a nőgyógyászom fogja adagolni. Még nem tudom mire fognak megnézni még.

34. timi83
2015. jan. 3. 22:38
Neked is véralvadási probléma lehet a háttérben? Mi a franc ez? Te vagy a harmadik akit ismerek ilyen problémával. Nagyon kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. Neked is néznek majd gén mutációt? Nekem nem emelkedik rendesen a hcg. Kétnaponta küldött a pesti doki vérvételre, nem kímélve vasárnapot és karácsonyt... Hétfőn hívom a vidéki dokit, hogy nézzünk szívhangot. Pozitív vagyok a végletekig.
33. d20c30cb4c (válaszként erre: 32. - Timi83)
2015. jan. 3. 21:48

Szia, voltam igen, de még nem volt szövettan eredmény, valószínűleg az ünnepek miatt elhúzódik. Ami biztos, hogy megindult a kardiológiai kivizsgálásom, egyk vizsgálat alapján nem vagyok eredendően vérnyomás beteg, szóval a terhesség miatt lett magas, valószínű azért, mert akkor már nem volt rendben valami.

A dokim 14-én veszi le Leiden-mutációra a kenetet, aztán még meglátjuk mi lesz a további lépés. Te hogy vagy? Voltatok már ultrahangon a Babócával? :)

32. timi83 (válaszként erre: 30. - D20c30cb4c)
2015. jan. 3. 20:51
Szia, voltál 30-án vizsgálaton? Mondott használhatót a doki?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook