Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves babám - 24 órás hisztigép fórum

2 éves babám - 24 órás hisztigép (beszélgetős fórum)


29. grizus (válaszként erre: 27. - Yda)
2013. jún. 14. 21:20
Szerintem ne MagneB6-ot szedj, az csak reklám. Alig van benne hasznosuló magnézium. Ajánlom az Ősi Magnéziumot, így megtalálod a neten, én nem ismerem de sokan ajánlják, a bőrön át szívódik fel.
28. yda
2013. jún. 13. 20:04
mindent-minden
27. yda
2013. jún. 13. 20:03

Köszönök mindent további hozzászólást.

ERŐT ADTATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Most elkezdtem szedni nagyobb mennyiségben a MagneB6-ot. Úgy érzem jó hatással van rám, kezdem visszavenni a "hatalmat". És a tanácsok jók - azt veszem észre, hogy a gyerek újra kezdett tisztelni és odafigyelni rám!!!

26. 2hounds (válaszként erre: 22. - Iculi71)
2013. jún. 12. 00:17

Egyetértek!

Mi is így próbálkozunk, én ugyan nem öntöttem le még (elég drasztikusnak is tarottam, meg a fene csinál magának plusz melót), de az arcát mostam már le. A fenekére sem szívesen csapok, de kimutatom a haragomat neki, és következetesen nem tűröm a hisztit, szemtelenséget, stb.

Fórumindító anyuka, ha a földhöz veri magát, azonnal szó nélkül kiemelni a helyzetből (felveszed, kezénél megfogva elviszed, stb, te vagy az erősebb), megvárod, amíg lecsillapszik (nálunk pl. a figyelmen kívül hagyás nem vált be, annál jobban csinálta, vagy le se tojta, mint a tied, amikor a másik irányba elszaladt), ha lenyugodott és már csak sír, bújik, de nem dühöng, na akkor lehet szavakkal próbálkozni... Soha ne engedj a hisztinek, és mindig értelmezd vele egyszerűen, a saját szintjén, mi is történt, ő mit csinált, te hogyan és miért úgy reagáltál. De csak közvetlenül utólag, mikor lenyugodott. Hiszti közben nem lehet velük szót érteni...

25. Ede71 (válaszként erre: 22. - Iculi71)
2013. jún. 11. 21:23

gratula az iráshoz.

tényleg sokan tutjgatják a gyerekűket, a széltől is óvják, mindent megadnak nekik, aztán 10 évesen nem értik miért lett ilyen a gyerek, hiszen én mindent megtettem érte. tényleg mindent?!

24. Ede71 (válaszként erre: 21. - 569a7df0cf)
2013. jún. 11. 21:18
a fiamnak vannak kommunikációs eszközei, igen is tudja hogyan lehet a szülőt manipulálni, de azért mindig feszegeti a határokat is. 2,5 éves mindent megért a maga szintjén és nagyon szépen, folyékonyan baszél, könyvet tud kívülről, versekt, éneket. ha hisztizik akkor meg sem hallja amit mondok, ha mondom hogy bemegy a kiságyba vagy megyünk hidegvizzel megmosni az arcát egyből tudja mi a helyzet és akkor lehet vele értelmesen beszélni.
23. 45d9ad4085 (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. jún. 11. 14:56
Szia. Nekem is 2 éves a kislányom. Eddig se volt egy fáklyásmenet a nevelése, de múlt csütörtök óta Ő is egy hisztérika. Non-stop, reggeltől-estig hisztizik, vinnyog, még a sz... se elég büdös Neki. Kicsit kikészültem mára, én is ráhúztam a fenekére, ami miatt én is utálom magam. Nálunk az az érdekes, hogy az utcán nem csinálja, fogja a kezem, jön mellettem, boltban megérti, hogy 1 túrórudit kap és semmi mást, buszon lehet vele utazni, akár 1 órát is nyugodtan nézelődve ücsörög míg utazunk (ez nagyon ritkán fordul elő), de itthon valami katasztrófa. Semmit nem tudok tőle csinálni, folyton foglalkoztat, nem játszik egyedül, csak velem. A türelmem végén járok, és azt vettem észre, hogy már szinte csak emelt hangon tudok hozzá szólni, mert tudom, hogy bármit kérek, tiltok hiszti a vége. És ezt fokozta mult csütörtökön, ami azóta is tart. A 2 éves státuszon voltunk a védőnőnél, amit utált, és végig üvöltötte, pedig semmi extra nem volt, súly, hossz mérés, képességei felmérése, tehát negatívum nem érte. Azóta hisztisebb. Lehet véletlen, és anélkül is csinálná. Fogom még erre a nem normális időjárásra is. A "pofánöntésre", zuhany alá állításra én is gondoltam már, de eddig nem vitt rá a lélek. Arra is gondoltam, hogy mivel utcán vagy bárhol jól elvan, csavargunk egész nap. Persze tudom, hogy ez nem megoldás, de már bármit megtennék, hogy ne legyen ez a dili itthon.
22. Iculi71 (válaszként erre: 21. - 569a7df0cf)
2013. jún. 11. 09:10
Már megbocsáss, de iszonyatos baromság amit mondasz. A hisztinek 5 millió oka lehet, ebből 1 lehet a "nem megfelelő kommunikációs eszköz". És nem "pofánönti a saját gyerekét", hanem neveli. Anno az én Anyámnak azt mondta védőnő, ha nem akar idegbeteg gyerekeket, akkor a hisztit kezelni kell, mégpedig drasztikusan: ő azt ajánlotta hogy kis hideg vizet kell pohárba tenni, és arcon önteni vele hirtelen a gyereket, mind a ketten le is szoktunk a hisztiről. A mai gyerekek teljesen ki vannak fordulva magukbból, mert a mai szülők állandóan barátnak, partnernek tekintik a gyermeket, akit nem lehet fegyelmezni, nehogy a drága kis lelkük sérüljön. Ennek eredménye, hogy a mai gyerekek tiszteletleneke, engedetlenek, lusták, stb. Az én kisfiam (5 éves) hihetetlen akaraterővel meg van áldva, élénk, örökmozgó stb., de ha azt mondom neki, gyere ide légyszíves, idejön, ha megkérem hogy pakolja el a játékait megteszi, és ha rászólok hogy hagyja abba ami nem helyes, akkor azt is megteszi. Boldog kiegyensúlyozott gyermek, de pici korától kezdve következetesen neveltük. Soha EGYSZER SEM tűrtük el, hogy véghez vigye a kis hiszticéljait, vagy hogy kierőszakoljon valamit. volt hogy gond volt vele az óvodában (hosszú lenne leírni), amit hiába próbáltunk megbeszélni, nem oldódott meg. 1 hétre elpakoltam az összes játékát, és akkor sem tűrtük hogy így viselkedjen, nincs is ma már gond vele. Majd lehet kapom a kiosztó megjegyzéseket, de nekem továbbra is az a véleményem hogy meg kell nézni a mai gyerekeket, ez a nem nevelés és majomszeretet gyümölcse. Mindennél jobban imádom a fiamat, de a fenekét is elverem, ha tudatosan olyan tesz, amit tudja hogy nem szabadna. ugye ez sem "divat" manapság, pedig még a Biblia is mondja, hogy ha gyűlölöd a gyereked, akkor nyugodtan soha ne verd meg, de ha szereted, "keresd meg fenyítékkel", mert "a gyermek elméjéhez köttetett a bolondság, de a fenyítés vesszeje távol űzi azt". Anyukának kitartást, és legyél következetes. Ha hisztizik vond meg tőle, ami fontos neki, persze a maga 2 éves szintjén és mondd el neki, miért teszed. És a vizet is bátran ajánlom. És a a fenékrecsapástól sem lesz semmi baja a gyereknek, szokták mondani, a fenék pont arra termett, hogy ott fájdalmat lehet okozni, de minden sérülés nélkül. Ne hagyd ezt tovább fajulni, mert a gyeremekednek ártasz vele. Sok sikert!!!
2013. jún. 5. 23:49

Most ez komoly, hogy valaki elore megfontolt szandekkal pofánönti a sajat gyereket vizzel?


A hiszti tobbnyire abbol fakad, hogy a gyereknek nincsenek megfelelo kommunikacios eszkozei.

20. timycat (válaszként erre: 18. - Ede71)
2013. jún. 5. 23:46
Ennek a lezuhanyzós módszernek vannak "veszélyei". Nálam is alkalmazta anyu és kisiskolás koromig rettegtem a víztől, nagyon nehezen tanultam meg úszni. Azóta imádom a vizet, de nehéz volt túllépni a félelmeimen, tényleg bénító volt
19. timycat (válaszként erre: 14. - Yda)
2013. jún. 5. 23:43

Kinövi, ne aggódj.


Mondjuk nálunk később volt a hiszti korszak és néma hiszti volt, de az amit írsz, az a lefekvős-megfeszítős. Volt hoyg a postán úgy álltunk sorba, hogy én álltam a gyerek feküdt -de legalább némán- ahogy haladt a sor én mindig picit arrébb húztam. Utólag vicces, akkor vérciki volt. Ez a néma-terror jó fél évig tartott.


Az enyém még 3 évesen sem ült le egy játék mellé, folyamatosan foglalkoztatott valakit, nem maradt el magában, semmi nem kötötte le, 5 percet nem bírt csendben a seggén ülni. Aztán megváltozott. Most 5 éves múlt, tavaly még aggódtam, hogy mi lesz, mert 4 évesen sem foglalkoztatták huzamosabb ideig a dolgok, aztán egyik napról a másikra megváltozott, megkomolyodott. Bár még mindig akarnok, de én is az vagyok, az apja is, mit is várnánk a gyerektől, de most már nem hisztizek, rájött azzal nem megy semmire, így inkább rafináltan érvényesíti az igényeit

18. Ede71 (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. jún. 5. 23:34

szia, nem egyszerű a helyzet.

nekem a húgom volt nagyon hisztis (földre vetette magát és vörös volt a feje a dühtől) és a szüleimnek azt javasolta az orvos hogy hidegzuhany, 2-3x történt meg a dolog, majd abbamaradt, vagy lanyhult.

nekem a nagyobbik fiam 2,5 éves, neki is voltak és vannak rosszabb és jobb napjai. amikor a hisztis korszak eljött, egyszer kétszer próbáltam ignorálni, beszélni vele (ilyenkor nem lehet velük kommunikálni)stb, egyszer aztán betelt a pohár és a gyereket ruhástúl a zuhany alát tettem, langyos vizzel lezuhanyoztattam a fejét és abba maradt a hiszti, kb 4-5 hónapja. azóta egyszer történ meg az eset, este nem akart lefeküdni, pizsamástul ment a kádba nem örült neki.

a másik ilyen módszerem, ha túlpörög, mondom neki hogy megyünk a kiságyba (még nem jött rá hogy kell kiszállni, és amig le nem nyugszik addig ott van. persze rafkosak, rögtön mondja anya szeretlek, jól viselkedem, bocsánat, de a két percet azért ott kell minimum töltenie.

tény, hogy mi bölcsisek vagyunk 14 hónapos kora óta, valőszínűleg ott sokat kell alkalmazkodni és látja a társai viselkedését is, rosszat és jót is tanulhat, de legfőképp toleranciát és azt hogy nem körülötte forog a világ.

a bölcsiben is van egy párna, ha valaki nem viselkedik, oda kell ülnie, annyi percre amennyi idős.

ha hiszel a "Suttogó" című könyben olvass bele, ott is vannak jó tippek.

2013. jún. 5. 18:13
Kislányomnál 3évesen kezdődött a hiszti,de az igazi nagy hiszti ám.Próbáltam vele beszélni szépen,hangosan,nyugodtan,idegesen egyik se hatott..míg egy nap elegem lett.Játszótéren kivágta a hisztit és mondtam menjünk haza,erre megütött..na ez az amit nem tűrök el..egész haza fele úton síri csöndben hallgattam az ordibálását és amikor megütött csak arrébb toltam a kezem.Aztán haza értünk és közöltem vele:Irány a fürdőszoba..arcába 1deci víz és elmagyaráztam ezt azért kaptad mert nagyon csúnyán viselkedtél és nem tűröm el,hogy megüss mégegyszer.Na ezek után csöndbe mese nézés,majd bocsánat kérés..azóta se volt ekkora hisztije..a kisebbet pedig nála úgy lehet a legjobban kezelni,hogy elmondom neki,anya nagyon szomorú,hogy így viselkedsz,ezzel nagyon bántod anyát..na erre átölel megpuszil és közli,hogy anya ne legyél szomorú mostmár rendesen viselkedek..hát nálunk ez vált be,de minden gyerek más.A lényeg,hogy tiszteljen téged,erre megkell tanítanod..szerintem
16. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 14. - Yda)
2013. jún. 5. 17:40

A nagymama dolga az, hogy szeresse az unokat a szulo által megadott korlatok megtartasaval.

Tul sok negativum eri a gyermeket; korlatok, tiltasok, stb.

nem kap eleg pozitiv erzelmet.

15. gerlemama (válaszként erre: 13. - Pzm3)
2013. jún. 5. 16:22
Olvasd vissza mit írtam, figyelmesen.
14. yda
2013. jún. 5. 16:11

Sziasztok-Mindenkinek!


Köszönöm a gyors reakciókat.

Először is kislány. Már elég sok mindent tud mondani. Legalábbis, mi értjük. Kevés teljesen tiszta szó van még. De napról-napra fejlődik. Amikor nem hisztizik egy aranyos, türelmes, szófogadó, segítőkész kislány. Sok mindent meg lehet vele beszélni.

Itthon csak a szokásos dolgok miatt hisztizik, amiben gondolom nem tűnik ki más gyerek közül. Ilyen pl. hogy nem akar a pelenkázóra feküdni, vagyis nehezen. Tehát hisztijei főleg a lakáson kívülre vonatkozik. De mivel egyedül vagyok, mindent nekem kell(ene) intézni (posta, bolt, egyéb hivatalos ügyek), de így nagyon megerőltető.

A "baj", hogy kislány létére nagyon aktív, imád mozogni. Szívesebben szeret mozogni, mint leülni egy-egy játék mellé. De nem hiszem, hogy hiperaktív lenne, mert akkor 5 percre sem tudna nyugodtan leülni, ő pedig azért leül. Az igaz, hogy sok játék mellett nem tud sokáig időzni, pedig van elég játéka. Szívesebben játszana velem bújócskát vagy cicázást - még itthon is.

Anyósom szerint a férjem volt ilyen aktív.


A kérdésekre a válaszok:

ooo---ooo:

Anyósom a kényeztetési nevelési elveket követi. Azaz bármit csinálhat a gyerek. Hát ezt inkább nem követném.


Nyinya80:

Azt hiszem fent megválaszoltam a kérdéseidet.


pzm3: Az orvos szerint ilyen ez a korszak.

13. pzm3 (válaszként erre: 8. - Gerlemama)
2013. jún. 5. 16:01

Nem tudom miért kell az anyukát hibáztatni rögtön?

Más oka is lehet,hogy a gyerkőc igy vielkedik.

12. Nyinya80 (válaszként erre: 10. - Pzm3)
2013. jún. 5. 14:32
Gyanítom...
11. pzm3 (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. jún. 5. 14:26
Az orvosotoknak mondtad már ezt?
10. pzm3 (válaszként erre: 9. - Nyinya80)
2013. jún. 5. 14:24
Szerintem egyre gondolunk.
9. Nyinya80 (válaszként erre: 7. - Pzm3)
2013. jún. 5. 14:23
Aztán eszembe jutott még, hogy szemkontaktust tart-e? Meg lehet-e érinteni, simogatni, puszilgatin? szereti-e a forgó dolgokat? Meg ilyenek. Ezek mind lehetnek árulkodó jelek, csak azért kérdezem őket.
8. gerlemama (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. jún. 5. 14:20

Nehéz időszak, de ez azért túlzás a gyerek részéről.

Az én fiam 3 éves, Ő is csinált érdekes dolgokat, feszegette a határait, de nem ennyire.

Nem mondanám h a te hibád vagy a gyereké, inkább a kettőtök közötti összhang nem megfelelő.

Minél inkább dühít neki annál nagyobb élvezet.Megérzi, kihasználja a türelmetlenséget.

Ülj le vele nyugodtan egy ilyen hiszti után és mond el h szomorú vagy h ezt teszi, legyen következménye, egy kis büntetés. Tudatosuljon benne h ez helytelen ellenkező esetben később is nehezen kezelhető lehet.

Nem tudom most mit hogy csinálsz de változtass.

Ha a hiszti esetén most túl sok figyelmet kap akkor legyél közömbös. Otthon hagyd ott, lépd át, ne érezze h felhúz vele.

Minden gyerek más, s dackorszak nehéz de mindig is túlzásnak tartottam ezt az utcán fetrengős jelenetet.

Mióta anyuka vagyok, ráadásul egyedül, és az én kicsim nem csinál ilyet, méginkább úgy gondolom h ilyen esetben az anya-gyermek közötti kommunikációval vagy egyetértéssel van baj.

Oké h feszegeti a határait de azt a felnőttöl kell megtanulnia hol is az a határ és érezze h súlya, következménye van ha átlépi azt.

Légy következetes!! És ne lássa h türelmetlen ideges vagy. Azt a gyerek megérzi.

Kitartás, nem tart örökké, de sokban múlik rajtad is h meddig hagyod fajulni.

7. pzm3 (válaszként erre: 6. - Nyinya80)
2013. jún. 5. 14:19
Hasonló kérdések jutottak eszembe..Az én kisfiam nem beszél mág,és vannak hasonló viselkedési problémái,talán még nem is ennyire erősek.Mi most orvosról orvosra járunk emiatt.
2013. jún. 5. 14:08
szia! Kérlek, véletlenül se érts félre a kérdésemért! Milyen a gyereked természete? Vannak-e szavai? Érti az utasításokat? Mivel köti le magát? Egyébként kisfiú vagy kislány?
5. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 3. - Yda)
2013. jún. 5. 13:35

Ugy tunik, a te "nevelesi elved" nem mukodik;

ergo - kovetkezhet az anyos;

4. zsócika (válaszként erre: 3. - Yda)
2013. jún. 5. 13:20
Értelek de így csak kikészülsz és nem látod a gyereknevelés örömét.Különben meg az hogy néznek ha a gyerek nem úgy viselkedik ahogy azt elvárják nem hiszem hogy neked azzal kéne foglalkozni.Ez az korszak is nagyon hamar elmegy.
3. yda (válaszként erre: 2. - Zsócika)
2013. jún. 5. 13:16
Sajnos a férjem reggeltől estig dolgozik. Más nincs. Pontosabban néha az anyósom, de..... ő meg nem mindig az én nevelési elveimet követi.
2. zsócika (válaszként erre: 1. - Yda)
2013. jún. 5. 13:11

nyugi!!!!! dac korszak, érvényesíteni akarja magát.

Feszegeti a határait.Jó lenne ha lenne segítséged aki egy picit leveszi a váladról

1. yda
2013. jún. 5. 13:06
Mindenért bárhol hisztizik. Otthon , utcán, boltban, buszon. Akárhol, még az utcán is rendszeresen földre dobja magát. Ha jobbra megyek azért, ha balra azért, ha a el kell jönni valahonnan (pl. játszótér) azért, ha fel kell szállni a buszra azért, ha le kell szállni azért. Mindig bámulnak az emberek, és szerintem a következőket gondolják: "te jó ég mit csinál ez a gyerek", vagy "hogy nevelték ezt a gyereket". Volt már, hogy az utcán mikor lefeküdt, úgy csináltam, mintha otthagynám, de felpattant és el kezdett szaladni a másik irányba. Egy 30 méteres szakaszt 40 percig járunk meg. Ha felemelem , mert sietnénk valahova (pl. időre mennék) feszíti magát a kezemben, rugdos és ordít.A pelenkázón is csak rugdos és veri a fejem. Hiába mondom neki, hogy nem szabad.Akármit csinálnék hiszti van. Már rettegek elindulni itthonról. Türelmem úgy érzem már nem sok van. Gyakran sírok, mert őrlődöm, mivel néha már nem bírom és rákiabálok, vagy megsuhintom. Ami miatt meg utálom magam. Ördögi kör. Segítsetek!!!!!! Mit csinálok rosszul, vagy tényleg ennyire rossz ez az időszak és csak túl kéne élnem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook