Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 év körüliekkel az élet fórum

2 év körüliekkel az élet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
104. kikata (válaszként erre: 102. - Banita32)
2011. jan. 18. 21:03
Január 31-től mi is kezdjük a bölcsit, úgyhogy nálunk is vége lesz a késői kelésnek:( Így hogy kilenc körül kel, délben 1- fél 2 körül alszik el, este pedig 10 fele. Kíváncsi vagyok ez hogy fog változni.
2011. jan. 18. 18:57
szép estét:)voltunk dokihoz höröghurut eltünt:)viszont a nagyot valószínü urológushoz kell vinni annyira szük a fitymája hogy vagy mütik vagy felszakítsák:(pedig hatalmasat pisál:D
2011. jan. 18. 16:10

Látom többen vagyunk "carban" az alvással. Én ebben az egyben nagyon engedékeny vagyok. Szerencsére nem megy a magánélet rovására. Igaz már kicsi korától úgy szoktattuk a felkelést hogy 7 körül kelünk reggeli. Már csak azért is mert oviba oda kell érni max. 8-ig. És láttam hogy ismerős gyereke mennyit szenvedett mert megszokta hogy 9 körül kel reggel.

Na meg azért is vagyok engedékenyebb mert sajna az én fiam nem egy beletörődős tuti hogy reggelig menne a dili. Meg egyébként is utálom ha "feleslegesen" sír.

2011. jan. 18. 16:04

Többen kérdeztétek a jutalomtáblát. Én nem cifráztam sokat egy A4-es lapra nyomtattam ki. Függőlegesen a napok vannak hétfőtől péntekig, vízszintesen meg Reggeli, délelőtt, ebéd, délután, vacsora, hiszti és egyéb kategóriák. Én vettem egy kis parafatáblát ami az ajtójára van felrakva, majd később kifestem meg teszek rá Toy Story-s levonókat hogy jól nézzen ki. Azon van a papír. De ha nincs ilyen akkor simán hűtőmágnesekkel a hűtőre is ki lehet rakni. Anyukáméknál ott van. Az a lényeg hogy jól látható helyen legyen.

Ha jól viselkedik rendesen leül enni, szépen eszik (még ha nem is sokat mert nem biztos hogy annyira éhes, bár az én fiam kis zabagép) akkor piros mosolygós fejet rajzolunk együtt a lapra. Ha nem akkor fekete szomorú fej kerül. Ugyanígy mérem hogy hogy viselkedik. Persze hagyom "játszani" nem csendben kell ülnie, de ha mondjuk felesel, dobálja a játékokat, verekszik vagy hasonlók akkor feketét kap. Már az első nap simán megértette sőt mikor fekete fejet kapott ment a ceruzáért és át akarta javítani pirosra mert "ez nem jó".

Én heti jutalmazást vezettem be mivel szerintem a napi kicsit túlzás, na meg sajna nem állunk úgy anyagilag se. Apró kis jutalmat kap vasárnap vacsi előtt. Most a múlt héten egy 300 Ft-os kis helikoptert kapott, a hétre meg egy szintén 300 Ft-os kis Hot Weels-es autót vettem. Jövő hétre (már ha jó lesz) akkor megkapja Shreket meg Fionát amit most turiztam neki.

100. msaca (válaszként erre: 99. - Fenyvesik)
2011. jan. 18. 16:03

:-D

Hát ez aranyos! Mit ki nem talál egy szülő,mi?

Az enyém meg mégdig alszik - hogy a rosseb egye meg - mert este megint műsor lesz a vége.

De nincs szívem felébreszteni, mert azt gondolom biztos szüksége van az alvásra. Fejlődési ugrásra készül!!Meg fogzik is, úgyhogy vállalom ami rám vár. Bár a nagyobbért meg oda kéne érni az oviba!

2011. jan. 18. 12:43
Nálunk is volt olyan,hogy közénk kellett venni este,és úgy csaptam be,hogy beraktam neki a párnámat,mert érzi rajta az illatom,és ez bevált.Bár ez is gyerekfüggő.
98. kikata (válaszként erre: 97. - Larissa88)
2011. jan. 18. 12:35
Én csak hajnalban viszem át hozzánk, bár próbálkozott már éjjel is ezzel, de szerencsére sikerült "lebeszélnem" róla:)
2011. jan. 18. 10:50

Sziasztok!Szép napot mindenkinek!

Az én kisfiam délután ha fáradt akkor elalszik szépen úgy hogy együtt lefekszünk és kb 5 perc alatt alszik. Este viszont csak mellettünk hajlandó elaludni és sokszor mire ő elalszik én is elalszom így csak este teszem át a helyére.

Pedig van külön szobája is, de nem nagyon akar ott lenni egyenlőre, de majd most szeretnénk átszoktatni hogy ott aludjon a saját ágyában.

Meg van hogy ha már áttettem akkor is megébred éjjel és vihetem vissza hozzánk ami ugye nem túl jó magánélet szempontjából de ahogy olvastam másoknál is van hasonló helyzet.

96. kikata (válaszként erre: 95. - Msaca)
2011. jan. 18. 09:59
Ez tényleg így van:) Mire elalszik már semmihez nincs kedvem:)
95. msaca (válaszként erre: 92. - Kikata)
2011. jan. 18. 09:43

Na, neked is sok magánéleted lehet! :-(

Az egész este a gyerekről szól, se egy jó film, se semmi.

Egyszer már átéltem. Most jön a második felvonás?

2011. jan. 18. 09:42
Sziasztok!Szép napot mindenkinek!
93. msaca (válaszként erre: 91. - Eduso1)
2011. jan. 18. 09:38
Küzdünk, de semmi nem tart örökké. Kitartás, az erő velünk van!
92. kikata (válaszként erre: 90. - Msaca)
2011. jan. 18. 09:36

Az altatás nálunk is elég hosszadalmas. Ati este 10 előtt nem alszik el. Igaz, reggel sokáig tud aludni, még most is alszik.

Nálunk az altatás úgy néz ki, hogy együtt lefekszünk az ágyikójába, megkapja a tejecskéjét, mesélek, simogatom, ő meg csak magyaráz, pakolászik, tesz-vesz össze-vissza:) Fel nem kel az ágyból, meg nem is megy ki, csak egyszerűen legalább egy óra mire elalszik.

Délután kicsit egyszerűbb, de akkor is ugyanez a menet, csak hamarabb elalszik.

Ha nem alszik délután, akkor sem alszik el könnyebben vagy sokkal korábban este. Éjjel még legalább egyszer ébred.

91. eduso1 (válaszként erre: 90. - Msaca)
2011. jan. 18. 09:33
Igaz nekem 18hónapos a kisfiam!Eddig egyedül aludt el,de most állandóan kimászik a kiságyból kinyitja az ajtót és kijön!!Én is ezt a módszert használtam,hogy mindig vissza viszem!!:-))))))
90. msaca
2011. jan. 18. 09:29

Na,már én is alkalmazom a tévében látottakat,mert beköszöntött a dackorszak. Tegnap este trenírozni kellett a gyereket,mert most újabban ordít lefekvéskor. Inkább csak este. Mese, tejci, cumi, alvókutya, rábeszélés, ringatás...stb. De semmi sem segít. Másfél óra üvöltés után kidőlt. Persze többször bemegyek, visszateszem, a végén már nem is beszélek hozzá - pont mint a tévében - végül megnyugtattam, elringattam, de akkor már totál kész volt. Aztán átaludta az éjszakát, de 6 óra 10 perckor kelt, és azóta rendeszkedik, pörög.

És egyre többet beszél, ami arra jó, hogy szavakba öltse az utasításait és akaratát.

:-))

89. eduso1 (válaszként erre: 87. - Banita32)
2011. jan. 18. 09:12

Szia!!

Engem is érdekelne a jutalomtábla!!Kérlek írj róla bővebben,hogy vezessem be nálunk!!Köszi

88. csramona (válaszként erre: 17. - Banita32)
2011. jan. 18. 07:49
Sziasztok! Az én kisfiam 2 éves lesz februárban, így én is szeretnék csatlakozni ehhez a fórunhoz. Sajnos még nem sikerült végigolvasnom, de a Te beírásod nagyon érdekelne: éni s láttam a "segítség, gyerekeim vannak" c. műsort és nagyon tetszett is a jutalomtábla, de nem gondoltam, h ilyen kicsit is "meg lehet vele fogni". Kíváncsi lennék, Nektek hogyan sikerült, mit jutalmaztok,mit bűntettek és hogyan:-) Remélem nem baj, h kérdezem.... szép napot!
2011. jan. 17. 21:15

Nálunk a helyzet:

Most jelenleg Hunor elég anyás nem nagyon tudom sehol otthagyni, pedig eddig anyáméknál simán elvolt, heti 1x ott is aludt. Remélem az ovig ez változik.


Alvás: Hát az én fiam elég rossz alvó. Már kicsi korától minden fontosabb volt mint az alvás. Pólyálni kellett mert amíg tudta mozgatni kezét-lábát addig nem aludt. Így elég rossz szokások alakultak ki. A mai napig altatni kell (délben már nagyon ritkán alszik, csak ha korán kell fel). Este is legalább egy órás rituálé mire elalszik köztünk. Átvisszük a szobájába de olyan éjfél körül már nálunk köt ki. Onnan olyan 10 percenként forog, iszik stb. 3-4 órán keresztül.


Játék: Nagyon szeret játszani, szerencsére szinte bármivel. Sokat olvasunk könyveket, rajzolunk, gyurmázunk, nyomdázunk. Az autózás már 8 hónapos korától menő, van már autópályája, kilövője, garázsa ezeket imádja. Most új mánia a favonat. Azt is nagyon szereti.

Meséket szokott nézni most épp a Toy Story és a Sammy nagy kalandja van porondon.

86. e07aa834c4 (válaszként erre: 79. - Fenyvesik)
2011. jan. 17. 17:47
ne izgulj olyan hamar megszokja a különszobát.Mi is költöztünk és amikor kikerült tőlünk kb 6 hónaposan megérezte a saját kis világát annyira szerette a külön helyét.Most egy helyen alszanak na én ettől jobban féltem de 1 hét se kellett és megszokták.Habár 8-9 közt fekszünk sokszor fél órát még beszélgetnek a maguk halandzsa nyelvén.Ha szépen babássá teszed a kicsi szobáját nem lesz gond.Pl:az ágya mellé a kedvenc plüsseit,játékait,az is tetszett hogy játékok lógtak a kiságy fölé helyezett polcról,foszforos csillagokat tettünk a szobájába.
2011. jan. 17. 17:40

kialudta magát a nagy is,Hunival játszottam addig,holnap viszem dokihoz mert betegek voltak de már alig köhögnek de vissza viszem biztos ami biztos.Érdekes a nagy sose cumizott a kicsinek párnája és cumija is van:)habár a cumi már csak hébe hóba kerül elő főképp éjszaka.Mindjárt vacsi idő.Tegnap hármasba fürcsiztünk ma ezt kihagyom:)délelőtt postára voltunk de megjártuk egy eséssel ami ritka tiszta vicc amikor mindkét gyerek 3x4x esik egyszerre mert egyik rohan a

másik gurul:D

Posta:egy csajszinak küldtem kinőtt baba ruhákat,gyerek játékokat amit már meguntak az enyémek.Pakolom a dolgokat dobozba.Na mondom van pár új cumi ezeket a kicsi nem használja,néhány evőeszköz ami szintén sose kellett.Belerakom a csomiba elszaladok ragasztó szalagért.Mire visszaértem a nagy dobálja a cumikat miközbe:nem ez hunié,nem ez gegőé,anya micsináááássszzz kikapsz:)na cumik maradtak az evőeszközöket vissza csempésztem,még jó hogy a csörgőket,babajátékokat nem látta megmert kiszórta volna az egész dobozt:D

2011. jan. 17. 14:50
Szijja!Bali meg nemsokára felkel szerintem úgyhogy lépek én is. De ha lesz még ma időm akkor írok mindenképp:))
2011. jan. 17. 14:48
Elaludt Gerda futok 1-et,nemsoká visszajövök,és visszaolvasok.Sziasztok
82. fenyvesik (válaszként erre: 81. - Larissa88)
2011. jan. 17. 14:43
Nálunk van babája,ami nélkül nem alszik el,de a cuminak is ott kell lenni.
81. Larissa88 (válaszként erre: 79. - Fenyvesik)
2011. jan. 17. 14:39
Balinak van külön szobája csak azt nem tudom sokszor minek...Én most próbálom épp leszoktatni a cumiról mert kezd elszakadni neki de nehéz lesz mert mindig kéri ő is alváshoz, azt akarom megpróbálni hogy próbáljon valami plüsshöz vagy kispárnához ragaszkodni hogy azt kérje majd alváshoz.
80. fenyvesik (válaszként erre: 78. - E07aa834c4)
2011. jan. 17. 14:35
Ez lett volna a következő kérdésem:a cumi.Gerda este keresi,és mondja,hogy anya ado,akkor tudom,a cumi kell. Hogy lehetne leszoktatni róla? Ha nappal itt van a cumija,ki se lehet szedni a szájából,elszoktam dugni.
79. fenyvesik (válaszként erre: 77. - Larissa88)
2011. jan. 17. 14:33
Nálunk ebéd után beteszem a kiságyba,és elalszik magától.Az esték nálunk is így mentek,hogy köztünk aludt el,hajnalban megint jött közénk.de 2 hete beraktam a kiságyba este,és elaludt,és azóta ott alszik el,de még 1x felébred este inni,de nem veszem ki.Jövőhónapban költözünk,és külön szobája lesz Gerdának,kíváncsi vagyok,hogy mennyire fogjuk bírni.
78. e07aa834c4 (válaszként erre: 75. - Fenyvesik)
2011. jan. 17. 14:33
A nagy végig alsza a kicsi...mikor hogy ha kiesik a cumi a szájából akkor felsír illetve mostanába mióta ő is ki tud mászni az ágyából belopakodik hozzánk s megpróbál ott aludni kb fél óra mulva viszem a helyére s utána nincs gond
77. Larissa88 (válaszként erre: 75. - Fenyvesik)
2011. jan. 17. 14:30
Hát nálunk egyenlőre kicsit próblémás az alvás dolog mert Bali csak mellettünk alszik el aztán átteszem a helyére, de van hogy megébred éjjel és akkor jön közénk...ezt cseppet elszúrtuk és most nehéz külön szoktatni már.
2011. jan. 17. 14:29
és bocsi ha néha egybe írok ép a kitépkedett billentyükkel szenvedek ez is harci hadmüvelet a nagytól.Az én gyerekeimre tényleg nem lehet azt mondani hogy milyen ügyesek.Elevenségből viszik a prímet főleg a 3 éves.Így nehéz hogy kétfelé figyeljek,egyszercsak megértik hogy a nem szabad szó az tiltást és nem becézést jelent
2011. jan. 17. 14:28
Az éjszakáitok hogy telnek? Végig alusszák a gyerekek?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook