Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 év körüliekkel az élet fórum

2 év körüliekkel az élet (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. febr. 5. 13:31

Sziasztok!

Bali is lehet hogy bölcsis lesz majd de ha igen akkor csak szeptembertől, remélem beveszik évközben oviba és akkor csak pár hónapot lesz bölcsiben, ha meg nem jön össze az ovi akkor marad egy évet bölcsiben.

Bali egyébként most nagyon élvezi ezt a kis jó időt, nagyokat sétálunk, meg motorozik ami a kedvence.:))

163. eduso1
2011. febr. 4. 11:45
Sokan azt mondták nekem,hogy a szülő rosszabbul viseli az óvoda,bölcsi kezdést mint a gyerek:-))Lehet,hogy ez így is van!!
162. kikata (válaszként erre: 161. - Eduso1)
2011. febr. 3. 21:18
Ne is mond, én is teljesen oda vagyok, hogy be kellett adnom. Szerencsére eddig jól vette, de félek, hogy nem lesz ez mindig így:(
161. eduso1
2011. febr. 3. 17:08
Lehet,hogy nekem is bölcsibe kell adni a fiamat!!Nézelődők,hogy melyiket válasszam!!Szerintem a szívem szakad majd meg ha ott kell hagynom!!Igaz Zsombor imádja a gyerekeket,de nekem rosszabb lesz mint neki!!
160. kikata
2011. febr. 3. 14:28
Sziasztok. Nagyon eltűntetek:( Mi a héten elkezdtük a bölcsit. Egyenlőre nem volt gond, de azért még vele vagyok, illetve kint ülök a folyosón, ha bármi lenne. Meg két és fél órát voltunk a legtöbbet. Holnap már haza jövök, remélem minden rendben lesz.
159. msaca
2011. jan. 26. 13:39
Oviból nem küldenek el, csak, ha valamiért mondjuk nem oda tartozol körzetileg. A kicsi is megy a nagy után az oviba, és ahogy betölti a 3. évét már másnap mehet is. Csak jeleznem kell áprilisban a beirításnál, hogy számítsanak rá.
158. kikata (válaszként erre: 157. - Larissa88)
2011. jan. 26. 13:27
Nálunk két bölcsi van a környéken. Az egyikbe még akkor jelentkeztünk, amikor Ati fél éves volt, de oda már akkor csak idén szeptembertől volt hely, nekünk meg ugye az késő lett volna. A másik nagyobb bölcsi, oda nyáron jelentkeztünk és gond nélkül felvették. Az ovikról nem hallottam, hogy lennének ilyen gondok.
2011. jan. 26. 11:41

Sziasztok!

Érdekes mert pár napja Bali is alig alig eszik épp hogy gyümölcsöt, joghurtot, meg levest hajlandó enni, szerintem neki is bújnak az utolsó fogak, pedig neki úgy bújt ki eddig az összes foga hogy észre sem vettük egyszer csak ott voltak.

Egyébként tegnap az ovónő nagynénim kicsit rám hozta a frászt mert azt mondta hogy igen nagy a túl jelentkezés az ovikban és lehet hogy évközben nem fogják Balit bevenni hanem csak 2012 szeptemberében ami meg még igen messze van.

Viszont ha ez téényleg így van akkor nem tudom mi lesz mert a bölcsiben is ez a helyzet oda meg már akkor rég jelentkezni kellett volna úgyhogy nem tudom most hogy lesz meg mi lesz.

Egyébként csak nálunk van ilyen helyzet Sopronban? A ti csemetéitek mikor mennek oviba?

156. msaca
2011. jan. 26. 09:58
Akkor álljak le lassan a méregdrága tápszerről, és adjak neki sima tejet? Hát, nem bánnám, ha nem kéne annyi tápszert venni!
155. kikata (válaszként erre: 154. - Sajert)
2011. jan. 25. 20:49
Ez aranyos:) Ati még nem igazán eszik egyedül, ez gond lesz a bölcsiben? Ez abból is adódik, hogy nem túl jó evő és inkább etetem. Na meg annyira nem is akar egyedül enni, kis lusta:)
154. sajert (válaszként erre: 153. - Kikata)
2011. jan. 25. 20:46

Nyugi, az evéssel kapcsolatban.


A fiam szeptember óta jár bölcsibe. Itthon előtte se evett sokat, meg most se, de a bölcsibe az egyik legnagyobb étkű. Olyan kajákat megeszik, aminek már a neve is borzalom :-) - sütőtökfőzelék, brokkolifőzelék, finomfőzelék. A gyümölcsöket megeszi a bölcsibe, itthon nem, ha a fejem tetejére állok, akkor sem. A zöldséget (paprika, paradicsom) a bölcsibe se eszi.


A bölcsibe irtó változatosan étkeznek. Én a változtosságnak a 10-ét nem tudtam/tudom ittho felvonultatni. Naponta kétszer kapnak tejes cuccot, vagy innivalóként vagy joghurtként :-)). A tízórai valamilyen gyümölcslé (általában 100%-os). Ebédhez mindig van gyümölcs.


Az értékelésénél leírta a gondinéni, hogy az én fiam ha MEGHALLJA az étkező kocsi érkezését, már ül is az asztalhoz (előtte wc, kézmosás természetesen) :-)))). Mikor ezt olvastam a buszon, hangosan felröhögtem :-).

153. kikata (válaszként erre: 152. - Msaca)
2011. jan. 25. 20:36
Igen, én már másfél éves kora óta rendes tejet adok neki. Nagyon szereti, nem is nagyon hajlandó mást inni:( Mondjuk Ati azért minden másnap hajlandó enni valami normális kaját, de nem viszi túlzásba. Már próbáltam, hogy kevesebb tejet adok neki, mert tuti, hogy azzal is jól lakik.
152. msaca
2011. jan. 25. 20:21
Az én fiam is pont 12 kilót nyom. Te már adsz neki rendes tejet is? A Máté kiissza a műzli alól, de este, reggel még tápszert adok neki. Talán az tartja életben, mert azt legalább megissza. :-))
151. kikata (válaszként erre: 150. - Msaca)
2011. jan. 25. 20:16
Nálunk ugyanez. Én már nem aggódom, bár nem örülök neki, de idegeskedtem emiatt eleget. Végül is 12 kiló, igaz, nagyon sok tejet iszik. Egyébként Ati is akkor csinálja ezt főleg, ha jön a foga. Attól az egytől félek, mi lesz így a bölcsibe, mert ott nem fognak szaladgálni utána a kajával, meg nem fogják többször megpróbálni, hátha eszik, ahogy én itthon:(
150. msaca
2011. jan. 25. 18:50

Csajok megőrülök! Nem eszik a kétévesem! Igazán kibújhatna már az a fránya fogacska, mert már nem bírom cérnával!

Eszik, de nem rendes kaját. Ma, megevett egy fél tányér gabonapelyhet, két szem kekszet, belenyalt a túróscsuszába, szétcsócsált egy pudingot, elrondított egy kakaóscsigát, és most éppen egy narancsot trutykol szét, leginkább az etetőszéken.

De vajon mi van a gyomrában? Csak tudnám mitől van még életben? Tök ki tud akasztani! De a másik se volt jobb ennyi idősen, és még az is életben van! Aaaaah...

149. kikata (válaszként erre: 148. - Larissa88)
2011. jan. 25. 14:58

Ati majdnem 23 hónapos koráig szopizott, szerencsére eddig ha háromszor volt beteg, utoljára talán nyár elején. De attól tartok, ha bölcsis lesz nem ússzuk meg:((( Nálunk az orrszívás kész rémálom, pedig azt is ha ötször kellett neki.

És ilyen egyszerűen eltudod tőle venni? Én Atit vagy három hónapon keresztül szoktattam le, mire sikerült:) Persze, ha gyógyszert kell szedned az más, akkor nincs sok választás:(

148. Larissa88 (válaszként erre: 147. - Kikata)
2011. jan. 25. 14:20
Én egyenlőre igyekszem sok gyümölcsöt, zöldséget, joghurtot adni Balinak, aztán majd ha ovis lesz akkor szerintem neki is kelleni fog majd valami plusz. Meg eddig ugye védte őt az anyatej, de most el kell vennem szegényemtől mert gyógyszert szedek.
147. kikata (válaszként erre: 146. - Larissa88)
2011. jan. 25. 14:08
Most még nem kapott, de mivel jövő héten kezdjük a bölcsit valamit akarok majd neki. Ajánlottak valamilyen homeos bogyót, szerintem azt fogom megvenni.
146. Larissa88 (válaszként erre: 145. - Kikata)
2011. jan. 25. 14:04

Nálunk már tegnap is esett meg reggel is mikor felkeltünk, Bali el sem akart jönni az ablakból csak csodálta a hóesést. Aztán főzés után lementünk mert esett addigra elég sok úgyhogy nagy volt az öröm.

És te adsz a fiaidnak valami plusz vitamint gyógyszer formájában?

145. kikata (válaszként erre: 144. - Larissa88)
2011. jan. 25. 14:00

Szia. Mi elég sokat gondolkodtunk rajta már tavaly is, aztán senkinek nem adattuk be, így idén sem fogjuk.

Nálatok akkora hó van? Nálunk épp csak szállingózik. Voltunk lent mi is, de nagyon hideg van. Atikám most alszik, én meg megyek fánkot sütni:)

2011. jan. 25. 13:51

Sziasztok!

Van valaki aki beadatja/adatta a csemetéjének az influenza elleni oltást? Én úgy döntöttem inkább nem, pláne miután mi apával beadattuk magunknak és én a rákövető kb 8 hónapban folyamatosan beteg voltam, ennyit az oltásról.

Ma lent voltunk Balival hógolyózni meg hóembert építeni, kincsem annyira boldog volt, ilyenkor érzem hogy ezekért a pillanatokért érdemes élni mikor ilyen boldognak láthatom őt.:))

2011. jan. 22. 11:37

[link]

Ezt találtam a kullancs elleni védőoltásról.

Gondoltam nektek is hasznos lehet.

142. kikata
2011. jan. 21. 20:39
Nekem a nagyok átestek a bárányhimlőn. Dávid természetesen az oviban kapta el, Peti akkor volt pár hónapos és elkapta tőle. Nem volt egyiknél sem vészes. Én reménykedem, hogy Ati is elkapja majd bölcsiben, oviban valakitől és túl lesz rajta. Apa és én is voltunk bárányhimlősek, így nincs is az a veszélye, hogy esetleg mi is megkaphatjuk.
141. banita32 (válaszként erre: 139. - Eduso1)
2011. jan. 21. 20:14
Mivel nincs régen ez az oltás nem tudják hogy mi lesz 15-20 év múlva. Viszont a felnőtt kori bárányhimlő nagyon veszélyes. Szívprobléma, fiúknál impotencia, lányoknál meddőség. Terhesség alatt meg kifejezetten veszélyes. Szóval inkább most viszkessen 1 hétig.
140. fenyvesik (válaszként erre: 139. - Eduso1)
2011. jan. 21. 15:03
Szia!Nekem lányom van,és azért nem akarom beadatni,hogy még az oviban essen túl rajta,nehogy akkor kapja el,amikor terhes lesz.Eddig a szurit adtak,de ugyanúgy elkapták a gyerekek a himlőt.Most kettőt adnak lassan 2 éve,de ebben a formában nem tudtam meg igazán,hogy milyen lefolyása van.
139. eduso1
2011. jan. 21. 14:44
Az érdekelne ha lányom lenne és beadatnám neki a bárányhimlő elleni oltást!Terhesen mégis elkapná,akkor nem okozna nála gondot??
2011. jan. 21. 14:36

Sziasztok!Felénk nincs túl szép idő fúj a szél meg be van borulva de azért voltunk kint.

Én beadattam Balinak a bárányhimlő oltást mert elvileg az mindig védettséget nyújt most már ha még is elkapná akkor sokkal enyhébben jönne ki rajta.

A kullancson még gondolkodom, majd tavasszal meglátom, meg az agyhártyagyulladás ellenit is megkapta ő is.

137. eduso1
2011. jan. 21. 13:48
Nálunk is nagyon gyönyörű idő van,lent voltunk sétálni meg bementünk egy kicsit a játszótérre!!Délben nem volt gond az elalvással:-))
2011. jan. 21. 13:34
A kullancs elleni oltáson én is gondolkodom. Bár vannak kétségeim. Semmit nem szabad erőltetni! Gondolok itt főleg a bilire és a cumira. Mindennek eljön az ideje. A gyerekek jelzik ezt.
135. kikata
2011. jan. 21. 13:34

Sziasztok. Kismanóm alszik, a nagyok még nem jöttek haza, jöttem egy kicsit:)

Olyan szép idő van nálunk, voltunk délelőtt is sétálni egy nagyot.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook