Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hónap - kezdődik a hiszti korzsak fórum

18 hónap - kezdődik a hiszti korzsak (beszélgetős fórum)


26. Dagimanó (válaszként erre: 25. - A360345bdd)
2011. dec. 2. 09:11
Jajj ne ijesztgess. Remélem nem lesz semmi gond. Egyébként azt elfelejtettem írni, hogy többnyire akkor ilyen rossz a helyzet, ha ketten vagyunk. Ha van itthon még valaki, akkor nem. Olyan, mintha csak velem csinálná ezt:-(
25. a360345bdd (válaszként erre: 24. - Dagimanó)
2011. dec. 1. 20:33

Sajnos tudunk olyanról, hogy az oltás után autista lett a gyerek :((


Szerintem el fogja hagyni ezeket a dolgokat, csak most még nagyon élénken emlékszik az oltásra.

Az én gyerekem a 15 hónapos oltás után napi 4 (négy) órát aludt 2 héten keresztül, azt hittem belehalunk :((((


Aztán varázsütésre visszaváltozott az én kis élénk, eleven rosszcsont kalóz kapitányommá :))))

2011. dec. 1. 19:05
Az én fiam 15 hónapos és 1 hete kapta meg a 15 hónapos oltást. Azóta borzasztóan kifordult magából, mintha egy másik baba lenne. Eddig nem volt félős, sírós. Most mindenkitől fél, sokat bömböl és hatalmasakat hisztizik, sokszor úgy sír, hogy lila a feje és van, hogy elfekszik a földön. Eddig szépen el játszott, jött-ment, most állandóan rajtam lógna. Eddig külön szobában aludt, most nem hajlandó, nem marad meg az etetőszékben és még sorolhatnám. Teljesen kikelt magából. Ha ez így marad nem tudom mi lesz. Szerintetek?
23. Pen80 (válaszként erre: 22. - 274c9996b8)
2011. dec. 1. 14:36
igen, szerintem is veszélyesebb - és ez az, ami tényleg így is marad.
22. 274c9996b8 (válaszként erre: 18. - Zsomicica)
2011. dec. 1. 14:36
Igen ez a masik veglet ami szerintem veszelyessebb mint a hiszti,siras stb.... mert eszre sem vszed es a gyerek IRANYIT -:)
21. Pen80 (válaszként erre: 16. - 274c9996b8)
2011. dec. 1. 14:33
Azért ez durva túlzás.
20. 274c9996b8 (válaszként erre: 17. - Zsomicica)
2011. dec. 1. 14:31

Igen kb igy van !

Az en fiam pl annakidejen a földhözverte a kis tökfejet , hat mit modjak felvettem azert a földröl......de .... tovabb nem ...... az ö apja is lagyszivu volt...... na , azert normais felnötte valt.... es a fejet nem veri a földhöz , mar nagyon regen -:):):)

19. Hné80
2011. dec. 1. 14:30

Pont ezzel kapcsolatos problémáimról beszélgettem hétfőn a védőnővel, mivel az én eddig türelmes csendes, szófogadó 18 hós gyerekem egy ördöggé vált:( Őszerinte is dackorszak kezdete.

Sajnos, ha nem úgy van ahogy a fiam akarja, akkor kiabál és bármi is van a kezébe földhöz vágja:( Én a nem törődök veled, hisztizz csak kategóriához tartozok, de amikor olyan dolog van a kezébe, amit földhöz vág akkor igenis büntetek, ágybünti van vagy be kell vonulni a szobájába és csak akkor jöhet ki, ha a hisztit bennhagyja. Eddig bevált, de néha úgy érzem belül felrobbanok :(

18. zsomicica (válaszként erre: 16. - 274c9996b8)
2011. dec. 1. 14:27

Minden ember manipulativ. Felnott korban is. Csak aki nem hangosan csinalja, az nem tunik fel :D

Arra nyilván kevésbé panaszkodnak a szülők, hogy 'Jajj, olyan kedves, mindig ölelget, puszigat, mit tegyek ellene?'. Pedig lehet hogy ugyanugy olyan dologert hizelkedik, amit amugy nem lehetne.

Mondjuk ez a viselkedes azt gondolom nagyobb, iskolas kor korul jellemzobb.

17. zsomicica (válaszként erre: 12. - 274c9996b8)
2011. dec. 1. 14:22

Szerintem sem ennyire egyszerű. Pont ez a probléma. Nem szoktam neki engedni hiszti hatására. A párom, hát ő meglehetősen lágyszivű hozzám képest :S De a gyerkőc tudtommal megtanulja, kinel mit érhet el adott viselkedéssel.

Mindenesetre nálunk az a baj, hogy nem engedek neki, minek hatására annyira belelovalja magát, hogy képtelen abbahagyni. Ezen szeretnék segiteni valahogy.

16. 274c9996b8 (válaszként erre: 14. - Pen80)
2011. dec. 1. 14:18
Ez egyalltalan nem egyszeru , mert az ilyen ember felnött koraban is ugyeskedik es manipulalja a környezetet ! Ugyanis nem kell 18-honaposnak lenni a babanak ahhoz hogy ,kideritse mit,hogyan es milyen gyorsan kaphat meg pl a sivalkodas tecnikajaval ? ! Ha , nem kifizetödö akkor siman abba hagyja ...
15. Ylush
2011. dec. 1. 14:13

Szia!


Nálunk is a figyelemelterelés vált be... de, ha minden kötél szakad, és csak ordít - hozzáteszem a semmiért... - akkor bizony beküldöm a szobájába. Az ajtót be kell ilyenkor hajtania, és persze azzal az utasítással küldöm be, hogy, ha befejezte akkor jöjjön ki, mert várom, hogy játszunk (legőzzunk, építsünk, labdázzunk, rajzoljunk, stb...) Ez mindig beválik... Akármennyire sír, akármennyire lovalta bele magát előtte, 1-2 perc alatt abbahagyja, kijön és semmi baja nincs. :)


Most 22 hónapos.

14. Pen80 (válaszként erre: 12. - 274c9996b8)
2011. dec. 1. 14:10
Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Ennyi idősen éppen azon van, hogy rájöjjön, mi az, amivel célt érhet. Ez az egyik, amit megpróbál. De ha a szülő nem partner, lecseng majd ez is. Ráadásul a "hiszti" a tehetetlen düh jele is, van, hogy nincs is célja, csak oka van. És így bizony megmarad felnőttkorban, mindenkinél, csak akkor nem hisztinek hívjuk, hanem "anyázásnak".
13. Pen80 (válaszként erre: 11. - A360345bdd)
2011. dec. 1. 14:06
Ismerős :) "ez az, adj neki! na, még egyet!" :))
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Zsomicica)
2011. dec. 1. 14:06

Ha , nem kifizetö a hiszti,siras stb nem huz a gyerek bele , szerintem :)

Minden valoszinuseg szerint ilyen modon elert/kicsikart mar dolgokat , ezert dolgozik ezzel a tecnikaval :)

Van akinek olyan jövedelmezö ez a viselkedes hogy felnött koraban is haszonnnal alkalmazza ....

11. a360345bdd (válaszként erre: 8. - Zsomicica)
2011. dec. 1. 14:05
Ha dobálózik akkor plüss állatokat adok a kezébe és "hergelem" : ezt messzebb tudod dobni, mint a másikat? Így ez is átcsap nevetésbe és megnyugvásba :)
10. Pen80 (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2011. dec. 1. 14:03
Ez jó, remélném, hogy nem lesz szükségünk rá, de nagyon hasonlít rám a lányom, úgyhogy tuti eljön ez az idő is :). Ezt az ötletet ellopom, köszi :))
9. a360345bdd (válaszként erre: 5. - Pen80)
2011. dec. 1. 14:01

Nálunk is ez vált be és a HHH (Hivatalos Hisztiző Hely). Ez egy sarokba rakott kis szék, ha már semmi sem használ ide ültetem és beszélek hozzá: Itt lehet toporzékolni, sikítani és üvölteni. Lehetsz mérges, anya is szokott bosszankodni. Ha meguntad gyere át a másik szobába gyurmázni/ mesét nézni/ legózni stb.

Egy két perc múlva jön is szipogva. Időnként én is oda megyek a sarokba kicsit toporzékolni, csak hogy lássa teljesen normális ha néha néha mérges az ember.

8. zsomicica (válaszként erre: 6. - Gagababi)
2011. dec. 1. 14:00
Nálunk hálisten - egyelőre - nincs csapkodás, dobálózás, de a helyzet ugyanez. És én is szeretném, ha megtanulná, hogy mi az a nem. De azt hiszem ez még odább van :D
7. zsomicica (válaszként erre: 5. - Pen80)
2011. dec. 1. 13:57

Én is ezzel szoktam próbálkozni csak úgy Suttogósan :) De mostanság nehezen megy :S

Tegnap pl fektetésnél lovallta bele magat veszettül a sirasba. És ott azt sem tudtam mi baja lehet, kinálgattuk már mindennel, mesekönyv, cumi, akarmi. Végül egy szem pelusban feküdtünk le és ölben, összebújva próbáltam elaltatni, de igy is volt 5-10 perc, mire megnyugodott...utána adtam rá legalább a pizsifelsőt. Szivem szakadt meg.

2011. dec. 1. 13:53
Nagyon nehéz következetesnek lenni....az én kisfiam is néha annyira sír, ha nem csinálhatja azt amit akar, hogy semmi nem segít, sőt még begurul, és mérgében dobálja a játékait, úgyhogy van,hogy végén ráhagyom...másfél éves kora ellenére,nagyon önálló próbál lenni :)) A figyelem elterelés gyakran beválik, de szerintem jobb,ha tudja,hogy mit jelent neki is a nem, mert ő bezzeg előszeretettel tudja mondani,hogy nem :DD
5. Pen80 (válaszként erre: 3. - Zsomicica)
2011. dec. 1. 13:44
Én mondom neki, hogy ezt most nem, de ezt meg ezt csinálhatod, gyere, csináld. Én így terelem el a figyelmét. Tehát nem "észrevétlenül" terelem el a figyelmét. Nálunk egyelőre bejön, 21 hósan.
2011. dec. 1. 13:34
Jelszó: túlélés és következetesség
2011. dec. 1. 13:22

Szia!


Es ha mindig elterelem a figyelmet (ami mar egyre nehezebben megy...), akkor megtanulja, hogy bizony van olyan, hogy "Nem" ?


Kitartonak kitarto vagyok szerencsere :)

2011. dec. 1. 13:17
Szia. Ezen az időszakon minden kisgyerekes család átesik. Nálunk egyedül a figyelemelterelés vált be, ezt ajánlom nektek is. Példul vidd át másik helyiségbe, vagy adj neki valami különösen érdekes dolgot.Vagy kérd a segítségét valamilyen tevékenységben akár teregetésben vagy pl. kérd meg, hogy mutasson meg valamit, mert te nem találod és nagyon szomorú vagy. A legjobb a csírájában elfojtani az egészet, még mielőtt belelovalná magát a hisztibe.Kitatás! Egyszer ez a korszak is elmúlik.
2011. dec. 1. 13:11

Sziasztok!


Most léptünk be a hisztikorszakba és érdekelne, Ti hogyan boldogultatok vele :)

A lányom most kezdi felfedezni az akaratát és hogy lehet nemet is mondani :) Nyilván tartom magam az elveimhez, vannak olyan dolgok, amiket muszáj vagy nem szabad megtennie. Ilyenkor éktelen sirasba kezd a szentem. Csak áll és sir keservesen, teli tüdőből. Hiába próbálom megnyugtatni - öleléssel, magyarázattal, annyira belelovallja magát, hogy képtelen abbahagyni. Vagy csak nagyon nehezen.

Tudom, hogy az én feladatom megtanitani neki, hogyan kezelje az indulatait, segiteni neki kezelni ezeket a helyzeteket.

Az egyetlen pozitivum a helyzetben, hogy én legalább nyugodt tudok maradni és megértően fogadom, hogy meg problémái vannak az új érzésekkel :)

Csak elakadtam a segitség megvalósitásánál. Meg csak 17,5 hós, sokmindent megért, de alig 1-2 szót tud mondani. A figyelemelterelés már nem nagyon jön be, észben tart mindent :D

Van ötletetek?

A pohár vizes módszer nem az esetem, én tényleg szeretnék partner lenni Neki ebben!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook