Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónaposan hiszti? fórum

11 hónaposan hiszti? (beszélgetős fórum)


2011. aug. 27. 10:10
*mint
15. 1675f7fe54 (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2011. aug. 27. 10:10

Pontosan. Végre van itt olyan is aki azt csinálja min én.

Ha valami nem, akkor nem.

2011. aug. 27. 09:33
A fiamnak az jött be, hogy utánoztam és nem értette mi bajom van. A lányomat otthagyom, amikor hisztizik és ha jön utánam akkor is otthagyom, majd mikor abba hagyja a hisztit akkor megölelem, de csak akkor mikor befejezi. Eddig nekem bevált. Ja a fiam már nagy ő simán megmondja már mit akar nem hisztizik, a kislányom pedig 14 hós.
2011. aug. 27. 09:28
Ez még nem hiszti korszak,egyszerűen feszegeti a határait és ismerkedik veled.Ezek alapján fogja megtanulni,h anya mikor,mire mit tesz,reagál,meddig mehet el.Ha most engedsz a hisztinek,megtanulja belőle,h azzal minden elérhet. az igazi dackorszak 2-3 évesen jelentkezik.kitartás!:-)
2011. aug. 27. 09:28
Én azt olvastam, hogy az első hiszti 8-10 hónapos kor környékén jelentkezik.
11. terek (válaszként erre: 8. - Miccer)
2011. aug. 27. 09:27

dackorszak 11 hónaposan? nem túlzás egy kicsit? ;)

úgy tudom a dackorszak 2-3 éves korban kezdődik, de nem kötekedni akarok :)

10. 17dfdcec7d (válaszként erre: 8. - Miccer)
2011. aug. 27. 09:27
barcsak en is ilyen lennek mint Te!!!!en felkapom a vizet ha iszonyatos partit rendez a kolok,mert nekunk is kijut sokszor belole!!!!!2.5 eves a kisfiam decemberbe lesz 3,de irdatlan miket cirkuszol sokszor,fulladasig,megorit neha!!!!!!:)
2011. aug. 27. 09:26
Az igazi dackorszak 2-3 éves kor tájékán kezdődik, amikor a gyermek rájön, hogy a saját feje után is mehet.:) Ez a korhoz kötött, ált-ban 10-11 hónapos "hiszti" csak a kommunikáció hiánya miatt jelentkezik, tehát a gyermek nem tudja még rendesen kifejezni magát, illetve rájön, hogy Ő az anyjától egy különálló személy, és ez még külön rátetézhet (az elszakadástól való félelem most tudatosul bennük). Türelemmel, kedvességgel, figyelemeltereléssel pár nap, esetleg 1-2 hét és eltűnik a jelenség.:)
8. miccer (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. aug. 27. 09:10
Üdv a dackorszakban, és ez így marad 2-3 éves korig, amikor már majd szóban fejezi ki, hogy nem akar valamit. Mindenkinél másmilyen "erős" ez a dolog, de mindig tudatosítsd magadban, hogy ez végülis JÓ, mert normálisan fejlődik az akarata, ennek később sok hasznát veszi majd. Én így kezeltem: megmondtam, hogy csak akkor beszélek vele arról, amit szeretne, ha abbahagyja a hisztit. És különben fapofával tűröm ezt, még véletlenül sem idegesítem fel magam. Ha engem néz az egész bolt, akkor nézzen, nem dőlök be a hisztinek és kész. Ha akar valamit, akkor próbálja kifinomultabb módszerekkel, kérjen, mondjuk. Persze ezt egy ilyen kicsi gyereknél nehéz, de előbb-utóbb nekem mindkettő vette a lapot. (hozzáteszem, hogy a lányommal több bajom volt/van ilyen téren, de elég gyorsan abbahagyja most már a hisztit). Na, jó bő lére eresztettem, azért remélem, érthető voltam. Kitartás!
2011. aug. 27. 09:09

Saját tapasztalatból tudom, a hiszti nem korfüggő, bár ahogy írtad 2- 2,5 éves kor körül a gyakoribb az éntudat megjelenésekor.

Tuti "receptet" nem tudok, nálunk ez bevált.:)

Fontos, hogy minél előbb kezeld a helyzetet, mert később tovább fajul.

Ha elveszel tőle valamit, ilyen pici korban adj neki valami mást és próbáld elterlni a figyelmét.

Tudom, hogy nem mindig könnyű, főleg társaságban, de a kicsi soha ne lássa rajtad, hogy ideges leszel, akkor ő sem nyugszik meg. Ha már belelovalta magát a hisztibe, hagyd, hogy kisírja magát és magától nyugodjon meg (sok gyereket egy ölelés is megnyugtat, másokat nem).

A hiszti után nem szabad megbünteti ezért a kicsit, később sokkal dacosabb lesz.

Türelemjáték és kitartás...leginkább a szülőknek. Fontos, hogy legyél következetes! Néha engedhetsz neki, de inkább apróbb dolgokban és tudja, hol a határ.

6. Pen80 (válaszként erre: 4. - Sutoczkine)
2011. aug. 27. 09:04
Igen, ez pedig a másik. Ha egyszer nem, akkor nem. Én azt szoktam mondani neki, hogy nagyon szertetem őt, de ezt most akkor sem engedem meg neki.
5. Pen80 (válaszként erre: 1. - Miramira77)
2011. aug. 27. 09:03

Szerintem azért hisztiznek, mert nem tudják máshogy kifejezni az érzéseiket. Ezért én a türelemre és a halk, szeretettel teli beszédre szavazok. Amíg csak bírjuk :)

Nálunk eddig (másfél éves) bejött, bár gondolom a java még itt is hátravan :)

2011. aug. 27. 09:03
Teljesen változó, hogy melyik gyereknél mikor jelentkezik. Nálunk az jött be, hogy amire 1x azt mondtam, hogy nem akkor azt nem engedem. Nem szabad mégis megengedni. Ha nagyon hisztizik vagy, ha kicsit akkor is, megmondom neki, hogy csak akkor foglalkozok vele, ha befejezte. Az én fiam így elég hamar rájött, hogy a hisztivel nálam nem megy semmire. Attól függetlenül időnként még próbálkozik, de nem vészes.
2011. aug. 27. 09:02
Nálam a figyelem elterelés jött be. Nem hagytam hisztizni sose, félek, hogy rászokik:))
2011. aug. 27. 08:57
*hisztizik
2011. aug. 27. 08:56

Ha a kicsimnek azt mondom hogy "nem, nem szabad, nem a tiéd", vagy elkérem tőle amit megszerzett, akkor földhöz vágja magát és sikongatni és nyafogni kezd, sírást produkál (nem igazi sírás).

Már most hosztizik? Ezt hogyan kell kezelnem?

Azt hittem a hiszti csak két éves kor körül jelentkezik!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook