Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 15 hónapos kislányom féltékeny Apára... fórum

15 hónapos kislányom féltékeny Apára... (beszélgetős fórum)


2010. okt. 31. 22:20

Lányok esetében Elektra-komplexusnak nevezik.

Sajnos Ödipusz név hallatán erre asszociál az ember.

2010. okt. 31. 21:14

Igen, ez egy teljesen normális dolog, tudom... Nincs is vele gondom, mondom. Aranyos is. :-) Olyan kis morcos tud lenni. Az elő legkisebb érintésnél ott terem és szétszed minket. :-) Aztán, ha tényleg nagyon bedühödik, még kapok is. Ráüt a kezemre, lábamra.

Nem vagyok meglepve! Egy Harci hangyám van! :-)

2010. okt. 31. 21:00
"A kisgyerekek életében három-négyéves koruk körül a normális érési folyamat részeként az addigi eredendő szeretet, amit a szüleik iránt éreztek, összetettebb lesz, megjelenik benne a szexuális elem. Nem kell semmi rossz, egészségtelen dologra gondolni, pusztán annyi történik, hogy szexuálisan is fejlődik minden gyerek, és mivel az ellenkező nemű szülő az első számú és legfontosabb nő illetve férfi az életükben, ez a megfogalmazhatatlan, tudattalan vágy felé irányul. Ilyenkor szoktak a kisfiúk olyasmiket mondani, hogy az anyuka lesz a feleségük, a kislányok pedig az anyukájuk cipőjében billegve az apukájukhoz akarnak feleségül menni - ami nagyon édes, kedves dolog, és éppen ez a vágy van a hátterében....."
12. Lilimami (válaszként erre: 9. - A14deb9047)
2010. okt. 31. 20:59
Kicsit utána kéne olvasni a dolgoknak. Ha nem az, az max. azért van, mert kisebb gyerekről beszélünk. De ez a komplexus érinti a kisfiúkat, kislányokat egyaránt, és teljesen normális, mindannyian átestünk rajta. A vérfertőző dolog az elég sarkított.
2010. okt. 31. 20:48

Inkabb nekem csak az a fura, hogy eleg koran kezdte ezt. Azaz kb. 1 eves koraban vettuk eszre.

Es mindig felhaborodik es kiabal, nemcsak neha. :-)

10. szaida
2010. okt. 31. 20:38
Nálunk is ilyen, mindig közénk fészkeli magát a 22 hónapos fiam, ahogy meglátja, hogy közelítünk egymáshoz Apával. :-D
9. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - Lilimami)
2010. okt. 31. 20:34

Elnézést, de ez nem Ödipusz komplexus! Hanem az, amikor a fiúk 3-7 éves korukban erős, vérfertőző

vágyat éreznek az anya iránt, és rivalizálnak az apával.

8. majkamano78 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. okt. 31. 20:33

Szia!

Totál azt írtad itt le, ami nálunk nap mint nap megy még mindig, pedig már augusztusban 2 évet töltött a kislányunk.

Szinte nincs olyan nap, hogy ne csinálná...

De annak tudom be, hogy a nap 24 órájában szinte velem van, apát meg csak délben látja -persze ha nem alszik-, vagy pedig csak este, amikor hazajön a munkából.

2010. okt. 31. 20:32
Nálunk a mai napig az utcán "túrja" Apát mellőlem,mert neki közöttünk a "helye"!:D
6. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Cooltim)
2010. okt. 31. 20:25

Gondolom, hogy ez a fiúknál meg anyafronton van így. :-)

Legalábbis a fiammal nekem így volt... :-))

Most lesz 15 éves, és most kezd "leválni" rólam.

2010. okt. 31. 20:24
Ödipusz komplexus.
4. cooltim (válaszként erre: 3. - Pné Veronika)
2010. okt. 31. 20:21
Jaj, persze! Nincs is semmi gond! :-))) Csak érdekel...
3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2010. okt. 31. 20:20

Persze...Nálunk is így van.:-))

Az apja neki az első "szerelme" és ez így fog maradni még nagyon sokáig. Szerintem szokj hozzá... :-))

2010. okt. 31. 20:16
Működik ez fordítva is :D:D
2010. okt. 31. 20:13
Pár hete azt vettük észre a férjemmel, hogy a 15 hónapos kislányunk borasztóan féltékeny. Ha meglátja, hogy megöleljük egymást, vagy csak egymás kezét megfogjuk, azonnal kiabálva odaszalad hozzánk. Egybl a Apa kezét leveszi rólam és nagyon mérges lesz. Sőt! Többször a fejét ütötte a kanapéba pl., mert annyira dühös lesz ettől. Aztán, amikor eltávolodunk egymástól, megnyugszik és nevetgél tovább... Tapasztaltatok már ilyet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook