Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok fórum

140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. katt2 (válaszként erre: 33. - Gabbbicica)
2021. febr. 3. 18:57
Mit fog raktározni? Zsírt? És azt miből csinálja, ha éhezik?
34. Magdi985 (válaszként erre: 33. - Gabbbicica)
2021. febr. 3. 17:43

Ez így van.

Plusz az ilyennel a legnagyobb baj, hogy hosszú távon nem tartható. Sem testileg sem lelkileg.

Pár hét, hónap és következnek az oltári bezabàlások és a többszörösen visszaszaladt kilók.

Aki szerint jó ötlet úgy fogyókúrázni, hogy estére 1 db almát eszik, annak tényleg érdemes lenne egy dietetikus szakembert felkeresni, aki felvilágosítja arról hogy hogyan kellene csinálni.

33. gabbbicica (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 17:40

A jelenlegi etrended (pl egy alma vacsorara) es at 1000 kaloria/nap egy 130 kg-s testnek, ugy hogy valamennyi kaloriat még el is egetsz tornaval ugy gondolom, egyaltalan nem egeszseges.


Es raktarozni fog a szervezeted, mert kb ehezel, még ha nem is erzed.


Leirnad, mi fer bele 1000 kaloriaba egy nap?

32. Magdi985 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 17:37

Nem alakul át.

De nem is jó ötlet rendszeresen gyümölcsöt vacsorázni.

A gyümölcs nem véletlenül édes.

Nem arról van szó hogy időnkent nem fer bele, de rendszeresen nem tanácsos.

31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Gabbbicica)
2021. febr. 3. 17:21
a kérdés az azvolt, hogy akkor most a jelenlegi étrendem,pl egy alma vacsorára ( átalakul zsírrá) legalábis egyes emberek szerint :/
2021. febr. 3. 16:27

Nem vagyok dietetikus és nem akarom osztani az észt, de 1000 kcal nagyon kevés. Mostanában azt szokták mondani, hogy alapanyagcsere alatt nem szabad enni.

Ha valaki jobban ért hozzá, nyugodtan javítson ki, én ezt edzőtől hallottam.

29. cicaanya (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2021. febr. 3. 16:07
Meg tudnád írni lötty nevét, engem is érdekelne...köszi
28. cicaanya (válaszként erre: 27. - Cicaanya)
2021. febr. 3. 16:06
Szívecske puding bocsi...
27. cicaanya (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 16:05
Édességnek édesanyámnak vizes pudingot adtam, mert Szilecskét megveszed! Dokival konzultáltuk le!
26. katt2 (válaszként erre: 22. - Magdi985)
2021. febr. 3. 16:02

Ez így van. Gyors gyaloglás, vagy eröltetett menet. Ha már izzad az ember háta, akkor jó. Ha még van benne egy kis hegymenet is, akkor az igazi. Akkor kell még két kilométer.

Természetesen, csak fokozatosan ezt bevezetni, de a terhelést óvatosan lehet növelni. Nem is olyan lassú folyamat, mert egy hónap alatt fel lehet nőni a feladathoz. :) Eröltetni semmit nem szabad, az eredmények jönnek maguktól is.

2021. febr. 3. 15:59

Orvossal feltétlen konzultálj!

pajzsmirigyed hogy van???

Másik venni kell kék nagy labdát azzal kezd a tornáz, meg az ágyban ekkora súllyal!

És igen gyaloglás mint Magdi985 írta!

Mozogj mindig! édesanyám 20kg adott le szépen 1év alatt ,kevés mozgással(beteg idős 76évesen) és életmód váltással...Tehát sok folyadék, mozgás -mozgás-saláták, cukor totál kihagyva, tészta 1 hóban 2x de teljeskörűségű...És a vitamint pótolni s.o.s!

24. gabbbicica (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:59

azért próbáld meg a régi étrended 1 napját beírni a kalóriabázisba. Lehet, meg fogsz lepődni.


Ha nem visel meg a jelenlegi életmód, és az 1000 kalória, akkor mi a kérdés?

23. Magdi985 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:56

Inni kizárólag vizet vagy üres teát. A kóla nem kell. Drága és a fogaknak se jó. :)

Ha nagyon hiányzik az édesség, akkor szerintem jó ötlet az, hogy minden hétvégén egy szelet süti. Nem baj, ha cukormentes. De mégis süti. Nem egy tepsi, hanem egy szelet a cukrászdából :) mint egy ünnep.

Annyi bőven - bőven belefér.

2021. febr. 3. 15:54

A mozgás részhez: Nem írta le a fórum indító, hogy mit mozog, de az 1 óra esti torna az vélhetőleg a tv előtti, “béresalexandra” vagy “rèka” torna.

Az is jó nagyon, de elsőre nem. Sokan azokat a gyakorlatokat nem tudják helyesen végezni, másrészt pedig azoktól igazából nem fogyni, hanem csinosodni lehet.

Ekkora túlsúllyal, gyanítom kezdőként, a nagy sétákat, gyors gyaloglásokat ajánlanám.


De ami a legfontosabb, hogy a fogyás kb 60-70 százalékban az étkezésen áll vagy bukik. Arra kell nagyon figyelni, kitartóan, türelmesen. Leadni tovább tart, mint felszedni.

21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Gabbbicica)
2021. febr. 3. 15:53
elötte sem " zabáltam " egésznap. Szimplán ülőmunka és depresszió bezárkodás 4 év alatt sikerült 60 kgot igaz a legnagyobb vétek szerintem az volt hogy viz helyett csak colát ittam. Egyáltalán nem visel meg az 1000 kcal jól érzem magam, munkám is már más.Bevallom hiányzik az édesség de kibirható.
20. katt2 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. febr. 3. 15:51

" Persze, ha túl keveset eszel, az sem jó, mert akkor a szervezet bepánikol, és valóban elkezd spájzolni."


Nem fog spájzolni. A kevés kalóriát teljesen felhasználja. Miből spájzolna?

Amit megtehet, az annyi, hogy lelassul az anyagcsere, jobban hasznosítja a kaját. De ez is csak nagyon rövid ideig megy. Utána fog nyúlni a zsírhoz. Ez lenne a lényege.

2021. febr. 3. 15:50
Már csak azért is hülyeség az, hogy a szervezet mindent zsírrá alakít, mert akkor a vékony emberek min élnek? Fényen?
18. gabbbicica (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:45

1000 kalória irtózatosan kevés. Nem is csodálnám, ha feladnád pár hét múlva.


Nem bántás, de valahogy meghíztál 140 kg-ra. Ha meg most hirtelen a napi szokásos 2-3 (4?) ezer kalóriát hirtelen visszaveszed 1000-re, na, azt biztos, hogy nagyon durvának érzi a szervezeted. Főleg, ha megküldöd 1 óra tornával, ami eddig szintén nem volt feltételezésem szerint.


Ha nem akarsz szakemberhez fordulni, akkor jó ötlet a napi 5 étkezés, odafigyelve a megfelelő minőségű és mennyiségű szénhidrátra.


Arra törekedj, hogy egy tartható életmódot alakíts ki magadnak. Nem 5 nap alatt szedted fel ezt a súlyt, nem is pár hónap alatt fogod leadni.

17. katt2 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:45

Ez egy nagy marhaság. Nem kell mindent benyalni.

A szervezet egy nagyon jól összetákolt egység. Ha reggel felkelsz és meg sem mozdulsz egész nap, akkor is szüksége van energiára. A belső szervek sem működnek energia, bevitt kalória nélkül. Tehát, a fogyás akkor is összejön, ha semmit nem eszel. Csak attól gyorsan ki lehet bélyegezni...


Csak gondold meg: ha tényleg mindent zsírrá alakítana a szervezeted, akkor honnan lesz az az energia, ami a mindennapokon keresztül táplálja a szerveidet, az izmokat, mert ugye valamennyit csak kell mozogni! Egy autó sem megy üzemanyag nélkül! Ha egy almát is zsírként raktározna el a szervezeted, akkor honnan lenne üzemanyag? Zsírt csak a feleslegesen bevitt kalóriából csinál a szervezet, hogy rosszabb időkre eltároljon energiát.

Kicsit olvass ezeknek utána. Ne a csoda diétákat keresd, mert azok hatékonysága nem létezik. Ami megvalósítható, az csak tőled függ. Tudod: akarat...

És nem megy máról holnapra. Ha meggondolod, a 140 kilót sem egy hónap alatt érted el... tehát, a felesleg elégetése sem fog menni egy hónap alatt. Tehát: türelem. Fog ez menni.

16. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:40

Ez már komoly. Ha érdekel, megtudhatom, mi a neve egy spec. diétának, de a nagyját leírom:

1 hónapra meg kell venni a reggeli és esti "löttyöt. Ez 33 ezer ft. Ebédet elmondják, miket lehet.

Kéthetente orvoshoz kell menni, ahol megvizsgálnak, lemérnek, stb. ez alkalmanként 5 ezer ft.

Tehát 1 hónapban 43 ezerbe kerül, de biztos fogyás, orvosi felügyelettel.

15. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:39

Az előttem írók már sok jót tanácsoltak:))


5 kg 2 hét alatt szuper:))

Megnyugtatnálak csak,, hogy már rég megdőlt az a tézis hogy diétával nem fogyhatsz! Sőt a fogyás nagyobb része a jó diétától ill. életmódválltástól függ:))


Persze a mozgás is része a dolognak az egészség miatt,ami most jó nagy sétákat is jelenthet neked először:) Hogy ne sokként élje meg a szervezeted a hirtelen válltást :)


JA és még,, főleg szénhidrátból raktározol zsírt:))

Azokat inkább a nap elejére tedd:))

Sok sikert:)))

14. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:08

Ha naponta többet égetsz el, mint amennyit beviszel, akkor a napot kalória-deficittel zárod, az eredmény fogyás.

Ha hetente 7000 kcal deficitet produkálnál (egyelőre nem kell ennyi!!), az átlagban naponta 1000 kcal deficit, akkor hetente fogynál 1 kg-ot.

Persze, ha túl keveset eszel, az sem jó, mert akkor a szervezet bepánikol, és valóban elkezd spájzolni.

Ezért számold ki ott a KB-on a saját adataiddal a BMI, BMR értékeidet. Ha az ott megjelölt napi kcal-szükségletet kb. 300-kcal csökkented, és naponta mellé tornázol másik 200-300 kcal-t, akkor a napi záród napi 5-600 kcal, ami hetente 0,5o kg fogyást hoz. Ez indulásnál bőven elég. Akkor sincs gond, ha egyik nap csak 300 kcal a deficit, a másikon pedig 6-700, a heti kcal deficit összeadódik.

Ésszel is!!! odafigyelve, menni fog az!

13. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:07
Ez marhaság, már bocs.
12. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 15:06

Ez nagyon jó! Ne is akarj túl hirtelen, túl sokat fogyni, mert egy csomó egészségi problémát okozol vele.


Például még cukorbetegséget is okozhat a hirtelen fogyás és a teljes szénhidrát megvonás.


Zsírra is szükség van, egyrészt a megfelelő epeműködés miatt (epekő kialakulást elkerülése miatt), valamint a zsírban oldódó vitaminok felszívódása miatt.


Szóval csak lassabban, türelmesen és kitartóan. A napi egy óra torna az nagyon jó.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Katt2)
2021. febr. 3. 15:02
amit mások mondanak hogy hiában váltottam mindenről azt is zsírként fogja elraktározni a szervezetem :(
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2021. febr. 3. 14:59
Köszönöm a válaszod , igen használom a kaloriabázist, azzal számolom mennyit viszek be :)
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Asgardi)
2021. febr. 3. 14:58
Köszönöm a válaszod, 1000 kcal viszek be amit számolok, attol meg el a kedvem amit mondanak hogy nem fogmenni mivel ha alma a vacsora azt is zsírként raktározza el a szervezetem:(
8. katt2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 14:50

Mi veszi el a kedved? Nem kell hozzá dietetikus, a bevitt kalóriát kell csökkenteni és több kalóriát kell elégetned, mint amit beviszel. A kalóriatáblázatot használd. Legalább fogod tudni, hogy mikor bűnözöl. Szerintem, az alapokat tudod a fogyáshoz. Egyetlen dolgot kell hozzátenned: az akaratot. Csinálni kell...


Egyébként, jó úton haladsz. Ne add fel, sose!

2021. febr. 3. 14:32
Egyéni étrend kellene szerintem, mellette megfelelő mozgás, de szakember mellett az is.
2021. febr. 3. 14:25

Szerintem fordulja dietetikushoz.

Erről a súlyról le lehet fogyni diétával, de szerintem ehhez profi szakember kell.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook