Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok fórum

140 kg-ról lefogyni? Bármiféle tanácsot elfogadok (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Mézes-Krémes)
2021. febr. 10. 11:10

Nagyon igaz minden szavad!

Úgy kell bánnunk a testünkkel, hogy a lélek szeressen benne lakni. :)


Én is az egészséges táplákozás híve vagyok, de sajnos alig eszek állati fehérjét, zöldségféléből pedig képtelenség annyit enni hogy a fehérje szükségletet biztosítsa. Idősödök, szinte szemlátomást tűnik el az izomzatom. Elhatároztam, hogy barnarizs fehérjével oldom meg a hiányos fehérje bevitelemet és erősítem is magamat. A vacsorám mindenképpen egy fehérje ital lesz, ez eltelít, és segíti az éjszakai zsírégetést is. :) Én ezt javaslom a nagy túlsúllyal rendelkezőknek is. Ez nem egy teljeskörű ajánlás, e mellett nagyon sok mindenre oda kell még figyelni, de egynek szerintem jó. :)

2021. febr. 10. 08:08

Szerintem el kell engedni a mindenféle csodaszert a fantasztikus kampány szöveggel együtt, mert az összes kamu. Nincsen mese, megfelelően kell étkezni, és mozogni. Ahol azt ígérik, hogy beszeded a szert, és mozgás nélkül, bármit bekajálva fogsz lefogyni, az vagy kamu, és nem úgy lesz, vagy pedig teszed tönkre vele a testedet, amiből csak egy van az életed során.

A testünk azért van, hogy használjuk. És nem azért, hogy tespedjünk benne egy életen át, és szeméttel tömjük tele. Ha e kettőt betartja az ember, akkor ezzel együtt jönni fog a fogyás is.

Igaz, nem pillanatok alatt. Ez idő, és befektetett munka, energia.

Aki befektetés nélkül eredményt vár, az csalódni fog.

63. katt2 (válaszként erre: 62. - Fincsi5)
2021. febr. 8. 18:54

Érdekesen kezdődik a főoldaluk:


[link]


Még telephelye sincs? Se cég, se telephely, csak a szokásos hirdetések egyike...

62. fincsi5 (válaszként erre: 53. - Fincsi5)
2021. febr. 8. 17:48
Insumed fogyókúra. Ennyit tudok, + amit már leírtam.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 60. - Magdi985)
2021. febr. 5. 18:24
Hekk törzs, a coop-ban 1200+ Ft/ csomag. 4 db. alkar nagyságú egész hal feje nélkül. Egy kicsit tisztítani kell rajta kívül-belül, de nem filé. Én azt szoktam venni esetenkétn
60. Magdi985 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 5. 16:36

Érdemes próbálkozni a hallal. Rengeteg fajta hal kapható lefilézve is, amivel gyakorlatilag már semmi teendő nincs, nem macera az elkészítése.

Az igaz, hogy drága, de egyszer- egyszer lehet venni.

Nekem pl nagy kedvenc a lidl-ben kapható gyorsfagyasztott lazacfilé. Egy dobozban kettő darab 125 grammos darab van teljesen külön csomagolva, annak darabja egy főnek egy étkezésre elég.

900 Ft körül szokott lenni, de én találtam már akcióban 800 forintért, akkor vettem többet, fagyasztóban eláll.

Szeretjük nagyon a pisztrángot, aranydurbincsot is, ugyancsak lidl, tisztitva, kibelezve, kettő darab szokott lenni 1200 Ft körül, abból két ember már úgy jól lakik mint a duda.

De van mindig afrikai harcsafilé is.


Illetve simán tonhal konzerv, összekeverem zöldséggel, és kész a RioMare :)

59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 45. - King86)
2021. febr. 5. 16:25
Gratulálok a fogyásodhoz, lehet hogy hietetlen de ez alatt a kis idő alatt pl már teljesen kiment belőlem a cola iránti vágy, és egy pohár viz sokal jobban esik. Energikusabban is érzem magam, fehér kenyér és zsemle+ társai sem hiányoznak, most a receptekel vagyok gondban mert mindig csirkemell és mindig másfajta zöldség,saláta,édes burgonya ezeket variálom
58. Mézes-Krémes (válaszként erre: 57. - Katt2)
2021. febr. 5. 06:21
Jobban is teszed.....
57. katt2 (válaszként erre: 56. - Mézes-Krémes)
2021. febr. 4. 17:13
Erre még válaszolni sem érdemes.
56. Mézes-Krémes (válaszként erre: 55. - Katt2)
2021. febr. 4. 16:44

De, teljesen jól emlékszem arra amit leírtam, neked van gond a szövegértéseddel úgy fest.

Sport nélkül 1700 kalória. Azokon a napokon mikor aktív vagy és sportolsz nyilvánvalóan több kalóriát tudsz elfogyasztani büntetlenül azon a napon, hiszen többet is égettél el. Azt gondoltam ez eléggé egyértelmű, de úgy fest nem.

Sport nélkül is lehet fogyni, csak annak az eredménye egy tónustalan löttyedt test lesz. Egyszerűen kell a mozgás. Ezen nincsen mit fejtegetni.


Semmiféle ajánlatot nem tettem, amit el kéne fogadnia bárkinek. Ez egy ingyenes alkalmazás amit a play áruházból bárki kedvére letölthet, és ha akar, akkor előfizet a kibővített változatára. Ha nem akar, akkor használja az ingyenes verziót, vagy törli a telefonjáról. :)

55. katt2 (válaszként erre: 54. - Mézes-Krémes)
2021. febr. 4. 16:19

Úgy látom, te sem emlékszel arra amit leírsz. Ezt írtad:


" Nekem a yazio alkalmazás napi 1700 kalóriát javasol fogyáshoz, sport nélkül."


Most pedig megváltoztatod a véleményed. Akkor ugye nem is olyan jó az ajánlatod?


Nem fejtette ki részletesen? Ez kb. annyi, mintha azt mondanám, hogy a jövő héten megnyered a lottó 5-öst. Aztán két óra múlva hozzáteszem, hogy csak akkor, ha tudod az 5 nyerő számot. Hát, én sem fejtettem ki részletesen.


A többi okosságodra inkább nem reagálok, azt már páran leírták, felesleges volt megismételned.

54. Mézes-Krémes (válaszként erre: 50. - Katt2)
2021. febr. 4. 15:58

Nem ezt állította, csak nem fejtette ki részletesen. Ha éhezteted a testedet, akkor utána normális étkezés mellett is raktározni fogsz, így ennek nem túl sok köze van az önuralomhoz.

Azért fogsz raktározni, mert a szervezet készülni fog a következő éhezős időszakodra. Ráadásul az anyagcsere teljesen lelassul éhezés alatt, így ez is rásegít majd arra, hogy hízásnak indulj.


Nem, nem kell túlsúlyosnak maradnia annak aki az, le lehet fogyni. De el kell fogadni, hogy ez hosszú idő lesz, életmód, és mozgás is kell hozzá. Lehet szedni mindenféle csoda szarságot, de az nem fog segíteni.


Sajnos vagy sem, de normális, egészséges táplálkozás és a mozgás az, amivel le lehet fogyni.

53. fincsi5 (válaszként erre: 29. - Cicaanya)
2021. febr. 4. 15:55
Nem tudom, csak a diéta nevét tudakolhatom meg. Vasárnap estig megkérdezem.
52. Mézes-Krémes (válaszként erre: 51. - Katt2)
2021. febr. 4. 15:55
De, kell hozzá sport. Sajnos mozogni kell, a testünk arra van kitalálva hogy használjuk. Hát ez van.
51. katt2 (válaszként erre: 47. - Mézes-Krémes)
2021. febr. 4. 12:54
Itt van a lényeg. Azért olyan jó, mert nem kell hozzá sport. Nyilván, ez mindenkinek tetszeni fog.
50. katt2 (válaszként erre: 48. - Mézes-Krémes)
2021. febr. 4. 12:50

Ezt én is tudom, de Gabbbicica ezt állította.


Természetesen a jo-jo hatás ellen is van megoldás. Önuralomnak hívják.


Vagy ha már valaki túlsúlyos lesz, az úgy is marad?

49. Mézes-Krémes (válaszként erre: 43. - Gabbbicica)
2021. febr. 4. 12:13
Sajnos ha éhezel, akkor elsőként az izmot bontja le a test, és csak a legvégén nyúl a zsírhoz. Meg meg semmiképpen nem cél.
48. Mézes-Krémes (válaszként erre: 35. - Katt2)
2021. febr. 4. 12:12
Nem az éhezés ideje alatt fog raktározni, hanem majd akkor ha vége az éhezésnek. És vége lesz, mert ugye nem éhezhetsz egy életen át. Általában falási rohammal lesz vége, és na, majd akkor....
47. Mézes-Krémes (válaszként erre: 18. - Gabbbicica)
2021. febr. 4. 12:07
Nekem a yazio alkalmazás napi 1700 kalóriát javasol fogyáshoz, sport nélkül. 85 kiló vagyok. Azt néztem, hogy minél több kiló valaki ez a szám nő. Nem értem miért. Én sokallottam az 1700-at, de egy orvosi oldalon is ez a szám jött ki nekem. Nem értek hozzá.
2021. febr. 4. 12:03

Szia! Kalóriabázis helyett ajánlanám a telefonos yazio aplikációt. Az elv hasonló, csak ez szerintem sokkal menőbb, mert tanulja a szokásaidat, és idővel csak rá kell koppintgatni a fix dolgokra. 3 ezer egy évre a pro csomag, most fizettem rá elő, és tök oda vagyok tőle! :) Egy csomó színes, guszta recept van fent, előre megadva a pontos tápanyagokkal. Bevásárló listára tudsz tenni recepteket, kedvencek közé, és csak egy koppintással a napi kajához tudod adni.

Az alap verziója ingyenes, érdemes letölteni és ránézni, hátha megtetszik. Engem magával ragadott teljesen.

45. King86
2021. febr. 4. 02:17

Szia. Nos, annyi biztos, hogy nem fogyókúrázni meg koplalni kell, hanem életmódot váltani.

Ehhez nem árt tudni, hogy van e a háttérben szénhidrát anyagcsere zavar például, mert akkor akár speciális étrendre is szükség lehet. Én IR betegen pl hiába próbálkoztam kalóriamegvonással, amíg a szénhidrátbevitelem közepes szinten volt, egy grammot sem fogytam, csak úgy, ha már koplaltam és kínlódtam, az meg nem élet. Főleg nem hosszútávon. Alacsony szénhidrátbevitelre volt szükségem a fogyáshoz.

Szerintem mindenkinek magának kell megtalálni a saját útját , egyéni állapot, igények, ízlés stb terén.

Én nagyobb súlyról kezdtem mint te, 2 év alatt 40 kg ment le eddig lassan, és még messze a vége. Több év. De Hiába írom pl én azt, hogy nekem a kevés szénhidrát, emelt fehérje és sok zsír kombinációja vált be, így érzem igazán jól magam és imádom azokat az ételeket amiket eszem, ha neked teljesen más az ízlésed, akkor úgyse tudnál sokáig úgy élni.

Szóval próbálkozz, hogy mi jó neked, de ne koplalj, ne éhezz, ne ragadj le a kalóriák rögeszmés számolgatásánál, megvonásánál. Az nem a tartós fogyás útja, és nem is egészséges. Próbálj az egészségesebb felé menni, de ha úgy érzed nem tudsz végleg lemondani mondjuk az édességekről, akkor nem kell, csak szabj erős határokat, és persze mozogj rendszeresen, + ajánlom a kollagén szedését is, jót tesz a bőrnek.

44. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 23:00

1000 kalóriával én is éhen halnék, pedig 56 kiló vagyok 🙄

Miért nem mész el egy profihoz, aki ért is hozzá? Zsírmentes étkezéstől nem fogsz lefogyni. Kapod a zseniálisnál zseniálisabb tanácsokat anélkül, hogy bárki ismerné a szervezetedet.


140 kilónál az életed a tét. Annak, amit csinálsz az lesz a vége, hogy nagy nehezen leküzdesz 10 kilót, majd visszaszedsz huszat.


140 kilóval ne tornázz, fogalmad sincs, hogy a zsírégető tartományod, túlterheled a szívedet. Sétálj sokat.


Menj szakértőhöz tanácsért!

43. gabbbicica (válaszként erre: 41. - Katt2)
2021. febr. 3. 21:16

Akkor javitok.


Most ehezik - a teste elkezdi bontani a zsirt es az izmokat


Elkezd fogyni, de lassul az anyagcsere. Meg kevesebbet eszik.


Faradt, ingerlekeny; mert ehezik.


Aztan elkezd enni rendesen, es még tobbet szed fel, mint amennyit leadott.

42. kisj (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 20:39

Az 1000 kalória nem tűnik jó ötletnek.

Éhezteted a szervezetedet és szerintem raktározni fog. (de nem az almát)

Az 1500 az már barátibb, 5 részre osztva.

A férjemnek számoltam és főztem sokáig (dietetikus ajánlása alapján) Csak táblázatot, mérleget használtam.

Ezt csak azért írom, mert utána kezdtem el használni a kalóriabázist és bizony én úgy láttam, hogy nem túl megbízható.

41. katt2 (válaszként erre: 40. - Gabbbicica)
2021. febr. 3. 20:29
Te azt írtad, hogy éhezik, ezért raktározni fog. Na, ez az ami nem igaz.
40. gabbbicica (válaszként erre: 35. - Katt2)
2021. febr. 3. 20:15

Nem, ha eszik vmit, majd azt raktarozza. Mert par hetnel tovabb nem vszinu, h tartani lehet ezt es jonnek a falasrohamok.


De kozben izmokat is veszit, es elkezd jojozni.


De mindenki azt csinal a testevel, amit akar. Ezert irtam, hogy irja meg a forumindito, h mi fer bele 1000 kaloriaba.

39. Fisica (válaszként erre: 38. - Fisica)
2021. febr. 3. 19:37

Bármilyen húst ehetsz(zsírosat is mert abból se lesz testzsír), zöldséggel vagy bulgurral. Tejterméket,tojást. Alacsony GI-s gyümiket, az alma pont jó, de én tőle éhes leszek így vacsira nem jó nekem.

A teljeskiőrlésű cuccok ugyanolyan magas ch tartalommal bírnak mint a sima szóval inkább ch csökkentettet javasolnám.

Ha a mozgás nem megy akkor még ne csináld a nagy része úgyis a kaján múlik.

Az 1000kcal szerintem is kevés.

38. Fisica
2021. febr. 3. 19:28
Barmil
2021. febr. 3. 19:23
Olvass még utána az időszakos böjtnek(Intermittent fasting) Segíthet, ha megtetszik a módszer,nem kell hozzá semmi:))
36. libikóka (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 3. 19:16

Ha elfogadod a tanácsot ,ne este egyél almát:)

Éhes leszel /maradsz és ez előbb utóbb felőröl.

Vacsira fehérje +zöldségek abból is alacsony CH tartalmúak Pl brokkoli ,kelbimbó ,zöldbab,saláták,stb

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook