Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Te hogyan tudtál lefogyni? Adjatok valami épkézláb tanácsot, egy kis hitet.... fórum

Te hogyan tudtál lefogyni? Adjatok valami épkézláb tanácsot, egy kis hitet.... (tudásbázis kérdés)


28. lilura (válaszként erre: 25. - 3436656412)
2011. nov. 18. 19:10
Pfff :D ezer meg egy jobb-és olcsóbb-megoldás létezik.
2011. nov. 18. 13:38
Szerintem az nagy súlytöbbletnél első és egyik legfontosabb dolog fejben rákészülni, arra hogy nem egyik napról a másikra éri el az ember a célját. Lesz eredmény, de a cél nem 10 nap múlva és nem is 2 hét múlva lesz elérhető. Folyamatosan azon kell dolgozni, hogy az ember meg tudja őrizni az akaratát és a magába vetett hitet, hogy akarja és megcsinálja, mert amint lassul a fogyás, vagy amint elkezd stagnálni, az ember meginog. Szóval mint sok minden ez is fejben dől el. Ha nem tudja valaki fenntartani az akaratot, ha nem tudja ugyanúgy akarni sokáig, akkor előbb utóbb feladja. Nem a rész eredmény a lényeg, hanem a cél az út...
2011. nov. 15. 13:56
Víz,alma,alma víz,virsli, főtt tojás,tejfől,párolt zöldség,és sok sok főtt cékla,Cékla céklával,csak azért írom,mert nekem ez 2 hét alatt garantált öt kiló.Persze,aki nem szereti a céklát,annak nem ajánlom:)
2011. nov. 15. 13:42
UPDATE1!!!!!!
24. 1f95464bd4 (válaszként erre: 22. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 14. 12:14
Szia! Elolvastam a hozzászólásaidat. Nekem sokat segített. Köszönöm!
2009. jún. 1. 13:41
Köszi a válaszodat.
22. fe9e12ede0 (válaszként erre: 21. - 9c8432d068)
2009. máj. 31. 23:13

Kenyeret valóban nagyon ritkán. Kiflit csak hébe hóba. Vacsira csak ha elég korán jutok hozzá. Mostanában savanyított karfiolt vagy káposztát vagy túrót és gyümölcsöt szoktam nassolni.

Szobabicajon soha nem tudtam magam úgy kihajtani, mint igazin. Pulzusmérővel mérve alig bírtam elérni a 144-es pulzusszámot. Fogyás közben nemcsak a sporttal elégetett kalóriák mennyisége a fontos, hanem az izomzat megőrzése is. Kb. 300 kcalt lehet egy óra alatt leszobabiciklinzi. Egyszerűbb lenne annyival kevesebbet enni. Csakhogy a szerezet ahogy feléli a zsírt, feléli az izomzatot is, ami még alló helyben is üzemanyagot fogyasztana. Hacsak nem győzöd meg, hogy arra az izomzatra szükséged van. Nem egyszerű meggyőzni, ahhoz kell a sport, de ahhoz viszont elég nagy intenzitású terhelés kell. Sprintek, súlyzók vagy bármi más, de meglehetősen intenzív, úgy meg lesz látszat. Egy másik témában: "meddig tart a zsírégetés torna után" elég mélyen belementünk. Ott utánaolvashatsz.

21. 9c8432d068 (válaszként erre: 20. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 29. 16:15

Köszönöm a válaszodat.

Megnéztem és ki is nyomtattam az "ízelítőnek küldött kis kóstolódat"

Nagyon hasznos,bölcs dolgokat ír,amit feltétlen meg kell szívlelni és fogadni.


Kérdésem még annyi lenne,hogy este nem is eszel semmi kenyérfélét?

Valójában fehérkenyeret,kiflit,zsemlét én is nagyon ritkán fogyasztok,inkább teljeskiörlésű rozskenyérből szoktam két kis szeletet enni. Ez 5 dkg.

Korábban heti 2-3 alkalommal fél vagy egy órát szoktam szobakerékpározni,de nem volt semmi pozitív hatás,és elment a kedvem az egésztől.

Olvasva hozzászólásodat,most újra kezd bennem feléledni az akaraterő. 10 kilótól kellene megszabadulnom. Újra megpóbálom.

2009. máj. 29. 01:14

Királyi reggeli, úri ebéd, koldusi vacsora. Semmi új a nap alatt, régen így csinálták. Lényege az, hogy a napi zsíradag jelentős része átkerült regglire. Így az ebéd kitolódik későbbre. Vacsira meg csak valami fehérje, mondjuk zsírszegény túrókrém. Mai napig, ha kimarad a kiadós reggeli, akkor este megkívánom az egész hűtőt. Pár hónapja találtam egy könyvet, amit egy belgyógyász írt. Itt pontosan elemezgeti az emésztőrendszer működését, és hogy hogyan lehet ehhez optimalizálni az étkezéseket. Ez erősített meg, hogy jó úton jártam, rengeteg öelet van a könyvben. Ízelítőnek egy kis kóstoló:

[link]


[link]

Ha visszanézed a hozzászólásaimat (nincs még túl sok) több helyen írtam tapasztalatokról. Ha van kérdésed, tudásom és szabadidőm függvényében megválaszolom.

19. 9c8432d068 (válaszként erre: 14. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 28. 14:09

Azt hiszem sokan nagyon megköszönnénk,ha az átalakított étlapodból párat velünk is közölnél.

Irigykedve olvasom a fogyásod történetét,jó lenne a nyomdokaidba lépni.

18. fe9e12ede0 (válaszként erre: 15. - Iminimi)
2009. máj. 28. 00:30
90 ről indultam, lementem 75-re. Ekkor már úgy éreztem, hogy elfúj a szél. Most 80 vagyok, de nemrég 84 voltam. (télen tömegeltem, növesztettem egy kis izmot. Pasiknak jó áll :)) Aztán tömegnövelés közben feljön egy kis zsír is, ez ezzel jár. De most nem tekintem tragédiának, úgy vedlem le a zsírt, mint mikor a kutya mikor kijön a vízből és megrázza magát. (Izom meg marad).
2009. máj. 25. 22:06
Hitet tudsz meríteni másokból,az lehet,de míg nem határozol el valamit nem megy!Szerintem akármit ehetsz(mondjuk)csak nem mindegy hogy mennyit,és mikor!Kezdd így,aztán fokozatosan hagyd el a fehérkenyeret,stb,de igen,szénhidrát az mindenképp kell,az energiához!
16. lilura
2009. máj. 25. 19:50
Igazából kell enni mindent, csak nem mindegy, hogy milyen minőségűt...kell a szénhidrát is, mert az ad energiát, csak lehetőleg alacsony glikémiás indexűből kell megoldani (tk-kenyér, tk-liszt) Napi 5-6 mini étkezés.
15. iminimi (válaszként erre: 14. - Fe9e12ede0)
2009. máj. 25. 18:11
Huh, ez tényleg nagyon motiváló. Hány kg-ról indultál?
2009. máj. 24. 18:54

Igazán nem is akartam lefogyni. (ősszel kezdődött 2 éve) Elfogadtam magam hatalmas pókhassal, lefogyaszthatatlannak tartottam magam, mint valami genetika családi örökséget . Többet mozogni már nem nagyon lehetett, (7 év alatt 45 ezer km bringán, + túrázás, aktív életmód). Válás, meg körülötte ami van, aztán a kajálásba menekültem. Akkor indultam igazán hízásnak. Naponta hatalmas tányér szalmakrumli, grillezett csülök stb. Mikor már napi rendszerességgel megjegyezték, hogy már lóg a hasam, akkor elhatároztam, hogy legalább a hízást megállítom. Annyi történt, hogy főtt ételekkel kezdtem a napot (nem is nevezhetők fittnessz kajáknak, meglehetősen zsírosak voltak), napközben meg 1-2 melegszendvics. (a fehér kenyér, kifli viszont azóta száműzött az étlapról) Így valahogy nem voltam annyira éhes, mint előtte.

Persze volt hogy 1 nagy tábla csoki "eltűnt", vagy 1 üveg mogyorókrém 2 nap alatt. Legnagyobb meglepetésemre nemhogy megállt a hízás, hanem megindultak a kilók lefelé. Ekkor vérszemet kaptam, hisz korábbi sikertelen fogyási kísérletek mind hűtőkizabálással értek véget kb. a 3. napon. Megpróbáltam gyorsítani (ekkor határoztam el, hogy megszabadulok a disznózsírtól), napi 10 km futás hozzáadásával. Jelentős plusszt nem hozott a leolvasztás tempójában, de kemény lecke volt, hogy nem lehet bizonyos játékszabályokat áthágni. Ritkítani kellett a futást, mert a bringával (itt mint csak közlekedési eszköz) és súlyzással együtt túledzéshez vezetett. Aztán belemerültem az ezzel kapcsolatos "tudományokba", majd mindenre megtaláltam a magyarázatot, mi miért működött, mi miért nem. Ekkor vettem egy digitális konyhamérleget, majd kíváncsiságból kimértem mennyi cukrot teszek kávéba teába. 1 kanál 6g volt. 4 kanál volt minimum, azaz durván 100 kcal. Ebből naponta lement 5, azaz egy 2000 kcal energiaszükségletből 500 kcal volt cukor. (25%) Rengeteg ehhez hasonló felismerés tudatos váltóztatást hozott magával. Módosítottam az ilyen rossz szokásokon, de soha nem éreztem, hogy valamiről gond lenne lemondani vagy önsanyargatás lenne. Fokozatosan sikerült átállni, ha megéheztem ettem, de az étlap szépen átalakult. 7 hónap alatt ment le 15 kg, ami egyáltalán nem olyan gyors, mint itt sokan szeretnének. Azóta feljött pár kiló, de ez már izomban. Sikerült olyan étrendet kialakítanom, ami mellett szinte soha nem vagyok éhes, mégsem jönnek vissza a kilók, heti pár óra sporttal megfűszerezve.

13. Angika89 (válaszként erre: 7. - Ffd4d3fec2)
2009. máj. 24. 14:08

szia

hogy fogytál 2hónap alatt 16kg-t? elmondanád? előre is köszi a wálaszt

12. iminimi (válaszként erre: 9. - Gecam)
2009. máj. 24. 14:04
Milyen gyógyszerrel?
2009. máj. 22. 15:27

Van még egy jó megoldás!

Költsd el a fizetésed az első héten, és nem marad pénzed kajára hónap végén.

Persze csak hülyéskedek, így próbálom viccesen túlélni azt az egy hetet, amikor már tényleg nincs pénzem :D

10. Sirga (válaszként erre: 8. - Iminimi)
2009. máj. 22. 15:25
Azt hiszem, a leglényegesebb, legnehezebb dologra kérdeztél rá. Megtaláltam azt a módszert, ami hozzám való, de a lelki oldalra még nemigen találtam megoldást.(Illetve annyira igen, hogy észrevettem: amikor a lelkem mélyén is elhittem magamról, hogy szeretnek, azonnal fogyni kezdtem.)
2009. máj. 22. 13:51
Én gyógyszer segítségével fogytam 2 hónap alatt 16kg!
2009. máj. 22. 12:17
Ezek tényleg nagyon biztató sztorik. És hogyan tartottátok magatokban a lelket?
2009. máj. 22. 11:50
Én 16 kilót dobtam le 2 hónap alatt úgy h nem ettem semmilyen kenyeret, tésztát, krumplit, rizst. De a többit töménytelen mennyiségben és sajna lusta voltam, úgyhogy nuku mozgás. Tényleg csak elhatározás kérdése. Atán stagnált kb egy évig nem ment le egy deka se (de föl se) és folytattam, megint lement 14; azt a sújomat már 3 éve tartom. Kitartás! Nagyon finom kajákat lehet így is összekombinálni!!
2009. máj. 22. 11:13
nuku tészta, nuku fehér kenyér. semmi tocsogósan sült krumli, se zsíros húsok. felvágott csak olyan, ami inkább színhús, mint hulladékok. és persze sok mozgás. cukor helyett méz. addig eszel csak, amíg éhes vagy. nekem így sikerült.
5. diegóóó (válaszként erre: 4. - Emagdi)
2009. máj. 22. 11:13
Szerintem is csak ezen múlik.Ha nem döntöd el igazán magadban hogy változtatni akarsz akkor hiába a sok ötlet,praktika.
2009. máj. 22. 11:11

szerintem az elhatározás a lényeg.

azon múlik kizárólag...

2009. máj. 22. 11:11

Én mindíg akkor fogytam, ha szakítottam valakivel.Mondjuk ez 3 szor történt meg életemben, de többet nem fog:)

Akkor nem is volt vagy egy hónapig étvágyam:)

2009. máj. 22. 11:10
Kevés kaja, sok mozgás.
2009. máj. 22. 11:02
Te hogyan tudtál lefogyni? Adjatok valami épkézláb tanácsot, egy kis hitet....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook