Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 hónapos a kislányom és retteg a porszívótól és a turmixtól! Mit csináljak? fórum

11 hónapos a kislányom és retteg a porszívótól és a turmixtól! Mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. bobcsi2 (válaszként erre: 17. - 09ca1d3343)
2007. nov. 7. 20:18
Már sokszor próbáltam ,régebben eggyüt porszívóztunk ,de mostmár nembirom .Majd megoldódik ezis idővel.
20. bobcsi2 (válaszként erre: 18. - B59d693a46)
2007. nov. 7. 20:15
Nemakarok a "lelkivilágába"gázolni de megvan róla a véleményem./Már ha van neki/
2007. nov. 7. 01:48

A porszivóhoz én is úgy szoktattam hozzá, hogy elöször a kezemben fogtam és úgy porszivóztunk. Kb. 3-szor kellett igy végigmenni a lakáson (nem mondom, hogy jót tett a derekamnak meg a hátamnak), aztán már elég volt, ha leültettem mindig abban a szobában, ahol éppen jártam. Mostmár egyáltalán nem zavarja. De eltartott egy darabig amig megszokta.


A turmixgépet még ma sem szereti (2,5 éves), de meg már nem ijed töle, csak befogja a fülét. Egy darabig azt is úgy használtam, hogy fogtam a kezemben, amig ment a gép.


A fürészgépet még ma sem igazán kedveli, de már azt is kezdi megszokni, mivel a férjem sokat használja.

18. b59d693a46 (válaszként erre: 14. - Bobcsi2)
2007. nov. 6. 15:25
Az én kislányom 26 hónapos, de fél a porszívótól és áltában nem szereti a hangosabb dolgokat, fúró, fűnyíró stb. Én is akkor szoktam főleg porszívózni, ha a férjem leviszi sétálni, a játszótérre. Egyszer próbáltam úgy porszívózni, hogy sírt a másik szobában, inkább abbahagytam. Mondd meg a szomszédnak, okoskodjon otthon, a Te gyerekedet meg úgy neveled, ahogy jónak látod, ahogy nektek a legjobb. :-)
2007. nov. 6. 14:39
Szerncsére,nálunk nincs gond. Együtt porszívózunk,ő kaocsolja be és ki. Most 15 hónapos. Nálunk elég sokszor volt használva,mert az orrszíváshoz is azt használtam. Próbáld meg,hogy együtt elkezdtek "játszani" vele. Amúgy csatlakozom az előttem szólokhoz...Fokozatosság...
16. win (válaszként erre: 14. - Bobcsi2)
2007. nov. 6. 14:02

Hm, nekem erről az a véleményem, hogy a szomszédod úgy neveli a gyerekét/-eit, ahogy akarja, de nem hiszem, hogy köze lenne ahhoz, Ti mit csináltok. :PPPP


Én egyébként egyáltalán nem tartom jó ötletnek ezt a fajta "sokkterápiát" egy ilyen korú gyereknél. Ő csak rettenetesen rémült lenne, és nem értené, miért nem segít neki a szülője, miért hagyja, hogy a ő rettegjen.


Mi egyébként azt csináltuk, hogy a férjem porszívózott, én meg ott ültem a fiammal. Eleinte oda sem nézett, aztán ahogy telt az idő, kezdte érdekelni, hogy Apa mit csinál. Közben, gondolom, megszokta, hogy a porszívó zajjal jár, látta, hogy senkinek nem lesz semmi baj, és így most már a kíváncsisága erősebb lett, mint a félelme.

15. 175c71a378 (válaszként erre: 12. - PALNER)
2007. nov. 6. 14:00
:D
14. bobcsi2 (válaszként erre: 11. - Nórcsesz)
2007. nov. 6. 13:46
Az én lányom 2 éves és még mindig utálja a porszívót.Ha nincs bekapcsolva,húzza-vonja a lakásba.Amúgy nemfél semmitől.Épp a múltkor itt volt a szomszéd és mondom a férjemnek hogy egy kicsit vigye már ki a lányt még kiporszívózok.Erre fel jól megkaptam a szomszédtól a magamét ,hogy miért engedem ,hogy a gyerek irányítson.Ordítson majd abba hadja.Van aki ezt megtudja csinálni?Mi a véleményetek erről?
13. win (válaszként erre: 6. - Nórcsesz)
2007. nov. 6. 13:45

A fiam kb. 10 hónapos kora óta békésen eljátszott a porszívóval -ha nem volt bekapcsolva. Amint beindítottuk, máris üvöltött. Ha felvettem, akkor teljesen "belémbújt". Ergo nálunk nem vált be, hogy üzemen kívül megbarátkozik vele, aztán minden szép lesz...Próbáltam a közös porszívózást, annak ugyanez volt a vége.


Aztán 3 hete muszáj volt bekapcsolnom a porszívót, mert valamit kiszórt a lurkó és nem akartam, hogy széthordjuk a lakásban. Ő kapcsolta be, akkor picit megijedt, egy darabig tisztes távolból figyelte a masinát, aztán odajött, és porszívózni akart. Ma ő rendelete meg a porszívózást. ;)))


A hosszú litániából azt akarom kihozni, hogy ne lepődj meg, ha esetleg nálatok is még hónapok telnek el, és amikor már feladod, hogy a gyereked örökre menekülni fog a porszívótól, akkor egy csapásra megbarátkozik vele. :))


Ja, a fiam egyébként nem egy csendhez szokott gyerek, de egy bizonyos életkortól ő is félt minden hangosabb zajtól, olyanoktól is, amitől korábban nem.

12. PALNER
2007. nov. 6. 13:37
39 múltam és én is rettegek a pórszivó hangjától, a nejem szerencsére egy megértő asszony....van ilyen...
11. Nórcsesz (válaszként erre: 10. - 175c71a378)
2007. nov. 6. 13:23
Hála az égnek még nem volt szükségünk rá!De ha kell nincs mese!
2007. nov. 6. 13:17
ja és az orrfújásra is összerezzen még.. de már szokjuk!
9. Nórcsesz (válaszként erre: 5. - Supin)
2007. nov. 6. 13:10
Hát remélem,ő is megbarátkozik majd vele!
8. Nórcsesz (válaszként erre: 3. - 175c71a378)
2007. nov. 6. 13:09

Hát a turmixolás elég érdekes!Ahogy reggel felkelünk,megcsinálom az ebédjét,hogy mikor délelőtti alszik letudjam turmixolni!Elmegyek a legtávolabbik szobába majd pléddel letakarom a turmixot és úgy csinálom:-)

Tudom elég hülyén hangzik,de muszáj!

7. Nórcsesz (válaszként erre: 4. - Ildiko0914)
2007. nov. 6. 13:05
Hát valóban a csendhez van szokva!Ha pl. alszik,még mosogatni sem tudok,mert felkel minden apró zajra!
2007. nov. 6. 13:03
Tegnap együtt porszívóztunk,de ugy,hogy egyik kezemben a gyerek a másikban a porszívó!Akkor nem sír csak nagyon erősen kapaszkodik belém!
2007. nov. 6. 12:56
Nekem is volt ilyen problémám. Kikapcsolva együtt tologattuk aztán hagytam magára is a porszivóval,egyedül is tologatta. Aztán bekapcsoltam és ott volt mellettem. megszokta. Szerencsére.
2007. nov. 6. 12:52
Add a kezeben, hogy baratkozzon vele, a kislanyom most 4 eves de ez valt be nalunk, a turmix meg az elektromos husdaralo, meg a mai napig idegesiti, de altalaban minden zajjal jaro dolog, a tv-t is csak egy miimalis hangerovel szereti a zenet szinten nem szereti hangosan, amugy kicsi koratol a csendhez volt szokva lehet hogy nalatok is ez van. Ismerkedjetek kozosen a zajos kutyukkel
2007. nov. 6. 12:36

Az én fiam is ennyi idős, és nálunk is volt ez kikapcsolva odaraktam neki a földre a porszívót.

Elkezdett játszani vele tologatni.

Nekünk vannak fokozatai a porszívónak először bekapcsoltam úgy hogy csak a leggyengébben...

Aztán ahogy barátkozott vele úgy erősebbre..

Mostmár ő is "segít" porszívózni...

A turmixot még mindig utálja... :D

2007. nov. 6. 12:27

Nem csak ezektől!Minden ami hangos!

Utcán is,ha sétálunk és valahol fúrnak egyből sír szegénykém!

2007. nov. 6. 12:25
11 hónapos a kislányom és retteg a porszívótól és a turmixtól!Mit csináljak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook