Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 11 és fél hónapos kisfiam nem akar éjjel a saját ágyában aludni fórum

11 és fél hónapos kisfiam nem akar éjjel a saját ágyában aludni (beszélgetős fórum)


1 2
2009. márc. 19. 09:42

Kristóf fiam április elején lesz 1 éves, és kb. fél éve kínlódunk az altatásával. 5 hónapos koráig gyakorlatilag átaludta az éjszakát, aztán elkezdtek jönni a fogai...

Na innentől kezdve nappal csak cicin tudott elaludni, (de volt olyan is, hogy egész nap másfél órát aludt 3 részletben reggel 7-től este 11-ig). Éjszaka pedig volt, hogy 10-szer is felébredt és csak cicin lehetett megnyugtatni.

Aztán karácsony előtt hallottam a Suttogó módszerről. Na, mondom, majd ez segít rajtunk.

Bizonyos szempontból tényleg segített, mert a nappali alvása szépen beállt. (Nappal 2x alszik hosszabbat, és legkésőbb este 8-fél9-ig ágyba kerül), viszont ahhoz, hogy elaludjon, kell ált. 1-1,5 óra, aminek a nagy részét keserves sírással tölti.

Jó ideig azt csináltam, hogy amikor bementem hozzá, karra fektettem, és végül sétálgatva ringattam el, és a már alvó gyermeket tettem be a kiságyba. Csak ezzel már az a baj, hogy Kristóf több, mint 9 kg, ruhástul 10, és már egyre nehezebben bírom el, hogy 10-30 perceken át sétálgassak vele, ringatva őt.

Éjszaka pedig végképp nem működik a dolog. 5-6-szor is felébred, többnyire kevesebb, mint fél-1 órákat alszik egyhuzamban, és annyira felzaklatja magát a sírással, hogy a cicin is alig tud megnyugodni.

Próbálkoztam más módszerekkel is (melléülni, simogatni; betenni az ágyba, időnként bemenni hozzá és csak beszélni hozzá, de nem venni ki, cicin altatni), de egyik se jött be.

Az lenne a kérésem, adjatok tanácsot, hogyan érjem el, hogy sírás nélkül aludjon el a saját ágyában, és hogy éjszaka ne ébredjen fel ilyen sokszor.

Köszi mindenkinek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook