Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem akar a kiságyában aludni! fórum

Nem akar a kiságyában aludni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. Clau26 (válaszként erre: 73. - Tündér74)
2011. márc. 2. 13:15
Az utolsó mondatoddal nem értek egyet a többivel igen..minden gyerek más,máshogy kell kezelni őket..ez igaz
76. Clau26 (válaszként erre: 74. - F758a7200f)
2011. márc. 2. 13:14

ő sötétben és csenben alszik...kertes házban voltunk annak is a felső szintjén,zöldövezet..lélek egy szál se,most 4emeleten lakunk..záró szint..tele nyugdijasokkal...mondjuk most áruljuk a lakást ,de én a bölcsitől félek inkább..

zajt tudsz te is csapni azt könnyebb mint csendet csinálni:-)

75. f758a7200f (válaszként erre: 73. - Tündér74)
2011. márc. 2. 08:57

Én pl eldöntöttem, hogy az én gyerekem full egészséges lesz, és mindennap csináltam neki bio zöldségekből a levest (ő ilyen konzerv bébikaját nem is látott soha) és mégis basszus kiköpködte, pedig annyira fini volt minden, követtem hajszálra a védőnő tanácsait. Na ez a fiam, és a mai napig mono-ízlésű csak 4 féle kaját eszik meg.


A kislányommal meg már végképp lemondtam hogy zöldséget egyen, és képzeld, még mikor nem is volt ideje, hogy elhagyjuk a tejet, már kinézte a számból a zöldséglevest, és azóta is a kedvence:)))))


Persze a recept mindkettőnél ugyanaz volt, és mindkettő ugyanattól az anyától-apától van, mégis annyira más természet, és testalkat, hogy ha nem látnám, el sem hinném

74. f758a7200f (válaszként erre: 72. - Clau26)
2011. márc. 2. 08:52

És a csendet hogy tudtad megoldani??


Mert pl mi parkoló fölött lakunk és kocsma a közelben, szóval olyan hogy csend, még soha az életben és egyik napszakban sem volt.


Meg a felsőszomszédék éjfélkor centrifugáznak, de hajnalban kelnek stb. :SSSSSSSSSSSS


Én azon csodálkoznék, ha majd amikor kertesbe költözünk, azért nem aludnának, mert ott tényleg csend lesz:)))))))))


Egyet viszont mindig betartottam, hogy nagyjából sötétben aludjanak, mert a fény talán jobban zavarja az alvást mint a zaj (bizonyos növekedéshez szükséges hormonok is a sötétben termelődnek leginkább)

73. tündér74 (válaszként erre: 60. - Clau26)
2011. márc. 1. 22:06

Azért ez nemcsak úgy működik, hogy én így szeretném, úgy akarom, én mondom meg, hogy ez így lesz, stb. Minden gyermek más. Sokan vannak, akik sok mindent eldöntenek a gyerekkel kapcsolatban, aztán mégsem sikerül a megvalósítás. Nem mindig lehet következetesen nevelni, főleg nem egy 8-9 hónapos babát.

Én jó módszernek tartom az altatást a baba nyűgősebb időszakaiban, mert a legrázósabb időszakban, amikor a pici amúgy is sok szempontból érzékeny, éppen ebben a korszakban kapja meg a biztonságot.

72. Clau26 (válaszként erre: 65. - Ziva David)
2011. márc. 1. 20:38
nem én ezt nem állitom.Én is elba.ztam egy dolgot pl:kislányom csak csendben tud aludni..na ez egy s.ar helyzet,de amit jól csináltam gondoltam leirom hátha segit a forum nyitónak az ötletem..ennyi..egyébként nem gondolom hogy közel a 27hez olyanfiatal lennék,de köszi
71. f758a7200f (válaszként erre: 70. - Salsera78)
2011. márc. 1. 20:11
:DDDDD
70. Salsera78 (válaszként erre: 69. - F758a7200f)
2011. márc. 1. 19:37

Igen, ha strapabíró lenne az ágy, na meg vagye gy méterrel hosszabb az lenne az igazi!


Lehet, hogy a franciaágyunkat kellene körberácsozni?

Én meg mehetnék a földre aludni? :-))))))))

69. f758a7200f (válaszként erre: 68. - Salsera78)
2011. márc. 1. 18:52

:))))))))


Szerintem meg az en 48 kilom alatt is leszakadna, legalabbis a kereke tuti szettorne....


Amugy en is kezdetben cicin altattam oket mert annyira fajt a varras hogy ulni sem tudtam, de ennek ellenere egyik sem szokott hozza, mondjuk en mindkettonel 6-7 honaposan abba is hagytam a szopiztatast.


Amugy meg a dokik mindig azt mondjak hogy szules utan anyuka ne tessek sokat acsorogni a gatizmok meg gyengek, szoval ejszakankent 2-3 oraig ott allni egy uvolto gyerek mellett nem a maximum....

68. Salsera78 (válaszként erre: 66. - Ziva David)
2011. márc. 1. 18:41

Ha beférnék a kis rácsos ágyba az tuti lenne! :-)


De nem az én 70 kg-ra tervezték....

2011. márc. 1. 15:47

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítségét!! Maradok az eredetinél. A kiságyban alszik, ha felkel megpróbálom visszaaltatni. Ha nem megy sehogyan sem, akkor kiveszem. Meglátjuk, hogy mi lesz. Kitartást minden anyukának! :-)További szép napot mindenkinek!


Heni

66. Ziva David (válaszként erre: 59. - Salsera78)
2011. márc. 1. 15:27

Akkor olvasgatni kéne! ;)


Én nem tudok pontosan idézni belőle, mert már kölcsönadtam egy kismamának.


A harmadikban talán számodra is elfogadhatóbb módokat ajánl életkorokra bontva. Ágy mellé ülés, befekvés a gyerkőccel a kiságyba, ilyesmik.

65. Ziva David (válaszként erre: 64. - Clau26)
2011. márc. 1. 15:20
Te fiatal korod ellenére nagyon ügyes vagy! :)
64. Clau26 (válaszként erre: 63. - Anatita81)
2011. márc. 1. 15:02
és nálam is...illetve az én kislányomnál is...egyetértek veled
63. Anatita81 (válaszként erre: 53. - F758a7200f)
2011. márc. 1. 14:55

Miből gondolod, hogy csak egyetlen könyvet olvastam? Nem állítom azt sem, hogy mindenben segített ez az egy.

Nyilván a nem szeretem kaját nem fogja egy könyv kedvéért megenni egy gyerek..


Azt is megtapasztaltam, hogy nem futószalagon gyártják őket, az én 3,5 éves lányom és a másfél éves fiam sem egyforma, sőt. Őket is más-más módon kell kezelni, tanítani.

Én azt a módszert választottam irányadónak és bejött. Ennyi.


Ezt szerettem volna megosztani, hogy segítsek.


Meg lehet fogadni vagy el is lehet felejteni, egyet nem lehet: elvitatni, hogy 2 különböző (ez ugye egyértelmű, nem klónjai egymásnak) gyereknél működött ( + még sok másiknál is az ismerettségi körünkből).

62. Clau26
2011. márc. 1. 14:46
a 10-15 perccel nem értek egyett én ahogy lentebb is irtam nem választottam durva módszert mert mindig érzete h ott vagyok mellette
61. Clau26 (válaszként erre: 59. - Salsera78)
2011. márc. 1. 14:46
igy van és milyen igaz..én mondjuk amikor egyedül alváshoz szoktattam még piciként 5percenként menetem be hozzá,vagy a nagy ágyra oda ültem és csöndben susogtam neki de nem vettem ki soha igy tudta ott vagyok de akármit csinál neki ágyban a helye kb 1hét múlva már nem is kellet bent lennem a szobába
60. Clau26
2011. márc. 1. 14:44

Amikor megszületett a kislányom eldöntöttem mit akarok

1 nem akarom altatni..és igy is lett 1-2hét után megszokta,hogy anya ott van mellette de fizikailag nem érte hozzá csak érezte a jelenlétem..most 15hónaposan addig el sem alszik amig ki nem megyek a szobából..

2 Én mondom meg mikor van alvás..napközben f2kor van a lefekvés legkésőbb 2kor elalszik..

este--8kor lefekvés max 15perc és alszik

3 a gyereké a kiságy az anyáé a nagyágy...ok van h most hogy fáj a foga szüksége van rám és magammellé rakom de nem szokja meg mert ugyanúgy másnap alszik az ágyában..szóval én azt mondom következetesen kellene nevelni..

Egyik fórumba irta az anyuka 26hónaposan még mindig cicinalszik el a gyerek..na ez azért durva

59. Salsera78 (válaszként erre: 58. - Clau26)
2011. márc. 1. 14:41

Köszi, a suttógó mindhárom kötete megvan,

aztis írja, hogy hagyjam a gyereket sírni, először 15 perc, később csak 10 perc, aztán valamikor csak abbahagyja...

58. Clau26 (válaszként erre: 18. - Salsera78)
2011. márc. 1. 14:38

erre mondja a suttogó amit előző hozzá szóló is javasolt,úgy kezd ahogy folytatni akarod..és miylen igaz..ha az anya úgy alakitja már az elején,hogy cicin aludjon el a gyerek..akkor onnantól mindig úgyis akar..a

ha az anya úgy alakitja,hogy ringi ringi és úgy alszik el..később is ezt akarja mondjuk amikor lesz 15kiló nem olyan élvezetes..és ha az anya úgy alakitja hogy vele aludjon el a gyerek onnantól már rég megette a fene..nekem ez a véleményem

57. f758a7200f (válaszként erre: 55. - 5221355151)
2011. márc. 1. 14:07

:) Sok sikert!


Amúgy visszaeshetnek időnként, pl a fiam néha bepisilt, mikor kiságyát nagyobbra cseréltük. Vagy a pici most, hogy kutyát vettünk, délután pár napig nem volt hajlandó aludni (mondjuk napközben is cirkuszolt) aztán ahogy megszokják az újdonságokat utána megint oké

56. Salsera78 (válaszként erre: 55. - 5221355151)
2011. márc. 1. 14:05
Én is ebben bízom, hogy akkor jobban megérti, és nem akar átjönni a mi ágyunkba...
55. 5221355151 (válaszként erre: 46. - F758a7200f)
2011. márc. 1. 14:03
Nem baj! Kibírjuk addig. Ha már nagyobb lesz, talán könnyebben el lehet neki magyarázni, hogy hol kellene aludnia meg ilyesmi.
54. Salsera78 (válaszként erre: 50. - -magnólia-)
2011. márc. 1. 14:02
Akkor hogy szoktassam le?
53. f758a7200f (válaszként erre: 47. - Anatita81)
2011. márc. 1. 13:58

VAgy inkább pont az egyetlen amit olvastál, véletlenül pont igaz volt a te gyerekeidre:)


ÚGy gondolom, hogy ennél sokkal komplikáltabb dologról van szó, a gyerekeket nem futószalagon gyártják, nem hiszem, hogy egyetlen könyv megoldhatná az összes ilyen problémát (ha problémának nevezzük azt, hogy a gyerekek sírnak, vagy anyut akarják, vagy a cicit akarják stb.)


Inkább az van, hogy sok mindent ki lehet próbálni, előbb utóbb valami működik, és még egy családon belül sem mindig van 2 tök egyforma gyerek. Egyik cumizik, másik nem, egyik verekszik másik nem, egyik babázik másik nem. Nekem van 2 szélsőséges típus gyerekem, így szépen megtapasztaltam az ellenpólusokat. EGyik egyedül alszik délután (és soha nem szoktattam rá, így született), másik soha nem akart egyedül aludni délután (és erre sem én szoktattam, így született).


Egyik megeszi a zöldségeket, másik utálja. Kész, de az amelyik utálja, szerintem egy könyv kedvéért sem enné meg:))))

52. 5221355151 (válaszként erre: 19. - Azure_)
2011. márc. 1. 13:56

Szia!

Köszönöm! Hát elképzelhető, hogy a fogzás miatt van. Meglátjuk, hogy később mi lesz.

51. Salsera78 (válaszként erre: 48. - Ziva David)
2011. márc. 1. 13:54

Oké!


Írd le , mit csináljak...


Már jó pár könyvet elolvastam, hátha tudsz újat mondani... :-)

50. -magnólia- (válaszként erre: 43. - Salsera78)
2011. márc. 1. 13:53

Nézd, ez nem fog tetszeni, de én teljesen egyet értek Ziva David-del. Én fiam se kapott tápszert soha, ha itt tartunk, mielőtt "szó érné a ház elejét".

De ugye mondják, hogy az baj, ha a baba rendszeresen cicin alszik. És az, hogy ennyi idősen még éjjelente többször cicizteted, az egyedül miattad alakult így.

A gyerekeknek tényleg meg kell tanulniuk elaludni és ha a szülő megfelelően áll a dolgokhoz, akkor ez sikerül is, lelkitrauma nélkül. Neked a melled egy eszköz lett az elalváshoz és ez nem jó, mert a mell nem egy tárgy. Amikor még kicsik persze más a helyzet, nem vitatom!

49. 5221355151 (válaszként erre: 18. - Salsera78)
2011. márc. 1. 13:52

Szia!

Köszönöm szépen a segítségedet! Korábban is volt beteg, akkor utána szépen aludt a helyén. Még közben is néha. Lehet, hogy tényleg mi rontottunk el valamit. Első baba. De nem hagyom, hogy ordítson. Nem arról van szó, hogy rögtön kikapkodom. Csak ha már nagyon nem lehet visszaaltatni. Mi meg 6 lakásos társasban lakunk. :-)

48. Ziva David (válaszként erre: 43. - Salsera78)
2011. márc. 1. 13:52

Tudod, az én két gyermekem is ... csakhogy itt nem csecsemőkről volt szó, akik nem mindig azért sírnak, mert éhesek.


Ha neked ez így kényelmes, csináld nyugodtan, csak ne panaszkodj!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook