Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hetes terhességnél ezek jó méretek? fórum

10 hetes terhességnél ezek jó méretek? (tudásbázis kérdés)


2021. szept. 17. 18:08

Szia! Szerintem vegyél egy tesztet holnap ha tudsz még és utána reggel csináld meg. Ezek a mai alacsony szintű tesztek már kimutatják.

Nekem is voltak és vannak is hasi szurkalodasaim szóval akár jó jel is lehet.


Nagyon remélem, hogy babás vagy! Szorkolok nagyon Neked!☺️

2021. szept. 16. 19:46
Sziasztok! Elmesélném a történetem.Még új vagyok itt és kis tanácsot szeretnék kérni.Szeptember 1én volt beültetésem és a doki mondta hogy a 14.naptól csináljak tesztet.Szerdán csináltam,ott nem mutatott semmit viszont a menzeszem most se jött meg,pedig 11én kellett volna megkapnom.Hasi kis nyomás,szúrást tapasztalok napokon.Szerintetek terhes vagyok?
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Magdi985)
2021. szept. 11. 07:48

Na most már végképp megnyugodtam.

Sosem kaptam még senkitől sem ilyen kifejező választ. Mindenki csak annyit mond hogy ameddig a kicsi mozog meg szíve dobog addig jó. :)

Ami tényleg igaz csak kicsit paramami vagyok már most 😅

4. Magdi985 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 07:42

Egyrészt igen.

Másrészt meg ha majd halad előre a terhesség, és elég sok uh vizsgálaton jársz, akkor látni fogod, hogy ez úgy megy, hogy oda teszi a jelölő kurzort a mérendő testrészt, csont, fej, stb szélére, húzza ameddig kell, és a gép megmondja, hogy mennyi az annyi.

Én a 12.héten voltam először olyan helyen a genetikai UH-n, ahol ránézésre is hiper modern gép volt, plusz az ágy végében egy hatalmas kijelző, ahol én is láthattam, hogy az orvos mit csinál: biztos voltam benne, hogyha ugyanezen orvos ezt a vizsgálatot fél nappal később megismétli, nem tudna ugyanekkora méreteket mérni, mert olyan nagy az emberi tényező szerepe, éppen a vizsgálat fent irt módszere miatt.

Addig egyébként én is aggódtam a milimétereken, de ott elengedtem :)


Olyat is rengeteget hallani, hogy a terhesség vége felé ennyinek meg annyinak mérik a fejét, súlyát, aztán mire kijön, hát nagyon nem annyi.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Magdi985)
2021. szept. 11. 07:32

Köszönöm szépen a válaszod!

Nagyon aranyos vagy hogy ilyen gyorsan reagáltál! :)


Akkor Ezek szerint a gépekben is van igen sok mérési hiba/különbség.

2. Magdi985 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 11. 07:30

Szia!

Nekem pont 10 hetesen kellett pici vérezgetés miatt bemenni a kórházba, ahol egy nagyon ósdi géppel mértek.

CRL 27 mm lett.

Azért emlékszem, mert előtte két nappal a saját orvosom 29-nek mérte.


Kérdeztem erre ott a kórházi orvost hogy ez hogy lehet, mire azt mondta, hogy óóó, 15 százalék hibahatár ebben benne van.


Szóval szerintem ez az ülőmagasság tökéletes :)

2021. szept. 11. 07:06

Sziasztok!


Most csütörtökön az az 09.09.-én voltam uh. - n egy idősebb bácsi nőgyógyásznál kicsit már a gépe sem modern.

Szóval azt állapította meg, hogy a baba 10 hetes lehet a méretei alapján, de a papíromon a méreteit így írták le:

CRL:28 mm

BDR:11,9 mm


Ezek a méretek jók? Vagy nem túl kicsik a korához képest? A doki bácsi nem mondott semmit úgy igazán ő csak úgy elvolt bent szóval nem tudom, hogy mi a helyzet.


Válaszaitokat előre is köszönöm!

:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook