Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt ezek normális tünetek? fórum

Terhesség alatt ezek normális tünetek? (tudásbázis kérdés)


23. Tündi0318 (válaszként erre: 20. - Emi75)
2014. okt. 29. 16:54
Az alovera first-ot én is javaslom a kisfiamnak kellett venni ami itt elég drága dolog volt,de a nagy orr mandulánk miatt kellett az enyhített az orrduguláson és lejebb ment a mandulánk is!
22. Tündi0318 (válaszként erre: 10. - Enixa)
2014. okt. 29. 16:47
Nyugi én sem bírtam ránézni olyan kajákjra amit az előtt szerettem,ez a fiamnál is így van,de szombaton töltöm a 12.hetet és már jobb minden!Én már pénteken ha minden igaz meglátom hogy fiúcska megint vagy most lány lesz,no meg hogy egy vagy 2,mert hogy van rá esély még hozzá nem is kicsi hogy ikres anyuci leszek!Szval fel a fejjel,de mint írtam ha a görcsök rosszabbak vagy barna,vagy véres folyásod van irány a doki bácsi!De tuti ok minden veled is illetve a manócskáddal!:)
2014. okt. 29. 10:37

Szia! Teljesen normális, már ha én az vagyok..:))) Az első terhességem végig hánytam, az elején minden nap kétszer is, majd az utolsó két-három hónapban is heti 2-3-4-szer. Na, nem elrémíszteni akarok senkit, ilyen is van. Szerencsére menet közben eszegettem, és este bepótoltam, így nem kellett kórházba feküdnöm. A görcsök, keményedések mellé, szédülés, és egyéb is társult, sokat pihentem, otthon voltam én is. Az orrfolyás és ilyenek is teljesen normálisak, az majd valószínűleg elmúlik, és majd néha vissza-visszatérhet. A hányás, hányinger is a legtöbb embernél elmúlik, én az első terhességemmel, csak a legrosszabb példa vagyok.

A mostani terhességemnél alig van hányás az előzőhöz képest, de a hányinger az kínzott az első kb.16 hétben egész álló nap, volt egy-egy jobb nap, amikor picit kevésbé, egy falat kenyér, egy korty víz, kóla, vagy gyömbér segített egy ideig. Hányásig ritkán jutottam most szerencsére. Bár ez a hányinger jobban megviselt, mert nem jött a könnyebbség, csak az egész napos inger. Szédülés, és stb is megvan. Vérkép minden jó, minden rendben van. Van aki ilyen és van aki olyan, nincs ezzel gond. Görcsölésekre magnéziumot kell szedni, a szédülésre hányingerre pedig a b6 jó, ami általában együtt kapható, és valamit azért használ is.

Szóval én megértelek! :)

20. emi75 (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 10:30

Jobbulást :) de igen, ezek előfordulnak, vannak akik végighányják az egész terhességet... de a 13 hét után enyhülni szoktak.


Nem tudom milyen terhesvitamint szedsz, esetleg próbálj meg másikat, hátha enyhülnek a tünetek - én pl. a gravidától egész nap hányingerrel, egy hét szedés után pedig gyomorfájással küzdöttem, így mást kezdtem el szedni, (femibiont) ami nem okozott ilyen panaszokat. Ez ügyben is érdemes próbálkozni. Mindenkinél más. Van akinél az is szempont hogy mekkora a tabletta, mert a túl nagy méretű tabletta eleve öklendezésre készteti.


És ahogy mások is írták, Neked kell kitapasztalni, hogy mitől jobb, hogyan jobb. Bár nem egy értékes anyag, a cocacolát sokan írják, hogy egy-két korty segít a hányáson, hányingeren.


Van egy fokú hányás, amikor kiszáradás fenyegethet, ha nagyon durva, akkor orvoshoz kell fordulni. Illetve nyilván mész még dokihoz mostanában, elmondod neki, mi a helyzet, és eldönti hogy kell-e segítség, vitamin, infúzió stb. vagy még belefér ennyi.


Elvileg a babó mindenképp elszipkázza tőled, ami kell neki (orvos mondta, nem én találtam ki), de nyilván jobb, ha benn is maradnak hasznos tápanyagok.


Mielőbbi jobbulást, és jó egészséget, boldog babavárást :)


Az orrdugulásról itt olvastam még régebben, itt adnak tippeket is, hogy mivel lehet enyhíteni, homeos orrcsepp, aloe vera first, sós víz stb.


[link]

19. siba22
2014. okt. 29. 10:10
Szerencsére sem a fiamnál sem most a babónál semmi féle tünetem nincs.Ami már többen írtak próbálj csipegetni kekszek,ropit stb.Ha tudsz csinálj 2x sültet.Ezek segítenek a hányinger keltő savak felszívódásában.Viszont ha már végképp a folyadék se megy le / ami a lehető legfontosabb / illetve vissza köszön akkor ne halogasd a dokihoz menést mert abból sajnos baj is lehet.Kitartás,a nehezén most már hamar túl leszel,max a 12ig hétig szokott tartani.
2014. okt. 29. 10:08
Az első gyereknél nem volt orrdugulásom, a másodiknál végig!!! azonkívül folyton meg voltam fázva, jobban is görcsöltem, keményedtem, hányinger egyiknél sem volt, az elsővel epeköveim lettek, amiatt volt többször iszonyatos epegörcsöm, azt mondták csoda, hogy egyáltalán nem patkoltunk el mind a ketten, emiatt volt vele végig pl. gyomorsavam is. Az elsővel csak a harmadik trimeszterben, a másodikkal szinte végig zsibbadt az egyik lábam (valami ideget nyomhatott a méhem?), görcsölt éjszaka a vádlim hiába szedtem a magnéziumot. De ettől függetlenül mindkét terhességemre szívesen emlékszem vissza.
17. artmami (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:51

Szia.. Látom elég sokan válaszoltak már Neked.

Azért annyit hozzátennék, hogy ez is, mint sok minden más fejben kicsit enyhíthető. Én is kegyetlenül szenvedtem. Minden szagtól felfordult a gyomrom, de olyan szinten, hogy írtam valamit kézzel és megcsapott a golyóstoll szaga (eddig nem tudtam, hogy van neki) és már futottam is… szóval hiper érzékeny szaglás + gyenge gyomor = rengeteg km a porcelánbusszal :)

De sokat olvastam a témával kapcsolatban és több helyen írták, hogy nem kell pánikba esni, mert a szervezet csak reagál a kis betolakodóra. Mérgezésnek veszi és próbál küzdeni ellene :)

Amit nekem tanácsolt a dokim:

- amikor érzem, hogy hányingerem van igyak… ásványvíz vagy nem cukros tea tökéletes

- magnézum szedés

-terhes vitamint éhgyomorra bevenni nagy bátorság, mert kb 10 percet tölt majd bent :)

És, hogy picit bíztassalak.. volt egy korábbi terhességem aminél nagyon büszke voltam, hogy semmi tünetem nincs. Sajnos 9 hétig tartott.

Na a mostaninál megküzdöttünk rendesen… 14 hétig azért minden nap tudatta valamilyen formában, hogy Hahó anya, nyugi, itt vagyok. Még örültem is neki.

Kitartás, amint megmozdul, minden rosszat el fogsz felejteni egy pillanat alatt. :)

2014. okt. 29. 09:31
Szia!Nekem mindkét terhességem alatt kb. a 12. hétig rosszullét, hányinger kísért, igaz nem hánytam, de az mindig csak egy hajszálon múlt :)Ami nekem segített, hacsak egy picit is, az a gyakoribb kevéske csipegetés, ami kimerült a sótlan mogyiban, meg a Mogyis diákcsemegében, az jót tett velem, illetve még a kóla...nem iszom, nagyon ritkán, de akkor az tényleg hatott, jó nem literszámra :)A menő még nálam a sima vajaskenyér volt, de csak a rendes vajat bírtam, a margarinokat nem :)Remélem nemsokára elmúlik a rosszulléted, örömteli várandósságot kívánok! :)
2014. okt. 29. 09:31
Én ennyire nem voltam rosszul, csak nagyon rossz volt a gyomrom az elején. Hányni sosem hánytam, de nem volt jó a gyomrom (néha már szerettem volna, ha inkább hányok, mert azt gondoltam hogy akkor legalább kijönne :( ) na a lényeg, hogy nekem a citromos víz jött be nagyon, literszám ittam, minden édesítő nélkül, fél/egész citrom kb 1-1,5 liter vízbe. És a ropi :) Kitartást :)
14. angelic smile (válaszként erre: 11. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:24
Még akartam kérdezni, hogy szedsz-e valamilyen vitamint?
13. angelic smile (válaszként erre: 11. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:23

"Igaz, messzebb van még, de már várom, hogy láthassam, ki tette ezt velem. :-)" :DDD A gyerekek iderohantak, mert nem tudták elképzelni, min nevetek.

Na ugye! :) Tudtam én, hogy menni fog! :D

12. Warnika (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:21

Mindenképpen beszélj az orvosoddal, mert ha nem tudsz enni akkor veszélyezteted a babát, hiszen tápanyag nélkül nem tud fejlődni!


Kitartás, a 12-13, héttől ez nagyban javulni szokott. Nekem nem volt ennyire drasztikus, csak étvágyam nem volt, de mindig leerőltettem valamit Picurnak!

11. Enixa (válaszként erre: 9. - Angelic smile)
2014. okt. 29. 09:18

Igazad van, ki fogom bírni. Nincs is más választásom. :-) Igaz, messzebb van még, de már várom, hogy láthassam, ki tette ezt velem. :-)

Puszi!

10. Enixa (válaszként erre: 8. - Csingi-lingi)
2014. okt. 29. 09:16

A citromot ki fogom próbálni. A kekszekre, csokikra, csipszekre rá sem bírok nézni. :-) Érdekes, mert eddig oda voltam értük... :-)

Köszönöm, hogy írtál! :-*

9. angelic smile (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:15

Hányinger, hányás nekem is volt. De én inkább reggel éreztem. Ezt úgy tudod kiküszöbölni, hogy lefekvés előtt az éjjeli szekrényedre készítesz valami kekszet és mielőtt felkelnél megeszed. De este lefekvéskor is ehetnél pár db-ot.


A többi problémád is normális, jellemző a terhességre, nálam viszont nem jelentkezett, ezért nem tudok ajánlani rá semmit. De ne aggódj, a babával minden rendben van és ez a lényeg. :) Ezt a pár hónapot fél lábon is kibírod, nő vagy! Nemsokára pedig édesanya leszel. :)

2014. okt. 29. 09:11

Sajnos ezek a tünetek elkisérhetnek egy darabig. Néha erősebben, néha alig-alig. Amikor babát vártam, az orvosom azt mondta, nekem kell kitapasztalni, hogy mi az, amit segíthet ilyenkor. Nincs rá olyan recept, ami mindenkinek jó lenne. Nekem a háztartási keksz és szintén a citrom vált be. Ha éreztem, hogy "baj" van, egy kis keksz, és citrom (szagolva, és harapva is) és máris jobb lett. Bár volt olyan is, hogy legyőzött a hányinger. Kitartás, bár tudom, hogy rettenetesen megviseli az embert.

A fájdalmak abból adódhatnak, hogy alakul át a tested, ami természetes folyamat. Viszont ha nem enyhül a görcsölés, akkor nem árt ha egy szakember is megnéz.

7. Enixa (válaszként erre: 5. - Anyagi)
2014. okt. 29. 09:10
Köszi! :-)
2014. okt. 29. 09:10
Köszönöm szépen, akkor most megnyugodtam. :-)
5. Anyagi (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:09

Orvos!!!!

Ő tud írni gyógyszert a hányásra - ne ízgulj, egyszerű vitamin!

4. zzsuga (válaszként erre: 1. - Enixa)
2014. okt. 29. 09:07
Az orrom nekem is be volt dugulva majd végig, néha görcsöltem is, de nem vészesen. Hányni szerencsére nem hánytam, de ha a babával minden rendben akkor nincs semmi baj. Neked ilyen a terhesség első 3 hónapja, majd szépen elmúlik.
2014. okt. 29. 09:05
Tuti nincs baj,csak téged nagyon megvisel a terhesség valószínűleg csak ennyi a baj :)
2014. okt. 29. 09:04
A derekam meg a fejem nekem is nagyon fájt,a görcsölés az lehet az hogy huzodik a méhed,lehet az orrdugulás is mert van akinek van ilyen van akinek nincs!Ha nincs vérzésed vagy barnás folyásod,elméletileg a babóval minden ok,de ha nagyon görcsölsz ami rosszabb mint a menszi fájdalom vagy sokáig tart én a helyedbe elmennék a dokihoz és mondanám neki a görcsölést,akkor vszínű ír majd valami gyógyszert!A hányás is vele jár én éppen nem hánytam,mindig a kezembe volt egy citrom és mikor már ott tartottam akkor jó sokat szippantottam az illatából!
2014. okt. 29. 08:56

3 hetes terhes voltam, mikor egész nap rosszul voltam, szinte mindent kihánytam. Nem hogy dolgozni menni, de még a wc-re is nehezen jutottam el.

Ez elmúlt, aztán most, hogy betöltöttem a 7. hetet, megint visszajött. Feküdni bírok csak, alig eszem, mert rettentően hányingerem van, és ahogy eljön a délután 3-4 óra, rohannom kell hányni. Ez tart éjszakáig, utána elalszom, de másnap ismétlődik.

Nem eszem sokat, tegnap pl. délután csak egy banánt ettem, de az is kijött.

Arról már nem is akarok nagyon beszélni, hogy fáj a fejem, görcsölök, a derekam leszakad, orrom bedugulva...

Nem sejtettem, hogy ennyire megvisel majd a terhesség. Más is van így? Normális dolog ez?

Természetesen táppénzen vagyok, ez az egy szerencsém.

Egyébként a babával minden rendben, már hallottam a picike szívét dobogni. :-) Ez az egy, ami tartja bennem most a lelket.

Légyszi, aki hasonlóan érezte magát, írjon!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook