Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 év alatti gyermeked, mikor himlős volt hogyan viselte? fórum

1 év alatti gyermeked, mikor himlős volt hogyan viselte? (beszélgetős fórum)


2014. jan. 5. 11:06
Az én fiam 4 évesen volt bárányhimlős, akkor még a rázókeverék volt, így azzal kentem naponta többször. Csak tusoltam, mert a himlőnek nem jó az áztatás. Nagyon kellett figyelni rá, hogy ne vakarja el. sokat foglalkoztam vele és sokat beszéltem hozzá, hogy eltereljem a figyelmét.
2014. jan. 5. 10:44
Első pár napban lehet lázas, szódabikarbónás fürdő és mentolos hintőpor használható a viszketés csillapítására. 20 hónaposan volt himlős a kisfiam, ő elég rosszul viselte, nemhiába, miniférfi:) Pár napig lázas volt, sok kiütés volt rajta, felírt neki a doki zovirax oldatot, mert csúnyán nézett ki. Enni alig evett, inni sem nagyon akart, álmában tudtam megitatni tápszerrel, az első néhány napot így viseltük el. 2-3 hét alatt elmúlt az összes kiütés, nyomuk sem maradt. Egy himlőhely látszik, az a pelenka alatt volt elég rossz helyen és az állandó nedvességtől nem tudott rendesen begyógyulni. Azt betadinoztam is, nehogy elfertőzödjön.
2014. jan. 5. 10:42

5 napig csak jöttek és jöttek a pöttyök, a hab vált be míg jöttek a pöttyök, utána meg a mentolos hintőpor amikor már száradt. Láza nem volt, csak nagyon bágyadt és kedvtelen volt. 5 nap után elkezdett száradni,kb 2 hét volt mire mind leszáradt.

Nem vakarta, egynek sem látszik a helye, rengeteg volt pedig rajta, viszont a bőrén a mélyebb pöttyök helyén majd egy évig látszott a barna foltocska. Mostanra persze eltünt.

2014. jan. 5. 10:39

szia. az enyém most az. 4éves.

nekünk napi 2*10csepp fenistil csepp és a poxclean barira való hab jött be...24én volt az első pötty, most kezd száradni, sebesedni. láza nem volt

2014. jan. 5. 10:32
Mennyi idő volt mire teljesen kigyógyult? volt láza? mit tettél hogy enyhítsd neki a viszketést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook