Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megcsináltatod a személyit a 14 év alatti gyermekednek? fórum

Megcsináltatod a személyit a 14 év alatti gyermekednek? (tudásbázis kérdés)

20. gabima (válaszként erre: 18. - Tavaszilány)
2010. nov. 15. 14:29
Ez nem így van. Én idén januárban csináltattam a fiamnak, 3 héttel a 14. szülinapja előtt, és ingyen volt.
2010. nov. 15. 14:09

én megcsináltatom mind a háromnak


ezt az anyagot találtam róla



0 – 14 éves korig a személyi igazolvány igénylése ingyenes. Ilyen esetben a kérelem előterjesztője a törvényes képviselő (szülő).


0 – 12 éves korig a kiskorú személyes megjelenése nem kötelező.

Be kell mutatni:

– A gyermek születési anyakönyvi kivonatát

– Lakcímkártyáját vagy hatósági bizonyítványát a személyazonosító jeléről

– A törvényes képviselő személyazonosító okmányát (személyi igazolvány, kártyaformátumú vezetői engedély, útlevél valamelyike)

– A személyazonosító igazolvány igénylő adatlapot

– 1 db igazolványképet a gyermekről.


Ha a gyermek személyesen is megjelenik a törvényes képviselővel, akkor a személyazonosító igazolvány igénylő adatlap és az igazolványkép nem szükséges.

18. tavaszilány (válaszként erre: 11. - Safirah)
2009. szept. 5. 11:24
Az első személyi ingyenessége már megszünt! 1500 Ft-ot mindenképp kell fizetni!
2009. szept. 5. 09:21
Hát igen ez a magyar szolgáltatás !
2009. júl. 2. 18:21

Mérges vagyok.

Elmentünk személyit csináltatni,de júl28-tól új törvény,csak 60 nappal előtte lehet 14 év alatti gyereknek,nagyon jó volt mert vártunk ott 40 percet és utána közlik a jó hírt.Úgyhogy most majd augusztusban megyünk vissza.

2009. jún. 30. 15:47

Nálunk sem a suli intézi,de köszönöm aki segített nekem.Jövő héten elintézem a gyerekkel,tavaly lejárt neki az útlevele,úgyhogy nekünk ingyenes.

De az első személyiért egyáltalán nem szabadna pénzt kérni,a szülők már egyszer kifizették!!!!!

14. Panka13 (válaszként erre: 13. - Safirah)
2009. jún. 29. 17:25
Nálunk is a suli intézi.. furcsa, hogy felétek nem!
13. Safirah (válaszként erre: 12. - Panka78)
2009. jún. 29. 17:21
Na, nálunk ilyen nincs. Van már, akinek meg is van csináltatva az osztályból. Ahogy írtam korábban, szerintem mi a nyáron fogjuk, mert most van rá idő, de suli idő alatt hétköznap délelőtt lehetetlen, hétvégén meg ugye nincs Okmányiroda...
2009. jún. 29. 17:11

Nálunk kijöttek a suliban, és ott gyűjtötték be az adatokat stb. stb.

Aztán elhozták őket, a gyerkőc aláírta és kész!

11. Safirah (válaszként erre: 10. - Kriszti71)
2009. jún. 29. 17:09

Szerintem születési anyakönyvi kivonat kell és lakcímkártya. (Bár ez csak a magánvéleményem, mert még nem kérdeztem meg.) Ja, meg 1500 Ft, ha a gyerkőcnek már van útlevele. Akinek nincs útlevele, annak ingyenes! Mondjuk ez olyan hülyeség, mert pl. az én lányomnak van útlevele, amit ugye kemény forintokért megcsináltattunk és ezért most még pluszban megfizettetnek! Nem tartom jogosnak, mert szerintem az első személyi igenis lehetne mindenkinek ingyenes!

De majd én is utána nézek jobban, mert ez, amit írtam kb. 2 hónappal ezelőtti info és ugye itt azt is írták mások, hogy már 14 alatti gyereknek is lehet személyit csináltatni, szóval lehet, hogy ez a költség dolog sem így van már! Remélem....

10. kriszti71 (válaszként erre: 9. - Safirah)
2009. jún. 29. 15:04

Szia,én is úgy gondoltam hogy most a nyári szünet alatt megcsináltatjuk.

Én nem is tudtam hohy előtte is lehet,és milyen papírokat kell vinni?

9. Safirah (válaszként erre: 7. - Kriszti71)
2009. jún. 29. 13:07

Szia!

Az én lányom is októberben lesz 14 és mi a nyári szünetre terveztük, hogy megcsináltatjuk, mert suli alatt már nehezebb időt találni rá, hiszen amikor ügyfélfogadás van, a gyerekek a suliban ülnek. Amúgy én eddig úgy tudtam, hogy abban az évben lehet megcsináltatni, amelyik évben betölti a gyerek a 14. évét. Arról, hogy már előbb is lehetne, én még nem hallottam!

2009. jún. 29. 11:16
Ha utaztok akkor érdemes. Olcsóbb mint az utlevél.
2009. jún. 29. 10:01

Nekem októberben lesz 14 éves a fiam.

Tudja valaki hogy most már lehet neki személyit kérni.

2009. jún. 29. 09:59
Meglehetene,de én nem akarom ,majd 14 éves korában is ráér. Nincs elkésve vele.
2009. jún. 29. 09:57
Én sem hallottam róla,de szerintem fölösleges, még 14éves kor után se nagyon kell egy darabig. Szerintem ha eddig elég volt 14éves kortól akkor ezután is elég lesz.
2009. jún. 28. 23:05
én sem hallottam még róla...
2009. jún. 28. 22:40
Egész nap erről szól a hírek,hogy holnaptól lehet 14 év alatti gyermekeknek is igényelni!
2009. jún. 28. 22:38
Meglehet? Én úgy tudom nem! Csak 14 éves korban csinálnak.
2009. jún. 28. 22:35
Megcsináltatod a személyit a 14 év alatti gyermekednek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook