Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Zsíroskenyér zabálók fórum

Zsíroskenyér zabálók (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Zsíroskenyér zabálók

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
442. Pen80 (válaszként erre: 440. - 447396604e)
2012. szept. 11. 08:33
Én még nem találkoztam olyannal, aki ilyen direktben azt mondaná a gyerekének, hogy ne álljon szóba valakivel, mert szegény. Szerintem nagy részük inkább otthon átkozódik-köpköd-szidja a többieket. Vagy lehet, hogy csak nem olyan körökben forgok - mondjuk az nem lenne évletlen. :)
441. babyyy
2012. szept. 11. 08:31

"Kiknek nevük a ruhájuk, fejüket szárnyuk alá rejtik, visszabújnak álmaikba." W.S.

Az ilyen szülők lelki szegények. Csak sajnálni lehet őket és még inkább a gyerekeiket. Ja és sznobok. Be kell vezetni minden iskolában az egyenruhát, telefont és minden egyéb kütyüt pedig elvenni tőlük...

440. 447396604e (válaszként erre: 438. - Banyaci)
2012. szept. 11. 08:30
bizony sokszor a szülő is hibás, sokszor még hibásabb is mint a gyerek, mert az ő felelőssége, hogy normálisan nevelje. amikor a szülő eleve azzal a tanáccsal indít hogy "ne állj szóba vele, mert szegény" vagy " a gazdag gyerek nem hozzád való" meg ilyenek, akkor a gyerek eszerint fog viselkedni. amikor a szülő köpköd és fúj a hátrányos helyzetűre, vagy épp fordítva, a szegény irigyli a gazdagabbat,és mindezt otthon a gyerek füle hallatára teszi.ezzel elindítja azt hogy a gyerek már a suliban így áll hozzá.
439. Pen80 (válaszként erre: 438. - Banyaci)
2012. szept. 11. 08:24

Teljesen igazad van szerintem, mindig annak nagy az arca, akinek valójában nincs mire. Kevés a kivétel.

Ugyanakkor kár ezt a kivételezést (szimpatizálást?) magyar sajátosságként kikiáltani (a korrupcióval együtt meg hogy mi anyatejjel szívjuk azt magunkba, amit kikérek magamnak minden becsületes magyar ember nevében). A szubjektivitás egészen addig létezni fog - nemzettől függetlenül - amíg ember él a földön. Nem lehet kikapcsolni, aki mindig objektív, az egy gép. Nincs olyan, nem lehet. Akkor sem, ha nem itt él.

438. Banyaci
2012. szept. 11. 07:43

Elég érdekes néhány hozzászólás. Hátrányos helyzetű=rossztanuló? Ha nem hátrányos helyzetű akkor pedig jó tanuló, pláne ha diplomás szülők gyermeke?

Diplomás szülő=okos gyermek?

A tanárok is emberek, sokféle van köztük. Van aki pénzel megvető, van aki nem. Van aki érzékenyebb a gyerek társadalmi helyzetére és talán sajnálja, van akit ez nem érdekel.

Nálunk a gyerekem amikor egy alapítványtól rászorultság miatt kapott karácsonyra egy kis pénzt voltak szülők, akik felhördültek. Pedig ennek azajándéknak feltétele volt, hogy a gyerek kitűnő legyen. Megkapta az én gyerekem is, hogy kis kedvenc és volt aki lenézett minket. Az viszont senkit nem érdekelt, hogy a gyerek "megdolgozott" érte, hogy ő is kapjon karácsonyi ajándékot. Sajnos nagyon irigyek az emberek. Ha szegény valaki, irigylik a segélyt a használt könyveket, ha gazdag akkor pedig a jó autóra tesznek epés megjegyzést. Leggyakrabban pedig a látszat jólétű gyerekek a hangadók.

437. emrus
2012. szept. 11. 07:25
A zsíroskenyér lilahagymával a világ legjobb kajája, nálunk legalábbis sok fogy belőle, többet ér, mint az x szalámi.
436. Banyaci (válaszként erre: 332. - Scorpiolady)
2012. szept. 11. 06:13
Ismerem a problémát. Már csak azért is, mert négy gyermekem van és minden nap muszáj vagyok vásárolni menni. Eddig négyből ketten, soha nem kaptak a boltban kiflivéget. Viszont a harmadik gyermekem már igen. Lehet, hogy nem jól teszem, de a saját biztonságuk érdekében, inkább adok nekik. Nálunk a boltban nincs kiskosár, csak nagy kocsi. Namost a másfél évest beleültetem és ha elunja, ő bizony ki akar szállni. Az én gyerekeim még másfél évesen nem értették, hogy miért kellene nekik egyhelyben ülni, vásárláskor. Szóval én értem azokat akik oda adják a gyereknek. Viszont a nagyobbak (két éves kor fölött már elég okosak hozzá) már nálam sem kapnak, tökéletesen megértik, hogy azt előbb ki kell fizetni és fejre esni sem akarnak. Tudom, hogy a saját témámba offoltam, de nem bírtam ki. :)
435. odyke
2012. szept. 11. 05:59
Lájk..
434. a0c1361e44 (válaszként erre: 422. - Titzi)
2012. szept. 11. 05:57

Attól, hogy hátrányos helyzetű, nem biztos, hogy korrepetálni kell.

A két fogalom nem tartozik szorosan össze!

433. a0c1361e44 (válaszként erre: 415. - C8ec504c40)
2012. szept. 11. 05:52

Épp nem rég találkoztunk egy ilyennel:)

A fiam barátnője nálunk volt és a férjem épp zsíros kenyeret evett (jó egy kis sült húsit is) és szokása, hogy ha eszik, akkor adogat katonákat annak aki épp ott van. És ez a 17 éves kislány épp ott volt, hát kapott egy falatot. Teljesen oda volt, hogy ez milyen finom és még sosem evett ilyet:)

2012. szept. 11. 00:51
Komolyan vérzik a szívem ezért a kis országért,amit a hazámnak érzek,annak ellenére,hogy 25 éve nem élek már ott...és mindezt olvasva,megerösít utólag is,hogy helyesen döntöttem.Nem mondom,hogy máshol nem találkoztam korrupcióval,lenézéssel,a külsöségek alapján való ítélkezésse,irígységgel és buta kérkedéssel.De Magyarországra sajnos egyre inkább ez a tipikus.Nem a mostani és azelötti generáció tehet róla,csak ök isszák meg a levét.A lejtön való lecsúszás már sokkal hamarabb megkezdödött,csak még nem volt ilyen látványos...Egy ilyen közegben képtelen lennék élni,egyszerüen embertelennek tartom.Ès minden tiszteletem a kivételé,aki megpróbál ezen változtatni,nap mint nap felvenni a szélmalom-harcot.Nekem nem lenne rá energiám...
431. 549be03e80 (válaszként erre: 60. - Titzi)
2012. szept. 11. 00:06

Je33zusom,belendult a tema!:)

Hello Titzi,

Jol gondoltad a hagyomanyt!:)

Es igen, valahogy osszefugg a gazdasagi helyzettel az oltozkodes,de forditott aranyban.

Itt a meleg miatt is kotelezo a uniform,vszinu a gyerekek uszonadragban es strandpapucsban jonnenek egyebkent,mintahogy sok jooreg aussie "oltozkodik"!:)Mikor eloszor lattak szandalban zoknival,mindjart tudtak europai vagyok!:)))Persze ez nagyon regen volt....

2012. szept. 10. 23:06
Anyukámnak pedagógusként tényleg származott előnye az egy iskolában töltött 40 éves pályafutása alatt. Neki nem kell sorbaállni a bankban, és egyéb ügyintézős helyen, ugyanis mindig van egy szülő, vagy tanítvány, aki soron kívül fogadja, nem kérésre, csak úgy magától. Jah és tényleg sok bonbont meg virágot kapnak évzárókor és pedagógusnapon:)
429. 731e5b9ffb (válaszként erre: 424. - C8ec504c40)
2012. szept. 10. 22:59
Pont ezért alapszabály az, hogy pedagógus/igazgató a gyerekét nem a saját iskolájába iratja. Ha tényleg tehetséges valamiben, azt egy másik iskolában elismerik, a sajátjában protekciónak titulálják. Ha pedig nem tehetséges elég szánalmas dolog 1. helyezért adni neki. Ének-zeneibe jártam, 1 fiú énekelt hamisan az osztályban, na ki volt az? A kórusvezető fia..
428. titzi (válaszként erre: 426. - 447396604e)
2012. szept. 10. 22:49
ha ezt vontad le a leírtakból ,akkor legyen ez a vége,én is amondó vagyok
427. titzi (válaszként erre: 424. - C8ec504c40)
2012. szept. 10. 22:48

de tényleg...aztán azt hiszik az ilyenek,hogy a "lúdért" vett oklevélért már eszet is kaptak


én őszintén hiszek abban,hogy egy társadalmat a jól kiművelt emberfők felemelhetik és ehhez nem a kivételezős,megvehető tanári karon keresztül visz az út


Én azt is fontosnak tartom,hogy az iskola adjon TARTÁST a nevelés által!!!

426. 447396604e (válaszként erre: 425. - Titzi)
2012. szept. 10. 22:45
szerintem hagyjuk. te úgy gondolod hogy a tanárok csakis pénz alapján kivételeznek gyerekkel,én úgy gondolom hogy ez nem igaz. és itt a vége. fuss el végre:) na én megyek aludni jóccakát.
425. titzi (válaszként erre: 423. - 447396604e)
2012. szept. 10. 22:43
akkor nem kivételezés,csak szeretet,nem?
424. c8ec504c40 (válaszként erre: 421. - Titzi)
2012. szept. 10. 22:31

Pedig ez is mindenhol megvan, sajna. Egyébként azt nem tudja kivédeni a tanár, hogy akaratlanul is ne szimpatizáljon valamiért egyes gyerekekkel, de ezt nem szabad nyilvánvalóvá tegye a többiekkel szemben.

Erről az jutott eszembe, hogy a lányom sulijában az igi két gyereke is odajár, még elemisek. A múltkor, a versmondón, ill. előtte is, ha van valami és az igi gyermekei is részt vesznek, tuti, hogy mindig "nyernek" I. helyezést. Ez annyira nyilvánvaló... a kisfiúnak pedig eléggé buta verset választottak (a lányok mind hülyék címmel), amibe nem egyszer, nem kétszer belesült, aztán mikor elmakogta és visszament a helyére, a következő gyereknél megszólalt, hogy ő ki szeretne menni, mert unja a többieket... erre a tanári sereg, ahelyett, hogy felhördült volna, még megdicsérték, hogy milyen aranyosan őszinte.

S a végén, inkább csináltak 2(!) első helyezést, de az igi versmondó fiacskája benne volt, mármint első lett...

Szóval... akkor mit várunk?

Mondjuk, ha majd ez a gyerek megnő és kirepül... kissé meglepődik majd, ha a semmire kap semmit. Ill. az ilyen gyerek később soha nem tudhatja, hogy rangos szülőjének, vagy pedig saját maga érdemének megfelelően kap elismerést?

423. 447396604e (válaszként erre: 421. - Titzi)
2012. szept. 10. 22:17
de ez nem olyan kivételezés amire te gondolsz. egyszerűen csak jobban szereti. de nem kivételez vele.csak sajnálja.
422. titzi (válaszként erre: 419. - 447396604e)
2012. szept. 10. 22:08

én ezért élek máshol,a korrupció a mutyi a magyar emberben az anyatejjel csöpög

ezért tart ott az ország ahol

egy erősen kontraszelektált réteg a hozzánemértésével teszi szépen tönkre az egyébként jó adottságú kis országot

és ennek a melegágya az iskola


segítse a pedagógus a hátrányos helyzetűt,hogy veszi a fáradtságot és tanítás után korrepetálja,de ugyanannyit követlejen tőle,mint a többitől

421. titzi (válaszként erre: 419. - 447396604e)
2012. szept. 10. 22:05

én nem szeretem a kivételezés semmifajta formajat


az iskola a tanulásról szóljon,ne a szimpátiáról vagy anitpátiáról vagy pénzen megvehetző tancsikról


azért gondolj bele,hogy ezek a kis emberkék nem csupán okulni járnak egy suliba,hanem azért ezek az évek,főleg az én gimnazistának már arról is szólnak,hogy milyen pozíciót tud kivívni magának a társadalomban később,hiszen a gimi alatt alapozza meg az egyetemi felvételit


Svájcban elég erős numerus clausus van,egy kiváló érettségivel a vilgá legtöbb egyetem várja,egy jónevű egyetem pedig ajánlólevél egy jó álláshoz


én undorodom a korrumpálható emberektől ,legyen aZ TAnár,orvos bíró

420. c8ec504c40 (válaszként erre: 145. - B235ac96d5)
2012. szept. 10. 21:52

Erről eszembe jutott, hogy én is szinte zsíros kenyéren és hagymán nőttem fel, ill. suliba almát kaptam, de hétvégén tuti, hogy hagymát ettem hozzá :) és nagyon fincsi volt a suliban, jó emlékeket ébreszt bennem. Főleg, hogy mindezek ellenére, nem voltam elhízott gyermek.

Nem úgy mint most... a mostani kajáktól csak elhízik az ember.

419. 447396604e (válaszként erre: 418. - Titzi)
2012. szept. 10. 21:52
tehát az sem helyes, hogy gazdag, és ezáltal kivételeznek vele, mert behord mindent. de az sem helyes, ha a hátrányos helyzete miatt megsajnálja.eddig az volt a baj, hogy a gazdag kivételt érdemel, mert a pedagógus hogy úgy mondjam pénzpárti.mondtam ellenvéleményt, hogy nem biztos hogy a pénz miatt sajnálnak meg gyereket, az sem jó.. hát nem tudom..
418. titzi (válaszként erre: 416. - 447396604e)
2012. szept. 10. 21:49

de azért ez nem egy pozitív dolog ,ugye tudod?

a helyzete miatt a gyerekek teljesítményét finoman szólva nem helyes megkülönböztetni

417. titzi (válaszként erre: 410. - 447396604e)
2012. szept. 10. 21:47

nem gondolom,szinte mindenkinek van efféle tapasztalata


baráti körben


amúgy tőlem pedagógus még meg nem kérdezte,hogy mivel foglalkozom,tehát ennyire pártatlanok próbálnak maradni-nekem ez tetszik

416. 447396604e (válaszként erre: 413. - Titzi)
2012. szept. 10. 21:45
azzal hogy első ránézésre szimpatikus a gyerek, vagy sem. pl a tanár nagy kedvence pont egy szegény gyerek, mert megsajnálta, hogy hátrányos helyzetű...
415. c8ec504c40 (válaszként erre: 412. - C8ec504c40)
2012. szept. 10. 21:45
Hozzáteszem itthon is sűrűn eszünk zsíros kenyeret hagymával, paradicsommal, teával - az egyik legkedvencebb ételünk :) de tény, én is tapasztaltam már, hogy sokan valóban lenézik a jó öreg zsíros kenyeret, miközben lehet, hogy soha nem kóstolták (mert a szülő nem adta) és nem is tudják, milyen finomságról maradnak le:)
414. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 184. - 2a4f521b34)
2012. szept. 10. 21:45

Hát mikor olyan finom!! Nyami:-)))

Amikor feldobódott ez a téma, eszembe jutott, hogy mikor gyerekek voltunk, eljártunk a lacipecsenyéshez, aki 2 Ft-ért megmártott kolbász zsírban egy hatalmas szelet friss kenyeret. Odajártunk állandóan kajálni. Olyan finom volt, csorog a nyálam:)))))

413. titzi (válaszként erre: 406. - 447396604e)
2012. szept. 10. 21:44
és mivel lehet kivívni a tanár szimpátiáját?
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook