Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


67. 7e137d638c (válaszként erre: 65. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 09:19

Értem!

Mondjuk nekem elég ha vacsi előtt egy csésze zöldteát iszok. Minden este megiszom, így nincs a szervezetben felszaporodott, pangó, oda nem való salakanyag,minden reggel tökéletesen mennek a dolgok.

Ha mégis probléma adódik, akkor a tej, ami nálam tuti! :)))

66. b44881e33b (válaszként erre: 65. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 09:05

[link]

Nálam ez indította el újból a fogyást, mert majd 1,5 hónapig stagnáltam..

65. b44881e33b (válaszként erre: 64. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 09:04
Eszembe jutott, hogy egyszer vettem sűrítésre. Megnéztem jó-e még és 2015-ig jó. Méregtelenítésre használom, kitisztítja a beleket. Elméletileg nem hajt meg, de én szombaton 4x voltam. Most már nem hajt, csak normalizálta, de tényleg jó. Reggel teába teszem és megiszom.
2014. júl. 23. 08:58

Igazad van, az csak 1,7 kg!

Úgy látszik, ilyen korán reggel a matekommal baj van!

Az utifű maghéjat nem ismerem, azt mire szeded, eszed-iszod???

2014. júl. 23. 08:53
Talán az útifű maghéj az oka :).
62. b44881e33b (válaszként erre: 61. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 08:51
Az csak 1,7 kg. De mint mondtam nem mérvaadó, mert megjött. De nem eszem keveset napi 1500 kalóriát kb. Ettől többet nem tudok enni. Szerintem sokat is eszem, a barátnőimhez képest. Szóval ez nem attól van, hogy nem eszem. Egyszer ennyit fogyok máskor meg hetekig semmi. Ez már csak így van.
61. 7e137d638c (válaszként erre: 60. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 08:38

Szia-szia!

A lényeg, hogy itt vagy közöttünk!

Nem lesz az egy kicsit sok??? Péntektől szerda reggelig 5 nap alatt 2,3 kg fogyás????


Azt mondják, hogy a heti fél kg, max 1 kb fogyás az, ami változást a szervezet megterhelés nélkül követni tud. Ennél gyorsabb fogyás nemcsak a szervezet egyéb részeinek működésében okozhat zavarokat (vérnyomás, izomzat stb. stb.) de pl. a hirtelen fogyást a bőrszövetek sem tudnak követni, és akkor marad ott a hason, tokán, felsőkaron, egyéb helyeken a lógó-bőr!!!

Én annak is nagyon örülök/örülnék, ha a heti 1 kg fogyás rendszeres lenne, de nem is igazán iparkodnék annál gyorsabb ütemben fogyni.

Gondold meg te is!

2014. júl. 23. 08:29
Jó reggelt! Tegnap sajnos már nem tudtam jönni, épp hogy elolvastam mit írtatok, de már nem tudtam írni annyian voltak. Este meg már nem érek rá. Tegnap elmaradt a torna, de ma muszáj leszek, bár kétfele kell főznöm, nem tudom lesz-e belőle valami. Sajnos én is "mérlegfüggő" vagyok, így minden nap ráállok, bár tudom nem kellene. Most még megvan, szóval nem mérvadó, de de még így is 80,6 Kg, aminek örülök, mert nehezen mozdult meg a mérleg. Még múlt héten pénteken vagy szombaton 82,3 voltam.
2014. júl. 23. 07:37

Szevasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!

Ma reggel ismét 20 dkg "oda van"! = 4 nap alatt 40 dkg, szóval most ezek szerint ha módjával is, de beindult ismét valami.

Persze lesz ebben megállás, látszólagos megakadás, mert a szervezet azért esetenként időt kér magának, hogy a megváltozott körülményekre reagáljon, valahol valamit változtasson, vagy mit tudom én, de akkor is most nagyon boldog vagyok!


Ti hol tartotok, éppen milyen szakában vagytok a fogyónak???

58. 7e137d638c (válaszként erre: 37. - Napocska81)
2014. júl. 22. 17:03

Szia Napocska!

Ugye nem baj, hogy újabb fogyni vágyót hívtam ide a fórumodba?

Először a 100 kg felettiek klubjában jelentkezett, de az a fórum már gyakorlatilag kiürült, és hívtam ide.

Te vagy ennek a fórumnak az indítója, ill. te vagy közöttünk, aki a legtöbb eredményt tudja felmutatni, ugye segítel, ugye segítünk neki is???

57. 7e137d638c (válaszként erre: 56. - Luna79)
2014. júl. 22. 16:52

Szia!

Örülünk, hogy ide-találtál!

Itt vagyunk többen, többféle fogyózós módszerrel próbálkozunk, a lényeg, hogy együtt, egymást támogatva, ha kérdésünk van, nem tudunk, nem értünk valamit, akkor egymást segítve vagyunk együtt.


Te milyen módszerrel tervezel leadni a kilóidból, eldöntötted már, és milyen féle-fajta testmozgsát tudsz végezni. Milyen lehetőségeid vannak?

56. luna79
2014. júl. 22. 16:21
Sziasztok!Remélem nem baj ha én is csatlakozom hozzátok?! :)
55. 7e137d638c (válaszként erre: 54. - B44881e33b)
2014. júl. 22. 13:54

Szia-szia! Itt vagyok, most olvasom, elég későre elhúzódik nálad az ebéd.

Milyen ügyfeles irodában dolgozol? Bank, biztosító?


Persze azt mondják, hogy napi 5x-i étkezés az egészséges. De én sem tudok 11-nél előbb enni, akkor már meg is eszem az ebédemet rendszerint, majd d.u. 3 körül pár falatnyi uzsi, és fél 6 körül a vacsi.

Majd úgy 7 körül (valamikor 8 körül) rámjön a nyami-nyami. Most azért már odafigyelek arra, hogy lehetőleg ez ne legyen több, mint valami gyümi, esetleg 1 főtt tojás, vagy egy szelet (kocka) sajt. És este 11, fél 12 körül fekszem le, tehát addig még ezek a kis könnyű falatkák megemésztődnek. Persze vannak, akik erre azt mondják, azért nem fogyok tisztességgel. Lehet. De ahhoz képest, hogy nem totál második vacsorát nyomok le este 8-kor, már ez is nagyon szép haladás. Mondom én! És örülök, hogy már ezen a téren is elég nagy a javulás nálam.


Te hogy vagy ezzel?

54. b44881e33b (válaszként erre: 53. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 11:50
Jó étvágyat! Én majd csak fél kettő körül eszem. Most dolgozom, ügyfél alig, azért érek rá írni. Este már nem nagyon leszek, most még délután egy ideig itt vagyok.
2014. júl. 22. 11:46

Ha pacal nem, akkor a zúza-pörkölt is belsőség, süteményezős napon az is jó.


Persze jó ez a patiszon, vagy éppen akármilyen tökféle. Én is szeretem, rántva, rakva, töltve. Most az idén még ki akarom próbálni (többektől is olvastam) a fasírozottat, ill. a lapcsánkához.

Most hét végén pl. összedinszteltem a kockára vágott cukkinit hagymával, zöldpaprikával, karikára szelt répa-gyökérrel, fűszerrel és bele a felcsíkozott máj. Még mára is van belőle. (Egyébként én is 2 napra főzök magam miatt, de sokszor elég 3-ra is)

No én hamarosan kikapcs. Nektek is jó étvágyat kívánok az ebédhez, majd délután még visszajövök, ha te is ráérsz, majd még dumcsizunk. Oké!

Jó étvágyat neked, nektek is!

2014. júl. 22. 11:42
Én csak néhány lisztre adom ki a pénzt, mert engem sem vet fel, sok a hitelünk, meg most vettem Norbis majonézt. Ennyi luxust engedtem meg. Ami elmegy egy hónapban biztosan az a zabkorpa. Reggel sűrűn eszem zabkását vagy gyümivel (cseresznyével nagyon finom) vagy mazsolával. Plusz édesítőszerek, mást én sem veszek. JA,kókuszzsírt, de az sokáig elég. Régebben olívát használtam. Most meg kókuszsírt meg házi sertészsírt.
51. b44881e33b (válaszként erre: 50. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 11:39
A pacalt sajnos nem szeretem, de bármilyen pöri jöhet...a birkapörkölt is, elvégre kunsági lány vagyok. Persze havi 1x, nem vagyok nagy húsos.. Nem, patiszonból sós kaját. Egyik nap diós bundában kókuszzsírban kirántottam, a másik nap egy kis tepsi aljába karikáztam hagymát rá a patiszon erre rá a tejfölös cucc (tejföl, fokhagyma, só, bors, házi majonéz vagy Norbis)) aztán főtt tojás patiszon és tejfölös cucc, a tetejére sajt. 3 napig ettem. Általában 2 napra főzök, mert így kétfele+ vacsi meg reggeli, igen húzós időben. Fél 5-kor kelek és este érek haza. Így tornázni is csak akkor tudok, ha épp nem főzöm. Szerencsére a férjem is megeszi másnap is ugyanazt a kaját, mert sokan nem. Nekem nincs vele gondom. Ha nincs kedvem főzni, akkor vmilyen sali. Most épp uborka, meg paradicsom van itthon. Bár délben kellene, de ezt hagymásan szeretem, ezért csak itthon vacsorára.Egy kis krémfehérsajtot rá és nagyon finom. Ez egy majdnem görög saláta..
2014. júl. 22. 11:26

Ha fél kg 1590=1600, akkor 3200,- Ft/kg, egészen biztos, hogy nem az én nyugdíjamhoz való. Egyébként eddig is elég volt 1 kg liszt 2 hónapig, igaz, hogy akkor még a kenyeret is külön vettem. Remélem, hogy még kenyér-pótló sütögetése mellett is elég lesz 1 kg 650.- Ft-os liszt egy hónapra!


Ha ilyesmit kell kóstolgatnod, akkor annak a ch-tartalmát valami másfajta kaján kell "visszavenni"

Az biztos, hogy a belsőségeknek van kellő kcal-értékük, de ch-tartalmuk szinte 0, így pl. ha szeretitek, akkor pacal!!!! Mikor ezt felfedeztem, lefőztem két hétre való pacalt, minden nap azt zabáltam kenyér nélkül, a végén már a könyökömön jött ki...


A patiszonból is süteményféléket készítettél, vagy valami egyebet????

49. b44881e33b (válaszként erre: 47. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 11:11
Nagyon szerencsés vagy, hogy nem vagy édesszájú!!!
48. b44881e33b (válaszként erre: 47. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 11:10

Nagyon drága...én 1590-ért vettem fél kilót!!!Ezt tényleg csak felesben vagy több egyéb liszttel vagy magörleménnyel lehet használni. Viszont 1 hónapra elég és így minimalizálom a költségeket, mert pl. a palacsintát is 2-3 napra csinálom meg. Mióta a gesztenyelisztet használom a zabpehelyliszthez, meg a tápiókakeményítőt ég és föld vele minden. Sajnos nekem sütnöm kell, most majd 4 tortát kell megcsinálnom hamarosan (formatortát is). Még nem tudom a krémemeket hogy fogom kóstolgatni, majd meglátjuk..Bár nem vagyok cukrász, ez a hobbim. Igaz, egyre kevesebbet sütök, meg nehezebb is már a kezem miatt..de azért megoldom. Szoktam kakaós piskótát is sütni, abba még liszt se kell..anélkül is ehető.

Most érik a patiszon, megcsináltam azt is többféleképpen, finom volt.

2014. júl. 22. 11:01

Szerencsére sosem voltam "édes-szájú". Tésztát, süteményt sem sütöttem már kb. 30-35 éve. Ha pl. 3-4 havonta ráéheztem valami sütire, a cukrászdában vettem 1-2 szeletet, és ismét eszembe sem jutott következő 3-4 hónapig. Tehát ezzel nincs gondom.


Ha majd a jövő héten kipróbálom ebből a lisztből a pupusát, + a tortillát, azok is hasonló vékony lepényszerű=palacsinta-szerű tészták, olaj is kell az összeállításhoz, majd abból kipróbálom, hogy pl. túrós-palacsinta-gyanánt milyen lesz. Szóval remélem, nem fogok csalódni benne, mert így is az 1 kg-ot 650-ért vettem.

A gesztenyelisztnek milyen ára van?

2014. júl. 22. 10:57
Ja, és szerintem ami újra elindította a fogyásom az az útifű maghéj volt. Még tavaly vettem sűrítésre használtam egy recepthez. Azt hittem, hogy már lejárt a szívideje, de még 2015-ig jó. Reggel a teámba egy teáskanállal teszek, jól összekavarom és megiszom. Jó méregtelenítő. Kb. 2 hétre elegendő van csak, de majd veszek 1 hónap múlva is és ilyen kúrát biztos, hogy csinálok még.
45. b44881e33b (válaszként erre: 44. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 10:51
Én is használtam zabpehelylisztet, de kell szerintem lazításhoz valami más is, mert túl száraz vele minden, pl. a palcsinta nekem törik, ezért felesben gesztenyeliszttel csinálom. Sűrítésre viszont teljesen jó, bár én mostanában tápióka keményítőt használok. Néztem a konjac lisztet is, de most ezt kihagyom, mert abból kell gazdálkodnom ami van, ha nyaralni akarok. Én eszem pudingokat és fagyit is, mert így biztos nem kívánok meg semmi édességet. Ja, és diót, mogyorót is eszem, néha mandulát, de főként diót meg mogyorót, mert ez van itthon.
44. 7e137d638c (válaszként erre: 43. - B44881e33b)
2014. júl. 22. 10:19

Volt rajtam kb. 10-12 kg, ami még nem is zavart igazán. Ahogy letettem a cigit, akkor jött rám nagyon gyorsan további közel 20 kg, szóval az csak álom marad, hogy mind a 30 lemenjen, de ha ebből a 20-ból 15-18 kg lemenne, annak is nagyon örülnék. Persze sokan mondják, hogy azzal a módszerrel, amibe belekezdtem, kb. egy év alatt akár még a 25-30 is símán lemehet úgy, hogy nem jön vissza!


Szóval, ha még ebben a hónapban még 1 kg lemenne, akkor az már kezdetektől számolva ismét 3,0 kg fogyás, és ha aug. hóban lemenne további 4-5 kg, akkor az 7-8 kg. Ez esetben már a mozgás is sokkal könnyebb lenne, és az nagyon sokat "dobna" rajtam, a továbbiak folytatásához való kitartásban!


Nagy kérdés lesz, hogy ez a zabpehelyliszt, amit vettem a búzaliszt helyet, hogyan is fog az én konyhámban működni.

Azt írja, hogy lepény-kenyér készítéshez (=pupusa, tortilla amit akarok), ételek besűrítéséhez. Írja még a pudingokat, krémeket, de én ilyesmit nem eszek. Majd látjuk!


Ideális súly a 160 cm-hez a 60 kg, (+- 5%), de a 65-70 kg az én koromban szinte tökéletes lenne! :))

43. b44881e33b (válaszként erre: 41. - 7e137d638c)
2014. júl. 22. 09:37
És te mennyit szeretnél még fogyni? Mi az álomsúlyod?
2014. júl. 22. 08:50
Én nem követek semmit, de szénhidtrátszegény étkezésen vagyok. Ezt nagyon jól tudom követni, életmódváltásban hiszek. Sajnos volt egy balesetem, amiben elvesztettem ujjam egy részét, ezért ez nagyon megviselt. Mivel egy darabig csak egy kezem volt használható, így főként csak a férjemnek főztem. Persze a közel 8 hónap alatt visszajöttek a kilók, mert amúgy hormonálisan sem oké minden, szóval nekem a liszt és cukormentes életmód vált be. Magamnak főzök, reggelit is. Reggeli általában édességet eszem palacsintát (gesztenyeliszt+tápiókakeményítő), süti, zabkása, natur joghurt+ gyümölcs botmixelve zabpehellyel stb. Délben túrógombóc, lecsó, pörkölt, sali+hús, sali+tojás, vagy bármilyen zöldség ami van itthon. Este inkább fehérje, túró, hús, tojás stb. Kókuszzsírral főzök, kalóriát nem számolok, sokat eszem. Reggeli nekem tartalmas szokott lenni. Hajnalban kelek, kell az energia. Most szeretnék elsőkörben auguztus végére (akkor megyünk nyaralni 75 lenni, mert akkor már a képeken sem vagyok annyira vállalhatatlan). Ez addig 5 kiló, de ha több az sem baj. Bár az egészséges fogyáshoz az 5 kiló tökéletes. 65 szeretnék lenni, mert elég izmos típus vagyok, én azzal már vékony lennék, na nem annyira, de voltam ennyi cm-re 52 is, na akkor zörögtek a csontjaim. Az álomsúly persze 60.
41. 7e137d638c (válaszként erre: 40. - B44881e33b)
2014. júl. 22. 08:27

Szia-szia! Szeretettel üdvözlünk!

Én a Norbi-kódok általi besorolás szerinti időpontban, de mindent eszek, és a saját főztömet, nem Norbi-termékeket. Az nekem drága, másrészt szeretném elkerülni, a későbbi jojó-hatást, amiről te is beszélsz.

Lassan, de véglegesen akarok fogyni! Ha esetleg érdekel, akkor leírom a lényegét, ill. segítek abban, hogyan is kell alkalmazni.

Persze azért a lisztes dolgokat ésszerű keretek közé szorítani, és a cukros-habos sütiket, mekis kajákat és napközbeni nasikat azért saját érdekünkben iktassuk ki!

Mellette regisztáltam a KalóriaBázis.hu-ra, és ott figyelem, hogy a napi kcal-bevitel és a napi (torna során elégetett kcal-értékkel megnövelt) keret közötti 500 kcal-os különbség meg legyen. No ez volt, amit valójában csak pár nappal ezelőtt értettem meg, hogyan is kell nézni-figyelni ezt a bizonyos napi 500 kcal különbség-figyelést! De most már úgy néz ki, hogy ekkor valóban be is indul a fogyás!

És mellette (kinek-kinek lehetőségéhez mérten) a napi rendszeres mozgás. Nekem egyelőre az utcai intenzív gyaloglás, a lakásban a ritmikus helybenjárás amit csinálni tudok.


Amikor elkezdtem, akkor közel 91 kg voltam, volt közben 2 vargabetűm is. De nem adtam fel, most már úgy néz ki, hogy valóban jó úton vagyok, és a továbbiakban már nem lesz benne újabb vargabetű.


Te most milyen módszerrel fogyózol, mennyi idő alatt szeretnéd elérni az álomsúlyt?

2014. júl. 22. 08:07
Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok. Még tavaly kezdtem a diétát akko 92 kg voltam a 170 cm-hez. Nyárra lefogytam 75-re, de ősszel volt egy balesetem és akkor sajnos visszaszedtem. A több hónapi táppénz és kajálás (azt ettem amit a férjem)megtette a hatását és idén májusra már megint 86,5 voltam. Akkor elkezdtem egy szénhidrátszegény diétát. Hamar lement az első 4 kg, de aztán 1,5 hónapig megrekedtem. Voltam 81,6, de végül a 82,3-82,5 között mozgott.Ez 1,5 hónapig tartott, totál kétségbeestem, mert tornáztam is 4-5 napot hetente és semmi. Végre megmozdult múlt hét szombaton. Most 80,3 vagyok úgy, hogy időközben megjött. Juhééé, várom a bűvös 7-est!!
2014. júl. 22. 07:50

Szevasztok!

Jó reggelt, szép napot mindenkinek!

Hát úgy néz ki, hogy most ismét csak beindult valami! Bár nem akarom elkiabálni.


Az elmúlt 2 napban ismét naponta 10-10 dkg-mmal lettem kevesebb. Igaz, hogy 2 nap óta a napi mozgásomat is alaposan megreformáltam és jelentősen megnöveltem. Érzem is a lábaimban!


Szóval én is úgy akarom, mint ahogy Gretaa is írja, hogy inkább lassabban, mint most pár hónap alatt sokat, és utána pedig nagyon gyorsan vissza-jöjjenek a kilók.

Nem akarok jojó-hatást, nem akarok örökké azzal foglalkozni, hogy jajj, kezdjük már újra.

Szinte mindenhol azt lehet olvasni, hogy notórius gyors-fogyózók néhány hónap kihagyása után ismét kezdik a fogyózást, mert ahogy vissza-állnak az eredeti étrendre (ismét eszik a lisztes ételeket), gyorsan visszajönnek náluk a gyorsan leadott kilók.


Azért is döntöttem úgy, hogy a Norbi-kódok besorolása szerinti megfelelő időben, de mindent eszek, és nem hagyom ki az étkezésemből a lisztes dolgokat, mert a szervezetnek alapjaiban arra is szüksége van. Ezért is engedélyezi délig a lisztes ételeket a Norbi-kódos-besorolás is.


Az megint más, hogy lecserélem a búza-liszt-alapú dolgokat valami másfajtára.

Vettem zabpehely-lisztet, és találtam 2 könnyen elkészíthető (serpenyőben süthető) kenyérpótló receptet. Aki kéri, szívesen elküldöm a linket!


A jövő hétre már elfogy a maradék búza-lisztem (ha a hétvégi csirkepörkölthöz fincsi nokedlit főzök belőle), és utána 1000-rel jöhet a zabpehely-liszt!

No majd látom, hogy akkor annak majd milyen hatása lesz, a napi dekák leolvadása felgyorsul-e, vagy marad az eddigi ütem?

38. 7e137d638c (válaszként erre: 37. - Napocska81)
2014. júl. 21. 07:24

Gratulálok neked!

Ügyes vagy, csak így tovább!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook