Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


157. vicububu (válaszként erre: 156. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 17:20
Köszi! Sejtettem, hogy valamennyi van benne, de nem gondoltam, hogy 14gr/100gr, míg a krumpliban 20gr/100gr, nincs is olyan nagy különbség! 20 dekát ettem, akkor e mellé már nem is kell semmi.
156. 7e137d638c (válaszként erre: 152. - Vicububu)
2014. júl. 26. 15:26

[link]


Én ezt a kalória-táblázatot szoktam forgatni. Ha jól emlékszem, a borsóban van azért "tisztességes mennyiségű" ch is!!!


(Bal oldalt a lista, a különböző étel-féleségekről)

155. vicububu (válaszként erre: 150. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 14:32
Ráadásul holnap esküvőre vagyunk hivatalosak....kísértés az egész világ! :-D
154. vicububu (válaszként erre: 151. - B44881e33b)
2014. júl. 26. 14:29
Mármint a Margit kórházas nővérke.Bocsi, értelmetlen lett az előző hsz.
153. vicububu (válaszként erre: 151. - B44881e33b)
2014. júl. 26. 14:28
Délben ettél utoljára? Nem szoktál rosszul lenni? tegnap este én sem voltam annyira éhes, de azért megettem egy pohár kefírt, meg 3db korpás kekszet.Amikor terhességi cukrom volt akkor szoktatott erre rá az ottani diabos nővérke, állítólag ha eszem még est egy kicsit, akkor nem áll le a hasnyálmirigy éjszakára olyan hamar pihizni, ezt már nem tudom tudományosan megmagyarázni miért olyan jó, de azóta is így csinálom. Talán reggelre nem esik le annyira a cukor?
152. vicububu (válaszként erre: 150. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 14:24

Szia! Már agyaltam rajta miket fogok kérni anyutól:lecsó és csirkepöri, mert ezek nagy kedvenceim és anyu csinálja a világon a legjobban :-D és ezekkel nem esek bűnbe.

Megpróbálok jelentkezni onnan is, apukámnál van net, de elég sűrű lesz a program, nem ígérek semmit :-) de ha hazajövünk mindenről beszámolok, receptet is igyekszem hozni. :-) Végre találkozok az otthoni barinőkkel is, április óta nem voltam otthon.Szerintem kicsit kirúgunk a hámból :-)

Más: ma ebédre negyed grillezett csirke mellett ettem, kb. 20 dkg párolt zöldborsóval meg bébirépával,ubisalival(édesítőszeres, tejföl nélküli) hát nem mondom, hogy nagyon jól laktam, szerintetek ez jó így? Kellett volna ennem hozzá valami kis szénhidrátot vagy a borsó elég köretnek?

2014. júl. 26. 13:46
Sziasztok! Tegnap este 10-re értem haza, így a vacsora is kimaradt. Ez nem annyira jó, mert bár nem voltam éhes, de olyankor sosem fogyok.Ma megpróbálok tornázni is.
150. 7e137d638c (válaszként erre: 149. - Vicububu)
2014. júl. 26. 10:22

Ne menekülj, érezzétek jól magatokat, és egyél-igyál-ne bánkódjál!

A Norbi-kódok szerint (ami alapján én fogyózok) azt írja, hogy a lisztes dolgok, ill. a magas ch-tartalmú dolgok déli 12-ig ehetőek.

És ebbe még az édes-habos sütik, csokik is beleférnek!


A rizs, krumpli, zsírosabb húsok (pl. sült oldalas, körömpörkölt stb. és az erősen fűszerezett dolgok pl. háziszalámi, füstölt kolbi stb. stb.) délután 3-ig, és eddig ehetőek az édesebb fajta gyümölcsök is.


Minden mást ehetsz vacsira = fehér húsok, tojá, sovány túró-tejföl-sajt, puffasztott rizs, bármi zöldség, minimális ch-t tartalmazó gyümölcsök.


Ne parázz

Egyél mindent, a mama-főztje a legjobb a világon!!

Azon kívül képzeld el, mennyire megbántódna...

csak figyelj oda, hogy mindenből, de mértékkel!!

Nem ezen az 1 héten fog múlni a lefogyásod!!!


Mikor indultok?

Azért ha gépközelbe jutsz, majd onnét is írkálsz nekünk ugye! Fincsi recepteket Békésből!!!

149. vicububu (válaszként erre: 148. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 10:13
Biztosan megindul majd!:-)Meg ha nem is fogysz, olyankor azért legalább biztosan méregtelenít a szervezeted, és az sem utolsó dolog. Én nem is merek minden nap mérlegre állni, nincs rám jó hatással, én kétségbe szoktam esni. Kicsit azon parázok most, hogy hogy fogom tudni tartani magam otthon, ugyanis most 1 hétre lemegyünk anyumhoz Békésbe...a kísértések földjére.:-) Már most ígérgetett palacsintát, fánkot meg mindenféle földi jót a gyerekeknek.Szerintem elmenekülök addig!
148. 7e137d638c (válaszként erre: 147. - Vicububu)
2014. júl. 26. 09:28

Köszi!

Egyelőre úgy néz ki én is takarékra álltam.

Szerintem amit néztem/írtam tegnap, hogy a holdállás változik, szóval most nálam beállt valami stagnálás. Szokott ilyen lenni, ezért nem esek kétségbe. Az elmúlt másfél hétben szépen, naponta mentek lefelé a dekáim, most tegnap-ma nem mozdul a mérleg. De azért csinálom tovább, a szervezet szerintem attól még a "háttérben dolgozik"!

147. vicububu (válaszként erre: 143. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 09:06
Neked is szép reggelt!Hát én így a második napomon még mindig dagi vagyok! :-D Te hogy vagy?
146. vbrigi333 (válaszként erre: 142. - Naphal)
2014. júl. 26. 09:01
Igazad van! Amikor keveset alszom,feleannyi súlyt vesztek éjjel,mint mikor sokat alszom.Ugyanabban az órában mértem este és reggel.
145. 7e137d638c (válaszként erre: 141. - Vidámanyuka)
2014. júl. 26. 08:59

Szia! Üdv a csapatban!

Alapjaiban én a saját főztömet eszem, szinte ugyanazt mint korábban is, csak azt nézem, hogy a Norbi-kódok alapján a napnak melyik órájában ehetem, vagy célszerű enni!

És persze amit a józan ész diktál, módosításokat, kisebb-nagyobb megszorításokat elvégezni, kiigazítani az étkezési szokásaimon úgy, hogy azt akkor már életem végéig tartani tudjam.


Úgy gondolom, ha nem fogyózok, hanem "csak" odafigyelve a dolgokra táplálkozok most is és még évek múlva is, akkor a lement/lefogyott kilók a későbbiek során sem jönnek vissza!

144. 7e137d638c (válaszként erre: 139. - Indah)
2014. júl. 26. 08:53

Szia indah!


Meg kell mondjam, én éppen ezért a fokozatosság elve alapján kezdtem neki a leszokásnak, és nem egyik napról a másikra tettem le! Ezért, ha bármi miatt szükségét éreztem, akkor csak símán rágyujtottam, majd amikor rendeződtek a dolgok, ott folytattam a leszokást, ahol annak előtte tartottam!


Amit tanácsolni tudok:

- igyál olyankor nagy pohár vizet/akár többet is!

- végezz valami testmozgást, pl. helybenjárás magas térd emeléssel

- vagy éppen azt az u.n. szabályos légzőgyakorlatot, amit még suliban tanultunk torna-órán: 1. mély belégzés 2. bent tartás 3. kifújás 4. üres!


Talán ezek közül a légzőgyakorlat, és utána a nagy pohár víz együttesen, amit leginkább célravezetőnek találnék. A helybenjárás pedig, amikor esetleg úgy érzed, hogy törni-zúzni lennél képes, akkora benned az indulat!


Vagy kombináld ezeket, és persze agyilag oda kell koncentrálni, amit éppen csinálsz, tehát a düh, és a rágyújtási kényszer-érzést ki-iktatod az érzelmeid és gondolataid közül!!!

2014. júl. 26. 08:04

Szevasztok, szép jó reggelt mindenkinek!

Hogy vagytok, mi újság, álltok-haladtok a kilókkal?

142. Naphal
2014. júl. 26. 07:15

Sziasztok!


Gondoltam beugrom egy picit, mert mi most nyaralunk.

Folyamatosan olvastam amiket írtatok és egy dolgot tanácsolnék.

Az alvás nagyon fontos. Fontosabb, mint esetleg gondolnátok.

Ha megtehetitek, akkor aludjatok el 10-11 körül (de éjfél előtt mindenképp),mert éjjel akkor több idő jut arra, hogy a fogyásra és a regenerálódásra fordítsa az energiákat a szervezet. Én tavaly volt, hogy csak ezért nem fogytam. Amikor elkezdtem.odafigyelni, pár nap múlva elkezdtek ismét lefele araszolni a dekák.

141. vidámanyuka (válaszként erre: 130. - 7e137d638c)
2014. júl. 26. 04:17
Nagyon drukkolok neked és alapul veszem amit írtál!
140. vidámanyuka (válaszként erre: 132. - Adri0128)
2014. júl. 26. 04:14

Sziasztok!

Új vagyok,elméletben sokat tudok a fogyásról,egyszer már sikerült is leadni 20kg-ot,de akkor szinte nem is ettem és kamatosan jött vissza rám...

Most újult erővel vágok neki de nehéz,pedig tudom,hogy nagy súlyból sokkal könnyebb lenne fogyni.Háztartásom már reform mennyiségi problémáim vannak...

Nem cigizek,viszont állandóan stresszes,ideges vagyok,de ez még pár évig így is marad én meg fogyni szeretnék.

139. indah
2014. júl. 25. 21:42

Sziasztok, üdv az újaknak is :)

Nálam ma sok jó nem történt... nagyon ideges voltam + rengeteg volt a meló, így tornázni nem is maradt időm (egyszer 10. fel-le, de ez ugye 0 :S), viszont a jóhír, hogy így enni sem nagyon volt időm... Egész nap ittam egy fehérjeturmixot, ezt 17 körül, mert már azt hittem beájulok, utána vacsi 20 körül volt 2 tojás meg egy nagy csomag újhagyma, és mivel most estére szokás szerint nagyon éhes lettem, ezért 2dl halászlékockás vízbe tettem konjaklisztet - így most jól tele a hasam.

Ne haragudjatok, de visszaolvasni nincs energiám most - még hajat kell szárítanom, összepakolni holnapra stb., hétvégén nem leszünk itthon.


Ha esetleg valaki tudna diétás édességeket hogy honnan nézhetnék(nagyon alacsony kcal érdekelne elsősorban), azt nagyon megköszönném, mert paleósokat néztem a héten, de ők nem igen számolnak kcalt, én meg mire mindegyiknél kiszámolom... Szóval ha valaki tud valami jó kis oldalt, ossza meg kérem! :)


inga14, hozzád pedig egy cigis kérdésem lenne (bocs az offért lányok), hogyan vezetted le azt a feszültséget, ami nem szimpla idegesség, hanem hosszantartó bosszús állapot, amikor forr a düh... nem tudom másként mondani... szóval ok, hogy a gyógyszer miatt ugyan nem gyújtottam rá, viszont akkora volt bennem tegnap este és ma is egész nap a feszkó, hogy azt hittem felrobbanok... Mit lehet ilyenkor tenni cigi helyett, nem olvastál/tudsz valami jót??? Gondoltam rá, hogy csinállok kickbox fitnesst, de nem volt rá időm....


Bocsánat, hogy most csak kérdeztem, remélem jövő héten én is tudok Nektek segíteni! Jó hétvégét mindenkinek!

138. vicububu (válaszként erre: 137. - Adri0128)
2014. júl. 25. 20:23
Nagyon kedves vagy! Köszönöm, biztosan lesznek még kérdéseim, mert most kezdtem még csak beleásni magam a témába. Már így is óriási segítség az IR naplód és a mindennapi bejegyzéseid, hát még a receptek!Köszi még egyszer!
137. adri0128 (válaszként erre: 133. - Vicububu)
2014. júl. 25. 19:37

Van kérdésed ilyesmivel kapcsolatban írj privit is akár, én már végigjártam az orvosos dolgokat.

De még előttem is nagyon hosszú út áll :)

136. 7e137d638c (válaszként erre: 134. - Vicububu)
2014. júl. 25. 19:04

Szia-szia!

Szeretettel köszöntelek, remélem, hogy mindketten elérjük célunkat.

Én is azt eszem, amit eddig is ettem (alapjaiban), csak a norbi-kódokat (=órát) figyelem, hogy az szerint melyik kaját a napnak melyik szakában engedi, ill. mikortól nem tanácsolja. (Nem a norbi-termékeket, az nekem nem fér be!)


Persze, amit a józan ész szerint célszerű elhagyni, azt bizony én is igyekszem kiiktatni az étkezésemből, amit ki tudok váltani egy egészségesebb alapanyagra, ill. amiről célszerű lemondani, szóval azt megteszem.

Szépen, fokozatosan, minden erőszak nélkül, majd egyrészt a szervezet jelez, másrészt ahogyan jönnek az apró eredmények, és látjuk, hogy megéri, abból merítünk újabb és újabb erőt, lendületet!


Mellette vezetem a KalóriaBázison,hogy a napi bevitt-elégetett kcal aránya megfelelő legyen.


És persze, ami tőlem telik testmozgást, napi szinten, és ahogy haladok előre, úgy néz ki, egy-egy kicsivel naponta többet bírok.


Ha érdekelnek a norbi-kódos besorolás szerinti étkezés kialakítása, és szükséged van segítségre, szólj, amit tudok segítek! Üdv. a csapatban! :))

135. vicububu (válaszként erre: 107. - Indah)
2014. júl. 25. 18:58
Beállnék melléd tettestársnak, ezek nekem is a kedvenceim! :-)ide sorolnám még a körömpörit, pacalpörit és zúzapörit nokedlivel tejfölös ubisalival... :-D
134. vicububu (válaszként erre: 129. - 7e137d638c)
2014. júl. 25. 18:52

Szia!

A fogyókúrákból elegem van, soha többé nem szeretnék semmilyen időszakos dolgot, nem vezet sehova...szeretnék egy élhető rendszert kialakítani az életemben, nem drasztikusan, azt nem bírom, fokozatosan, úgy, hogy amiért nehezen megküzdök, ne jöjjön vissza pár hét alatt.nincs energiám, se pénzem külön főzőcskézni magamnak, így is sok energiámba van, hogy a családnak meglegyen minden napra főzve. Sokszor több idő kigondolnom mit főzzek, mint amíg megcsinálom.Az elmúlt hónapokban átállt a család az egészségesebb ételekre, most a mennyiségeket kell csökkentenem, mert többségében akkor érzem jól magam ha teleettem a hasam :-) na erről lesz nehezebb leszoknom.illetve a párom cukrászdában dolgozik...nagyon megnehezíti a dolgomat.

133. vicububu (válaszként erre: 132. - Adri0128)
2014. júl. 25. 18:44
Sokat jelentenek nekem most a soraid, mert én pont a héten voltam kedden a BIK-ben, hogy vizsgáljanak már ki, nincs-e PCOS-em, mert azon kívül, hogy teherbe tudtam esni,(minden terhességem előtt épp drasztikus diétában voltam...) minden másra pozitív eredményem van. Az orvos nálam is inzulinrezisztenciára gyanakszik, tegnap voltam cukorterhelésen, még nem tudom milyen lett az eredmény, csak augusztus 25.-én kell visszamennem a dokihoz, akkor fogja kiértékelni az eredményt.Azért indultam el, mert már kétségbe voltam esve, hogy hiába fogyózom, nincs igazi eredményem...így meg lassan feldobom a pacskert.
132. adri0128 (válaszként erre: 131. - Vicububu)
2014. júl. 25. 17:07

135 kg ról indultam lement 25 kg, de idén visszacsuszott 5.

Most én is azért küzdök hogy beinduljon, nekem PCOS em van meg inzulin rezisztenciám (2012 novemberébe rámsütötték majdnem hogy cukorbeteg mert olyan szar lett a cukorterhelésem 25 évesen!)

1 év alatt ment le 25 kg , mert ha ne adj isten valami anyagcsere gond miatt híztál meg nagyon akkor nagyon nehezen fog menni a fogyás.

De MENNI FOG csak piszok nagy kitartás kell hozzá és elhatározás.


Nálam most a mozgás a hiba, már nem elég hogy diétázom nem eszem cukrot finomlisztet...stb odafigyelek. egy 15 kg meg le mozgás nélkül utána megállt akkor elkezdtem aquafitnessre járni akkor megint megindult ilyen havi 1,5 kg val.

Amint abbahagytam a mozgást megállt a fogyás és ugye visszapötyögött 5 kg:( de sohatöbbé nem akarok annyi lenni mint voltam.

131. vicububu (válaszként erre: 128. - Adri0128)
2014. júl. 25. 17:02
Szia! Igen, lehet igazad van, én is kicsit vacilláltam rajta, hogy túl sokat lőttem be ezzel a heti 1 kilóval, lehet csak felet kellene számolnom? Csak tudod én tényleg nagyon sokról indulok, le sem merem írni....
130. 7e137d638c (válaszként erre: 128. - Adri0128)
2014. júl. 25. 15:34

Egészen biztos, hogy igazad van!

Amit eddig elértem, azt én is úgy, hogy a heti fél kg-ra voltam beállva. Csak közben volt 1-2 félresikerült döntésem, vargabetűm, a nehezen beindult és leadott csekélyke kilóim gyorsan visszajöttek... most már úgy néz ki, hogy megtaláltam étkezésben, napi kcal-bevitelben, mozgásban a helyes utat.


Csak kb. egy hónapig szeretném, ha lemenne hetente rólam a heti 1 kg, akkor már tökéletesen elégedett leszek. Közel 91 kg voltam, mikor kezdtem, most 88,2 vagyok.

Szeretném, ha aug. végére lemenne 82-83 kg-ra. Akkor már a többi 20-23 kg ha heti fél kg-val = kb. 52 hét = 1 év alatt fokozatosan. Ezt szeretném, ezért tépek-hajtok most, hogy aug. végére az a hiányzó kb. 5 kg lemenne, és onnét új időszámítást kezdenék heti fél kg beütemezésével.

Én hiszem, hogy ez így még jó lehet, hogy ennyit a szervezetem is elvisel, és meg is tudom csinálni!

129. 7e137d638c (válaszként erre: 127. - Vicububu)
2014. júl. 25. 15:24

Szia-szia!

Szeretettel köszöntünk, gyere velünk, csináljuk együtt tovább!

Az igazság az, hogy itt ahányan vagyunk, más-más módszert követünk a lefogyásra, de abban egyek vagyunk, hogy nagyon kitartunk, hogy nem adjuk fel, hogy segítjük-támogatjuk egymást, ha valaki egy kicsit leül, vagy megbotlik, akkor segítünk talpra állni, akinek éppen sikere van, azzal együtt nevetünk. És az ilyen apró kis napi sikerek a másiknak is erőt adnak, nemcsak annak, aki éppen elérte azt.


Először azt döntsd el, hogy:

- fogyózni akarsz-e = pár hónap alatt leadni x kilót, az idő alatt lemondva sok-sok féle-fajta kajáról, majd a fogyókúra végén visszatérni az eredeti étkezési szokásokhoz, és jöhet a jojó!

- vagy teljesen átalakítva étkezési szokásaidat, kiiktatva étrendedből mindazt, ami nem odavaló, és életre szólóan átrendezni teljes étkezési szokásodat.

Én ez utóbbi mellett döntöttem, és hiszem, hogy akkor amit leadok kilókat, azt egy életre letudtam magamról, és megtartva az így kialakított étkezési szokásaimat, a súlyomat is tartani fogom, elkerül a jojó-hatás.

Igaz, hogy így, ezzel a módszerrel nem megy olyan gyorsan a fogyás, de hiszem, hogy ez így nekem jobb lesz!


Olvasgass, nézelődj, és ha döntöttél, szólj, amilyen utat választol, abban segítünk!

2014. júl. 25. 15:06
Sziasztok a heti 1 kg fogyás tartható témával szembeszállnék max 3 hónap után de inkább 2 lelassul persze attól is függ ki milyen sulyal indul és hogy étkezett előtte. max 2 hónap után nem fog menni heti 1 kg fizikailag lehetetlen szerintem, ilyen heti fél kg ra utána meg ilyen havi 1-1,5 kg amit hosszútávon is lehet tartani.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook