Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


97. indah (válaszként erre: 93. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 11:12
Igen, én tudom, hogy ez gond... viszont általában éjfélig, kettőig fent vagyok (dolgozok), és így én nem bírom ki, ha 18-kor eszek utoljára... A 20h körüli kaja már megáll olyan 150-200kcalnál, de ezen én nem tudok változtatni évek óta.
96. 7e137d638c (válaszként erre: 94. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 11:11

Én 90,7-ről indultam (160 cm mellett!!), és bizony nagyon-nagyon nehezen indult be. Sőt nagyon sok minden féle-fajta fogyózással próbálkoztam, de ezek szerint azoknak van igazuk, akik már akkor is mondták, hogy a cigizésről való leszokás utáni plusz kilóktól nem olyan egyszerű megszabadulni, mint a túlevésből eredőektől. (Ezért is vannak nagyon sokan úgy, hogy inkább vissza-szoknak a cigire!!!)


Most már, hogy 88,4 kg-nál tartok, és ahogy nézem, a kis lépésekben ugyan, de valóban beindult a fogyás, tehát csak ajánlani tudom mindenkinek, aki hasonló cipőben jár.

Persze, azért oda kell figyelni, hogy a ch-s kajákat eszem-nem eszem, cukros-habos sütiket eszem-nem eszem, mekis-kajákat, és egyéb nasikat stb. stb. Szóval azért a mértékletesség és ésszerűség határait itt is célszerű betartani!!!

95. b44881e33b (válaszként erre: 94. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 11:08

Sajnos a stagnálást én is megtapasztaltam és hiába tornáztam, nem igazán mozgott ki a mérleg.Ezért mondtam azt, hogy mindenkinek magának kell tudni, hogy mi a jó neki, mi válik be. Sok embernek a paleo sem válik be, de sok más problémára szerintem jó.

Ma nem túl sok ügyfél van, ezért ráérek írni :).

94. b44881e33b (válaszként erre: 92. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 11:03

Érdekes, mert én meg legelőször semmi mozgás nélkül (csak a háztartási munka, futás reggelente a buszhoz stb)csupán csak étkezéssel fogytam 17 kg-ot, még a balesetem előtt. Akkor tartottam ezt az életmódot, csak aztán a balesetem közbeszólt.

Persze akkor 92 voltam, szóval az viszonylag hamar le is ment.

2014. júl. 24. 10:31
Igen, a zöldség is az, de az mehet. Nem mindegy milyen ch. Valószínűleg ezért is megy nehezebben a fogyás neked. Este 8-kor már nem kellene enned szerintem. Én 4x eszem vagy 3x, többször nem is vagyok éhes. Délelőtt 2x, ebéd kb 13h körül és vacsi 18h. Viszont magadnak kell kitapasztalnod, hogy melyik diéta a megfelelő számodra.
2014. júl. 24. 10:31

Szevasztok, megjöttem a napi lógásból. Olvaslak titeket, szóval amit én csinálok, és most már úgy néz ki, nálam beválik:

- norbi-kódok (nem a termékek) alapján eszek, vagyis amit eddig is főztem-ettem, most is ugyanazok, csak azt kell nézni, hogy a kódok szerinti besorolás alapján azt a kaját a napnak melyik szakaszában egyem meg (reggeli, ebéd, uzsi, vacsi??)

- a KalóriaBázis-nál most értettem meg igazán, hogy a program alapján engedélyezett napi kcal és a ténylegesen elfogyasztott kcal között legyen minimum 500 kcal különbség, akkor indul be a fogyás. De a napi 1200 kcal-t meg kell enni, vagyis ha a progi által engedélyezett kcal 1200, és azt meg is eszed (mert a szervezet létfenntartásához annyi kell!), akkor a keret és a tényleges kcal ugyanannyi, nem fogsz fogyni.

Bármi plusz mozgás, torna, gyaloglás, a lakásban helybenfutás!!!! során elégetett kcal = akkor már fogysz!!!


Nekem nem volt más lehetőségem, mint a lakásban a helybenjárás (még csak nem is futás!).


Elkezdtem először napi 100 lépéssel, majd fokozatosan emeltem 300-ra. Majd ugyanezt napjában többször is nekiálltam, kb. egy hete naponta 5x 600 lépés = 3000 lépés. 600 lépés = 10 perc = 120 kcal, 3000 lépés = 600 kcal!!!!


És a fogyás beindult!!! És ha többet eszel, akkor "rádobsz" még pár 100 lépést!!

91. indah (válaszként erre: 90. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 10:18

Én 16 körül még szoktam enni ch-t... meg hát a zölség is ch, azt meg este is eszek (ez mondjuk nagy bűnöm, én 20h körül még szoktam enni, így jön ki az 5 kaja, meg meg is őrülnék, ha nem ennék este, és korgó hassal feküdnék le)

Azért írtam, hogy du próbálom ki, mert akkor megyek le boltba, addig nincs itthon banánom se, meg mogyoróm sem :) Sztem azért tuti megkóstolom ha megsült, ennyire ismerem magam... Nagyon édesszájú vagyok sajna.

90. b44881e33b (válaszként erre: 89. - Indah)
2014. júl. 24. 10:12
De inkább csak reggel edd, mert délután inkább csak fehérje meg zöldség.
89. indah (válaszként erre: 88. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 10:02

Nekem volt, hogy rendeltem - ne bánd, hogy nem teszed! A teletál diétás menüjét (reggeli, tízórai, ebéd, uzsi, vacsi) 3 hétig, BéresA szintén napi menüjét 1 hétig, és 1 hétig Norbi napi menüjét. Az 5 hét alatt összesen 0,5kg ment le :(

Nekem ez nagyon sok kaja, pedig azt hittem, hogy ha normál diétás adagot eszek, az jó lesz... sajnos ezek nekem soknak bizonyultak, pedig ugyanúgy tornáztam mellettük...

Kipróbálom du ezt a banános cuccot, köszi szépen!

88. b44881e33b (válaszként erre: 86. - Indah)
2014. júl. 24. 09:52
Nem paleózom, nekem az nem vált be. Mivel ők is szénhidrászegényen táplálkoznak ezért pár receptet átveszek, főként sütiket. Sajnos nekem is kétfele kell főznöm, de magamnak sokszor 3 napra főzöm meg, mert másképp az egész életem a munkahelyen meg a konyhában tölteném. Le akarok fogyni, szóval muszáj. Meg így még olcsóbb is, mintha rendelnék. Nem folyik szét, nem olyan, mint egy linzertészta, jóval folyósabb, de nem annyira. Légkeverésesen megsütöm. Kb. 25 perc alatt kész, mindennek együtt.
87. indah (válaszként erre: 85. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 09:47
Én ezt a tekercselést sosem tudtam, hogy hogyan van... folpack vagy mi?? És ezzel tornázol, vagy szaunázol, vagy alszol vagy mit csinálsz??? És mi az a bázisolaj? :S Bocs, de ehhez tényleg 0 vagyok, pedig a bőrömre nagyon ráférne valami.... Én nem a szerencsés típusba tartozok, én striás és narancsbőrös is vagyok :( Bár ha minden összeadok, szerintem életem folyamán már vagy 90-100kg ment fel/le, szóval ilyen szinten sajnos ez érthető.
86. indah (válaszként erre: 84. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 09:40

Én ennyit sosem tudtam fogyni :( Most már jó 1 hónapja azt játszom, hogy 1kg fel 1kg le - de tényleges eredmény semmi...

Te akkor paleózol? Érdekelne ez az egész téma, csak nem tudom, hogy a család életébe hogyan tudnám átültetni... A fiam ugye még ovis, ő bent eszik... a férjemnek csomagolnom kell szendvicseket napközbenre, és max 1x eszik főtt ételt egy nap. Magamnak pedig nem igazán van kedvem/energiám külön főzicskélni.

Ez a mogyorós keksz nagyon jól hangzik, nem folyik szét a sütőben?

85. b44881e33b (válaszként erre: 84. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 09:34
Szerencsére az alkatom olyan (talán mert régen sportoltam), hogy nem viseli meg a bőrömet a fogyás, még így is viszonylag izmos vagyok, hogy sajnos néhol elég sok a háj. Ami bevált az az illóolaj bázisolajban (pl. fahéj)+ tekercselés.
84. b44881e33b (válaszként erre: 83. - Indah)
2014. júl. 24. 09:27
Az 1 hét 1 kiló, teljesen jó. Nálam ez úgy van, hogy van mikor 3-at fogyok a következő héten meg csak fél kilót. Pedig nem eszem másképp, és én normál adagokat eszem, kalóriát nem számolok, mert nem tudok éhezni a munka meg az utazás mellett, főleg így hogy korán kezdődik a napom. Ennek ellenére ha beindul a fogyás, akkor akár 2-3 kiló is lemegy egy héten. Mivel stagnáltam nagyon sokáig, és most indult be újra, ezért úgy néz ki, hogy 2 kiló most is lemegy egy hét alatt. Ettől nem fogok kétségbeesni, hogy ez nem egészséges, meg minden, mert 1 hónapra nézve nem olyan sok. Meg 1500-1600 kalóriát így is megeszem. Vannak napok, amikor több szénhidrátot eszem, de tartom a szénhidrátszegény étrendet és akkor mindent ehetek- csak másképp. Még csokit is szoktam készíteni. Ma mogyorós keksz volt a reggelim, ami banán+darát mogyoró, pici édesítő, be a sütőbe és kész!!
83. indah
2014. júl. 24. 08:56

Sziasztok, jó reggelt, szép napot! :) Gratulálok én is, 1 hét 1kg nem lesz picit sok?

Én ma mérlegre sem merek állni - megjött. Így a torna is nehezebb, nekem ilyenkor az első pár nap nagyon fájdalmas + többet is ennék - de nem érdekel, csinálni kell és kész :)

Tegnap elkezdtem a fegyenc edzést (bár még csak kipróbáltam a gyakorlatokat :)), az fix, hogy nekem a fejenállás az nem fog menni, soha életemben nem ment, szerintetek ha azt kihagyom a 6-osból, az gond?

82. b44881e33b (válaszként erre: 81. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 08:20

Jó reggelt!

Gratula szépen haladsz! Nekem 80,3 a mérlegelésem. Remélem hamar elmúlik, mert akkor lesz majd mérvadó mennyi is vagyok. Sajnos tornázni nem tudtam, elment az időm és 9-kor már nem volt energiám. Fél 5-kor kelek és fél 7-kor vagy fél 6-kor érek haza.

2014. júl. 24. 07:45

Szevasztok!

Ismét 20 dkg tegnaphoz képest, az elmúlt 4 nap alatt 0,5 kg mínusz.

Ha jövő hét csütörtökig = 1 hét van még addig, és júl. 31.-e lesz, tehát addig még lemegy rólam további 1 kg, akkor tökéletesen elégedett leszek. Persze biztos, hogy lesznek megállások, stagnálások is a következő időszakban, no meg nem is fog ártani, kell a szervezetnek is az idő a regenerálódáshoz, de legalább akkor már biztos, hogy most már jól csinálom, amit csinálok!

80. indah (válaszként erre: 79. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 13:12

Ha főzéshez használod, akkor először hideg vízben keverd el, utána add a kajához - így elkerülhető, hogy becsomósodjon.

Én tegnap vettem halászlé sürítményt + kockát ehhez adtam úgy 5L vizet és belefőztem 4 szelet halat. Mikor nagyon éhes voltam, 1 tányér levesbe tettem 1mokkáskanál lisztet, így majdnem főzi sűrűségű lett, és nagyon sokáig jóllakottnak éreztem magam.

A ketogén diétára én azt hittem, hogy nekem nagyon bejönne, mert imádom a húst + zsíros cuccokat is. De kipróbáltam, és úgy tartani az 1500kcal körüli értéket, hogy mellette tartsam a 80-20 zsír/fehérje arányt, na ez nekem horror... azaz itt már annyi zsírt kell enni, és olyan kevés fehérjét, hogy nekem ez hosszútávon tarthatatlan volt... Azt mondják, hogy napi 130gr ch kellene... ketogénban ugye 30 körül... az való igaz, hogy pár nap alatt átáll rá a szervezet, és megszűnik az ingerültség, fejfájás stb., de nekem nagyon kis mennyiségű volt a "valós kaja" ebben az étrendben, és nagyon sok a zsír... Meg amúgy sem szeretem, ha le vagyok szabályozva :))) Így kb. azt eszem, amit a családnak főzök, max magamnak az elején veszek ki belőle és kicsit másként készítem el - vagy nem hagyományos körettel eszem, hanem zöldséggel, savanyúsággal... Ez az, amit én hosszabb távon leginkább tudtam eddig tartani, bár csodákat ettől nem remélhet az ember, ebben nincsen 1 hét alatt -2kg :)

79. b44881e33b (válaszként erre: 78. - Indah)
2014. júl. 23. 12:51
Én is pont ma vettem, már használtam a tésztáját is egyszer-egyszer, most tápióka keményítőt használtam szintén paleós. Kb. 3-4 ezret költök erre összesen havonta a kókuszzsírral együtt. A tökmaggal nincs sok baj szerintem, meg úgy a zsírral sem. Ha belegondolsz, hogy Amerikában mennyi túlsúlyos van, mert évekig azt hirdették, hogy zsírszegényen kell táplálkozni...meg rengeteg lightos kaja van ott, akkor valami mégsem stimmel. Egyszer láttam erről egy dokumentumfilmet. Szóval a zsírral semmi probléma nincs belefér (szerintem). A legtöbbet én akkor fogytam amikor kevés ch több zsír és fehérje, csak sajnos nem vagyok sem egy hús-rajongó, sem egy töpörtyű rajongó.
78. indah (válaszként erre: 70. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 12:06

Én itt a hoxán olvastam az ördögnyelvről, majd utána a benne lévő konjak lisztről.

Azt kell róla tudni, hogy paleós boltokban kapható, a 100gr kerül kb. 1100ft-ba...


Én nem arra használom, hogy ettől fogyjak, hanem arra, hogy jobban jóllakjak ugyanannyi mennyiségű ételtől.


Úgy képzeld el, mint mondjuk a rántást, vagy a keményítőt - csak ebben nincsen kcal.

Így pl. egy levest be tudsz sűríteni teljesen főzelék sűrűségűre, de +kcal alig van benne... Íze semmi, tehát bármihez használhatod.


A székletet is teljesen rendbe teszi (rost az egész), és utána órákon keresztül nem vagy éhes - megdagad a gyomorban és lassan szívódik fel.


Lehet vele pl. tejbegrízt csinálni, ha valaki édesszájú, vagy joghurtba tenni stb., végtelen a lehetőségek tárháza. Akár teljes étkezés is kiváltható vele, de én jobban szeretem a főtt ételhez használni, nekem valahogy úgy "természetesebb", így egy csomag (100gr) kb. 1 hónapra elég...

77. 7e137d638c (válaszként erre: 76. - Indah)
2014. júl. 23. 11:51
Szerintem jól csinálod, agyilag áll át, hogy nem fogyózol, csak a súlytartásra törekszel, és minden oké!
76. indah (válaszként erre: 74. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 11:43

Köszönöm szépen a jótanácsokat!!

Kezem ügyében almachips és tökmag van (tudom, hogy a tökmag gáz, mert sok kcal és olaj, de vitamin is van benne, szombat óta összesen úgy 40gr fogyott belőle, hántolatlan, szóval az nem olyan vészes), illetve egy kedves fórumtárs hatására kipróbáltam a fogpiszkálót rágcsálni, és nagyon bejött :)

Mivel én mindig kint cigiztem, nem a lakásban, így nincsen az a feeling, hogy az asztal mellett nem tudok mit csinálni a kezemmel, valószínűleg ez is segít.

Víz az eleve olyan 3-4L, melegben több persze, erre már egyesek azt is mondhatják, hogy sok, de én kívánom, így vagyok jól... (nem vagyok cukros)

Infraszaunába szeretnék még lejutni méregtelenítés miatt, heti 2x, csak időpontot nehéz rá találom.

75. indah (válaszként erre: 73. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 11:37

Nézd, Neked a cigi minden nélkül ment - ehhez képest egy fogyókúra az sétagalopp :)

Nekem is volt már, hogy minden nélkül tettem le, de azt a szenvedést nem kívánom senkinek... én "meg tudtam volna pusztulni" hetekig + kibírhatatlan voltam + sírtam folyamatosan szóval nekem az nagyon rossz volt :( Nem szerettem volna, ha a kisfiamnak ezt kell végignéznie, ezért most segítséghez fordultam, és remélem, hogy sikerülni fog, VÉGLEG! :)


Tudom, hogy számok alapján nem kellene fogyóznom, de én inkább a hájas, mint az erős csonozatú fajta vagyok, ezért sajna fogynom is kell még.


Amiket most bevettem az étrendembe pluszban: almaecet, konjak liszt - ezek elég jónak bizonyoltak eddig, ezekkel ment le pár kg. Persze figyelek, hogy mit eszek, de nálam pl. a kenyér elhagyás nem játszik, mert régen is max 2 hetente ettem egy szeletet... Én felborítottam magam az évek alatt annyira, hogy ezt nehéz lesz visszahozni egyenesbe, de minden erőmmel rajta vagyok. Kaják általában hús, vagy hal, zöldségekkel, sajt, túró, tojás stb.


Torna napi 20-40 perc, energia függő, illetve mostanában ha jön egy inger, hogy rágyújtanék, akkor pl. 50 lábemelés, vagy 30 guggolás orvosolja ezt azonnal :) Itthon dolgozok, tehát ez nem jelent nehézséget - az viszont igen, hogy napközben egyedül vagyok, és így féltem, hogy nagy lesz a kísértés, de egyelőre minden ok, szedem tovább a gyógyszert és haladok az álmom felé :), ami az, hogy illatosan, egészségesen megéljem a fiam esküvőjét, azt, hogy nagymama legyek én is stb. :))

74. 7e137d638c (válaszként erre: 72. - Indah)
2014. júl. 23. 11:29

Arra figyelj, hogy a cigiről való leszokással ne alakuljon ki nálad semmi "nasizás"!

Van aki ezért a keze-ügyébe pl. kistányéron vékony csíkokra vágott sárgarépát, felszelt fehérkáposztát, vagy éppen saláta-levelet, hasonlókat tartott. És amikor automatikusan a cigi után nyúlt (volna) ezek akadtak a kezébe = márpedig ezek a zöldségek nagyon jók arra, hogy akár a kezedet, akár a szádat is lefoglalja. És persze igyál rengeteg vizet, mert a méreganyagot mosni kell ki a szervezetből!!!

73. 7e137d638c (válaszként erre: 72. - Indah)
2014. júl. 23. 11:21

Igazán hízelgő, hogy velem együtt akarsz fogyózni, és hát valahol az ember (mivel gyarló) örül is az ilyen kinyilvánításnak, no meg hogy ezek szerint egy emberrel több barátja van, mint amiről eddig tudott... de azért azt se felejtsd el, hogy a lefogyásban egyelőre nem vagyok olyan sikeres, mint a dohányzásról való leszokásban. Sőt, szinte teljesen sikertelen embernek érzem (egyelőre) ezen a téren magam.


Másrészt nézve az adataidat, állítólag a testmagasságod alapján nálad az ideális testsúly a 80 kg, +- 5 % eltérés még jó = vagyis 76-84 kg között bármilyen érték tökéletes!!!!


Ezek alapján én egy deka nem sok, annyit sem igyekeznék fogyni!!

A dohányzásról való leszokás valóban sok esetben együtt jár (még nasizás nélkül is) bizonyos test-súly-növekedéssel. Tehát inkább arra figyelnék oda, hogy a jelenlegi súlyodat megtartsd. Egészséges táplálkozás és rendszeres testmozgás!

Semmi mást nem tennék a helyedben!

72. indah
2014. júl. 23. 11:12

Sziasztok, szeretnék én is csatlakozni hozzátok, ha lehet :) Igazság szerint azért (is) ide, mert inga14 itt van :)


Jelenleg leszokóban vagyok a cigiről, gyógyszerrel - szombat óta nikotin mentes vagyok :)

Én már túl vagyok nagyon nagy fogyáson (majdnem 50kg), egy hasplasztikán, több évnyi bulémián stb... Egész életemben a súlyommal küzdöttem, bár hozzáteszem, hogy a sport sosem volt az erősségem...

2011 óta folyamatában sajnos megint visszajött 10-11kg, ezért eldöntöttem, hogy teljesen újra kezdem az egészet, a kisfiamért - de csakis egészségesen.

Azt mondtam, hogy ha lefogyok, utána leteszem a cigit, és minden ok lesz...

A bogyós fórumon azonban "észhez térítettek", ezért most egyszerre teszem le a cigit és fogyózok tovább...


Jelenleg 180cm-hez 75,7kg vagyok, a cél a 68kg - de azt hiszem, hogy már olyan 70 körül jól fogom magam érezni :)

71. b44881e33b (válaszként erre: 70. - 7e137d638c)
2014. júl. 23. 11:11
Én ezért nem követek semmit. Átvettem Norbitől, a paleotól, Atkinstől, ezeket kombinálva étkezem, ami éppen van itthon. Ha cukkini/patiszon -szezon van, akkor azt, ha vmilyen gyümi, akkor azt sütöm meg sütinek vagy levesnek vagy magában. Bár ha gyümit eszem nálam lassabb a fogyás.
70. 7e137d638c (válaszként erre: 69. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 10:00

Hát igen!

Rengeteg féle-fajta fogyózós módi van. Nem egyformán reagál rá akár a szervezet, akár a pénztárca, vagy pl. nálam ha több egymást követő napon kimarad a főtt étel, akkor már komoly gondok adódnak a napi rendszeres salaktalanítás terén.

Tehát az olyan diéták, amelyekben akár heteken keresztül is csak a zöldség-gyümölcs mellett a párolt/sült húsokat írják, szóval azok nekem nem jönnek be. Leves, vagy valami főzelék-féle, vagy rakott kaja, aminek szaftja van, stb. stb. szükségesek.

69. b44881e33b (válaszként erre: 68. - B44881e33b)
2014. júl. 23. 09:46
Amúgy meg mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia mi a jó, mi kell a szervezetének. Ami nálam működik, lehet másnál nem. Nálam a paleo fogyásra nem működött, pedig amúgy azzal rendbejött a ciklusom is, mert előtte sokszor hónapokig nem volt.Más meg fogy tőle, na én semmit sem.
2014. júl. 23. 09:24
Nálam sose volt probléma, hogy nem tudtam. Napi 1,5 l zöldteát iszom, ennek ellenére szerintem kell a méregtelenítése a szervezetnek, mert most több fehérjét eszem és nem árt az extra rost. Erre most jöttem rá, 1,5 hónap stagnálás után. Azt hittem rendben van az anyagcserém, de biztos,hogy lelassult. Ettől függetlenül minden nap tudtam menni WC-re.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook