Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Végre fogyok fórum

Végre fogyok (beszélgetős fórum)


2014. júl. 25. 15:02

Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltalak titeket szeretnék csatlakozni hozzátok!

Én igazából ma kezdtem el diétázni, és egy naplót kell vezetnem a dietetikusnak, aki majd megvizsgálja, hol rontom el mindig a dolgokat...

kamaszkorom óta mindig fogyóztam, több kevesebb sikerrel, de a harmadik gyermekem születése óta egy bálna vagyok, ami nem csak esztétikailag probléma, hanem most már fizikailag is fájó :-(, ennek szeretnék most véget vetni! Heti 1 kiló fogyástól nagyon boldog lennék, ez a kitűzött célom.

126. b44881e33b (válaszként erre: 124. - Vbrigi333)
2014. júl. 25. 13:09
Én azt tanácsolnám -tapasztalatból- hogy szerintem ne este edd a gyümölcsöt. Egyél fehérjét, húst, túrót, tojást vagy salit. A gyümit délelőtt vagy délben. Szerintem is fogyassz 1200 kalóriát, úgy kevésbé leszel éhes és később nem jön vissza a duplája, ha rendesen eszel.
125. 7e137d638c (válaszként erre: 124. - Vbrigi333)
2014. júl. 25. 11:45

Szerintem azt a fajtát edd, amit hosszú távon be tudsz szerezni, és nem kell váltogatnod bármilyen ok miatt.

Ha keveset eszel, a szervezet könnyen átáll tartalékoló üzemmódba, és nemhogy fogyni nem fogsz, de ez esetben hízni fogsz. A napi 1200 kcal-ra a szervezet igényt tart.

Az utolsó 5-6 kg mindig nehezebben megy le, mint a korábbiak. Vagyis vagy ráhagyod és megelégszel azzal, ami van, vagy pedig csinálod változatlanul és egyszer valamikor majd csak eltűnik.

2014. júl. 25. 11:21
Tanácsot kérnék.Reggelire milyen pékárut javasoltok? Teljes kiörlésűt,korpást,Norbis péksütit,stb.?Ebédre harmad vagy fél adagot eszek,vacsira 1 gyümölcsöt.Eddig fogytam 5kg-t,de már nem mozdul a mérleg.Keveset tornázom.
123. 7e137d638c (válaszként erre: 122. - B44881e33b)
2014. júl. 25. 10:58

Meg tudlak érteni! Ilyen esetben én is erősen gondolkodnék, hogy mi van.

Voltam azért én is olyan helyzetben, hogy kb. 2 hétig egy deka nem sok, annyit nem mozdult a mérlegem.

Akkor hallottam, hogy a hold-állás nemcsak a folyókra van hatással (apály-áradás), de a testünkre, a szervezetünkre is. Tehát aki éppen fogyózik, vagy hízókúrázik, érdemes oda-figyelni rá, és annak megfelelően hatványozottabban egyen-ne egyen, sportoljon-ne sportoljon ....


És azért ha megnézzük, a hold állás hetente változik, tehát egy-egy állás kb. közel 2 hétig fejti ki hatását. És szerintem van is benne valami.


Most ismét abba az állásba került bele, ami már egész biztos pár nap óta hat, hogy a fogyózók jobban figyeljenek oda, naponta mit és mennyit esznek!!!

122. b44881e33b (válaszként erre: 121. - 7e137d638c)
2014. júl. 25. 10:39
Pár nap én sem esem kétségbe, de most volt egy majd 1,5 hónap stagnálásom, az nagyon mellbevágott..A szervezetem hozzászokott ehhez az étrendhez, ezért is akartam valami mást, de mire elhatároztam, hogy váltok, addigra megmozdult. :)
2014. júl. 25. 10:33

Nem esek én kétségbe, ha 1-2-3 nap nem mozdul a mérlegem, volt már ilyen. Akkor majd (ha minden rendben), a következő napokban nem 10-20 dekák, hanem esetleg 30 dkg csökkenést is fog mutatni, ha minden rendben!

A heti átlagban ha kijön az 1,0 kg, akkor az nekem jó. (mert most ezt szeretném elérni, az eddigi heti fél kg helyett!) Ha az meglesz 31.-ig, azaz jövő hét csütörtökig, akkor azt mondom, hogy sínen vagyok, és a továbbiakban már csak ezt az ütemet kell tartanom.


Szóval kicsi (panel) fürdőszobában nehezen találni akkora szabad helyet, hogy a mérleget ne kelljen arról a helyről elpakolni. Legközelebb viszont tuti, hogy nem sikerül ugyanoda letenni, és már rögtön nem ugyanúgy fog mérni. Találtam egy helyet, ahol nincs útban, tehát nem kell állandó pakolászni, ... no hát ettől kezdve én is csak-csak ráállok, ha már úgyis ott van! :))))

120. b44881e33b (válaszként erre: 119. - Indah)
2014. júl. 25. 10:23
Látom egy kicsit átvariáltad a receptet, biztos úgy is finom volt, de amúgy tényleg nem kell bele tojás sem, összeáll. Mivel nagyon tömény, ezért az 5. keksz is nehezen csúszik már le reggel. Mondjuk nekünk van jópár mogyoróbokrunk, így még most használtam el az utolsó adagot.Szoktam zabkekszet is csinálni, meg kakaós piskótát liszt nélkül. Csak kakaó van benne, tojás, meg édesítő. Ezt feltekerem és házi lekvárral megtöltöm (nincs benne cukor).
119. indah
2014. júl. 25. 09:04
Sziasztok! Megint itt a meleg, és ilyenkor a szervezet is visszatartja a vizet, ettől is lehet, hogy nem mozdul lefelé a mutató + ahogy evana is írja, a napi mérlegelésnél sokszor előfordul nálam is, hogy több, mint előző nap volt.
118. b44881e33b (válaszként erre: 117. - 7e137d638c)
2014. júl. 25. 08:54
Sajnos aki minden nap méri magát, annak szembesülnie kell azzal, hogy nem fogy minden nap, sőt vmikor több is lesz. Sajnos én sem tudom megállni, hogy ne álljak rá, de így jobban tudom magam kontrollálni kaja-ügyileg...
117. 7e137d638c (válaszként erre: 116. - B44881e33b)
2014. júl. 25. 08:40

Mondjuk amennyit én tegnap este "legyalogoltam" = helybenjárással, azért most egy kicsit meglepődtem, hogy még 10 dkg-ot sem mutatott a mérleg, előző napokban pedig minden napra jutott egy kis fogyás.


Most nézem, hogy holnapra kész az "Újhold". Vagyis ezek a napok már a gyarapodás, raktározás, növekedés napjai, és még a következő héten is erősen oda kell figyelni a kajálásra. Én hiszek a holdállások fogyásra-gyarapodásra való kihatásában!

116. b44881e33b (válaszként erre: 115. - 7e137d638c)
2014. júl. 25. 08:17

Jó reggelt!

Nekem sem mozdult semmit sem a mérleg, igaz még tartanak a "női napok". Tegnap este fél 10-kor még főztem, így persze a torna elmaradt. Patiszont készítettem ebédre, hasonlóan, mint a rakott krumplit, de mégsem..Néha már nem tudom mit főzzek...

2014. júl. 25. 07:43

Szevasztok

Szép jó reggelt mindenkinek!

Itt ismét tombol a nyár, nem is kellene több napsütés egész napra, mint ami már van, de szerintem nem fog itt megállni!

A mérlegem ma reggelre nem mozdult semerre, az elmúlt 4 napban mindig mozdult lefelé, szerintem most "igazodnak" a dolgok a szervezetben, bízom benne, hogy holnap-holnapután már ismét folytatódik a fogyásom. Ebben a hónapban úgy gondolom (az még egy hét), változatlan formában csinálom tovább, majd látjuk, hogyan alakulnak a dolgok.


Nálatok mi újság?

114. indah (válaszként erre: 113. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 19:33

Jajjj nehogy félreérts kérlek!! Csak mondtad, hogy ugye számolod az 500kcal deficitet, ezért írtam azt, hogy szerintem ez nem biztos, hogy megvan 600kcal óránként. Persze ameddig fogysz, és olyan ütemben, ahogy szeretnéd, addig igazából olyan nagyon mindegy...

Sőt, mivel valószínűleg egyikünk sem időpontra (pl. szépségversenyre :)) szeretne lefogyni, hanem inkább az a lényeg, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben, és egészségesek legyünk - ezért aztán főleg mindegy, hogy 500, vagy 120kcal deficit van egy nap :)

A lényeg az erőnlét, a folytonosság és hogy ne essünk vissza azokba a hibákba, mint eddig, nem? :)

113. 7e137d638c (válaszként erre: 112. - Indah)
2014. júl. 24. 19:11
Én úgy olvastam, hogy 45 perc intenzív gyaloglás, ami számításba jöhet fogyózás esetén, de akkor az legyen folyamatos. Egyelőre egyhuzamban 45 percet intenzívben nem tudok megcsinálni. Hiszen az már szinte 1 órahossza, alig-alig csinálok napi szinten többet, de szeretném, ha a jövő héten ezt már ne 6 nekifutásból, hanem esetleg 3-ból is teljesíteni tudjam... erőnlét összeszedése, ahogy te is írod, hogy szükséged van rá. Menni fog ez mindkettőnknek! :)))
112. indah (válaszként erre: 111. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 18:44

Én most egyelőre cardiot próbálok, aztán ha van már erőnlétem, akkor lemegyek majd terembe (vagy veszek súlyzókat itthonra :))

Viszont az általad írt kcal égetést a helyben járásra én kicsit soknak találom... Az átlag séta elvileg 2,8kcal*testsúlyod/óra. Azaz pl. 70kg esetén 196kcal/óra, de nem tudom pontosan, én ezeknek nem néztem annyira utána.

111. 7e137d638c (válaszként erre: 109. - Indah)
2014. júl. 24. 17:32

Nem videózok, csak lépeget és számolok. Egyik kezemen tizesével 100-ig, hajtogatom az ujjaimat, a másikon azt, hogy hanyadik 100-asnál tartok a 600-ból.

Amióta itthon van a gépem, és kicsi a hely, azóta még az áramkimaradás-védőmnek sincs helyem, de a hangfalak is a szekrényben vannak. Tehát hiába mentettem le magamnak én is ezt a lesliet és hasonlókat. Meg egyébként is, egyelőre elég nekem, hogy megállok egy helyben, és taposok. Ha gondolod próbáld ki, hogy kb. 1 perc alatt megy le a 100 lépés, de ez nem egészen így van, tehát a 10 percet számolom a 600 lépésnek...

110. indah (válaszként erre: 84. - B44881e33b)
2014. júl. 24. 17:30

Ki is próbáltam, bár kicsit alakítottam rajta :) Így 40kcal lett egy sütiben, 11db jött ki belőle, nekem nagyon ízlik, köszönöm szépen!! Tettem bele banánt, tojást, zabpelyhet, kakaót és mogyorót és édesítőt. Grammra mértem mindent, így a kcal érték tuti, ami visszatart attól, hogy egyben befaljam az egészet :)

Viszont nagyon jó, mert szerintem ezt a fiam is szeretni fogja, és tök egészséges! Köszi szépen!!

109. indah (válaszként erre: 108. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 17:27

Ismerős... nálunk is rengeteg tészta volt, mert apu azt szereti, és mindenben csomó cukor! A mindenben-t úgy értsd, hogy szinte bármilyen főzelék és leves tele volt + cukorral, mert az úgy finom... No meg anyu rettentő jól süt, és ezt ugye hétvégénként legalább 2-3 féle sütivel lehetett igazán tesztelni. Ugyanúgy otthonról van a zsíros kaja a jó kaja c. fejezet...


Nagyon jó ez a tányéros ötlet, ki is próbálom, köszönöm!!


A hűtős tipphez:

- egyrészt utálom, aki okoskodik, és nem segítő szándékkal ír bármire, nálam nc kategória

- másrészt: még kamaszként olvastram a súlykontroll-t, abban úgy volt, hogy ha nincsen olyan képed, amin az álomsúlyoddal vagy, akkor vágj ki egy képet ahogy írod is pl. újságból, és a lány feje helyére tegyél egy saját fényképedről kivágott arcképet. Így az agyadban az is tudatosul, hogy Te ilyen szeretnél lenni! Na én ezt a család miatt nem csinálom, bár lehet, hogy alkalmaznom kellene...


Nasi ellen amúgy a legjobb ellenszerem: nincs itthon :) A nagy veszély ugye a csoki, azt ha veszek is, azonnal adom a fiamnak.


Ezt a helybenjárást valami videora csinálod? Ha esetleg nem ismernéd Leslie Sansonet: [link] , de hasonló ez is: [link]

2014. júl. 24. 16:28

Mi úgy nőttünk fel, hogy bizony sok kenyér fogyott, mert az volt a legolcsóbb. És hetente kb. 2x biztosan volt valami tészta-féle, krumplis tészta, hasonló, és valami leves után lekváros bukta, akármi.

Ezért vagyok kenyér- és tészta-függő, és talán éppen ezért hónapokig el vagyok édes-habos sütemény nélkül!!

És ahogyan írod, a zsíros-kaják = magyar konyha, de hát mondjuk el lehet azt készíteni kevésbé zsíros módon is. (Födő alatt, vagy pároló edényben gőzben megpárolod, és utána csak hirtelen átsütöd egy kis zsírban, nem szívja meg magát annyira!)


Mondjuk én az egész életmód-váltásomat azzal kezdtem, hogy a tányérjaimat lecseréltem gyerek-tányérra. Most már ott tartok, hogy ha normál, felnőtt tányérra szedem a kajámat, akkor is kb. ugyanannyit rakok rá, (dekában mérve) mintha a gyerek tányér lenne a kezemben.


Mostmár kezdek leszokni a második vacsoráról, inkább odafigyelek arra, hogy mindig legyen itthon valami gyümölcs (legalábbis most nyáron), ha mégis este rámjön a nyami-nyami, akkor inkább azt, mint a komplett második vacsorát. És azért ez sokat segített!

No meg az a 2 db. cetli, amit kiragasztottam a hűtő-ajtóra: az egyiken egy darázs-derakú női alak rajzolva, mellé a felirat: "Csak egyszer kell megcsinálni!"

(Kaptam is itt egy másik fórumon a fejemre, hogy mi az, nekem cetli kell azért, hogy el ne felejtsem a fogyózást???)

Pedig egy nagyon jó visszatartó azoknak, akik szinte automatikusan mennek a hűtőhöz, hogy valami nasit kivegyenek belőle!!!!

Próbáld csak ki!


Lépcsőzni kénytelek vagyok, igaz csak a másodikra! De tegnap este már 5x csináltam 600 lépés helybenjárást = 600 kcal elégetése összadva 50 perc. Ma meg akarom csinálni, hogy 6x 600 lépés = 1 óra = 700 kcal, és ha ez megy, akkor már azt hiszem jó ideig ez elég is lesz. Ha még ehhez jön, hogy ha nem is naponta, de kétnaponta lemegyek és gyalogolok mint ma is másfél órát egyik üzletből ki, a másikba be... Valahol az is segít.

És persze a KalóriaBázison vezetem a napi bevitt kajákat, kalóriákat és a naponta elégetett kajákat, odafigyelek arra, hogy az a bizonyos minimálisan szükséges 500 kcal különbözet meglegyen!


Szóval én most itt tartok, de valójában, amióta ezt a lakáson belüli helyben járást intenzíven

csinálom, a dekák azóta mennek rólam naponta lefelé.

107. indah (válaszként erre: 106. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 15:50

Rám a kenyér/tészta kicsit sem jellemző... én nagyon húsos vagyok, jól sem lakok, ha valami kajához nincsen hús, vagy hal...


Az én bűneim, amik bűnözős korszakban bújnak elő: - csoki - bármilyen mennyiségben

- zsíros kaják - pl. rántott tarja, sült csirke a bőrével, de akár csülök stb...

- sütemények (édes és sós felváltva :))

- túl nagy mennyiségeket eszek (kb. mint a férjem)

- akár éjfélkor is nekiállok bekajálni bármiből...

- ha elmegyünk valahová, akkor pl. gyros, lángos stb. tuti lecsúszik


Az a bűnöm, amiről még fogyókúra alatt sem tudok lemondani: cola light... minimimum 1 pohár/nap... imádom...



Ez most igazából tök jó volt arra, hogy szembesüljek a saját hibáimmal... Nálatok mi a helyzet amúgy ezekkel?


+ ami még nekem kell ezentúl: nem csak fogyókúránál, hanem ha elértem a célt, akkor is minden nap mérlegelnem kell... hogy képben legyek...


Ma felfelé és lefelé is lépcsőztem amúgy a X. emeletre, kíváncsi voltam, hogy bírom. Amíg cigiztem, az V-től már meg kellett állnom. Most volt a kezemben úgy 4kg (váltottam emeletenként), és fel tudtam menni egy szuszra, bár utána legalább 5 percig fújtattam :) Mindegy, lesz ez jobb is! :)

106. 7e137d638c (válaszként erre: 105. - Indah)
2014. júl. 24. 14:22

Én több ilyen emberrel is beszéltem, akik elmondásuk szerint nem tettek mást, mint az addigi fehér kenyér helyett elkezdtek korpás-kenyeret, vagy éppen félbarna kenyeret enni, kevesebb főtt-sült tészta, tarhonya és hasonlót ettek hetente, mint korábban. A cukor helyett valami mást (volt aki egyszerűen csak mézet) állított be a konyhájába, és lemondtak a különböző bolti üdítőkről, helyette ittak gyümölcsteát, esetleg palackozott vizet.

Minden mást meghagytak ami volt az életükben-ételükben korábban. Koruk miatt már a különböző plusz testmozgást sem építették be az életükbe, mégis szépen fokozatosan leadták a plusz kilókat kb. egy év alatt, és mostmár az egészségük (vérnyomás, ízületi panaszok, stb. ) is helyre-rázódott, vagy jelentősen javult nálunk.


Márpedig ezeket a dolgokat szerintem akárki meg tudja csinálni. Nem kellenek ide a drága, több ezer Ft-ot kapszulák és fogyi-porok, meg hogy a búza-liszt helyett több ezer Ft-os ilyen-olyan-amolyan lisztek.

Persze lehet, de ha esetleg az nem fér bele, akkor sincs nagy gond! Lépésről lépésre, és majd alakul!

105. indah (válaszként erre: 104. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 14:14

Igen, azt hiszem erre mondják, hogy életmódváltás...

Ez az, amit én nem tudok hosszú távon tartani, pedig nagyon jó lenne! De most sikerülni fog, és kész!!!! :)

Sőt, a legjobb az lenne, ha a férjem és a fiam életébe is át tudnám ezt ültetni...

104. 7e137d638c (válaszként erre: 103. - Indah)
2014. júl. 24. 14:02

Én azt mondom, alapjaiban ott kezdődik a dolog, hogy az emberek nagy része szinte kivétel nélkül fogyókúrázik!!!!

Gyorsan, pár hét, max 1-2 hónap alatt leadni magáról 10-20-30 kg, azzal a módszerrel, hogy ami kajáról tudja, hogy elsősorban okozója volt az elhízásnak, azokat a kajákat kiiktatja az étrendjéből a fogyókúra idejére + hozzátesz némi testmozgást, és az eredmény gyorsan-frissen oké!!


Utána visszaáll az eredeti, sokszor egészségtelen minőségű, de egészségtelen mennyiségű kajálásra, testmozgást is abbahagyja = éli a korábbi életét. És pár hónap múlva csodálkozik, hogy ismét ott vannak a plusz kilók.


Nem fogyózni kell, hanem ha lehet, átalakítani az étkezési szokásainkat: rostálni kell az addig ételeink közül:

- amitől végleg megszabadulunk, (pl. mekis kaják, napközbeni nasik, cukrozott üdítők)

- amit átváltunk valami hasonlóra, de jobbra (liszt-félék, cukor helyett valami más)

- rostálnunk kell, hogy a jövőben miből eszünk többet-kevesebbet (ch-zsír-fehérje arány) zöldség-gyümölcs, hús stb.

És az addigi testmozgásnak is legalább egy részét meg kellene hagyni, hogy életünk mindennapos része maradjon

Ha ezt sikerül megcsinálni, és életünk további részében is ezek alapján élni, enni, létezni, a kilók nem fognak ide-oda ugrálni, maradnak ott, ahol voltak!

Igaz, hogy ez a módszer nem hoz látványos eredményt pár hét, egy-két hónap alatt!!! Tehát ha valaki ennek nekifog tavasszal, a nyári szabadságára nem fog tudni lefogyni úgy, hogy a tengerparton kizárólag csak az ő alakját irígyelje mindenki.

Nagyon sok embertől hallottam, akik a fenti módszerrel átalakították étkezési szokásaikat, életmódot váltottak, 8-10-12 hónap alatt lement róluk a 25-35 kg, és hosszú éveken keresztül nem is ment vissza rájuk!

103. indah (válaszként erre: 102. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 12:05

A másik aranyköpés pedig, hogy a cigiről nem nehéz leszokni, nekem már vagy 100x sikerült!


Sajnos az a gond, hogy én így vagyok a cigivel is, és a súlyommal is... ebből a mókuskerékből kellene kitörnöm, ahogy írod is, hogy egyszer megcsinálom, és kész, vége, figyelek, és tartom....Ez az, ami nekem nem ment soha...


Múltkor végignéztem a képeimet kamasz korom óta, és sajnos folyamatosan 10-20-30-40kg-k "röpködtek" rólam az évek alatt fel-le, (a terhesség után ment le úgy majdnem 50, hogy utána megcsináltattam a hasam, és azóta "csak" 7-10kg ugrál fel-le) és a cigit is már vagy 2x abbahagytam hosszabb időre.

Ebből a mókuskerékből szeretnék kiszállni, és ezt nem tudom, hogy hogyan kell.

Azt hiszem akaraterőm elég nagy van, kitartásom viszont nagyon kicsi... Erre esetleg valami bevált, jó tipp? :)

102. 7e137d638c (válaszként erre: 101. - Indah)
2014. júl. 24. 11:57

Jól csinálod szerintem!

Másrészt ez is olyan, mindenkinek egy kicsit más, ami segít.

Valamelyik fórumon olvastam korábban egy aranyköpést: "Csak egyszer kell megcsinálni!"

Igazad van. Egyiket is, másikat is, csak egyszer kell megcsinálni, utána már csak oda kell figyelni!

101. indah (válaszként erre: 100. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 11:54

Nézd, azt nem mondom, hogy képes voltam leszokni róla... amikor nem szívtam (pl. terhesség), folyamatosan sóvárogtam utána... most pedig még csak szombat óta nem szívom, és bár nincs az a sóvárgás, mint anno gyógyszer nélkül, de ugye ez most a gyógyszer sikere, nem az enyém.

Amúgy igen, úgy vagyok vele, hogy jobb most megcsinálni, mint most abbahagyom a cigit, szenvedek valamennyire, közben eszek, és utána megint szenvedjek, amíg leadom ami feljött... Szóval jobb lenne egy szenvedéssel letudni az egészet :)

Adtam magamnak 4 hónapot, addigra szeretnék teljesen rendben lenni mindkét fronton :)

Azért is irogatok, hogy közben magamban is jobban tudatosítsam, mit is szeretnék, mi a cél, hol tartok stb. Még naplón is gondolkozok, meglátom majd... Egyelőre jó így :)

100. 7e137d638c (válaszként erre: 99. - Indah)
2014. júl. 24. 11:20

Gondolj arra, ha a cigiről képes voltál leszokni (mert az bizony komoly erőpróba volt!!), akkor ez a kis fogyókúrás-feladat már ahhoz képest sétagalopp!

És csak azért is megcsinálom, megmutatom hogy én is meg tudom csinálni....!!!És egyébként is csak egyszer kell megcsinálni... !!!

99. indah (válaszként erre: 96. - 7e137d638c)
2014. júl. 24. 11:15
Ez az egy, amiért 100% biztos vagyok, hogy visszaszoknék!! Ezért is igyekszem ezt elkerülni, és már most nagyon tudatosan figyelni, hogy ne fel, hanem lemenjenek a kilók lehetőleg, mert bár inkább dagi legyek, mint dohányos - azért a legjobb lenne, ha egyik sem lennék újra :)
98. b44881e33b (válaszként erre: 97. - Indah)
2014. júl. 24. 11:14
Ha addig fenn vagy, akkor nem gond.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook