Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
295. cel
2010. szept. 11. 18:42

Előre bocsátom nem ismerem a részleteket és nem olvastam vissza a fórum valamennyi hozzászólását, így lehet, hogy mások már leírták, de kikre vonatkozna ez az idétlen szabály?

Férfire (neki örökbe kellene fogadi, ha egyedül álló, mert ugye a szülés még nem egészen elterjedt a körükben)?

Nőre (ha nem él kapcsolatban, akkor spermabankból kell vásárolnia, mert, hogy elvileg szülhet)?

Hány éves kortól?

Ha híd alá kell születnie a gyereknek, akkor is kötelező?

Munkanélküliekkel mi a helyzet? Ha nincs lakás hová? Kinek?



Na az sem volt normális aki ezt kitatálta.

2010. szept. 11. 18:35
Agis javaslom kuksizd meg a statisztikai hivatal adatait és jól nyálazd át őket! Talán érzékelni fogod, hogy állambácsi keze hogyan alakítja az emberek életét!
293. b73e24f31f (válaszként erre: 268. - Agis)
2010. szept. 11. 18:33
Valószínűleg sokan fognak "őrjöngeni" mivel sokan úgy vannak bejelentve amennyit kapnak. És mondok jobbat: ha megadóztatják a min.bért még több lesz az eladósodott ember, még több az utcára került család, több öngyilkosság, több depressziós és sorolhatnám még a mi csodálatos rendszerünk tevékenységeinek társadalmi következményeit!
292. b73e24f31f (válaszként erre: 246. - Agis)
2010. szept. 11. 18:24
Hmmm hát igen ez érdekes. Szabad világban élünk és megtörtént a rendszerváltás, oké. Mégis a rendszerváltás előtti időket idéző hangulat van, ugyanis a fontosabb hivatalokban mindig az aktuális kormány "katonái" ülnek, ha az egyik hoz egy törvényt a másik eltörli és így tovább. Szabad ország? Tudsz róla, hogy Magyarország élen jár az esélyegyenlőtlenségben? Nézz utána! Aki csóró családba születik, valószínűleg soha nem tud kitörni, aki kiváltságos családba az felnőtt korában is kiváltságos lesz. Nagyon szép eszme, hogy tanulni kell, képezni magunkat, de sok embernek még azt sem mondja meg senki, hogy mik a lehetőségei! Ezért pedig nem okolhatja saját magát! A társadalom és a társadalom vezetői is felelősek azért amilyen helyzetben van Magyarország, nem köpködés ez, hanem tény! Talán úgy kéne éreznem hogy saját magam miatt nem jutok előbbre? Nem! Tanulok, küzdök, de a lehetőségek rendkívül korlátozottak!
291. mandulacska2 (válaszként erre: 290. - Agis)
2010. szept. 11. 17:10
Egyébként azt még nem értem, hogy hogy jött a gyermektelen adóhoz a hozzászólásod, hogy ne panaszkodjanak az emberek. Te is gyermektelen vagy. Ez az adó a gyermekteleneket érinti. Max neked valószínűleg lenne pénzed kifizetni. Azt te se tagadhatod, hogy ez abszolút beleszólás mások életébe, és ellehetetlenítik az embert. Nem tudom, hogy élsz. Biztos boldog vagy tőle, de ez nem ehhez a témához tartozik. Azt ne várd az emberektől, hogy örüljenek, hogy folyamatosan adóztatják őket és hátráltatják.
290. agis (válaszként erre: 289. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 17:05

Nem akarlak meggyőzni semmiről, te úgy élsz, én így. Valamelyikünknek mégis jobb....nem ?


:D



További szép napot.

289. mandulacska2 (válaszként erre: 285. - Agis)
2010. szept. 11. 17:04
Ez szép dolog. De ahhoz , hogy félre tudj tenni, pénz is kell. Mi sem azért vettünk lakást hitelből, mert így gondoljuk jobbnak magunkat. CSak nem akarjuk a semmibe dobni a tízezreket (lakás tulaja). Lehet, hogy most hitelt fizetek, de később az az enyém lesz. Kiszámoltuk, 5 év albérlet alatt kb. 2milliót adtunk ki albérletre. Ezt mire lehet még költeni, saját célra. Pl. lakás, bármi, ami nem más zsebébe megy.
288. agis (válaszként erre: 287. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 17:02
Munkaügyi bíróságon pert a munkaviszony megszüntét követően 3 éven belül lehet indítani. Akkor évül el, ugyanis.
287. mandulacska2 (válaszként erre: 278. - Agis)
2010. szept. 11. 17:00
Ez már késő . Kirúgta. Megfizette a büntetést, kirúgta, mert nem dolgozott nyáron.
286. mandulacska2 (válaszként erre: 275. - Agis)
2010. szept. 11. 16:58
Az addig rendben van, hogy ne menjen el azonnal. De sajnos sokan erre vannak kényszerítve, mert sok munkáltató ha tudná, hogy gyereket akar, kirúgja. Vagy nem ad munkát. Vagy olyat nem , ami tisztességesen fizeti az adót.OK , nekem is van jelenleg melóhelyem, de nekem mindig hosszabbítják. Nyáron semmi, ősszel újra. Nyáron se TB, semmi. Később, ha szeretnék gyereket, hogyan jár nekem a GYED? Mert így nem. Pedig egyetem alatt is dolgoztam, de mint tudjuk, a diákmunka nem munka. Pedig 8 órában ott voltam sokszor, hétvégén is ha kellett, túlórázni is. És igyekeztem maximálisat nyújtani. Utána szépen megköszönik a munkádat és helló. És nem számított a munkaviszonyodba, semmibe.
285. agis
2010. szept. 11. 16:58

A diplomát munka mellett szereztem, kettő legyet ütöttem egy csapásra. Megtanultam angolul és németül felsőfokon, igyekeztem mindig használni őket, ne kopjanak el. Most egy harmadik nyelvet kezdtem el tanulni...Felhalmoztam tartalékot, hogy ha 2-3 hónapi nem lenne munkám, legyen miből élni. Mindig voltak barátaim, akikre számíthattam, nem voltam elveszve, de nem futottam haza a szülői házhoz. Megtehettem volna.


4 évig 300 km-re jártam felsőoktatási intézménybe, saját költségen, ahogy már írtam, munka mellett. Végigcsináltam, volt hogy csak vajaskiflire futotta, de azóta learattam az akkor elvetett búzaszemeket.


Mindig kihívásokat kerestem, és keresem a mai napig is. Biztos munkahelyről léptem ki nem egy alkalommal, mert jobb lehetőség jött velem szembe.


Gyerek? Megmodnom, amit tervezek: 3 éven belül nem szeretnék, és mindent meg is teszek azért, hogy ne legyen "idő előtt".


Nem vettem fel hitelt, átláttam a lehetőségeimet, utánaszámoltam és más utat választottam. Nem érzem úgy, hogy a nevemre írt lakástól lenne teljes az életem. Ettől függetlenül ott élek, ahol szeretnék, tiszta, szép környezetben, normális emberek között. Ha nem lennének normálisak, könnyedén elköltöznék, mert nem az enyém a lakás (bérelt ingatlan).


Nincsennek jó kapcsolatam. Csak a fellépésem, és az, amit eddig letettem az asztalra. Eddig ez mindig elég volt.

284. mandulacska2 (válaszként erre: 275. - Agis)
2010. szept. 11. 16:55
Hát ebben tévedsz. Pl. az egyik multicégnél, nem mondok nevet, Baranya legnagyobb munkáltatója, és megkérdezték. Pedig diákként dolgoztam, nem állandó munkavállalóként, és TB-t sem kellett utánam fizetniük. Másik multicég, szintén Baranya, tudom, hogy szándékosan nem nőt vettek fel egy posztra. Meghallgatták őket, de a részleg vezetője előre közölte a kölcsönző céggel, hogy vagy középkorú nőt akar, vagy férfit, mert nem akar mindig újat betanítani. Na ehhez mit szólsz? Téves, hogy kisebb cégeknél kérdezik ezt csak meg.
283. mandulacska2 (válaszként erre: 260. - Agis)
2010. szept. 11. 16:49
Nagyszerű. Akkor oszd meg velünk a sikeres életvezetési stratégiádat. Mit csinálsz pl., ha diákként túlórázol, hétvégéken is bent vagy egy cégnél, csak hogy előrébb juthass, és egyetem után felvegyenek? Aztán még sem vesznek fel, mert épp nincs kedvük. Pedig normálisan dolgozol, míg a normál munkaerő lusta bemenni túlórázni és veled végeztetik el a munkát? Mit csinálsz egy állásinterjún, ahol megkérdezik tőled, hogy akarsz e gyereket, mikor, házas vagy e, tehermentes e a lakásod? Mit csinálsz, ha nyáron nem fizetnek, mert határozott szerződést kötnek csak, hogy nyáron ne kelljen fizetni? Napi 2 órát ingázol a munkahelyed és lakhelyed között, utána még otthon is dolgozol pluszba, hogy meg tudj élni? És mégsem jutsz előre, mert úgy tudtál lakáshoz jutni, hogy hitelt vettél fel, ami csak folyamatosan nő? Lehet, hogy neked ez panaszkodás, de sajnos rengeteg ember van így . Egyáltalán nem biztos, hogy ezek az emberek csak panaszkodnak, és nem tesznek semmit. Nagy szerencse kell ahhoz, hogy előbbre juss, jó kapcsolatok, és jó arc, hogy szimpi legyél Mert sajnos sok helyen pofára megy minden. És ez így van.
282. mandulacska2 (válaszként erre: 252. - Agis)
2010. szept. 11. 16:42
Nekem pl . van 2 nyelvből is nyelvvizsgám, hajlandó vagyok képezni magamat. Én is húztam pénztárban a vonalkódokat, csak hogy tudjak tanulni. És most, hogy diplomás vagyok, nem keresek több százezreket.
281. alfoldi13 (válaszként erre: 274. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 16:42
mindenhez áldás kell...az élet ujra rendezi még a sorokat és gyakran nem az iskolai végzettség alapján de általában azért ki tanultabb könnyebben boldogul...
280. cbe267d9cf (válaszként erre: 271. - Agis)
2010. szept. 11. 16:42

Értettem. Csak nem gondolom hogy mindig és feltétlenül így van. Az igaz, a magyar általában irigy, és ha visszaolvasod a hozzászólásaimat, pont én írtam, hogy a pénzt és a gazdagságot a mai napig rossznak tartjuk, és nem a teljesítményt meg a felelősséget látjuk mögötte. Szerintem alap dolgokban egyetértünk.

De ha már ennyire kategorizálunk... én sokszor azt tapasztaltam, hogy az eleve gazdag környezetből jövők azért nem mondanak semmit a minimálbéresekre, mert akkor látnák csak őket, ha lefelé tekintenének, hogy kin taposnak... Ilyen értelemben talán érhető, hogy "köpköd", akinek a hátát tapossák, mert hidd el, van helyzet, amikor az se érdekli, ha a szemébe esik. Vagy te még komolyan nem találkoztál bicskanyitogatóan bunkó gazdagokkal, akik a pénzüktől felsőbbrendűnek is gondolták magukat?

Azzal sem értek egyet, hogy a magasabb jövedelemből pótolnának bármit. Pont az erős középréteg, aki sok adót fizet nálunk, és pont a kacsalábas villák tulajdonosai azok, akik gyakran "minimálbéres vállalkozók". Egyébként meg nem pótolsz semmit: befizeted az államnak, és rábízod, hogy hogyan osztja el. Épp ezért nem a segélyezést kéne nyomni, hanem a szabályozást kellene normálissá tenni a népszaporulat érdekében. Tudod, nem halat adni, hanem megtanítani halászni.

Te szerencsés vagy, hogy magadtól van annyi intelligenciád, van olyan környezeted, és van annyi motivációd, hogy meg tudtál tanulni halászni. Én is meg tudtam tanulni. De van, akiket tanítani kell. És mindig az okosabb és erősebb felelőssége segíteni a gyengéket. Szerintem.

279. mandulacska2 (válaszként erre: 252. - Agis)
2010. szept. 11. 16:41
Na ez már megint leegyszerűsített. Ha rá vagy kényszerülve, hogy elfogadj mindent, amit találsz, akkor elvállalod. MErt kell fizetned a rezsit, hitelt, stb. Úgy látszik ,te ezt nem tapasztaltad még. A képzésekhez is pénz kell. Ha munkanélküli vagy, szerintem nem arra szánsz, hanem arra, hogy ne halj éhen, és fizetni tudd a számlákat. Én pl. nem egyhelyben vagyok. Hetente mozgok munkahelyek között, rengeteget utazok, csak hogy munkám legyen. Úgyhogy ez nem mindig van úgy, ahogy mondod. Te tényleg szerencsés vagy, ha mindig volt melód.
278. agis (válaszként erre: 276. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 16:39
Munkaügyi bíróság. Kötelezi a TB megfizetésére....
277. agis (válaszként erre: 274. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 16:38

Nekem csak egy diplomám van. A szüleim értelmiségiek, vidéken élnek. Kapcsolataik nem voltak, soha nem voltak "rendszerbarátok".


Sokat tettem azért, hoyg ott, és úgy éljek, ahogy szeretnék. (nem csak a pofámat jártattam, mert az lehet, hogy elsőre elég, de ha nincs eredmény mehetsz amerre az orrod áll....)


Ha pénzügyes vagy, tudhatod, hogy a szektorokban sok az átfedés, szűk a kör, sokan ismerika másikat. Elég egy rossz lépés, el tudsz veszni.

276. mandulacska2 (válaszként erre: 250. - C75565e593)
2010. szept. 11. 16:37
Sajnos így van. Egyik rokonom nemrég elszakította az ínszalagját. Pincér. Egész nyáron nem tudott dolgozni. Főnöke nem fizette utána a TB-t, csak akkor derült ki, amikor a rokonom orvoshoz ment, hogy nincs TB fizetve utána. Feljelentette, kimentek ellenőrizni, megbüntették. De a főnök röhögött a markába, hogy neki még így is jobban megéri kifizetni a büntetést, mint fizetni a TB-t az alkalmazottai után. Pedig ebben az évben már megbüntette az APEH,mert nem jelentette be a dolgozóit. És munkát se lehet nagyon találni . ÖRülhetsz,ha találsz egyet, de kiszolgáltatott vagy.
275. agis (válaszként erre: 273. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 16:36

A nagyobb cégeknél nem kérdezik meg, a profibb állásközvetítőknél sem. vannak kisebb válallkozások ahol ez még mindig jellemző....


Nekem 28 évesen sikerült munkahelyet váltanom. Nincs lehetetlen, azt mondom. Pedig benne vagyok a "gyerekvállalós" korban. Ha valaki el tudja adni magát, mint jó és megbízható munakerő, annak sikerülni fog. Minden profitorientlált cégnek a megbízható és fejlődőképes munkaerő a legfőbb értéke. Legyen az férfi vagy nő.


Sokan sajnos azon vannak, hogy csak vegyék fel őket, s a próbaidő lejártát követően szinte azonnal teherbe esnek (ha addig nem sikerült)....bár az új szabályozás igyekszik ez ellen védeni a munkáltatót...mert ugye, aki munkát ad, sem szeretetszolgálat...vár is érte cserébe elég sok mindent:)

274. mandulacska2 (válaszként erre: 246. - Agis)
2010. szept. 11. 16:34
Most igazán nem értem a te álláspontodat. Én pl. képeztem magam, tanultam, hogy jobb esélyeim legyenek, mint szüleimnek. Két egyetemet végeztem, és van szakmám is (pénzügyi jellegű, ami jónak számít). Még sincs sok lehetőségem. Nem hiszem, hogy minden esetben aszerint alakul az élet, ahogy azt szeretnénk. Számos esetben látható, hogy az , aki szart se tesz, az érvényesül, mert nagyobb a pofája. Már elnézést a kifejezésért.
273. mandulacska2 (válaszként erre: 245. - Agis)
2010. szept. 11. 16:30
Ja és egy dolog, ami az mtv-ben van, és egy dolog, ami a valóság. Ezen az alapon a már tárgyalt kérdéseket sem tehetnék fel állásinterjún. Mégis megteszik.
272. agis (válaszként erre: 270. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 16:29
Engem nem sértettél, meg ugyan már. :)
271. agis (válaszként erre: 269. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 11. 16:29

Értetted, mit akartam ezzel mondani? Akik magasabb színvonalon élnek, még soha nem mondták, hogy dögöljön meg midnen minimálbéres, pedig a magasabb jövedelműek adójából "pótolják" a befizetésüket. Meg az orvosi ellátásukat, és még sorolhatnám.


Az ember, főleg a magyar, felfelé köpköd, és eszébe sem jut, hogy a szemébe esik.

270. mandulacska2 (válaszként erre: 245. - Agis)
2010. szept. 11. 16:29
Nem tudom, te melyik csoportba tartozol. Én nem dohányzok, és nem is vagyok munkamániás sem. Csak az egy idő után szúrja az ember szemét, ha minden tíz percbe az illető dohányozni, kávézni jár. Volt olyan munkahelyem, ahol a dohányosoknak nem tudom én mennyivel volt több szünetük, míg azok, akik nem dohányoztak, bent kellett maradniuk. Ez egy kesztyűgyárban volt, ahol csengővel jelezték, mint a marháknak, hogy mikor mehetsz ki. Dohányosok kimehettek, többi maradt. Egyébként nem kell ahhoz munkamániásnak lenned, hogy végezd a dolgodat. Ha sok a meló aznap, vagy azon a héten (irodai munka), mert hóvége van, és időben kell végezni, akkor nyilván végzed a dolgodat, és nem mész ki minden 10 percben. De vannak olyanok, főként a dohányosok között, akik kihasználják, és kimennek beszélgetni, kávézni, cigizni. Na ez a dühítő. És ne haragudj, ha megsértettelek.
269. cbe267d9cf (válaszként erre: 268. - Agis)
2010. szept. 11. 16:23

Ezt jónak mondod... sírtam én már a bérpapírom felett, mikor megláttam, hogy a jutalmam+ keresetem + 13. havi bérem 60 %át elvitte az adó... és mégis ugyanannyi gyest fogok kapni, mint az, aki soha nem dolgozott, és maximált GYedet...:(

De azt gondolom, ezt hívják TÁRSADALOMnak, és KÖZteherviselésnek. Akinek nem tetszik, vegyen magának egy szigetet, és éljen ott egyedül... :)

Nem lehet mindenki nagyon jól kereső, nagyon jó egzisztenciájú, és azok az emberek akik ettől azt hiszik többek mint más, igencsak kétségbe esnének, ha egy hétig nem dolgozna az utcaseprő... megenné őket a kosz.

Igazságos rendszer soha nem lesz... csak jó vagy kevésbé jó.

268. agis (válaszként erre: 266. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 11. 16:18

Mindig vannak őjabb ötletek, van ami nagyobb felháborodást vált ki, van ami kevésbé provkálja az embereket.


Arra leszek kíváncsi, hogy amikor megszavazzák a minimálbér adókötelességét, mennyien fognak habzó szájjal őrjöngeni.


Mindenki, aki nem minimálbért keres (és nem is arra van bejelentve) már réges-régen verhetné az asztalt, hogy ő azért fizet többet mindenféle "ingyenes" állami szolgáltatásért, mert tisztességes?


Mennyivel igazságosabb az a rendszer, hogy a GYED (vagy GYES a magasabb?) maximalizálva van...? Sőt, a munkanélküli ellátás is.....meg egy csomó állami juttatás, amit azért kapsz, mert "előleget" fizettél rá....?

267. agis (válaszként erre: 264. - Mmacus)
2010. szept. 11. 16:15
Hajlamos vagyok rosszul gépelni (elütni) az írásaimat.....ha megtennéd, hogy elárulod hol találtad, szívesen kijavítom, ne ezen múljon a "jó hírem" :)
266. cbe267d9cf (válaszként erre: 246. - Agis)
2010. szept. 11. 16:15

Alapvetően egyetértek Veled abban, hogy magad uram... és mindenki a maga szerencséjének a kovácsa.

De abban nem, hogy egy ilyen adó szóbakerülésénél nem hibás a kormányzat. Mielőtt ilyesmi eszükbe jut, sok más dolgot is lehetne tenni, amivel pozitívan ösztönzik a gyerekvállalást. Nem ez a módja. Én is azt gondolom, hogy nem segélyezni kéne, és nem a segélyre kéne várni. De mivel a szabályozások a kormány és a vezetés hatáskörébe tartoznak, igenis szégyen, hogy ez az ötlet egyáltalán felmerülhet akkor, amikor sok mást is lehetne tenni, ami nem segélyezés.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook