Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
235. b73e24f31f (válaszként erre: 147. - A6d5a14c21)
2010. szept. 11. 14:49
Ez mind jó ötlet, csak tudod, amikor éppen a halálos ágyadon fekszel, akkor nem arra fogsz emlékezni, hogy de jó neked, meg a gyerekednek, mert 3-szor cserélt kocsit és gyémántból lesz a koporsód, hanem arra, hogy milyen jó volt a kapcsolat közted és a rokonaid között!
234. mandulacska2 (válaszként erre: 180. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 14:48
Mindenhol megkérdezik. Nincs az a nő, aki felmeri jelenteni ezeket a munkaadókat. Mert utána nem kap sehol állást. Tőlem pl. azt is megkérdezték, tehermentes e a lakásom. Mi közük hozzá?
233. b73e24f31f (válaszként erre: 144. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 14:46
Ezzel mélységesen egyetértek!
232. mandulacska2 (válaszként erre: 161. - 1e8f358d6a)
2010. szept. 11. 14:45
Ezt én is tanúsítom. Az iskolában kap a gyerek ételt, de hétvégén már nem. Illetve este, amikor otthon van. Rengeteg éhező gyerek van.
231. mandulacska2 (válaszként erre: 155. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 14:42
Szerintem itt a legtöbben nem palotát, BMW-t, meg isten tudja, mit szeretnének. Épp az év elején volt, hogy a beiskolázás mennyibe kerül a családoknak. Közel 100 ezer. És azon kívül ruhát, ételt kell nekik venni, évközben is vannak kiadások. Plusz ha beteg a gyerek, a gyógyszert is meg kell venni. És a rezsi, stb. Szerintem nem kéne ostorozni azt, aki próbálja megteremteni az alapokat, hogy lehessen családja. Olyan helyen dolgozok, ahol látom, hogy vannak családok, ahol sok gyerek van. Van , ahol 12 van. És a gyerekével nem törődik. Segélyből él. Van, aki otthagyja a gyereket, olyan is,aki már a kórházban. És van , aki csak azért szül gyereket, mert nem akar dolgozni. De persze ez megint szélsőséges. Szerintem sokan szeretnének gyereket, de nincs miből eltartani. Mennyibe kerül a szülés? Hiába mondják azt, hogy ingyenes. Sokaktól hallom, doki bácsi közli, nála 50 ezer vagy 100 ezer a szülés. És persze magánrendelésre kell járnia. Ha nincs választott orvos, nem törődnek vele. És a babaruhákat ne is említsük. Persze ott a turi. De kell babakocsi, babaágy, stb. És ha nő, cipő, amit ugye pillanatok alatt lerúg. Ruhákat pillanatok alatt kinövi. Nem is részletezném tovább. És a gyógyszerek.
230. mandulacska2 (válaszként erre: 151. - C75565e593)
2010. szept. 11. 14:37
És van, aki még kaját, ruhát sem.
229. mandulacska2 (válaszként erre: 122. - Sookie)
2010. szept. 11. 14:32
Teljes mértékben egyetértek.
228. mimiko70 (válaszként erre: 224. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 14:29
igen vannak ilyenek is nem akartam igazábol ezt irni de nem tudtam szebben megfogalmazni.vagyis a troger számíto semmirekellők.ami igaz hogy minden bőrszinből van tisztességes és normális ember.
227. mandulacska2 (válaszként erre: 118. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 14:28
Ez így igaz. Szerintem akinek vannak alapvető értékei, erre törekszik. De az adóval még jobban csak hátráltatják.
226. mandulacska2 (válaszként erre: 112. - Re87)
2010. szept. 11. 14:27
Szerintem ez nem egyértelműen így van. Mert ha nem születik gyerek, akkor nem lesz később aktív kereső. Plusz a gyárakba nem lesz kinek termelni. Németországban is így kezdődött a válság. Nincs gyerek, nincs aktív kereső, nincs kinek autót, babakocsit, ételt, stb. gyártani. Következésképpen nincs szükség munkaerőre, elbocsátások, munkanélküliség. Következésképpen még kevesebb gyerek, mert nincs miből eltartani a gyereket. Tehát megint még kevesebbet kell termelni, még kevesebb munkaerő kell, még több elbocsátás. Ördögi kör.
225. jozsi.38 (válaszként erre: 220. - Mimiko70)
2010. szept. 11. 14:26
mimiko az nem az ő hibájuk, hogy a többség nem szül csak 1-2 gyereket. itt a hiba a rendszerben van, mert ők a támogatások miatt szülnek ilyen sokat, és az a réteg általában a mély nyomor. a gyerekeiket nem járatják iskolába, az általánost sem végzik el és nem látják be sajnos a gyerekeik sem, hogy nem a segélyre kellene bazírozni, bár az is igaz, hogy ők sokkal nehezebben találnak rendes munkahelyet ahol be vannak jelentve, illetve abban a hozzáállásukban, hogy több segélyt kapnak, mintha minimálbérért dolgoznak. vagyis a fennálló támogatási rendszert kellene megváltoztatni
224. mandulacska2 (válaszként erre: 109. - Mimiko70)
2010. szept. 11. 14:24
Részben egyetértek veled, hogy ki hány gyereket vállal az állam költségén, azt ellenőrizni kellene olyan szinten, hogy miért. Mert anyagilag megengedheti, vagy mert segélyre törekszik. Én speciel olyan fehéret is ismerek, aki azért szült öt gyereket, mert a legkisebb gyerek 18 éves koráig nem kell dolgoznia, kapja a segélyt. Csak azért szült, hogy ne kelljen dolgoznia. Ezt most csak azért írtam, mert a bőrszín kérdést hoztad fel.
223. mandulacska2 (válaszként erre: 97. - Fiatal nő)
2010. szept. 11. 14:20
ÉN is most hallok erről először. De már most felment az agyvizem tőle.
222. mandulacska2 (válaszként erre: 71. - Kelemon)
2010. szept. 11. 14:16
Ja, és akkor én inkább már azt mondanám, hogy aki a munkahelyen dohányzik, és szinte félóránként kijár, hogy elszívja a cigit, mert több szünet jár neki, csak mert dohányos? Az meg aki nem dohányos, dolgozik, mint a güzü, mert neki nem jár. Én inkább ezen gondolkoznék el.
221. mandulacska2 (válaszként erre: 71. - Kelemon)
2010. szept. 11. 14:15
Az lehet, hogy a gyerek sűrűbben megbetegszik, de az nem azért van, mert a gyermekes anya nem akar dolgozni. Az nem jutott még eszedbe, hogy a gyermekes nők igenis motiváltak abban, hogy keményen dolgozzanak, mert el kell tartaniuk otthon a gyermeküket? Azt meg nem hinném, hogy a gyermektelenek kevesebbszer betegszenek meg, mint a gyermekesek. Ezt így nem lehet kinyilvánítani.
2010. szept. 11. 14:12

MEGINT CSAK A NEM FEHÉR EMBER JÁR JÓL NEMSOKÁRA MI LESZÜNK MAJD A KISEBBSÉG EZ IS CSAK MIATTUK VAN

TÉNYLEG AMÍG ŐK AZ ÁLLAM NYAKÁRA POTYOGTATNAK 7-9 GYEREKET AZÉRT A MI LELKÜNKBE KELL GÁZOLNI?

2010. szept. 11. 14:11
mandulácska a gyes után nem adózol csak járulékot vonnak :) bár az összeg így se sok kb. 23ezer marad belőle
218. mandulacska2 (válaszként erre: 41. - Syria)
2010. szept. 11. 14:06
Hát szerintem ez abszolút nem jó ösztönzési minta. Éhezzen a gyerek? Ne legyen ruhája? Hajléktalan legyen? Mert a szülők képtelenek fizetni a tömérdek rezsit, hitelt, kiadást? Te ezt komolyan gondolod, hogy ez egy jó mód a népesedésre? Szaporodjunk észtelenül? Talán felajánlások kellenének a milliárdosoktól. Elvenni a fizetést azoktól a miniszterektől, politikusoktól, akik sza.nak bemenni a Parlamentbe. És felveszik a ki tudja hány milliós fizetésüket. A tüzijátékokat is el kellene törölni, helyette másra szánni. Hiába maradt el az idei tüzijáték bizonyos városokban, Pécsen pl. utána 2szer is volt valami tüzijáték. És még mennyi mindenre szánnak feleslegesen. Munkahelyet kell teremteni, ahonnan nem rúgják ki az embert, és nem hagyni, hogy szinte minden munkahelyen csak határozott időre veszik már fel az embert (ld. iskolák). Ugyanis ott is szaporodik már az ilyen. Egyszerűen hogy menjen el az a nő gyermeket szülni, ha nem jogosult a GYED-re , mert minden nyáron megszakad a munkaviszonya, és ezért azon kell morfondíroznia, hogy vajon mikor születik a gyerekem. Nyáron? MErt akkor nem vagyok jogosult GYED-re, csak a huszon x ezer GYES.re, aminek a felét kb. leadózod. Hát menjen a francba az ilyen.
217. tücsimücsi (válaszként erre: 214. - Mandulacska2)
2010. szept. 11. 14:03
Szerencsére már nem miniszter...én meg nem mertem ide kiírni a nevét, mert az már politizálás.
2010. szept. 11. 13:58

szóval és szó nélkül az unokám elment a mindenn

el rendelkező lányommal lőünnepelni a hatodik szülinapot...gondolom uszóda mozi megdonalc stb..

szerencsére igy a kevésbé tehetősekig is eljut az ünnep meert az anyja biztos nem tudná ezt kifizetni.. de az unokám szerencséje volt ,hogy az anyja igy azért nem számolt előre.. mert akkor ma nem élne..

2010. szept. 11. 13:57
Boross Péter
214. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - T.Ili)
2010. szept. 11. 13:56
Ki ez az idióta miniszter?
213. mandulacska2 (válaszként erre: 9. - Syria)
2010. szept. 11. 13:54
Igen? Azért nevelje fel más gyerekét, mert neki nem jön össze? Nem mástól akar gyereket, hanem a párjától, akit szeret.
212. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - HViki)
2010. szept. 11. 13:53
Na ezt mondom én is. Elkeserítő. Nem így kéne megoldani az adóhiányt.
211. mandulacska2 (válaszként erre: 1. - T.Ili)
2010. szept. 11. 13:51
Szerintem is ez felháborító. Nekünk még nincs gyermekünk. De nem azért, mert nem szeretnénk, hanem mert nincs MIBŐL. Mindketten dolgozunk, de az egész lakásunk hitelre van. És szerintem vannak ezzel jópáran. Hogy vállaljak gyereket, ha attól kell rettegnem, hogy nem tudunk majd megélni? Az egy dolog, hogy a gyerekeseknek többlet kiadással jár, hogy a gyereket el kell látni, de sokan meg azért küzködnek, hogy félre tudjanak tenni, hogy egyáltalán belekezdhessenek. A másik meg az , hogy mi van azzal, akinek nem jön össze a baba? Egy csomó ilyen nő van. Ők még plusz adót fizessenek, mert nem jön össze a gyerek? Felháborító.
2010. szept. 11. 13:48
Van gyermekem,de sztem felháboritó a gondolat is
209. b.smith (válaszként erre: 208. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 13:43
Nagyon köszönöm, ránk fér. :)
208. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 205. - B.smith)
2010. szept. 11. 13:34
Ismeretlenül drukkolok nagyon!
207. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 204. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 11. 13:31

Az a baj, hogy papírom létezik ugyan a szakértöi bizottságok lehetösége, csak nem sikk vele élni, mert a cél gyorsan jogszabályt alkotni, ami vagy nagyon populáris (választások elött), vagy gyorsan pénzbegyüjtös (választások után).

Szóval gyorsan csinálnak szart, a T. Képviselök meg két Blikk cikk között megnyomják a gombot, azt, amire utasítva vannak, anélkül, hogy tudnák, mire szavaznak.


Egyébként nem csak jogászoknak kellene jogalkotni. Gondolj bele, hogy ma egy közgazdász szavaz pl. a gyermekkorúak sérelmére elkövetett szexuális büncselekményekröl. Anélkül, hogy elolvasna egyetlen szakértöi véleményt. Az ilyenröl minimum kriminálpszichológust, gyerekpszichológust, jogászt, kriminológust és még sorolhatnám, hogy kit magába foglaló szakértöi bizottságnak kellene joghszabály-tervezetet készítenie. Ha sietös a dolog, akkor erre nincs idö...

206. vkatka (válaszként erre: 205. - B.smith)
2010. szept. 11. 13:17
Valóban nagyon igazságtalan és megalázó. Akinek nem sikerül, annak épp elég büntetés ez.
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook