Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


55. t.Ili (válaszként erre: 52. - A14deb9047)
2010. szept. 9. 21:42

Akkor ez nem is olyan új ötlet.


Fiúk!

Sietni a lánykéréssel!

2010. szept. 9. 21:27
a nem gyerekesnek is élnie kell valamiből!hülye ötlet,rohadjanak meg!
53. 9d1c6d6ed1 (válaszként erre: 1. - T.Ili)
2010. szept. 9. 21:25
a problema az hogy mar a parlamantben tobb a hulye mint a beszamithato,es hova jut a nep?
2010. szept. 9. 19:16
Édesapám 1922-ben született, és ő még fizetett nőtlenségi adót egészen a születésemig.
2010. szept. 9. 15:10
Miért a gyermekteleneket ?Miért nem azokat esetleg akik luxusban élnek?A luxusadó egy nagyon jó ötlet volt ,csak nem elég jól kidolgozott és sokan kitudtak bújni az adózás elől!Na inkább ezen agyalnának ,mind ilyen böszmeségen !!!Meg olyan dolgokon hogy annak ne fizesenek segélyt aki nem szorul rá,kicsi jobban körül kell nézni és lehetne igazságosabb megoldást találni.
2010. szept. 9. 13:54
nekem vannak gyerekeim...de maximálisan felháboritott mikor meghallottam.
49. Egyed Judit (válaszként erre: 32. - Cippora)
2010. szept. 9. 13:52
Én már milliót adtam ki hogy legyen mégse lett és még fizessek is nem elég szomorú az hogy kidobtam egy csomó pénzt hiába.Aki ezt nem élte át az inkább ne mondjon semmit.
48. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Access)
2010. szept. 9. 13:48
Egyetértek.
2010. szept. 9. 13:25
te ezt TÉNYLEG elhiszed, hogy akkor több gyerek lesz? egyébként igen, nagyon kellenének részmunkaidős állások az anyukáknak, de addig esélytelen, amíg a járulékokat nem csökkentik, hogy a munkáltatónak is megérje. az adóra visszatérve: szerintem nem fair, hogy a minimálbér és a milliós fizetés után is 16%-ot kell levonni! mert a minimálbérnél az a pár ezer forint is számít, de aki havi 8millát keres bruttóban, annak nem hiszem, hogy akkora érvágás
2010. szept. 9. 12:51

Ez az egész nettó baromság.

Egyrészt ki és milyen alapon avatkozik olyan szinten a belügyeibe egy másik embernek, hogy kötelező legyen gyereket szülnie, különben adót kell hogy fizessen?

Másrész belegondolt -e már az a sok ember, aki ezt normálisnak tartja, hogy ha valaki nem szül, akkor az nem feltétlenül önzőség? Nem azokról beszélek, akiket a természet ver meg olyan sorssal, hogy szeretnének, de nem lehet gyerekük. Azokról, akik magunk döntenek a gyermektelenség mellett. Végigdolgozzák az életüket, magas szintre jutnak a munkájukban, magas, olykor milliós fizetés után fizetnek adót. Az ő adójuk teszi lehetővé, hogy mások - szintén szabad elhatározásból - az iskolapadból menjenek szülni mondjuk 3 gyereket, és harminc éves korukra képzetlenül segélyt kapjanak, holott addig is csak kaptak az Államtól. Nos, ezeket az általában magasan kvalifikált, más életpályát választó, esetleg önkritikával rendelkező embereket büntessük meg még jobban!? Ez szerintem a világ legeszementebb ötlete! Hadd döntse már el mindenki, hogy szeretne gyereket vagy nem! Vagy azt szeretnénk, hogy ezek az emberek aztán végképp - szerintem jogosan - feldühödve elhúzzanak külföldre, és még kevesebb adó legyen az államkasszában? Okos ötlet, mondhatom!

Én magam nem tudnám elképzelni az életemet gyermek nélkül. De azt a kortársamat, aki felmérte, és belátta, hogy nem akar anya lenni, aki kellő önkritikával ezt fel is vállalja, nem önzőnek, hanem felelősségteljes nőnek tartom. Míg azokat, akik nyakra- főre szülik a gyerekeket - legyenek bármilyen származásúak - őket meg felelőtlennek. Nem gondolom, hogy "minőségibb" állampolgár lenne az, aki gyereket szül, mint mondjuk egy orvosnő, aki felfedezésével, kutatásaival ezrek életét menti meg, de nem szül gyereket. Vagy egy apáca ezek szerint értéktelenebb, és megbüntizzük a hitéért? Sok-sok morális és technikai kérdést vet fel ez az ötlet.

A népszaporulat meg majd akkor lesz magasabb, ha kegyeskedik az Állam végre 4 és 6 órás munkahelyeket teremteni, illetve az ezeket megteremtő cégeket kedvezőbb helyzetbe hozni. Mert szerintem az a réteg, aki gondolkodás nélkül szül megélhetésileg gyermeket, az nem akar úgysem dolgozni, vagy egyszerűen képzetlensége miatt nem tud. Aki több gyermeket szülne, és felelősen, normálisan nevelné, az meg sokszor azért nem teszi meg, mert szülés után gyerekkel sehova nem veszik vissza az anyukát. Ha a részmunkaidős foglalkoztatottság ugrásszerűen megnőne, akkor lenne hova visszamenni, akkor nem lenne gond az anyaság és a gyereknevelés összeegyeztetése, és akkor a család megélhetése is könnyebb lenne.

Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, de az emberi esztelenség mindig kiakaszt!

45. t.Ili
2010. szept. 9. 12:04

Igazad van Rere!

Ezért van a családi pótlék,iskolai támogatások, segélyek,stb...........még ha kevés is!

2010. szept. 9. 11:43

Nekem erről az jut eszembe,hogy a kisebbségiek szülnek 3-4-5 gyereket,és azért mert jómagam nem hoztam világra , így megadóztatnak.

Felháborító és mélységesen elítélendőnek tartom!

Pedig van gyermekem.

43. t.Ili (válaszként erre: 42. - Jozsi.38)
2010. szept. 9. 11:09

Szerintem azt nem néznék,hogy miért.

Van,vagy nincs.

Van többletterhed a gyerek miatt,vagy nincs.

2010. szept. 9. 10:52
az én számomra sokkal felháborítóbb az egykulcsos szja. aki millókat keres fizessen többet!egyébként sokan vannak olyan helyzetben, hogy minimálbérre vannak bejelentve, ők akkor látják ennek kárát ha táppénzre mennek vagy nyugdíjba.a gyerektelenségi adó butaság szerintem. hogy vizsgálnák meg hogy ki miért nem vállalt/ miért nincs gyereke? az adóhivatalnak azt mondok erre amit akarok és a pénztárcámnak kedveuő
41. syria (válaszként erre: 36. - Zsanetta)
2010. szept. 9. 09:52

Na, na!

Olvasd el a 35. hozzászólásom. Egyrészt.

Másrészt nyilván nem lehetne fűnyíró elv alapján kivetni, nagyon át kellene gondolni, kire, hogyan miként, mettől-meddig mennyi adót vessenek ki. De nem ez lesz sem az első, sem az utolsó szabályozás, ami jó néhány embert fájdalmasan érint.


A gyermektelenségi adó gondolata a népesség csökkenésének megállítása érdekében született; a kínai minta fordítottja. Még mindig jobb szülésre ösztönözni az arra képeseket, mint kínaiakkal pótolni a hiányzó létszámot.

40. t.Ili (válaszként erre: 39. - Anyuci91)
2010. szept. 9. 09:44

Nem politizálunk a hoxán!

Csak jajgatni lehet.

Esetleg ötletet adni.

2010. szept. 9. 09:41

Kedves Beírók!

Ilyen hozzá nem értők, élősködök, és a semmirekellő alakok végett, akik eladtak éa pazaroltak mindent

azokon kellene visszafizetetni az ellopott pénzt.

Különben sok mindenre tellene. Az előzőek rontottak el mindent ők persze a felelősséget elhárítják magukról és az ostor csak rajtunk csattan végül is, vagyis az ártatlanokon. Üdv.Ágnes

38. t.Ili (válaszként erre: 35. - Syria)
2010. szept. 9. 09:41

Igen, van ilyen ismerősöm.

Megnézheti magát öregkorára,hogy ki ad neki egy pohár vizet.

37. t.Ili
2010. szept. 9. 09:38
Olyan lehet ez mint régen akik nem mentek katonának,sokáig fizetniük kellett havonta egy bizonyos összeget.Valamiféle hazafias hozzájárulás címén.
36. Zsanetta (válaszként erre: 9. - Syria)
2010. szept. 9. 09:37

Már meg ne haragudj ,de és aki nem akar örökbe fogadni??

Azzal mi van???

Mert per pillanatban ,bár sajnos nem esek teherbe és lombikozom attólé még nem szeretnék egyenlőre örökbefogadni.

És azt hiszem rendesen dolgozom,fizetek sok mindent,nehogy már ezért is fizessek.

Bezzek a kisebbség az mindent megkap,dolgozni meg elég rizka aki dolgozik.

kérem akinek nem inge ne vegye magára!!

Szóval fogalmad sincs hogy mit beszélsz!

35. syria (válaszként erre: 32. - Cippora)
2010. szept. 9. 09:35

Nem ez lenne az első eset, amikor olyasmire vetnek ki adót, amiről az illető nem biztos, hogy tehet. Annak idején (ha jól emlékszem) például létezett a katonaadó, amit azoknak kellett fizetniük, akik nem teljesítették a sorkatonai szolgálatot betegség, vagy vallási meggyőződés miatt.


Ezt a gyermektelenségi adót csak akkor tartanám jogosnak, ha

1) az állam biztosítja a feltételeket (elegendő gyermekintézmény és munkahely normális fizetéssel, megfelelő családtámogatás, stb.)

2) bizonyított, hogy a pár alkalmas gyereknevelésre, de önzésből nem vállalja.


Hiszen sokan azért nem vállalnak gyereket, mert nincsenek meggyőződve, hogy nélkülözés nélkül fel tudják nevelni; illetve vannak, akik azt mondják, hogy nekik fontosabb az utazgatás, a szórakozás, meg a jó alakjuk, semhogy ezekről gyerekszülés miatt lemondjanak.

34. 00495ec28d (válaszként erre: 29. - Anyuci91)
2010. szept. 9. 09:31

Így van...pont erről beszélek.

Rengetegen meggazdagodnak,miközben olyan döntések tömkelege született már meg,hogy az átlag ember életkörülményei ellehetetlenednek....egyszerűen hiába dolgozik a családban akár a férfi és a nő bejelentetten,nem halad egyről a kettőre.Örül,ha nem hal éhen.

Amúgymeg minek szüljön a fiatal??????????????

Hova adja?

Vannak bölcsődei helyek???Nincsenek....

Sokaknak már kórház sincs a közelben,mert minden be van már zárva....

Visszaveszik dolgozni?Kap elég pénzt amíg otthon szoptatna????

33. t.Ili (válaszként erre: 27. - Csókica)
2010. szept. 9. 09:29

Igen.Így mondta.

Akinek nincs gyereke,sokkal könnyebb az élete.

32. Cippora (válaszként erre: 19. - Syria)
2010. szept. 9. 09:27

Persze,hogy nem lehetetlen,de gondolj bele.Próbálkozik az a pár egy évet vagy többet,majd hosszadalmas kivizsgálások,kezelések,lombik,lelkileg szerintem nagyon nehéz lehet,és iszonyatosan tiszteletreméltó az a nő aki ezeket vállalja,benne van a pakliban a többszöri vetélés,majd utánna elfogadni,hogy kész,nem lesz vér szerinti gyerek,nagyon nehéz.Az hogy örökbefogadjon egy nagy tortúra,és évek kérdése,hogy legyen baba,miközben szétszedik az életetdet,hogy vajon alkalmas vagy-e.Tudtommal olyan 7-10 év az első próbálkozástól kezdve,hogy az örökbefogadott gyereket megkapják,de ezt csak halottam,nem biztos.


Ha nem lehetne én is örökbefogadnék,de azért ez az adó,eléggé "megrángatná" az ilyen nőket(párokat)

31. 00495ec28d (válaszként erre: 27. - Csókica)
2010. szept. 9. 09:26

Eleget fizet már így is minden bejelentetten dolgozó ember!!!

Irtózatosan sok embert ők "tartanak el" így is....

30. t.Ili (válaszként erre: 16. - Laszlozsu)
2010. szept. 9. 09:26

Az is érdekes,hogy mennyibe kerül egy állami gondozott gyerek az államnak.

Te meg old meg,sok esetben 20-30 ezerből havonta.

Minimálbérből 2 gyerek.Na hát inkább ide kéne a támogatás.

2010. szept. 9. 09:26

Nézd kedves Olivia itt a 20 év alatt rengeteg pénz úszott el magánzsebekbe, és ki látta ennek a kárát az egyszerű állampolgárok, akiknek nincs munkahelyük, mert ugyebár ez az alapja mindennek.

Én tudom és érzem, ha az a hiányzó összeg, ami eltűnt igen is telne sok hasznos dologra. Velünk akarják megfizetetni ezt kérdem én igazságos ez?

Üdv.Ágnes

2010. szept. 9. 09:25
kijelentette /bocsika/
2010. szept. 9. 09:25
Aki ezt a mondatot kijelentett,úgy gondolja hogy akinek nincs gyermeke,több pénz marad a zsebében,mint akinek van,tehát fizessen adót:(((
26. 00495ec28d (válaszként erre: 25. - Tücsimücsi)
2010. szept. 9. 09:25
Na igen.....ez az egész dolog egy csomó kérdést vet fel!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook