Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 11. 11:46

"Ez mélységesen megalázó és az emberi életbe olyan mértékű beavatkozás, ami elfogadhatatlan a 21. században. "


Egyetértek.

144. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 136. - A6d5a14c21)
2010. szept. 11. 11:45
Egyetlen félmondatoddal vitatkoznék: az orvosi vs. utcasepröi pálya nem elsösorban anyagiak kérdése... :) Nyilván sok pénzböl könnyebb jó iskolába járatni a gyereket, de ha tisztességesen neveled, akkor a gyereked is tisztességes lesz. Akkor is, ha utcát seper.
143. alfoldi13 (válaszként erre: 137. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 11:45
tudod a gazdag most telefonált épp el szeretném vinni Adrit /mármint a szegény lányom gyerekét készitsd össze ilyenkor lesz mozi fürdő és terülj terülj asztalkám/ és.... akiről irok mindig ugy gondolkodott majd ha meg lesz hová meglesz neki minden és kinek lesz meg közben elszáll az idő...és most meg szeretnének már a készbe babát de....nincs valami miatt nem jön össze ezt nem kell nem lehet kiszámolni nem felelőtlennek kell lenni hanem bizni...és figyelni mindenre...
142. c75565e593 (válaszként erre: 134. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:44

Sztem ott ahol két gyerkőc van:)

Hiába a tudás...de a gyermeket semmi nem pótolja!

141. Sookie (válaszként erre: 136. - A6d5a14c21)
2010. szept. 11. 11:43
Hát igen, de látod, van itt olyan, aki úgy látszik egyetért...Hisz a gyerek a legnagyobb kincs, nem számít a pénz.... :S Röhej! Nem tudom, mit szólna a gyerekem, mikor éhes lenne, hogy azt mondanám, Édesem, kaja nincs, de mi itt vagyunk egymásnak, egymás legnagyobb kincsei vagyunk....
140. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 134. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:43
Hollandul és még egyéb más nyelveken beszélö, jó körülmények között élö nö vagyok. Nem akarok gyereket, jelenleg fontosabb számomra, hogy a szellemi igényeimet kielégítö munkát találjak. Nem anyagi, hanem "agyi" okok miatt. Szerinted nem élek teljes életet? :)
139. lilimia (válaszként erre: 132. - Sookie)
2010. szept. 11. 11:42
Ez így van szerintem is! Nekünk hála az égnek van lakásunk, de éppen hogy csak fent tudjuk tartani. 80ezer Ft-ból kell fizetni a rezsit, a gyógyszereket, és az evés sem ártalmas... Akármennyire is szeretnénk babát, annyira felelőtlenek nem vagyunk, hogy a semmibe szülessen. Édesanyám is imádja a gyerekeket, de az a véleménye, hogy a mostani körülmények között gyermeket vállalni már luxus :(
2010. szept. 11. 11:42

Ez csak valaki agyszüleménye,annyi valóságalapja van,mint az internetes körleveleknek,hogy ha visszaküldöd x embernek kapsz egy csúcstelefont.

Ne döljünk már be minden marhaságnak.

Ennyi erővel az összes öreglány fizethetne a klimaxig:DD

137. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 131. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:40
Meglehet... de ez nehezen hihetö addig, amíg nincs fény az alagút végén. Ha valaki sorban, egymás után kapja az olyan impulzusokat, amik a kilátástalanság érzetét növelik benne, akkor nehéz hinni, hogy nem minden ennyire sötét...
2010. szept. 11. 11:39

Arra kéne már rájönnie az embereknek,hogy gyereket nem azért kéne szülni,hogy legyen.És nem azért,hogy nyomorogjon vagy egész életében hiányt szenvedjen(vagy akár csak a felében).


Akkor és az vállaljon gyereket akinek van hozzá megfelelő anyagi háttere és szeretne.Én lehet,hogy tudnék szülni most egy gyereket és lehet még éhen se halnának,de mondjuk egyedül állóként már egy jobb iskolába nem tudnám beíratni.És azt hagyj döntsem már el én,hogy egy jövendőbeli orvost/pedagógust/könyvelőt akarok adni a társadalomnak,vagy egy utcaseprőt.Mert ha az utóbbit,akkor majd megszülöm a semmire,esszük a száraz kenyeret és elég lesz ha lesz egy szakmunkás bizonyítványa(mert taníttatni nem fogom tudni).


Meg egyébként is,jó lenne ha nem büntetnének minket nőkét azért,mert a saját testünkkel rendelkezünk!Vicc ez az egész meg az is aki egyet tud érteni ezzel az ötlettel!

135. Re87
2010. szept. 11. 11:39
És akinek nem lehet gyereke?Vagy beteg és nagy a valószínűsége,hogy a gyerek örökli?
134. alfoldi13 (válaszként erre: 130. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 11:38
van egy hollandul beszélő nagyon jolkereső lányom persze sok nyelven tud ,van egy másik kinek nincs tudása annyi sőt fele se de van két gyereke persze sokkal nehezebben is él de szerinted hol van a több örörm hogy ne kelljen összehasonlitanod gondolkodnod megmondom a kétgyerekes szegény él jol sok sok örömmel és bánattal kevesebb pénzzel de teljes életet
2010. szept. 11. 11:38

De közelítsünk egy másik oldalról: mi van, ha nem akarok gyereket? Ez már annyira magánszféra kellös közepe, hogy még a szuperübernemzeti államnak sincs beleszólása. Eddig nem mehet el az állambácsi!


Csak egy szélsöséges, nevetséges és anyagias példa: adva van egy gonosz, karrierista nö, aki jól keres.... Olyan Szja-t vonnak töle, amiröl ámodni sem mer a kisember. Még adóztassuk meg??? Nem vicces ez egy kicsit?

132. Sookie (válaszként erre: 129. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:37
Jelen állás szerint munkahelyek sincsenek!!! Nem érted, hogy nagyobb felelőtlenség nem létezik, mint, h arra vállal vki gyereket, hogy semmit nem tud neki megadnI?!
131. alfoldi13 (válaszként erre: 128. - 3f5c70e7b8)
2010. szept. 11. 11:35
azok a dolgok mire vágysz közben persze nem az ölbe tett kézzel de mind meglehet
130. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 127. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:35
De nem értem, miért ijesztegetnék e népet???
129. alfoldi13 (válaszként erre: 126. - Sookie)
2010. szept. 11. 11:34
Tudod ha én lennék a te papád azt mondanám jobban tudj bizni..hittel éld az életed...ne lekonyultan...és ne matematikusan alapítsd a családod...
128. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 124. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:34
Sokminden nem kiszámítható, ebben igazad van, de gyereket vállalni van akkora felelösség, hogy egy minimális alaphoz ragaszkodnia kell az embernek.
2010. szept. 11. 11:32
én meg hallom nem lesz szorítás ez mai hir,... a többi ilyeszgetés..
126. Sookie (válaszként erre: 124. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:32
Na persze....szüljek a nagy semmire gyereket, és várjak a csodára?! Aztn az vagy megjön vagy nem.... Hát ne is haragudj, de nem fogom az életemet úgy élni, hogy mondjuk mindennaposak a konfliktusok családon belül, mert sajnos a pénztelenség a legnagyobb boldogságot is tönkrevágja.
125. Re87 (válaszként erre: 121. - Globus)
2010. szept. 11. 11:27
Igen,de sajnos ez van.Magyar ember mostanság úgy szívatják,ahogy akarják.És csak gyŰlik a xar,csak gyŰlik....A kormányváltástól mindenki a jót remélte,de...
124. alfoldi13 (válaszként erre: 120. - Sookie)
2010. szept. 11. 11:26
olyan nagyon nagyon sok minden nem kiszámítható az életben, ha az idősebbre hallgatsz ebben nem spekulálsz és meglátod az áldás meg jön fenntről...nem hiszem hogy ez előre kiszámítható.../háznál lehet tüzvész vállalkozásnál csöd stb.../és még mennyi minden amire nem is gondol az ember elég
123. mágnes74 (válaszként erre: 118. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:24
Ezzel teljesen egyetértek!
122. Sookie
2010. szept. 11. 11:23

Ezt a cikket, most találtam:


Gyermektelenségi adó - még ha csak egy ötlet is...



A család, a házasság védelme - először csak egy ártatlannak tűnő állásfoglalás. (Bár nem hiszem, hogy a "szinglik" bármilyen módon is veszélyeztetnék azt, hogy aki családot szeretne alapítani, így tegyen... De ha védeni kell, hát védjék...) Na de ha törvényi eszközökkel akarnak kikényszeríteni egy, szentnek és sérthetetlennek vélt életutat - az már diktatúra.



A szociológus "reméli, hogy gyermektelenségi adó csak átmeneti ötlet, ettől ugyanis nem fog nőni a gyermekvállalási kedv. Ráadásul vannak szép számban olyan nők, akik nem azért nem szülnek gyereket, mert nem akarnak, hanem, mert nem tudnak – vélte Tóth Olga a Reggeli Gyorsban. - Ez mélységesen megalázó és az emberi életbe olyan mértékű beavatkozás, ami elfogadhatatlan a 21. században."


Hozzáteszem, aki valóban nem akar (egyelőre nem akar, vagy egyáltalán nem akar), annak is teljes mértékben joga van így érezni. (Gondoljunk csak bele, ha már a nő szült, utána azért szólják meg, mert ezért és ezért rossz anya: "minek az ilyenek gyerek?" illetve ha jól csinálja a dolgokat, akkor meg "mikor jön már a kistestvér?" Szóval nehéz lehet a dolga a társadalmi elvárásoknak megfelelni vágyó nőnek...) Ráadásul a gyermekvállás kapcsán nem csak a nőkről, hanem a férfiakról is kellene beszélni, és - főleg ha ugye már olyan családcentrikusak vagyunk - szülőségről beszélni, és nem anyaságról.


De mindenképpen igaz, hogy ha a kormány már annyira növelni akarja a szülési kedvet (oké, elhiszem, hogy jaj, fogyunk, de minek legyünk még többen, ha a már meglevő állampolgároknak sem tudnak pl. képességeiknek megfelelő munkát adni?), tehetné ezer más, kevésbé sértő módon. Az életszínvonal növelésével, több gyermekgondozási intézmény létesítésével, kedvezőbb jogszabályokkal, és a hagyományos nemi szerepek erőltetése, a munkájukat szerető nők ostorozása (csúf, önző "karrieristák") helyett a megújult nemi szerepek (pl. háztartásból, gyermekgondozásból részt vállaló férfi, és kiegyensúlyozott, teljes emberként, és nem cselédként élő nő...) propagálásával.


Ehelyett milyen tervekről lehet hallani? Az emberi jogok sárba tiprása, a gyermektelenség melletti döntés büntetése. (jó, hogy nem már börtönnel, szülésre kényszerítéssel!)

"Boross Péter a családi adózás kapcsán korábban azt nyilatkozta a Gazdasági Rádiónak, hogy a gyermeket nevelőknek nyújtott adókedvezményből eredő költségvetési hiányt ellensúlyoztatni kellene a gyermeket nem nevelők gyermeknevelési hozzájárulásával."


Népesedési Kerekasztal. Egy Buczkó Péter nevezetű ámokfutó: " a műsorszolgáltatás nem irányulhat semmilyen kisebbség, sem bármely többség nyílt vagy burkolt kirekesztésére, faji szemponton alapuló bemutatására. Pontosan ilyen alapelvi jelleggel kellene rögzíteni a család és a házasság intézményének védelmét is, vagyis a „műsorszolgáltatás nem irányulhat családok és a házasság intézményének nyílt vagy burkolt megsértésére, negatív színben való bemutatására”. Na, na, kedves Péter. A kettőt nem lehet összemosni! A rasszizmus ártalmas, de az, ha valaki nem akar családot alapítani, nem árt azoknak, akik akarnak. Első esetben emberi jogokról beszélünk, másodikban különböző életszemléletről.


Család védelme? Ebben benne lesz az is, hogy a bántalmazott nőnek kuss a neve, ne rombolja szét a családot, mivel azt a nőnek kell egyben tartania, inkább tűrjön? Benne lesz az is, hogy újra megbélyegzik, megszólják az elvált nőket, mint 30 évvel ezelőtt?


Az a fura, hogy ezzel a hozzáállással még az iránt is sikerült bennem undort kelteni, amivel pedig egyetértenék. Én úgy gondolom, ne tegyenek semmit kötelezővé, még azt sem, amit magamtól is úgy tennék. Nekem sem tetszik a Szex és New Yorkban a "dobjuk ki minden hülyeségért a partnerünket, úgyis lesz másik"-hozzáállás (és mellesleg attól, hogy nézem a sorozatot, nem leszek ilyen...) - de ne az állam szabja meg, hogy én ezeket a dolgokat hogyan látom. Ez a sulykolás hányingert keltő.


Emiatt zárom azzal, hogy ezt a cikket akkor is megírtam volna, és ugyanígy írtam volna meg, ha háromgyerekes anya lennék.

121. globus (válaszként erre: 119. - Re87)
2010. szept. 11. 11:23
Ja, 6 millió aktívra gondolt, nyilván a betegeket, öregeket eltenné láb alól, de gusztustalan :(
120. Sookie (válaszként erre: 118. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:22
az lehet, de ha nincs pénzed, hiába nagy kincs a gyerek....Nem fogok úgy vállalni, h nem biztos a jövő.
119. Re87 (válaszként erre: 116. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:21
Talán az is a cél,hogy elhaljon az ország.Pici volt a fiam,amikor kardiológushoz vittük.A doktornő azt mondta,hogy volt nekik egy konferencia,ahol kijelentették,hogy ez az ország 6millió emberrel tud gazdaságosan mŰködni.Meg sem állnak,amíg 6millióra nem csökken a népesség.
2010. szept. 11. 11:19
én mint nagy öreg itt igen is azt állítom az embernek a legfontosabb még a vagyonánál is sokkal fontosabb a gyereke,gyerekei az ember legnagyobb értékei...még a mai világban is...
117. Sookie (válaszként erre: 113. - Vkatka)
2010. szept. 11. 11:16
Mi is így vagyunk, csak mi anyósomnál vagyunk egy kis szobában... :S Így hova vállaljunk gyereket?! :S
116. alfoldi13 (válaszként erre: 114. - Alfoldi13)
2010. szept. 11. 11:16
eggyel lejebb szántam biztosan fogják is valami modon támogatni a több gyereket mert elhal az ország...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook