Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tierfell naevus levetetése fórum

Tierfell naevus levetetése (beszélgetős fórum)


50. enid79 (válaszként erre: 49. - Nócika29)
2010. okt. 16. 21:26
Nem tudom pontosan, mire is kérdezel rá. Mi itt Szhelyen kezdtük még a kórházban a vizsgálatokat és a gyerekdokinál szólt halkan az egyik asszisztens, hogy van ilyen lehetőség. De itt egyből kérték is tőlünk, ahogy odaértünk. Mármint az utalványt.
49. nócika29 (válaszként erre: 48. - Enid79)
2010. okt. 15. 20:51

És ezt eddig miért nem mondta dorottya,vagy ti nem nála kezdtétek a vizsgálatokat?

mert mintha ő javasolta volna vagy rosszul emlékszem?

48. enid79
2010. okt. 15. 19:51

Nem tudom a nevét pontosan, egy idősebb dokinéni, hogy nagyon sok esetben ez történik a fejen lévőkkel és pont ezért nehéz nyomonkövetni.


Mi nem vittük sok helyre, csak itt a helyi bőrgyogyi nézte meg, ő irányított minket a Heim Pálba, de ismerik ott, mert mindig megkérdezik. Jó orvosnak tartják, mindig örülnek, hogy hozzá járunk ellenérzésre - legalábbis én így érzem. Nálunk volt fényképezés, videózás is. Nem hallottam róla, hogy 5 éves korig veszélyesebbek lennének, hol tudok ennek utánaznézni?! Miért?!


Na, akkor ti is csak néztek, mint mi. :( Mi is gondolkoztunk plasztikai sebészen, hoyg itt helyben megkeresünk egyet,de az miatt hagyjuk, hogy ők azért eléggé központi kórház, sok ilyen esetet látnak, műtenek, így egyelőre megbízom bennük.


Az utazási utalványt nekem is úgy súgták meg halkan, legközelebb kérjétek! Szemetek a dokik, maguktól nem mondják... :((

47. nócika29 (válaszként erre: 46. - Enid79)
2010. okt. 15. 15:06

SZia!Legalább egy kicsit megnyugodtál,bár az emberbe mindíg ott motoszkál valami.Azt hogy nem műtenék meg egyenlőre meg hogy el fog halványodni melyik orvos mondta?AZ Utazási dologról ne félj nem szólt senki.

Ma voltunk Asboth Dorottyánál,előszőr,kövessük nyomon mi is nincs e benne változás meg stb te is tudod,viszont majd pubertás korban javasolná a műtétet.Január 25 re hívott vissza fotózásra a többit majd meglátjuk.Azt írta a papírra hogy enyhe hiperaktivitása miatt nem jav egyenlőre a műtétet.Megmondom őszintén én nagyon sok orvoshoz elvittem már,ebben az a baj hogy nagyon soknak eltérő volt a véleménye.

Nem tudom hallottál e már Szakos erzsébetről,őt itt nagyon dicsérik egy darabik hozzá jártunk.

Ő azt mondta hogy 5 éves korig veszélyesebbek ezek a tipusú anyajegyek ,utána ugyan olyan mint a többi.Voltunk itt miskolcon másnál is,ő még fotózásra sem küldött el azt mondata elég ha évenete nézetjük.A harmadik azt mondta hogy nagy procedúra és lehet hogy a műtéttel többet ártunk mintha békén hagynánk.a negyedik akár most rögtön megírja a papírt mire várunk csak szégyelni fogja, minél hamarabb,arra hogy veszélyes lenne e azt mondta ugyan már olyan mint a többi.stb.Na most légy okos.A másik baj szerintem hogy amúgy is gyerekkorban változnak az anyajegyek,Tőlem is kérdezet nem sötétebb?a benne lévő pettyek nem változtak?már anyira megvagyok zavarodva nem is tudom talán, de az is lehet hogy ilyen volt.Néha sötétebbnek látom néha meg világosabnak.

Bocs a hosszú levélért,szia további szép napot

46. enid79 (válaszként erre: 44. - Nócika29)
2010. okt. 15. 12:14

Hová mentek?! Kihez? Mit mondtak?


Velünk különben most is nagyon kedvesek voltak, nem panaszkodhatok rájuk. Amit kérdeztem, arra válasoltak kedvesen. De bánt, hogy szerintük ez nem olyan nagy probléma és addig nem is akarnak hozzányúlni, amíg valami gond nincs vele. De ha lesz, vajon lesz-e két éve a gyerekemnek?! No mindegy, ők az orvosok. Azt is mondták, nagyon vérzékeny a terület (a héten kiderült, hogy a fiam kicsit vérzékeny :( ), így meg főleg nem kockáztatnék, amíg nem muszáj.

45. enid79
2010. okt. 15. 12:12

Szia!


Igen, voltunk. Igazából jó és rossz hírt is kaptunk, viszont a legjobb az volt, hogy ahogy felértünk az emeletre, még le se pakoltunk, már hívtak is be minket, szóval nagyon hamar végeztünk. A rossz hír az, hogy egyáltalán nem javasolják a levételt. :( 5-6 éves korig nem is lehet, mert ha beültetik az expandert, amit vízzel töltenek meg, benyomhatja a koponyacsontot. Ráadásul, mivel ilyen nagy kiterjedésű, két műtétsorozat kellene, de ahová beültetnék az expandert, ott nagy valószínűséggel nagyon megritkulna - gyakorlatilag kihalna a haja és legalább 2 éves procedúra lenne. :( Szóval ez miatt nagyon elkeseredtünk. De a jó hír, hoyg nagyon sok fejen lévő tierfell elhalványodik, amivel annyi a gond, hogy nehéz ellenőrizni. Nem lehet rövid haja és fokozottan ügyelni kell a fényvédelemre, szóval ha lehet kis kalap vagy sapi legyen a fején. Egy év múlva várnak minket újra.


Ráadásul most tudtam meg, hogy az oep fizet utazási költséget is, kérni kell a gyerekorvostól egy utazási utalványt, amit a heim pálban pecsételnek le és utána be kell vinni a tb-be. Most várom, hogy majd utaljanak, nem tudom, mennyit fognak. Ti tudtatok erről?!

44. nócika29 (válaszként erre: 43. - Enid79)
2010. okt. 11. 18:18

Szia! Mi újság,eljutottatok Pestre?

Mi a héten megyünk egy kontrolra Valami új fejlemény?

43. enid79 (válaszként erre: 42. - Nócika29)
2010. szept. 14. 21:52
Igen, tudom. Remélem, most okt. 1-jén eljutunk Pestre és meghallgatjuk, mit javasolnak. De nagyon nagy szegényemnek és full szőke. Ez a hülyeség meg sötétbarna és fekete a közepén. A héten is tök idegen ember megkérdezte, milyen a feje?! Hülye paraszt! :((( Jó, tudom. Túlreagálom. De én tuti nem szólítanék le ezzel senkit. :(
42. nócika29 (válaszként erre: 38. - Enid79)
2010. szept. 3. 21:09

Nem tudom,nekem az interneten szerzett információkrol az a véleményem hogy miatta egyre több a hipohonder.

Igazából jót nem lehet találni,és ez tény erről írtak is hogy duplájára nőtt a hipohonderek száma.

Én nem azt mondom hogy nem így van,de kételkedek e téren.Azt mondta az orvos hogy minden hülyeséget leírnak abból nem szabad kiindulni.De nyugodtan kérdezz rá az orvosnál mi a véleménye erről,jobb esetben csak azt a választ kapod amit én.

41. b6ce03eb24 (válaszként erre: 39. - Berecz1986)
2010. szept. 2. 12:51

Szia Berecz1986!


Nekem küldheted a képet, szívesen megnézem, de újszülött korban még nem biztos, hogy olyan, mint később. Nekünk is először rózsaszínes, mályvás színű volt, akkor nem is tierfellnek diagnosztizálták, pár hónap múlva sötétedett be, majd mégkésőbb lett szőrös.

futorozsa@dunaweb.hu

2010. szept. 2. 12:41

Sziasztok!


Mi is ugyanebben a cipőben járunk a Kislányommal.

A bal lábszárán belül van a tierfell. Tavaly volt egy expanderes műtétje, de komplikáció miatt hamarabb ki kellett venni, így csak kb. a felét tudták eltávolítani az anyajegynek. Nemsokára folytatódik, remélem most már sikerül teljesen eltávolítani. Bene Ruzsenához járunk mi is Bethesdába. Sajnos nagyon hosszadalmas maga a beavatkozás is, meg az egész procedúra. Az expanderre is hónapokat várni kell, mert egyedileg gyártják le. Mivel itt komoly égés sérült gyerekeket látnak el, mi esztétikai problémások sokszor csúszunk. Amit természetesen megértek, de nagyon nehéz évek ezek...

2010. aug. 30. 09:56

Sziasztok!

Nővérem vasárnap szült, és nagy meglepetésükre kislányuk homlokán hatalmas fekete anyajegy van.

Szeretném privátban elküldeni a kislány képét valakinek, csak hogy tudjuk mi is lehet ez, és tudjunk informálódni. Hova vigyék a babát, mikor stb... Ha netán nem válaszolnék, akkor az azért van, mert én is szülni mentem, bár még va11 napom, de ennyi szomorúság és stressz után ki tudja.. :S

Várom a segítőket!! Előre is köszönöm!!

38. enid79 (válaszként erre: 34. - Nócika29)
2010. aug. 18. 13:07
Én csak olyat olvastam a tierfellről, hogy 200szor nagyobb eséllyel rákosodik el, mint a sima anyajegy, amikor utánanéztem a neten, így számomra nem kérdés a műtét. Ez mellé meg jön pluszban az esztétikai szempont, hadd legyen rövid haja, ha az áll majd jól neki vagy azt szeretne.
37. enid79
2010. aug. 18. 13:05
Hívtak minket a Heim Pálból, október 1-én 11.10re kell mennünk a plasztikai sebészhez. Remélem, most nem lesz beteg és mehetünk.
2010. aug. 5. 10:36
Bene Ruzsena a Bethesda-ban dolgozik. Nem hiszem, hogy jobb lenne a Bethesda, mint a Heim Pál, egyszerűen csak az én dokim őt ajánlotta, mert korábban kollégák voltak. Jelenleg a Heim Pálba járunk lányommal évente kontrollra, Bene doktornővel még nem vettem fel a kapcsolatot. A Heim Pál-ban mondták, hogy előbb-utóbb le kéne majd szedni: óvatosságból a tierfell-eket inkább eltávolítják, mint meghagyják, főleg, ha ki van téve napsugárzásnak. 6-7 cm-es levétele tényleg több műtéttel jár, de a legvégén el lehet távolítani a heget is, úgy, mint az én esetemben, expanderrel.
35. nócika29 (válaszként erre: 29. - Aiwohpoh)
2010. júl. 23. 18:46

szia!Az a doktornő javasolja a levételt a lányodnak?

Engem bánt az esztétikai szempont is, de jobban félek a másik dolog miatt.ha minden orvos egybehangzóan azt mondaná igen ennek ott helye nincs én is biztosabb lennék a dolgomban.vagy az az orvos akinél voltunk,és az imént már írtam szerinte többet ártunk vele.Most csak anyit tehtek hogy járok vele ellenőrzésre.

34. nócika29 (válaszként erre: 23. - Enid79)
2010. júl. 23. 18:33

Asboth Dorottya főorvosnővel beszéltem telefonon,és már ahogy írtam azt mondta nyáron nem vizsgál ilyen anyajegyeket.Nem tudom miért mond minden orvos mást.

Akivel utoljára beszéltem nem javasolja a műtétet,mert nagyon bonyodalmas,akár több műtét,és csúnya maradhat a hegg miatt.Az anyajegyre meg azt mondja hogy ez nem veszélyesebbek a többinél.az anyajegye 6szor7 centi középbarna szőrös

33. enid79
2010. júl. 16. 08:26
Miért jobb a Bethesda, mint a Heim Pál?
32. enid79
2010. júl. 15. 20:42

Hát ez nem hangzik túl jól. :( Szegény gyerek! :( Nekünk is tölteni fogják, hogy a haja megmaradjon. Sajna elég nagy neki 7x8 centi körül van. Nekünk azt mondták, olyan 5-6 éves kora körül állnának neki. Az mondjuk jó, hogy még suli előtt. Talán sötét haja lesz.


A Bene doktornő kicsoda? Heim Pálban dolgozik? Mi az Asbóth főorvosasszonynál voltunk, nagyon kedves volt.

31. aiwohpoh (válaszként erre: 30. - Enid79)
2010. júl. 13. 20:48

Haladok a válaszadással szépen sorban. A fenekemen van, tierfell szempontjából tökéletes, mert rejtett hely. :-) Azt már azért kevésbé állítom, hogy 40-50 varrattal, bekötözve műtét után a legkellemesebb hely gyógyulás szempontjából, de ez már egy másik történet...

Az expandert sóoldattal töltötték. Ez minden alkalommal egy tűszúrást jelent, ébren. Hetente jártam töltésre, az expander beültetése után 3 héttel injekciózták be az első adagot, összesen 2 hónapon át töltöttek, így összesen 3 hónapig tartott az egész a műtéttől számítva. A végeredmény 630 ml folyadék a bőröm alatt, több, mint fél liter...elég szürreális látvány.

Lányom anyajegye tényleg elenyésző méret az enyémhez képest, pár centi a csuklóján. Évente vizsgálják a Heim Pálban és ha nem rosszabodik az állapot, én olyan 8 éves kora körül ugranék neki a műtétnek. Túl korán sem akarom, ha nem muszáj, de úgyis az dönt, amit a szakember mond. Augusztusban beszélek meg majd egy időpontot Bene doktornővel, pontosabbat csak utána tudok mondani. Az én orvosom szerint figyelembe kell venni egy gyerek esetében egyrészt az érettségét, mennyire vihető bele egy műtétbe, másrészt fontos, hogy serdülőkor esetén, a megnyúlt végtagok hogyan befolyásolják az anyajegy növekedését, ill. később a heg alakját.

30. enid79 (válaszként erre: 29. - Aiwohpoh)
2010. júl. 12. 16:15
Nekünk is ezt mondták, hogy nagyon sok ideig tart a levétel. :( Kisfiamnak a fején van. Megkérdezhetem, hogy neked hol van? Ilyen levegővel töltötték azt az expandert vagy mi a neve? Kislányodnak mit mondanak? Mikor lehet nekiállni? Neki simán leveszik csak? Az én kisfiamnak ugye a haja miatt gázos a dolog, remélem meg tudják oldani. Amikor töltötték az altatásban volt? Milyen időközönként töltötték?
2010. júl. 9. 17:12

Sziasztok! Mindkét oldalról érintve vagyok a témában: én is tierfell-lel születtem és az

egyik lányom is örökölte. Számomra ekkor derült ki, hogy ez egyáltalán egy öröklődő dolog.

Nem akarok senkit sem elkeseríteni, de iszonyú hosszadalmas a levétel...főleg, ahogy olvasom, itt még az enyémhez képest is sokkal nagyobb anyajegyekről van szó.

11 éves koromban kezdődött a műtétsorozat. Az eredeti méretekre nem emlékszem, ráadásul ez

ugyebár a bőrrel együtt nő...annyi biztos, hogy 6 műtét után az utána maradt heg 6×9 cm

lett, az eredeti tierfell kb. a duplája volt ennek.

Minden alkalommal a lehető legtöbb részt vágták ki, de így is 6 éven át tartott. 17 éves

koromra annyira elegem lett az egészből, hogy amikor rátért az orvos: "na akkor most kéne

expanderes eljárással mesterségesen kitágítani a bőrt, és a heget is eltávolítani", úgy

döntöttem, nem csinálom tovább. A heg esztétikailag nem zavar, rejtett helyen van, elegem volt a műtétekből.

4 évvel ezelőtt egy bőrgyógyász vetette fel: a nagyméretű heg is rizikófaktor bőrrák szempontjából, azt is le kéne szedetnem előbb-utóbb".

Így hát 30 évesen, 3 gyerekkel ismét belevágtam: 4 hónappal ezelőtt beültettek egy expandert a bőröm alá, amit 2 hónapon keresztül töltöttek...eléggé irreálisan néztem ki a végére. :-) 2 hete kiszedték, a heget sikerült egy az egyben kivágni (az eredeti tervek szerint nem volt biztos, hogy ki lehet egy lépésben ekkorára tágítani a bőrt, embere válogatja, de szerencsére nem kellett újabb expander), az új bőrt ráhúzták. Most lábadozom, remélhetőleg nem sokáig, mert már 4 hónapja fáj minden mozdulat.

Szerencsére annak a lányomnak, aki örökölte, közel sem ekkora a tierfellje, de még csak 4 éves, ahogy nő, egyre nagyobb lesz - a születéskori állapothoz képest 4 év alatt így is a négyszeresére nőtt a csuklóján lévő anyajegy.

Túl sokáig ezért nem akarom elhúzni a műtétjét, az én orvosom a Bethesda Kórházat és Bene doktornőt ajánlotta, jelenleg a Heim Pál-ba járunk évente kontrollra.

Nem tudom, segítettem-e valakinek a történetemmel, ha van kérdés, kérdezzetek nyugodtan,


még friss az élmény. :-))

28. enid79
2010. júl. 6. 21:39
Ha marad, mert végülis az mellett döntetek, hogy nem vetetitek le, szerinted nem fogja zavarni kamaszként?! Én leginkább ettől tartok. :( Nem akarom, hogy csúfolják majd ez miatt. :(((
27. enid79 (válaszként erre: 26. - Ar2r)
2010. júl. 6. 21:37
Hogy miért ez maradt meg bennem, hogy nagyfiatok van már?! :))) Ezerbocsi! :))) Akkor fél év van a fiaink között. :) A miénknek egy kb 6x7 centis lehet, nagyjából szabályos, kör alakban. És sajna elég erős rajta a "szőr" (fejen inkább hajnak írnánk), a közepén meg van egy nagy fekete folt - mármint a szőrben/hajban, csak hogy mégjobban látszódjon. Így sajnos ott elég gyakran kell nyírni neki a kis haját, mert úgy különben nem annyira feltűnő. De aki meglátja, így is bámulja. Olyan beszólásokat kapunk, örülök neki, hogy még nem fogja fel. :((( A "beütötte a fejét", " mi van a gyerek fején", "jé, anya milyen a kisfiú feje" és hasonlók mindennaposak, sajnálom szegénykét. Amíg lehet kalapot adok rá vagy kendőt, de mindenhol nem takargathatom. Tényleg az a szerencse, hoyg nem érti még és talán lassan a haja is ki fog nőni rendesen. És reménykedem, hogy sötét lesz a haja, mert nekünk egyikünknek sem szőke, bár a férjemnek kb 3 éves koráig az volt.
26. ar2r (válaszként erre: 25. - Enid79)
2010. júl. 5. 14:38

Másfél éves a fiunk, nem kamasz még :) Szóval az a baj, hogy az anyajegy körbeéri a kezét és nem nagyon találnak rá megoldást, hogy hogyan lehetne levenni. Szóval ne egy nagyobb foltot képzelj el, hanem a felkarján, a lapockáján, illetve a mellén egybefüggő az anyajegy. Nem kicsi. Ha számszerűen kébne kifejeznem magam, ami nem könnyű a felkarja miatt, talán 20x25 cm-es anyajegyről van szó. Ezen felül a combján van egy 1,5x2 centis, és a fejbőrén egy 1,5x1,5 centiméteres. A nagy kiterjedésű anyajegy levételét nem tanácsolják, a kisebbek miatt meg kár ilyen fiatalon megkínozni egy műtéttel (ezt mi is így gondoljuk). Hozzáteszem a műtét drasztikusságára való tekintettel, én személy szerint kockázatosabbnak találom a műtétet, mint annak elhalasztását, esetleg elmaradását. Az orvosok abszolút pontosak voltak, bejelentkeztünk, mire felértünk már nyitott ajtóval vártak. Talán 20 percig tartott az egész. Szimpatikusak voltak, nem úgy kezelték a gyerekünket, mint egy esetet, türelmesek, segítőkészek voltak. Nekem csak pozitív tapasztalatom van az ott dolgozókkal kapcsolatban.

Üdv:

Artúr

25. enid79
2010. júl. 4. 21:04

Mi az, hogy nem tudnak vele mit kezdeni?! Mekkora a fiatok? Nem kamaszkorba lép lassan? Mégis meddig akarnak várni?! Nekünk azt mondták, 5-6 éves kora körül lehet eltávolítani a fejéről. De neki mondjuk nagyjából szabályos, kör alakú. Csak éppen a hajas fejbőrön. Ráadásul szőke, ez meg ugye sötétbarna/fekete. :(


Pontosak voltak? Mennyi ideig tartott?

24. ar2r
2010. jún. 29. 15:16

Sziasztok,

Na megvolt a dolog, de semmi elorehaladás sajna az ugyben, mivel gyerkőcnek olyan alakú és kiterjedésű az anyajegye, hogy nem tudnak vele a jelenlegi állás szerint mit kezdeni, szóval továbbra is járnunk kell kontrollra, és pár év múlva újra konzultálunk. A doktornő velünk nagyon kedves volt, és mindenki barátságos volt.

23. enid79
2010. jún. 23. 16:25

Ar2r! Voltatok? Mi volt?


Nócika, kivel beszéltél, hogy ilyen volt?! Bár nem mondom, most mi is kiakadtunk rájuk. Itt helyben is körülnézünk plasztikai sebész fronton, aztán meglátjuk, mire jutunk.

2010. jún. 20. 08:09
Na szép!titeket meghívnak,nekem meg csak azt mondta hogy nyáron nem vizsgál ilyenfajta anyajegyeket,majd szeptemberbe kérjek időpontot.Ja és megkérdeztem hogy nem lesz e baj az anyajeggyel,azt válaszolta hogy honnan tudjam.Nagyon lekezelő volt a telefonba,nem sok kedvem van ezekután hozzá menni,mert mondtam milyen anyajegyről van szó,és nem foglalkozott vele.Azt is mondtam hogy egy másik doktornő küldött hozzá.Azóta voltunk másik orvosnál,ő nem tanácsolja levetetni azt mondta hogy nagy a kockázat.Most már nem tudom hogy kire halgassak.De azért pestre mindenképp elmegyünk majd ha őnagysága egyáltalán fogad minket.De lehet hogy Debrecenbe fogom vinni,őket nagyon dicsérik.:(
21. enid79 (válaszként erre: 20. - Ar2r)
2010. jún. 16. 10:12
Na, nekünk megoldódott a hétfő. :(( Ugyanis lebetegedett ma reggelre a kisfiunk, így most le kellett mondani az időpontot. Azért majd számolj be légyszi, hogy mi volt, mert nagyon kíváncsi vagyok! Mi is kértünk új időpontot, hogy tudjunk menni, de még nem szóltak vissza, hogy mikor mehetünk, gondolom pár hónapot erre is várni fogunk. :(((

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook