Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tierfell naevus levetetése fórum

Tierfell naevus levetetése (beszélgetős fórum)


110. bobita101 (válaszként erre: 108. - Gabriellao)
2011. nov. 23. 23:56

Szia!

Nálunk hasonló a helyzet, mint Enidnél és nálatok. Több kört futottam bőrgyógyászoknál, a Heim Pálban köt ki az ember minden irányból.

Az anyajegy a fejjel együtt nő, más jellegű haj van rajta, mint a hajas fejbőr többi részén. Ha sötét a kisfiad haja szerencsések vagytok, mert nem lesz feltűnő. Az anyajegyes részen a haj sűrű - a rendes hajnál jóval sűrűbb - és sötét színű. Gyorsabban is nő, külön kell vágni. Az én kisfiamnak alig van haja, az is búzaszőke, így nagyon feltűnő az elváltozás.

Kisfiam most volt egy éves, elméletileg 2-3 éves kora között műtik meg, tapasztalatunk a műtétről még nincs.

Nyáron mindig volt rajta sapka, a nap és a kevés haj miatt. Újabban beltéren is adok rá, annyira szokatlan a jelenség, hogy az emberek bámulják, sőt, amióta egy kicsit nőtt a haja összesúgnak a hátam mögött - jó hangosan - milyen anya vagyok, festem a gyerekem haját,de ez egy külön történet.

Írd meg, hogy neked az orvosok, mit mondtak, én is nagyon kíváncsi vagyok.

És egy kérdés: első gyerek? Ha nem, a testvérének van óriás anyajegye?

109. enid79 (válaszként erre: 108. - Gabriellao)
2011. nov. 22. 12:01
Kedves gabriellao! Az én kisfiamnak a fején is van egy anyajegy, amikor született 3x4 cm-es volt, most legalább 7 centi az átmérője, szóval nőtt. Neki viszont haj ("szőr") van az anyajegyen és sokkal sűrűbb, más a színe és erősebb is. Január 10re van időpontunk a Heim Pálba ismét, de mivel kinőtt a haja és szépen takarja is - pedig sokáig iszonyatosan feltűnő volt -, már nem vagyok biztos a műtétben. Nekünk tavaly azt mondták, hogy 5-6 éves kora körül távolítanák el, de nagyon macerás a műtét, így most megvárjuk, mit fognak mondani. Nektek bőrgyógyász mit mondott?
2011. nov. 17. 09:36

sziasztok,

az én kisfiam is anyajeggyel a fején született (3x3cm),pont a hajtőnél kezdődik, a hajas fejbőrön folytatódik. Sötét haja van/lesz - még csak 6 hetes, érdekelne, hogy akinek ugyanitt van, annak mennyire nőtte be a haja, mennyire védi a haj a naptól, ill. h kinőtt-e egyáltalán a haj az anyajegyen. Ha volt valaki, aki leszedette innen, akkor utána hogy alakult a haja?

Ill. h változott-e ahogy nőtt a buksija?

107. enid79 (válaszként erre: 106. - Bobita101)
2011. okt. 31. 14:48

Na, klassz. :( Azt hittem, jó hírekkel jössz, hátha változott valami...


Nálam egyre több orvos mondja, hogy már szinte észre se lehet venni, ő nem vetetné le így már, hagyná az egészet. :(((( Legutóbb a gyerekorvosunk mondta.

106. bobita101 (válaszként erre: 104. - Kis Katica)
2011. okt. 27. 23:12

Szia! Mi is drukkolunk!


Műtét után amikor teheted, írj, nagyon kíváncsi vagyok, hogyan alakulnak a dolgok.


Mi most voltunk az egyéves konzultáción, semmi újdonság nincs, jövőre megyünk ismét.

105. enid79 (válaszként erre: 104. - Kis Katica)
2011. okt. 19. 20:55

Én nagyon szorítok, sokszor jövök ide a fórumra megnézni, mi a helyzet a többi kis tierfellessel.


Mi már idénre nem kaptunk időpontot a Heim Pálba, majd november közepén kell legközelebb telefonálnom.

104. Kis Katica (válaszként erre: 100. - Bobita101)
2011. okt. 18. 11:20

Sziasztok.

reméltem hogy most a kövi mütétröl mesélhetek de sajnos elmaradt mert betaknyosodtunk.most a fején lévő anyajegy egy részét távolították volna el.

szorítsatok nov 23-án lesz a kövi mütéti idöpont.remélem nem lesz akkor is beteg és beszámolhatok nektek az élményekről.

103. bobita101 (válaszként erre: 102. - Enid79)
2011. okt. 2. 15:55

Szia! Novemberben megyünk, majd megírom, lesz plasztikai konzultáció is. Én mindig telefonálok, tapasztalatom szerint 1-2 hónappal előbb érdemes.

Nagyon érdekelne milyen lett a kisfiad haja! Tudsz privátba egy képet küldeni?

102. enid79
2011. szept. 30. 10:50

Idén voltatok már vizsgálaton a Heim Pálban? Én egész héten próbálom elérni a doktornőt, kevés sikerrel. :( Azt mondták, mennünk kell minden évben, én meg naivan - mivel tavaly ők hívtak be - azt hittem, hogy majd megint keresnek, vártam eddig, de semmi.


Viszont nagyon szépen megnőtt a kisfiam haja és bizony nagyon el vagyok bizonytalanodva a műtét szükségességéről... Nem tudom, mi lenne a helyes...

101. tomianya2005 (válaszként erre: 99. - Bobita101)
2011. júl. 14. 18:53

Mivel folyamatosan vele voltam, nem sokat sírt, persze amikor bevitték a műtőbe egy kicsit elkeseredett, de utólag már nem emlékezett rá.

Az utolsó műtétről vannak emlékei de azok sem rosszak.

Üdv

Hajni

100. bobita101 (válaszként erre: 97. - Kis Katica)
2011. júl. 11. 23:57

Szia!

Ha jól értem, a combjáról egyszerűen kivágták az anyajegyes bőrt. A húzódás - ha egyáltalán volt ilyen - nem fájt?

99. bobita101 (válaszként erre: 98. - Tomianya2005)
2011. júl. 11. 23:56

Szia!

Annyit szeretnék tudni, hogy a kisfiad hogyan élte meg a műtéteket? Mennyire hagyott benne nyomot?

98. tomianya2005 (válaszként erre: 97. - Kis Katica)
2011. júl. 6. 14:43

Sziasztok!


Az én kisfiamnak a jobb fülén volt a tierfell naevusa. Az egész füle barna volt,és még hátul a fején is volt.

Ő 2005-ben született, és ma már nincs rajta semmi folt.

Nekünk 4 műtét volt,egy kimetszés, és 3 bőrátültetés.

Az utolsó műtétje 4 évesen volt, amikor a hallójáratban lévő részt vették ki.

Mi nem a H-P kórházba jártunk, mert az első alkalommal nagyon rossz tapasztalatunk volt ott.

Már nem is emlékszem rá, hogy ki volt az orvos, csak az volt a furcsa, hogy felhívtuk, és a magánrendelésére mentünk először, de kár volt, mert egy hét múlva behívatott a kórházba, és igazából ott sem mondott semmi bíztatót, csak azt, hogy ilyet még nem látott, és nem tudja, hogy mit lehet vele tenni, meg azt, hogy elrákosodhat.

Szóval elkezdtünk másfelé keresgélni,és találtunk egy sebészt aki az onkológiai klinikán dolgozott, és ő elvállalta a műtétet.A műtétek az I-es gyerekklinikán voltak az utolsó meg a fülészeti klinikán.

A műtéteket nagyon jól viselte, és gyorsan gyógyult utána. Az első műtét 10 hónaposan, a 2. 1.5 évesen a 3. 2 évesen az utolsó 4 évesen volt.

Nekünk sehol máshol nem volt anyajegye sőt a mai napig sincsen rajta 1 sem.

Jelenleg még 1 műtét lesz, mert az utolsó műtétnél a hallójárata nagyon beszűkült, kb 2 mm-es. Erre várunk még időpontot kérnem a fülplasztikai sebésztől.

Ha valami kérdésetek van szívesen válaszolok, itt is és privátban is.

Hajni

2011. júl. 4. 11:12

Sziasztok.

Akkor az elejéről kezdem.

Hétfő reggel kellett bemennünk a sebészeti osztályra.idáig csak annyi volt hogy nem ehetett éjfél után.de ezt is bírta szépen.kb 9 tájt megkapta a bódító szirupot amitől kicsit ellazult:)majd vitték műtétre.kb 40-45 perc múlva hozták vissza.nagyon mélyen aludt de kb 30 perc múlva már ment volna dolgára és édesen magyarázott.aztán jött a neheze.féken tartani pedig neki dolga van:) a sebet észre se vette.nem nyúlt hozzá és nem is fájlalta.aznap este bent kellett maradnunk.szerencsére babakocsival mentünk így könnyebben tudtam altatni is ,mert a fém rácsos ágyban sajnos nem tudtam betenni.nem tetszett neki.az éjszaka kicsit fárasztó volt mert én nem kaptam külön ágyat ő meg még cicin alvós manócska.de egyébként minden jól alakult.ennyi meg belefért.itthon két napig csak

aludtunk:)

A műtét után itthon kicsit nehezebb volt.féltem hogy leszedi a kötést és elfertőződik a seb de szerencsére ezzel se volt sok gond.pont kifogtuk a jó időt és vízparton voltunk de még ezt is megértette,hogy nem mehet be csak bokáig.most már nincs varrat, se kötés.szépen gyógyul a heg.mire nagylány lesz már alig fog látszani.

fő a pozitív hozzáállás.

egyébként mióta tudom hogy van ilyen anyajegy valahogy jobban észreveszem másokon.

múltkor pl egy kb 17 éves lánynak volt egy az arcán, neki meg igazán jól is állt.a kórházban volt egy kisfiú akinek meg pont a szeme körül volt egy és egy kislány akinek szinte az egész teste olyan volt.és a lényeg hogy így is nagyon boldogok voltak.

végszónak csak annyi:aki ezért gúnyol másokat az buta.kedves barátnőm védte meg múltkor Katicát a játszin két kb 3-4 éves kislánytól mert csúfolták/ nyelvet öltögettek rá meg hangosan mondták hogy FÚÚÚÚJJJ/azt mondta nekik hogy biztos van olyan ami rajtuk se tökéletes és csúfolás tárgya lehetne.ez igaz is.senki nem tökéletes.mindenkinek vannak hibái de így fogadjuk el és így szeretjük őket.

Na puszika minden kis tierfeles barátunknak.fel a fejjel.

96. enid79 (válaszként erre: 94. - Kis Katica)
2011. jún. 27. 12:50

Jaj, de jó, hogy túl vagytok az első műtéten! Már nagyon vártam, hogy írj! Engem is érdekelnének a részletek, ha lesz időd, kérlek írd le! Köszönöm és kitartást nektek (is)!!!!


Azt hittem, "csak" a kis fején van. :( Sajnálom, hogy máshol is, annak viszont nagyon örülök, hogy jól viselte.

95. bobita101 (válaszként erre: 94. - Kis Katica)
2011. jún. 20. 21:17

Szia Kis Katica!

Örülök, jól sikerült a műtét, és a kislányod ilyen bátor volt!

Kérlek, mesélj egy kicsit az eljárásról (kivágták és összevarrták, vagy volt expander), a kórházról (mennyit lehet bent a szülő, milyenek az orvosok, nővérek), a műtétről (mennyi ideig tartott, fájt utána a kislányodnak?)... Minden érdekel.

2011. jún. 20. 10:33

Sziasztok.

Túl vagyunk az első műtéten.a combján volt egy kb 5 cm-es tierfell azt szedték le.Dr Novoth Béla Plasztikai sebész szedte le és nagyon szépen dolgozott.Holnap megyünk varratszedésre.nagyon jól viselte a kicsi és azóta sincs semmi gond.a homlokán lévőt még nem kezdték el de remélem az lesz a kövi.megpróbálok képeket felrakni.

93. enid79 (válaszként erre: 91. - Bobita101)
2011. jún. 3. 07:25
Nem tudom. Apósom szőke, a férjem nővére full szőke is maradt. Az én családomban szinte fekete a haja rajtam kívül mindenkinek, nekem világosabb barna, férjem fekete. Szóval remény van és még időnk is, hogy eldöntsük. Addig marad a kis kalap a buksiján, szerencsére kéri is mindig, anélkül nem megyünk napra.
92. bobita101 (válaszként erre: 81. - Kis Katica)
2011. máj. 29. 16:59
Szia Kis Katica! Mesélj, mi történt veletek?
91. bobita101 (válaszként erre: 90. - Enid79)
2011. máj. 29. 16:58

Biztos, hogy szőke lesz nagykorában? Én úgy képzelem, hogy hasonló a problémánk, és szerintem barna hajjal ez az anyajegy nem látszik.

Mindketten szőkék voltunk gyerekként, majd bebarnultunk, az orvos azt mondta, hasonló várható a gyereknél is, és akkor nem fog látszani, csak amíg szőke.

90. enid79 (válaszként erre: 89. - Bobita101)
2011. máj. 19. 20:49
Nekünk ezt nem mondta. Idén október körül megyünk megint szerintem, majd akkor rákérdezek. Nem tudom, mi a jó megoldás. Állítólag kétszer fél év, mire teljesen levennék a kisfiúnknak. Fél év lenne az expanderes töltögetés és utána fél év pihi. :((( Nem tudom, ki kellene-e tenni ennek. Ha meg nem, akkor mi lesz vele nagykorában? Soha nem lehet rövid haja? :((( Nehéz dolgok ezek...
89. bobita101 (válaszként erre: 87. - Enid79)
2011. máj. 15. 21:34
Szia! Most voltunk a Heim Pálban, de csak a bőrgyógyász látta, egy évesen, vagyis félév múlva rendelt vissza, akkor lesz sebészeti konzultáció is. Megkérdeztem a hajhullást, és megerősített azt, amit a sebész mondott januárban: a kitágított fejbőrön a hajhagymák száma nem nő, vagyis ritkább lesz a haja a kivágott résznél. De állítólag ez nem észrevehető.
88. enid79
2011. máj. 14. 07:45
Ja, láttam fél éves... Kíváncsi leszek, mit fognak mondani nektek...
87. enid79 (válaszként erre: 86. - Bobita101)
2011. máj. 14. 07:43

Szia!

Nekünk azt mondta a sebész, hogy azért lehet csak 5-6 éves korában levetetni, mert addigra szilárdul meg teljesen a koponyacsont. Vagy lehet csak le akart rázni minket? Már erre is gondoltunk, mert most voltunk hétfőn itt nálunk a bőrgyógyászaton és azt mondta a dokinéni, hogy a Heim Pálosokkal volt konzultáción és iszonyúan jó eredményeket értek el az eltávolításnál, nem értik, miért mondtak nekünk ilyeneket. Mi ez miatt bizonytalanodtunk el, de én is szeretném, ha teljes életet élhetne a fiam és ha kamaszkorában rövid hajat akar, ne kelljen szégyenkeznie. Minket ugye elbizonytalanítottak nagyon. :( Most meg már, hogy megnőtt a haja, szinte alig észrevehető, már nem szólnak be az emberek, már nem bámulják, könnyebb sokkal. Mennyi idős a babátok?

86. bobita101 (válaszként erre: 85. - Enid79)
2011. máj. 10. 09:42

Szia!


A kép alapján nekünk szinte teljesen ugyan ez van nálunk is, kör alakban a hajas fejbőrön. A mi babánknak alig van haja, lényegében még kopaszka, így igen-igen feltűnő a fején az anyajegy.


Nekem azt, hogy a tágítónál kihullhat a haja nem is mondták, bár eddig csak egyszer konzultáltunk a sebésszel. Egy évesen megyünk majd kontrollra. Legközelebb rákérdezek.


Különben én a levétel párján állok, minél előbb. Remélem a mi esetünkben 2-3 éves kora között erre sor is kerül. Azt hogy a gyerek erre nagyobb korában mit lép nem lehet kitalálni, mi próbálunk nem is morfondírozni ezen, olyan messze van és annyi mindentől függ... az ember csak bekattan. Sajnos ezt nekünk kell eldönteni és később elfogadtatni/természetessé tenni számára a döntés eredményét. Ettől is olyan nehéz, nem lehet megkérdezni: te mit szeretnél?


Mindenkinek nagyon drukkolok, és írjatok, mi van veletek, milyen új infokat hallottatok a kezelésekről!

85. enid79
2011. máj. 6. 15:22
Ha megnézitek az adatlapomon a képet, kicsit látszik rajta a kisfiam fején lévő...
84. enid79
2011. máj. 6. 15:21

Kis Katica szorítok nektek nagyon, ha hazajöttetek a kórházból, kérlek írj mindenképpen!!!! Szerintem nagyon sokan várjuk nálatok a fejleményeket, hogyan alakul a kislányotok. Mikor mentek pontosanŰ?


Bobita, mi is a Heim Pálba járunk, de évente csak egyszer kell felmennünk, a másik ellenőrzést a helyi bőrgyógyász végzi.


Ja és azt is mondták nekünk, hogy sok fejen lévő tierfell elhalványodik az évek során, de sajnos a kockázat megmarad. :((( És onnantól nagyon nehéz nyomon követni. Viszont minket arra buzdítottak, hogy ne vetessük le, ne akarjuk ennek kitenni a gyereket.

83. enid79
2011. máj. 6. 15:19
Mi hétfőn megyünk bőrgyógyászhoz itt helyben, de én egyáltalán nem tudom, melyik megoldás lenne a legjobb. Kisfiamnak a fején van ugye, a hajas fejbőrön. Legutóbb - mielőtt levágtuk volna neki - kezdett egész szépen összenőni neki a rendes hajával a tierfellen lévő. Ha meg még be is sötétedne a haja, lehet nem is látszódna. Csak annyi a bajom ezzel az egésszel, hogy két éves műtétsorozatot "írtak" elő 5-6 éves korában, hogy ha nem csináltatom/csináltatjuk meg, lehet soha nem lehet tüsi haja és ugye a fiúk szeretik a rövidet. Lehet, emliatt később haragudna ránk vagy nem is tudom. Ha megcsináltatjuk, az nagyon megerőltető lesz/lenne mindegyikünknek és kockáztatjuk a haját. :( A doki szerint lehet megkopaszodna azokon a helyeken, ahová az expandert beültetnék... Úgyhogy nem tudom és bízom benne, hogy az elkövetkező 3 év sok mindent eldönt, melyik irányban mozduljunk.
2011. máj. 6. 09:42

Sziasztok!


Mi időközben voltunk a két kórházban, a budai gyermekkórházból átirányítottak a Heim Pálba, így kétszeresen is ott kötöttünk ki. Ma megyünk kontrollra. A doktornő lefényképezte az anyajegyet, gondolom nektek is, most azt nézik, hogy történt elváltozás vagy sem.


Néhány eset a "felnőttek világából": A kórházba ahol született a kicsi volt egy anyuka, akinek a lábán volt hasonló, a csecsemős nővér hozzá irányított, hogy beszélgessek vele. Ő nem vetette le, és nem is akarja, évente megy felülvizsgálatra. Gyerekkorában állandóan térdzoknit hordott és nadrágot, de a pár perces beszélgetésből úgy tűnt hogy felnőtt korában ő ezzel együtt tud élni.

Egy másik ismerősömnek az arcán volt, a rendszerváltás környékén vetette le, kb.25évesen, de sose mesélt erről. Szépen plasztikázták.


Nekem is lenne egy kérdésem: van olyan aki nem a Heim Pálba jár? Én szívesen elvinném több helyre a gyereket, próbáltam is, de minden út a Heim Pálba vezet.

2011. ápr. 27. 15:48

Sziasztok.

Már rég nem írtam de most van pár fejlemény.A mis kis Katicánkat elküldték mrire is mert a testén több tierfell is van és a fején ,a homlokán is van egy óriási.szerencsére az eredmény negatív.nekünk a plasztikai sebész azt mondta h egy évesen nekikezd.májusban kapunk időpontot.én nagyon bízom benne hogy hamar elkezdik mert nagyon nehéz védeni a homlokát.most már mászik és kezd felállni és ha beveri a fején lévő tierfellt akkor sajnos az vérezni kezd.már van rajta pár seb is.sajnos csak több mütétből tüdják leszedni de pozítívan állunk a dolgokhoz.

szerencsére az mrin is altatták és olyan jól bírta.erős csajszi és nekünk is erősnek kell lennünk.mutatott a plasztikai sebész fotót egy kisfiuról akinek szintén a teljes homlokát betakarta, szintén ráhuzodva a szemöldökre is.hát nem lett valami szép de szerintem a hegesedéseket késöbb lézeres technikával biztos lehet finomítani.ha van valakinek új infója kérem írjon.köszi.Sok sikert mindenkinek


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook