Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1050. ßeu$ (válaszként erre: 1049. - 8d33847c1b)
2012. júl. 24. 22:52
Köszönöm. Rákeresek neten, hogy pontosan miből, mennyit, mikor. Lehet kipróbálom :)
1049. 8d33847c1b (válaszként erre: 1048. - ßeu$)
2012. júl. 24. 21:52
hú, az is nagyon szép eredmény. Sajna nálam is így van, le-fel, le-fel:( A Level diéta egy villámfogyi, 3X5 nap, szigorú étrend, főleg narancs-tojás-tejföl-kétszersült. Hatékony, de kemény, én csak 5 napot szoktam csinálni, az alatt 2 kg általában maradandóan lemegy.
1048. ßeu$ (válaszként erre: 1047. - 8d33847c1b)
2012. júl. 21. 09:26

Szia!


Nekem elég sok minden közbejön, úgy tudom csinálni, hogy 2-3 hétig, aztán jön sajnos mindig valami családi összejövetel és ott nem tudom annyira ellenállni. Összesen 5 kg-ot adtam le vele.

2 hét alatt lemegy 2-3 kg, aztán hétvégén 1 fel.

A Level-diéta miről szól?


Ja igen, centiben szerintem látványosabb a testkontrollos fogyásom.

1047. 8d33847c1b (válaszként erre: 1045. - ßeu$)
2012. júl. 20. 18:34
szia, te mióta csinálod? Hány kilót adtál már le vele?
1046. 8d33847c1b (válaszként erre: 1044. - Reni79)
2012. júl. 20. 18:02
szia, régen én a testkontrollt csináltam, és most is azt szeretném. Kísérleteztem már mindennel, de ez jött be igazán... A Level-diéta volt hatásos villámfogyiként, és a testkontroll hosszabb távon...
1045. ßeu$ (válaszként erre: 1044. - Reni79)
2012. júl. 20. 09:53

Szia!


Szerintem a testkonroll nagyon jó fogyókúra, ha betartod, hamar látványos eredményt érhetsz el. Nálam már 2 hét alatt látszódott a változás centiben és kilóban is. És semmilyen zsírégetőt, étvágycsökkentőt nem szedtem mellé.

1044. reni79 (válaszként erre: 1043. - 8d33847c1b)
2012. júl. 19. 16:44
köszi a tippet!és fogyokura terén mivel próbálkozol,mi vált be neked?
1043. 8d33847c1b (válaszként erre: 1042. - Reni79)
2012. júl. 19. 13:41
szia, étvágycsökkentőnek nagyon jó a zabkorpa-tabletta, 800 ft körül van a dm-ben. Nekem az almaecetes víz sokat segít, nagyon jól elveszi az étvágyat, vízhajtó és fogyasztó is, de sokan nem szeretik az ízét. Én a bio-t iszom, annak enyhébb íze van, és én szeretem:) Citromos víz is ugyanígy jó étvágycsökkentő.
1042. reni79 (válaszként erre: 1041. - 8d33847c1b)
2012. júl. 19. 10:58
Szia!Én is 173 cm vagyok és 71 kg.Szulés után ennyi maradtam.Probálkozom mér pár hete,de folyamatosan éhes vagyok és nem tudom megállni hogy ne egyek!Nem tudsz valami hatásos étvágycsökkentö bogyót ajánlani?
2012. júl. 19. 10:51
sziasztok, csatlakoznék én is, régebben már csináltam, most újra belevágtam... 70 kg vagyok és 63 szeretnék lenni a 173-mas magasságomhoz.
1040. ßeu$ (válaszként erre: 1039. - Goosymatthias 3x)
2012. jún. 25. 10:21
Rendben! Köszönöm az infókat! Jelentkezek majd, ha már lesz eredményem! :)
1039. Goosymatthias 3x (válaszként erre: 1038. - ßeu$)
2012. jún. 24. 20:06

Betartom a könyvben leírtakat. Igazából meglepett mennyi energiát szabadít föl ez a fajta táplálkozás. Csak ebédet és vacsorát szoktam enni, pedig az elején azt hittem kell majd az uzsonna is. Sok salit eszek, meg nyers zöldséget. Zöldséges szendvicskrémeket is sokat csinálok. Mivel este nincs kedvem főzni ezeket kenem pirítósra. Ha párolok valamit azt inkább hús vagy grillezett sajt mellé. És sok vizet is iszok, de kívánom is. Hogy ez a nyár miatt van vagy egyébként is igényli a szervezet a tisztulás miatt, nem tudom.

Minden esetre sok sikert! Ha kell egy-két recept, szólj!

1038. ßeu$ (válaszként erre: 1037. - Goosymatthias 3x)
2012. jún. 23. 09:13

Gratulálok az eredményedhez! :)

Remélem hamarosan én is beszámolhatok a változásról! :)

Betartottad a könyvben írt időket, hogy fehérje fogyasztás után pl. 4 óra múlva ehetünk keményítőt?

A zöldségeket inkább nyersen fogyasztottad salátának, vagy grillezted is őket?

Folyadékot kb. mennyit ittál?

1037. Goosymatthias 3x (válaszként erre: 1036. - ßeu$)
2012. jún. 22. 21:50

Sokkal jobb a közérzetem, fogytam 12 kilót, de ez azóta több is lehet. Nem méretkezek gyakran, inkább csak a nadrágszíjam belső lyukait fedezem föl újra :-) Remek érzés, önbizalommal teli.

Kívánom, hogy neked is könnyedén menjen!

1036. ßeu$ (válaszként erre: 1033. - Goosymatthias 3x)
2012. jún. 22. 09:04

Én most tartok az első könyv második felénél. Tetszik! Jó dolgokat ír.

A 2 hónap alatt mennyit fogytál?

Illetve a közérzeted változott? Gondolok itt arra, hogy energikusabb lettél?

1035. triccse (válaszként erre: 1033. - Goosymatthias 3x)
2012. jún. 21. 22:45
megkérdezhetem,hogy mi a tapasztalatod?
1034. triccse
2012. jún. 21. 22:44
sziasztok. én is ma kezdtem.régen nekem is meg volt a könyv ,de sajnos nem találom.próbálok itt okosodni a témában.
1033. Goosymatthias 3x (válaszként erre: 1032. - ßeu$)
2012. jún. 21. 22:41

Szia!


Én két hónapja kezdtem. Szerintem az első könyv tartalmazza a lényeget, bár a 2-nak még nem jutottam a végére. A jó benne az, hogy tényleg mindent ehetsz. Sok sikert!

1032. ßeu$
2012. jún. 20. 11:37

Sziasztok!


Ahogy látom, már nem annyira aktív a fórom, mint 1-2 éve...

Amit olvastam a TK-ról, az eddig nagyon megnyerte a tetszésemet és szeretnék én is belevágni. A könyveket a mai napon megkapom, remélhetőleg pár nap alatt átolvasom és kezdhetem is.

Van esetleg valaki, aki szintén most kezdi?

2012. jún. 10. 20:57

Azaz igazság, hogy nekem megvan a Testkontroll 1-2 könyv, de a másodikat még én is csak most kezdtem el olvasni, még nagyon az elején járok.

A recepteket nagyjából átlapoztam, de én alapból, -ha van is benne olyan recept amihez kell fehérje- szeretem kihagyni vagy mással helyettesítem, mert azt vettem észre régebben, hogy sok fehérjetartalmú ételek elfogyasztása után kiütés jött ki a térd- és könyökhajlatomnál.

De amióta hanyagolom a fehérjéket, már nem is jönnek ki ezek a kiütések, mint mikor napi szinten vittem be a szervezetembe sajtot, kakaót..

Néha szoktam csak egy kis majonézt használni, de nincs tőle semmi bajom.


Tulajdonképpen én a Testkontroll 1-es könyvet jobban díjazom, én aszerint kezdtem el étkezni is.

Ez tényleg furcsa, hogy pl krumplis ételhez tejfölt is írnak. Tulajdonképpen ez az egy dolog tényleg tisztázatlan maradt még számomra is. Mert a könyvben az áll, hogy nem ajánlatos keményítőt fehérjével keverni, viszont az egyetlen megengedett párosítás az a keményítőt keményítővel.

Laktózmentes termékekkel lehet, hogy megfelelne a szabályoknak. Tej helyett sztem szójatej vagy kókusztej megengedett. Arra gondolok, hogy a könyv szerzői ebben az esetben a házi tejből készített tejfölre, tejszínre gondoltak, nem?


Vagy készíthetünk növényi eredetű tejszínt házilag is. Találtam egy receptet, érdemes lehet kipróbálni.


Kesudió tejszín


1 csésze nem pirított, sótlan kesudiót turmixoljuk el 1 csésze vízzel, kevés őrölt vaníliával 1 evőkanál mézzel. Tehetünk bele előre beáztatott datolyát. Addig kell turmixolni, amíg sűrűbb állagú nem lesz, vagy amíg a datolya teljesen szét nem esik.


Az írót próbáltad már? Ha a vajat engedélyezi a könyv, akkor ez talán tej és tejszín helyett megoldás lehetne. A vajgyártás mellékterméke, tulajdonképpen vajas tej, mint megtudtam.


Én pl. volt, hogy egy szelet pirított barnakenyeret megkentem kevés majonézzel és rengeteg zöldséggel elfogyasztva nekem nagyon finom volt. A majonéz a kedvenceim közé tartozik, néha szoktam csak enni.


Én sem olvastam még sehol sem, hogy a tejszín, tejföl semlegesek lennének.

2012. jún. 10. 17:22

Alexa102, köszönöm válaszod. Jó, hogy van kivel megvitatni a dolgokat.

A következő recepteket találtam a teljesség igénye nélkül:

Testkontroll könyv:

181. oldal: Kandi káposztasaláta. 1/2 csésze tejföl. (Szénhidrátos vacsora része)

183. oldal: Krumplikéreg püréből. 1/4 csésze tejföl vagy tejszín

Testkontroll 2:

350. oldal: Hideg rakott burgonya. 1 evőkanál tejföl.

351. oldal: Magyaros cukkinipaprikás (galuskával ajánlva) 3 evőkanál tejföl.

352. oldal: Töltött cukkini. 1-2 evőkanál tejföl


Úgy tűnik mindenhol csak egy kevés tejtermék kerül használatra de mégis jó lenne tudni mi alapján számít "semlegesnek" akár a tejszín, akár a tejföl. Van erre utalás bármelyik könyvben? (Hozzáteszem a Testkontroll 2-t még csak most kezdtem olvasni)


Igazából csak megerősítést szeretnék kapni, hogy ezeket valóban lehet használni szénhidrátos fogásoknál. Hiszen ez így sokkal több játékra adna lehetőséget.


A majonéz is furcsa - bár nagy része olaj -, mert az igazi majonéz tojássárgájával készül. Ezt is lehet szénhidráttal fogyasztani?

1029. c19968edeb (válaszként erre: 1028. - Goosymatthias 3x)
2012. jún. 10. 16:07

Először is gratulálok az eddig leadott kilókhoz és további sok sikert és kitartást kívánok a testkontrollos életmódhoz, hiszen ez sokkal több, mint egy diéta...valóban egy csoda.


Kérdésedre válaszolva, tejtermékekről röviden:

(Forrás: Testkontroll c. könyv)


A tej lebontásához és megemésztéséhez szükséges enzimek a renin és a laktáz. Mindenfajta tej egyik összetevője a kazein. A gyomorban a kazein kicsapódik, s nehezen emészthető, nagy túrócsomókká áll össze, ez hatalmas terhet ró az emberi szervezetre(ráadásul megakadályozza a tápanyagok fölszívódását a szervezetbe), míg meg tud tőle szabadulni. Így rengeteg energia fecsérlődik el. Az eredmény: letörtség, letargia.

(Sőt a kazein az egyik legfőbb tényező a pajzsmirigy betegségeinek kialakulásában)


Szervezetünkre még nagyobb terhet ró, h a tejtermékek mindenféle kezelést kapnak, és szinte mindig található bennük penicillin, vagy más antibiotikus hatású gyógyszer maradványa. (sokan túlérzékenyek az antibiotikumokra, az egészséges embernek pedig ki tanácsolná orvosság szedését!? Hiszen törekedjük arra, h minél kevesebb gyógyszert vegyünk magunkhoz.)


A tej- és tejtermékfogyasztásban az okozza a legkomolyabb bonyodalmakat, h a szervezeten belül nyálka jön létre. Bevonatot alkot a nyálkahártyákon, nehezítve ezzel minden áthatolási folyamatot. Életenergia pazarlás. A fogyás 2-szer, 3-szor nehezebb, ha a szervezet nyálkával telítődött.


Az emberi test nem terveztetett arra, h a gyomorban egynél több sűrített ételféleséget emésszen. MINDEN TÁPLÁLÉK SŰRÍTETT, AMI NEM ZÖLDSÉG VAGY GYÜMÖLCS.

MIVEL MINDEN TEJTERMÉK SŰRÍTETT ÉTEL, EZÉRT MÁS SŰRÍTETT ÉTEL NEM FOGYASZTHATÓ VELÜK EGYÜTT. A tejtermékek magukban fogyasztva is épp elég hátrányt jelentenek szervezetünk számára, nem megfelelő ételtársításban meg kész istencsapása. (ez vonatkozik a joghurtra is)


HA VKI TEJTERMÉKEK EVÉSÉRE ADJA A FEJÉT, CSAKIS MEGFELELŐ ÉTELTÁRSÍTÁSBAN FOGYASSZA AZOKAT, HOGY A LEHETŐ LEGKISEBB MÉRTÉKBEN KÁROSODJON TŐLÜK.

PL.: HA SAJTOT KÍVÁNNAK, reszeljék rá a salátára(salátaolaj nélkül) vagy olvasszák vmilyen zöldségféle tetejére. Sárga sajtok kerülendőek, mert azokat vegyszeres pácban cserzik. Tipp: ha pizzát esznek, másnap tartsanak belső nagytakarítást.

HA JOGHURTOT KÍVÁNNAK, ne gyümölcsre öntve fogyasszák, mert így a szervezeten belül az egész erjedésnek, rothadásnak indul. Egyék önmagában, éhgyomorra, vagy készítsenek belőle salátaöntetet, Állítsák össze a salátát és keverjék hozzá a joghurtot.

TEJ ÉS SAJTOK ESETÉBEN IS KERÜLJE A PASZTŐRIZÁLT ÉS HOMOGÉNEZETT TERMÉKEKET.


ÉS A KÁLCIUMHIÁNY MIATT PEDIG NE AGGÓDJON SENKI.

MINDEN ZÖLD, LEVELES ZÖLDSÉG; NYERS MAG, DIÓ TARTALMAZ KÁLCIUMOT. A NYERS SZEZÁMMAG TÖBB KÁLCIUMOT TARTALMAZ, MINT BÁRMI MÁS A FÖLDÖN. A LEGTÖBB GYÜMÖLCSBEN IS ELEGENDŐ A KÁLCIUM.

Ha vki naponta fogyaszt zöldséget, gyümölcsöt és alkalmanként némi nyers magot, dióféleséget, az nem válhat kálciumhiányossá.

Tipp: időnként salátánkat érdemes meghinteni nyers, darált szezámmaggal


A VAJ(igazi vaj) KIVÉTELÉVELVALAMENNYI TEJTERMÉK RENDKÍVÜL ERŐS SAVKIVÁLASZTÓ HATÁSÚ. A vaj zsiradék, tehát semleges. Viszont a vaj késlelteti a fehérje emésztését, ezért legjobb, ha nem fogyasztunk egyszerre vajat és bármilyen fehérjét. MINDAZONÁLTAL A VAJAT LEHET SZÉNHIDRÁTOKKAL EGYÜTT ENNI.

SOKAN A KÁLCIUM VÉGETT ESZNEK TEJTERMÉKEKET, EKÖZBEN A SZERVEZETÜKBEN A MÁR BENNLÉVŐ KÁLCIUM IS ELHASZNÁLÓDIK, HOGY SEMLEGESÍTSE A BEVITT TEJTERMÉKEK HATÁSÁT.

...


Hát röviden összefoglalva ez lényeg. Leszűkítve írtam ki a tej és tejtermékek című részből. Remélem hasznodra lesz.

Nagyon szívesen válaszolok további tisztázatlan kérdésekre és röviden megpróbálom összegezni a könyv alapján.

Viszont nagyon tudom ajánlani a könyvet, sőt még egy 4 hetes mintaétrend is van benne, ami tényleg változatos és finom ételreceptekkel van tele.

Ezekben a receptekben az általad említett tejföl és tejszín nem szerepelnek a hozzávalók között. Egyedül a majonézt fedeztem fel 1-2 receptben salihoz.

Tulajdonképpen én is olvastam már 1-2 oldalon helytelenül társított és összeállított Testkontroll receptekre példát, ami pont az ellenkezője annak, mint ami a könyvben van.


Rövid példa:

Ha szeretnék egy szelet sültet, halat vagy csirkét, ám legyen. Arra kell vigyázni, ha húsételt eszünk, az legyen az egyetlen tömény étel annál az étkezésnél. Nem ehetünk hozzá egy másik sűrített ételfajtát, se krumplit, se rizst, se galuskát, se sajtot, se kenyeret. együnk hozzá természetes víztartalmú fogást, mint pl zöldségek(brokkoli, cukkíni - gyengén párolva), nagy adag salátával. Ettől biztosan jól fogunk lakni és a zöldségek nem kívánnak sajátos emésztőnedveket, lebontódnak akár semleges, akár savas, akár lúgos közegben is.


Ezzel szemben a hús és krumpli esete, de említhetnénk a halat rizzsel, csirkét galuskával, vagy sajtot kenyérrel.

Mondjuk marhasültet eszünk, ez a tömény fehérje lebontódásához egy sajátos, savas jellegű emésztőnedvet kíván. Ugyanakkor sültkrumplit fogunk enni hozzá, ez a tömény keményítő kerül a gyomorba, a sült hússal együtt. A keményítő lebontásához nem savas, hanem lúgos kémhatású emésztőnedvre van szükség. A sav és a lúg semlegesítik egymást. A testnek még több energiára lesz szüksége, h emésztőnedveket juttasson a gyomorba, eközben órák telnek el, azután ez az emésztetlen étel, az emésztőszervek perisztaltikus mozgásának hatására eltávolodik a gyomorból, bekényszerül a bélbe. A fehérje romlani kezd, a szénhidrát egy része is erjedni kezd. A szervezet ezeket a romlott, erjedt anyagokat, semmilyen körülmények között sem képes hasznosítani. Eredménye: gáz, felfúvódás, gyomorégés, savtúltengés

...

2012. jún. 2. 15:11

Kedves Testkontrollozó társak!

6 hete csinálom és elég jól haladok, már 10 kilót fogytam. Valaki lenne szíves elmagyarázni a tejtermékek szerepét, konkrétan a tejfölét és a tejszínét. Azt vettem észre, hogy a receptek között szerepel mindkettő szénhidrátos fogásokban. Ezt nem értem, hiszen a tejtermékekben köztudottan sok a fehérje... Valaki tudja a magyarázatát?

Előre is köszönöm.

1027. a44109caaa (válaszként erre: 1025. - Husi76)
2012. máj. 22. 14:09

Ezzel kellett volna kezdenem. gratulálok az elveszített kilóidhoz! Csak így tovább!

Én vasárnap kezdtem és hétfőnként mérek...

2012. máj. 22. 14:08

Szia!

Én ma ebédre töltött káposzta káposztáját ettem egy kis kenyérrel, vacsira a tölteléket fogom enni kicsi tejföllel...:-P

1025. husi76
2012. máj. 22. 13:11

Sziasztok!

Én 14-én kezdtem a tk. és 2-3 kg ment le.Szerintem teljesen betartható.

Most piros napok előtt állok de ezt érzem is mert ma délre ettem mindenből amiből nem kellett volna.

Én este fehérjét vagyis csirke v.pulyka mellett eszek salival.Egy félelmem van eziránt, hogy megunom a húst :)

Ti miket esztek ebédre és vacsira?

2012. máj. 20. 13:59

Sziasztok!

Gondoltam idemerészkedem, hátha visszajön valaki! :-)

Én ma kezdtem valami égi sugallatra a tk-t.

Érdekes mód nem majd, nem hétfőn, MA, va-sár-nap! Ilyen még soha nem volt!

Ami biztos, hogy a reggeli tejeskávémat nem tudom (és nem is akarom) kihagyni, általában 9-10 óra körül érek a végére, ahhoz képest 1 órával később fogom a délelőtti gyümölcsöt enni.

Ezen kívül ha épp gyümölcsöt nem kívánok vagy pont nincs itthon, akkor helyettesítem uborkával vagy paradicsommal-mindkettő a gyüm. kategóriába tartozik.(vagy még egy tejeskávéval)

Mai napom eddig teljesen renben, részleteket a naplómba fogom dokumentálni!

Jó volna, ha kicsit felpezsdülne ez a fórum....:-)

1023. Krisz 18
2012. máj. 15. 08:35

:DDDD


Tényleg jó!

Energikusság, és ha mozogsz is mellette, mennek le a kilók!

Biztos, h érdemes kipróbálni. :)

1022. cicusmami
2012. máj. 14. 22:00
Sziasztok! Nekem is szimpatikus ez a diéta, kicsit utána olvastam és tarthatónak tűnik. Jöttem elolvasni a tapasztalataitokat. De olyan régen írt ide bárki is, hogy kezdek aggódni, tényleg jó-e ez a diéta, ha már nincs is erőtök bekapcsolni a gépet. :) Vagy a másik véglet, hogy a sok energiától duzzadva nekiindultatok körbefutni a földet. :)) Mindenkinek sok sikert a továbbiakhoz. Azért majd még benézek, hátha ír valaki. :)
1021. cycus27 (válaszként erre: 1020. - Honeywald)
2012. ápr. 22. 19:17
Szia! Én Veled tartok holnaptól.:) 1x már nekilendültem tavaly, de nem voltam elég elszánt.:)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook