Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés? egyedül vagy az apukával? fórum

Szülés? egyedül vagy az apukával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
10. neger (válaszként erre: 9. - KGyula)
2007. febr. 19. 13:17

Szia !

Ugy gondolom mindenkinek a szíve joga , hogy bemegy vagy nem én mindössze azt ecsetelgettem ,hogy nagy élmény ! igen is az akárhogy is de te látod meg elösször a gyermekedet ! a feleségemnek is jó volt mert nemcsak vadidegenekkel volt körbevéve ebben az intim helyzetben akik nem voltak végig ott vele ( vajudás ) hanem én aki szereti , és minden rezdülését ismeri .Bár abban ,hogy megszülje a gyermekünket nem sokat tudtam segíteni nekide maga a tény , hogy végig volt mellete valaki és ha kellet vízet adott neki vagy csak megsimogatta a két fájás között igen is erőt adott neki , hogy megszülje a gyereket ami nem kevés fájdalommal járt .


Nagyon jol írtad olyanról beszélsz amiről mit sem tudsz ! Alapvetően nem orvosi beavatkozás !!! azért érzed igy mert a modern korban már nagyon sokan korházban szülnek , de nagyon sokan nem othon , kádban , stb .


Mivel ahogy írod már unokád van gondolom kb 50 felé jársz , a te korodbeli emberek ugy lettek nevelve illetve a gyerekedet is ugy nevelted ezek szerint , hogy a feleségnek az a dolga , hogy gyereket neveljen moson fözzön takaritson és ha megivánod akkor hagyja .


csak annyit :

nem felemelő érzés nem a kézfogás a lényeg hanem, hogy volt kinek fogja a kezét !!!! mert ott voltam !!!

9. KGyula (válaszként erre: 1. - Neger)
2007. febr. 19. 12:38

Már megint illúziórombóló leszek, sajnálom...


Ez ugye, hosszú évek óta divat. Beszélünk róla, kérkedünk vele, erényt kovácsolunk magunknak belőle. Szinte nem is ember az, aki nem volt ott gyermeke világra jövetelén. "Ah, minő felemelő érzés!" "Fogtuk egymás kezét!" "Együtt hoztuk a világra." Ja.


Gyanús ez nekem...


Tudom, most azt mondjátok, nem voltam bent, miről beszélek. Ha ezt mondjátok, persze, részben igazatok lehet. Én meg erre azt válaszolom: messziről jött ember, azt mond, amit akar.


Komolyra fordítva a szót. Én nem igazán vágytam egyik gyerekemnél sem arra, hogy jelen legyek a szülésnél. Én azt gondolom, hogy ez alapvetően egy orvosi beavatkozás. Természetesen, amennyiben feleségem, bocsánat, feleségeim, igényelték volna e "gesztust", egye fene, nagy duzzogva... Nem kívánta egyik sem. (Sőt az unokám születésénél sem voltam ott, de a fiam sem.)


"Nagy élmény" , írod, kedves neger. Én kívánom neked, hogy gyermekeddel összefüggésben ne ez legyen a legnagyobb...

2007. febr. 19. 08:02

Sziasztok!

Apa az első pillanatól kezdve azt mondta, hogy bent szeretne lenni velem. (Az uh-kra is jött. Ez természetes! Sőt! A 9 hónap alatt minden vizsgálaton bent volt!) Furcsa érzéseim voltak: hol a világ legtermészetesebb dolgának éreztem, hol pedig idegegenkedtem a gondolattól...

Sokat aggódtam, hogy rosszul fogja viselni a szülést: a látvány, a hangok, a szagok miatt. Vagy hogy én fordulok ki magamból és változom hisztis szörnnyé...(amit nem szívesen mutattam volna meg Apának)

Aztán amikor beértünk a kórházba a nagy napon mindenkivel szembeszállt, hogy a vizsgálatokra is bejöhessen (persze nem engedte meg az ügyeletes, a mi dokink megengedte volna). Szóval déltől háromig egyedül voltam :-(

Aztán amikor megérkezett az orvosunk és végre bemehettem a szülőszobába.... OTT VOLT APA!!! :-))

A szülés kb 1,5 óráig tartott, ott volt, fogta a kezemet, simogatta a kézfejem és butus dolgokat suttogot... ÉS ÉN ÖRÖKKÉ HÁLÁS LESZEK NEKI EZÉRT ÉS A GYÖNYÖRŰ KISCSENGÉNKÉRT!!!

Remélem minden gyemekünk születésénél velem lesz!

2007. febr. 18. 23:42
Mi apás szülést terveztünk,mind a ketten nagyon készültünk rá.De sajnos komplikációk léptek fel(a kisfiam nyakára tekeredett a köldökzsinór)és azonnal megcsászároztak.De ahogy kivették a pocimból,azonnal az apukájának adták oda.Ez is nagyon megható volt.Majd a következőnél hátha ő is bent tud lenni!
2007. febr. 15. 11:26

Sziasztok!

Amikor én szültem, vagyis még elötte én mondtam uramnak, hogy nagyon szeretném, ha bent lenne.

Hát Ő még elég sokat vacilált, nem jön be, aztán meg bejön...áhh inkább nem jön be.

Aztán már mikor 8 hónapos terhes voltam akkor magától mondta nekem és megis igérte, hogy bent lesz velem.

Én ennek nagyon örültem, hiszen nélkülne nemtom, hogy birtam volna ki.

Úgyis volt ahogy mondta 11 órán keresztül ott volt mellettem és fogta a kezem, törölgette az arcom.

Nagyon jó érzés volt.

Amikor már hazahoztuk a mi picibabánkat azt mondta, hogy a világért sem hagyta volna ki ezt az érzést!

A többi ismerőseinknek is azt mondta, hogy ki ne hagyják, mert ez kihagyhatatlan érzés volt!

Úgyhogy én is biztatok miden apukát, meg anyukát, hogyha lehetséges tényleg jobb, ha bent van egy szerető apuka is!!!!

5. babi83 (válaszként erre: 2. - Anyamaci)
2007. febr. 15. 10:26
Én is pont így gondolom, és tök jó, hogy mindenkitől azt hallom, hogy nem bánta meg, mert én sem mennék be nélküle!
2007. febr. 15. 08:08

Az első gyermekem "egyedül" szültem.

A másodiknál bent volt az apa is.

Ég és föld a különbség,minden apuka menjen be,aki teheti (persze csak akkor a társa nem tiltakozik ellene)rengeteget számít a jelenlétük.

Ez az én tapasztalatom.:)))

2007. febr. 14. 21:51
Nálunk is úgy történt, hogy a férjem a vajúdás első pillanatától velem volt, fogta a kezem, bíztatott. Nagyon sokat számított a jelenléte, biztonságban éreztem magam, hogy ő ott volt. A másik, hogy számára is nagyon nagy élményt jelentett, hogy velem volt, bár igazából ő már látott nem egy szülést (ugyanis mentőzik), így a dolog menetével tisztában volt, fel volt készülve lelkileg. Igaz, hogy végülis császároztak, de rendes volt a dokim, bejöhetett a párom a műtőbe (eü. dolgozó lévén), így ott is a kezemet fogta. Végignézte az egész procedúrát, végig vigyorgott. Ahogy visszagondolok, bármikor végigcsinálnám újra. :)
2007. febr. 14. 21:30
Nálunk mind a háromnál bent volt a párom,és a véleménye az volt ,hogy semmi pénzért nem hagyta volna ki.Én meg be se mentem volna nélküle. Sokat úgyan nem tudott segíteni,de a jelenléte sokat segített lelkiekben,hogy kibírjam.
2007. febr. 14. 20:55

Kinek mi a vélemyénye ? én benn voltam nagy élmény

ajánlom mindenkinek

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook