Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülés? egyedül vagy az apukával? fórum

Szülés? egyedül vagy az apukával? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
160. DODICA
2007. ápr. 19. 13:29

Tudom, tudom.... Amit írsz, az teljesen így van nálunk is. Ráadásul van még mellette 2 másik gyerek, ők is igénylik a figyelmet.


Nehogy azt hidd, hogy itt bárki is foglalkozott a témával! Á, dehogy! Amit tudok, azt mind saját erőből kapartam össze hozzá, beleásva magam a könyvtárba.

A rokonság tiszta hülyének nézett minket kisebb korában, mára már ők is felfogják, miről beszéltünk éveken át, vagy legalábbis ezt hitetjük el magunkkal. :)


Azért nyugtatlak annyiban, hogy minél idősebb, annál jobban láthatóan nyugszik valamicskét. De ez baromi hosszú folyamat, s akkor meg jönnek a kiskamaszkori gondok, amiket jóval kevésbé tudnak feldolgozni érzelmileg. Úgyhogy végülis marad a csöbörből vödörbe állapot. :( De azért én is mindig abban reménykedek, hogy egyszer vége lesz valahogy, vagy legalábbis megtalálja a maga útját, amiben kiéli majd magát, s nem a környezete agyára megy. De addig hosszú és siralmas a szenvedés. :(

KITARTÁS!!! Én egy jó ideje arra jöttem rá, hogy nekünk szülőknek sokkal könnyebb, ha a nagyon pozitív dolgaiba kapaszkodunk bele, ha észrevesszük az icipici jót is. (A folyamatos rászólás, nevelés mellett ezt egy idő után szépen el lehet felejteni, de nem szabad.!) Minél több biztatás, dicséret jut neki, annál könnyebb... Csak ugye hogyan is legyen az ember következetes, ha mindig van valami grimbusz? Hogyan is lehet jutalmazni, ha közben állandóan büntetésre is szorulna? Hát, ezekkel én is kínlódok a mai napig, igyekezve valahogy egyensúlyt teremteni, hogy mindenkinek jó/jobb legyen.


Gondolom, a lánykád is nagyon értelmes és okos emellett. Ez is "tünet" szokott lenni, amivel csak az a baj, hogy a fene nagy eszükkel kissé koraérettekké válnak, ezt meg érzelmileg nem tudják követni. Mégis, ha teheted, add őt teljesen normális iskolába, s ne gondolkozz kisegítő megoldásokon! Szerintem. Részint, úgyis felfogja, hogy ő más (nekem erről már sikerül beszélnem a fiúval, már kezdi megfogalmazgatni a belső világát), s ez is fusztrálja, részint meg nekik kell valahogy betörni egy elfogadható viselkedési normába, amit "más" iskolatípusokban én nem hinném, hogy el lehetne érni. Persze az biztos, keresni kell olyan pedagógust, aki legalább már hallotta a hiperaktív jelzőt. :)


Sajna ma még mindig ott tartunk, hogy "bezzeg régen simán rossz gyereknek hívtuk, nem hiperaktívnak!". Ezzel nagyon nehéz mit kezdeni, még akkor is, ha manapság egyre több gyerekre teljesen indokolatlanul ráhúzzák ezt a jelzőt. Így meg pont azokon nem lehet segíteni, akik tényleg rászorulnának.:(

Ugye te se gyógyszerezed? Inkább negyed óránként váltogattam kisebb korában a programot, de gyógyszerhez sose nyúltunk.


Hát, nagyon nem irigyellek téged se. Tudom, mennyire nem könnyű. Igaz, én fiúban tudom, nem lányban. :) Viszont, amit írtál róla és a saját érzéseidről, azok ránk is állnak.

Próbáld meg a külvilág véleményeit teljesen figyelmen kívül hagyni, s csakis azokét meghallgatni, akik értenek téged! A többi csak fölöslegesen idegesít, s még jobban nehezíti amúgy se könnyű helyzeteteteket. Én manapság már lazán kiröhögöm magamban az okoskodókat, s vita helyett szépen felveszem a "dobzse-dobzse bájvigyort". Aztán úgyis én megyek haza a kölökkel, nekem kell nevelnem s ápolgatnom kis elveszett lelkét. :)

159. Elviracska (válaszként erre: 156. - DODICA)
2007. ápr. 19. 12:58

SZia

Igen sajna nagyon kinlodunk a lányommal ,teljesen más mint más gyerek ,olvastam a cikkeidet ,és majdnem minden egyezik a leirt dolgokkal.Én ezt még nem hallottam ,hogy a születés is befolyásolhatja ezért kérdeztem.Itten sajna nemigazán fpoglalkoznak evel a hiperaktivitással,azt válaszolgatják,hogy kinövi ezt a borzasztó mozgékonyságot ,és szétszorságot.Tudod vannak napok mikoe egész minden jól indul jol megy ,de kis idő után mintha kicserélik az égész kislányt teljesen más lesz ,és nem tudok semmit sem kezdeni.Vannak dolgok miket egyszerüen nemtudok megérteni ,minden percem azon van ,hogy mit tegyek ,egy dolgot el kell mondani százszor de ugysem csinálja ,én már komolyan nemtudom sokszor mi tévő legyek.És még az,hogy az oviban sem ül meg ,hanem nembirnak sokszor vele ,félek már menni utánna mikor mondja az ovonó ,hogy nem ült nem akart semmit sem csinálni.Egyszerüen nemtudom,mihez kezdjek ,valóban csak nyugtatni tudom magam,hogy kimarad ,de viszont ha nem mi lesz akkor?Nektek miben nyilvánul meg?Van javulásotok?Mikor erról beszélek valakinek nem hiszik ,és komolyan meg olyat is mondanak ,hogy ilyen nemlétezik,annyit olvastam erröl a témárol,de minden egyezik teljesen ugyanugy viselkedik miket leirnak bárhol.Senki sem tudja felmérni,hogy milyen nehéz egy ilyen gyerek mellett megfelelni ,akaratát teljesiteni,mert csak azt tudja aki átéli ,és a mindennapok elkerülhetetlenek.

158. win (válaszként erre: 157. - DODICA)
2007. ápr. 19. 12:54

Le a kalappal!!!:)))

Én nem merném! És az a gyanúm, a férjem még hamarabb beadná a kulcsot!:D

157. DODICA (válaszként erre: 154. - Elviracska)
2007. ápr. 19. 12:49

Áááá, ez nem bátorság kérdése! :))

Akkor lettem volna bátor, ha be merek menni kórházba, de oda soha! (Hacsak nem elkerülhetetlen.)

A fiam születése után nagyon beleástam magam az otthonszülés témájába. Meggyőződéssel vágtunk bele. :)

156. DODICA (válaszként erre: 153. - Elviracska)
2007. ápr. 19. 12:46

Lányod is hiperaktív? Részvétem.


Nem csak én gondolom így. Engem az győzött meg erről, mikor a Pető Intézetben (egyensúlyzavarokkal jutottunk el idáig) a fő neurológusnő, miután áttanulmányozta a zárójelentést, s engem töviről hegyire kikérdezett, csak annyit mondott, örüljek, hogy ennyivel (némi mozgászavar és hiperaktivitás) megúsztuk. Hát azóta örülök is neki! :)


A kitolási 6 órán keresztül tartott. Azt hiszem, ez is épp elég magyarázat: az oxigénhiányról (ennek is következménye nagyon enyhe agyi sérülés) elfelejtettek nekünk szólni, de a zárón rajta volt, igaz, csak kódszámokban.

155. maca29
2007. ápr. 18. 12:55

Én a férjemmel voltam végig, és nekem szuper volt, hogy ott volt. Előtte még neki is voltak kétségei, hogy ott legyen e, de nem bánta meg.

Én úgy érzem, hogy szorosabb kötődés van így közöttünk és közöttük is.

A doki azt mondta, hogy ő szereti, ha ott van az apa vagy valaki más is.

154. Elviracska (válaszként erre: 152. - DODICA)
2007. ápr. 18. 12:37

Nagyon sok bátorság kellett,hogy otthon ezt mind végig csináld ,mindenesetre nagyon ügyes vagy ,és ezt nemmindenki mondhatja el,hogy otthon két gyereket hozott a világra.

Minden elismerésem.

153. Elviracska (válaszként erre: 152. - DODICA)
2007. ápr. 18. 12:25
Miért gondolod ,hogy annak többek közt oka a hiperaktivitás?Akkor ,a lányom is ennek lett az áldozata?
152. DODICA (válaszként erre: 151. - Elviracska)
2007. ápr. 18. 09:17

Átérzem, amiket írtál. :((( Átéltem én is, az első kórházban született. :((

Viszont a másik kettő otthon! :)) Nem, nem féltem egy cseppet se, a kórháztól viszont rettegtem. Ennek oka nagyon sok minden más mellett az is, hogy köszönhetem nekik a fiam hiperaktivitását.

Természetesen szaksegítség jelen volt (épp az utolsó percben ért oda az egyiknél), de minden további nélkül egyedül is otthon maradtam volna, annyira gyűlöltem a kórház puszta gondolatát is!

151. Elviracska (válaszként erre: 150. - DODICA)
2007. ápr. 17. 18:03

Szia

Igen igazad van nagyon rémes volt ,és sok minden történt velem a korházban ,a doktornő ki nem a saját orvosom volt nagyon éreztett mindent ,és kinozott.Én 2001 tavaszán szültem,és még akkor nem volt olyan roomingos szoba ,de most már két éve van azis ,de még mindig nem mehet be az apuka .A második gyerekemmel elmentem más városba ,hogy ezeken ne kelljen keresztül menjek ,de sajna ott sem lehetett az apuka bent ,viszont ott estére bár oda hozták a babámat a szobába,de itt sem kaptam meg ,hogy rám tegyék a kisfiamat ,hanem rögtön elvitték ,és ujra csak este láthattam.Én nagyon szerettem volna ,hogy amikor megszületik kicsit adják ide ,és érezzem a kicsi testét ,de csak a boldogság maradt ,hogy szültem ujra egy egészséges kisbabát.És hidd el ,hogy nyujtani kellett a növéreknek hálapénzt ,hogy kivigyék ,és megmutassák az apukának ,meg a nagyszülöknek ,mert itt teljesen elszigetelik az ujszülöttet még az apukátol is.Milyen volt otthon szülni ?Nem féltél,hogy bármi történhet?Gondolom ,hivtatok segitséget?

150. DODICA (válaszként erre: 148. - Elviracska)
2007. ápr. 17. 14:55

Első gyereknél részben szerencsém volt, mert bár nagyot csalódtam a kórházban, de félig rooming-inben lehettem a gyerkőccel, s a páromat a legelejétől fogva berendeltem a szülőszobára, igaz, ehhez kicsit fenyegetőznöm kellett, mert a doki nemigen örült neki, holott eredetileg is apás szülésre készültünk.

Későbbiekben, a másik 2 gyereknél nemes egyszerűséggel kihagytam a kórházat az életemből. :)))


Mikor szültél, hogy ilyen állapotok voltak??? Hihetetlen....

Mit tettem volna? Hát kizárt, hogy azt a kórházat választottam volna. Én még abba is majd belebolondultam anno, hogy éjszakára elvitték a babámat, mert csak nappali rooming-in volt még akkoriban abban a kórházban. De, amit te írsz, az mindennek a teteje sajnos. Rémes, hogy a hiper-szuper-modern-ma már mindent lehet egy-két pesti és vidéki (nagyobb városok) kórházak mellett még léteznek olyan helyek, ahol úgy mennek a dolgok, mint te írod. Őszinte részvétem. Mindenképp fel kellene valahogy lépni ez ellen...

2007. ápr. 16. 20:02
Apukával.
148. Elviracska (válaszként erre: 142. - DODICA)
2007. ápr. 16. 19:03

Szia

SAjna itt nálunk is ugyanaz a helyzet,hogy nem engedik az apás szülést ,és valoban ez nagyon rossz ,mert én mindig szerettem ,volna hogy jelen legyen ,de ez lehetetlen volt.Söt mikor megszültem a lányom ,ugy elvitték a babámat,hogy másnap reggel láthattam ,és ráadásul nem is egy szobában voltam a babámmal ,hanem külön a kismamák külön a babák ,és 3 oránként jártam szoptatni ,az egy 20 perc voplt addtuk vissza az abalakon keresztül a babákat és mentünk vissza a szobába.Te mit csináltál ez esetben ,ha azt vallod,hogy el sem tudod képzelni,ezt a dolgot ,hogy az apa ne legyen jelen söt ,még a baba sem lehetett volna veled?

147. win (válaszként erre: 144. - 11b140028a)
2007. márc. 9. 20:21
Bocs, de akkor keressétek meg a betegjogi képviselőt, mert TÖRVÉNY BIZTOSÍTJA, hogy a szülésnél egy, a szülő nő által választott nagykorú felnőtt személy jelen lehet.
146. DODICA (válaszként erre: 144. - 11b140028a)
2007. márc. 9. 17:45

Huh...Fura.


Neked fontos lenne, hogy ott legyen? Mert akkor érdemes lenne más kórházban szülni, nem? Vagy az is megoldhatatlan?


Fel se nagyon fogom én ezt ésszel... De az biztos, én eleve képtelen lettem volna olyan kórházban szülni, ahol ezt nem engedik.

2007. márc. 9. 13:21
Én nem szerettem volna az elsőnél, hogy velem legyen, a másodiknál meg nem akartam, igaz, nem is tudott volna ott lenni.
144. 11b140028a (válaszként erre: 142. - DODICA)
2007. márc. 9. 13:00
Egyszerűen a kórházban ezt nem engedik.
2007. márc. 9. 09:11

sziasztok!

Csak benéztem ide,annyit tudokmomdani ,hogy igen is jó dolog ha az Apukák bent vannak és lelkiekben segitik az anyukákat.Van aki együt nyom , vagy lelekesítí ,vagy símogatja-ez sokat segít.

A végén,mintt egy gyermek ugy Sírnak a papák.

Ezt mint csecsemös Írom nektek aki a Margít- ban

a szülészeten dolgozik még egyelőre.

142. DODICA (válaszként erre: 141. - 11b140028a)
2007. márc. 9. 08:51

?????

Hol akarsz te szülni, ahol ez nincs engedélyezve???

Tudtommal alkotmányos joga egy nőnek, hogy legyen ott mellette az, akit akar!!!!

141. 11b140028a (válaszként erre: 140. - DODICA)
2007. márc. 8. 23:22
Mert nállunk ezt nem engedik
140. DODICA (válaszként erre: 139. - 11b140028a)
2007. febr. 28. 19:59
Miért az?
2007. febr. 28. 19:04
Én szeretném ha a párom ott lenne a gyeremek születésekor,de sajnos ez lehetetlen
2007. febr. 25. 20:29
Én azt hiszem a férjem nélkül nem bírtam volna ki!Tudtam,hogy fájni fog,készültem is rá,már amennyire lehet,de mégis fájt!Bár amúgyis alacsony a fájalom küszöböm!A férjemnek is nagy élmény volt,azóta is büszke a barátaink elött!
2007. febr. 24. 18:17

Szia Nóra!


Köszönjük szépen a szavaidat!


Gratulálunk a gyermekeidhez és a babócátokhoz! Jó egészséget és sok örömöt kívánunk Nektek!


Mágika

136. norahhh (válaszként erre: 113. - Mágika75)
2007. febr. 24. 15:03

Szia Mágika!


Elérzékenyülve, könnyes szemmel ülök a montior előtt.

Köszönöm, hogy ezt a fantasztikus élményt megosztottad Velünk! Hihetetlen erőről, szerelemről, összetartásról tettetek tanubizonyságot! Ti egy igazi család vagytok!

Nagy-nagy szeretettel gratulálok Csengéhez,

és ehhez a nagyszerű férfihoz, akit csupa szeretettel és tisztelettel áldott meg a sors!

És nem az undor kerülgeti, ha Rád gondol, néz hanem a Nőt, a szerelmét,az asszonyt látja Benned, aki életet adott az Ő egy szem pici lányának!

A SZERELEM MINDEN AKADÁLYT ÉS ROSSZAT LEGYŐZ!

135. briella (válaszként erre: 113. - Mágika75)
2007. febr. 24. 08:03
szia Mágika ujra!Mint az előbbiekben már irtam az én párom is bent volt a szülőszobán és igazad van ez talán még jobban összeköti azt a két embert akik ott küzdöttek mert hát szegény apukák is kinlódnak velünk:)))úgyhogy ügyi voltál hogy ezt megosztottad velünk.
134. Mágika75 (válaszként erre: 133. - Gitti81)
2007. febr. 21. 13:28

Szia Gitti!


Köszönjük szépen! Remélem nem ez volt az utolsó ilyen élményünk... :-))


Jó egészséget és sok boldogságot a babátokhoz!

133. gitti81 (válaszként erre: 113. - Mágika75)
2007. febr. 21. 11:46

Szia Mágika!

Én még csak most olvastam el a hozzászólásodat.KÖSZÖNÖM, hogy leírtad,ez egy életreszóló, gyönyörű és hatalmas élmény lehetett mindkettőtöknek!GRATULÁLOK A CSODÁLATOS KISLÁNYOTOKHOZ!

Gitti

132. gota
2007. febr. 21. 08:33
Én nagyon sokáig úgy voltam vele, h nem szeretném, ha Apa bent lenne a szülésnél. Erre most, mikor babát várunk, meggondoltam magam... Mégis szeretném, ha együtt csinálnánk végig: neki is joga van látni, hogyan születik meg a mi kettőnk gyereke. Mi valszeg amúgy sem kórházban fogunk szülni, így még nagyobb szükségem lesz rá...
131. win (válaszként erre: 129. - Tibike)
2007. febr. 21. 07:53
Nagyon jó egy apuka szájából hallani ilyen szépen egy baba születésének történetét! Gratulálok Nektek, és sok örömet és boldogságot kíívánok!:)))
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook