Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


1203. mgv88261
2012. febr. 9. 07:29
a hozzávalókból lemaradt a citromlé, bocs
1202. mgv88261 (válaszként erre: 1194. - Mumu8)
2012. febr. 9. 07:28

Szia Mumu8!

Írom a receptet

Hozzávalók:

0,5 kg máj, 20 dkg szalonna, 20 dkg zsír, egy hagyma, pirospaprika, paradicsom (vagy ivólé), majoránna, só, bors

Elkészítése:

A szalonnát felkockázva kisütjük zsírjára és ebben a zsírban megpároljuk a feldarabolt hagymát, majd rátesszük a pirospaprikát és a felcsíkozott májat és a fűszerekkel együtt fedő alatt megpároljuk. Ez után felöntjük vízzel (vagy paradicsomlével) úgy, hogy ellepje és tovább rotyogtatjuk, amíg a máj teljesen át nem fő, ez általában 10 perc. Ekkor hozzáadjuk a zsírt és a citromlevet (ha paradicsomlével engedtük fel, akkor kevesebbet), amikor a zsír elolvad, akkor összeturmixoljuk és dobozban, befőttes üvegben tárolva 1 hétig fogyaszthatjuk a hűtőből.


Valakitől olvastam, hogy kevésbé ízlett neki a töpörtyűs pogácsa, mert hiányzott neki belőle a tejföl.

Az igaziban nincs tejföl!

Ha teljes-kiőrlésűből sütünk bármit, akkor gondolni kell arra, hogy több zsíradékot és levet képes felszívni, ezért nyugodtan adjatok hozzá vizet és szódabikarbónát, vagy sütőport!


Én tegnap töltött padlizsánt készítettem, paradicsomszósszal és lebbencslevessel.

A mai ebéd lencsefőzelék sült kolbásszal.


Szép napot Mindenkinek!-:)

2012. febr. 8. 11:45

Sziasztok!


Bondita köszönöm az őszinteségedet, gondoltam én is hogy esetleg ilyen dolgok is jöhettek közbe. És tényleg mivel nem is kell sokat fogynod, ezért is mehet már lassabban.

A zsírbevitel növelését nekem is mondták személyesen és másnak is, úgyhogy tényleg érdemes lenne neked is.

Ezekben a köptetőkben szerintem tutira van cukor, hogy iható íze lehet, szerintem az is lehet hogy attól is lassult le. Dehát majd csak meggyógyulsz, első az egészség.


Mandi jó hogy te is csatlakozol, írjál majd be te is ötleteket. Én is még csak nemrég óta vagyok itt, de vannak már itt régi regenerozók, nekem is sokat segítenek ha nem vagyok biztos valamiben.


Balinda a zabkása az nekem is nagyon bejön!

Én pogit nem merek enni, mert félek a szénhidráttól! A zsírbevitelt is igyekszem inkább fehérjével(hússal) enni, ill. salátával, zöldségekkel.

Majd legfeljebb ha már lefogytam a kívánt súlyra, akkor emelem a szénhidrát bevitelt, és megpróbálom az ideálisra beállítani, hogy ne is hízzak vissza. Aztán majd persze kiderül, hogy jó e így, sikerül-e, még én sem tudom. És lehet hogy nincs is igazam, itt a többiek ezt nem nagyon számolgatják, meg Szigfrid sem mondta, ez a szénhidrát dolog csak az én parám.

1200. bondita (válaszként erre: 1197. - Bíborka2012)
2012. febr. 8. 09:30

Szia!

Az első alkalommal nem ettem semmi édeset szinte, néha egy kis édesítős nápolyit meg saját készítésű rizses muffint. Sokat mozogtam, mert 2 suli között ingáztam. Sokszor 3 szor kellett egyik suliból a másikba biciklizzek át (1 km a két suli között) Egyik óra itt a másik ott... És minden nap ingáztam. Most csak 1 suli van.


Második alkalommal szeptember körül már SOKSZOR megszegtem az étrendet (fruktózos édességek - nápolyi, műzli, lekvár). Az inkább arra volt jó, hogy stagnáljak, ne menjen feljebb. Na meg a mozgáshiány. November körül kezdtem újra tornázni járni.


Január óta viszont már csak 2 hétig még volt fruktózos édesség és lekvár. Az óta minden ugyan olyan. Nem tudom én sem mi lehet a gond. Talán az, hogy 2 hete meg vagyok fázva, dolgozom köptetőt iszom a köhögésre... ? Ja néha este is eszem, amit régebben nem tettem. Már most kezdek leszokni az 5 utáni evésről.


Eddig 2 kiló ment le 01.02 óta. Ez nekem jó. Egyébként 169 cm vagyok és jelenleg 69 kiló.

Szeretném azért nyárig elérni a 65 kilós álomsúlyt. Többet is tornázom (most a 7en kihagyom, mert nagyon köhögöm). Próbálok más mozgást beiktatni, meg egy kicsivel több zsírt enni (lehet ez is probléma).


Egyébként ismerősöm, aki szintén csinálja karácsonykor 10 nap szünetet tartott és neki akkor sok visszjött és 01.01 óta csinálja megint és most kezd a gyomra rendbejönni és eddig nem is fogyott.

1199. Balinda79
2012. febr. 8. 08:46
Tegnap megcsináltam a zabkását, és isteni lett! :-) A tepertős pogi nem volt ekkora siker, de nem rossz... Hiányzik belőle a tejföl, és fele-fele arányban csináltam sima lisztből és teljes kiőrlésűből...
1198. mandi11
2012. febr. 7. 22:35

Sziasztok!

Pár napja olvasgatom az írásaitokat. Én most akarom elkezdeni a reg-enoros kúrát. Nagyon jó kis recepteket, meg ötleteket írtok, igyekszek majd én is hozzátenni, ha tudok. Mindenkinek további jó tisztulást. :)

2012. febr. 7. 14:22
Bondita, láttam ma a mérlegelődet, és szeretném megkérdezni tőled, hogy mi lehet az oka annak, hogy tavaly amikor elkezdted, szépen ment lefele a súlyod 3 hónapig, és azóta lényegében stagnálsz, hogy mit csinálsz másképp, vagy volt-e szünet vagy lehet hogy már nem is nagyon kell fogynod. Mert nekem se valami biztató ha nem használ, persze lehet hogy neked nem is a fogyás volt az elsődleges cél, remélem nem haragszol meg hogy megkérdztem, csak kiváncsi vagyok a tapasztalatokra.
2012. febr. 7. 14:16
Ezekben a kész italporokban, növényi tejekben amiket írtok nincs semmi olyan összetevő, amit nekünk nem szabad?
1195. Balinda79 (válaszként erre: 1193. - Bondita)
2012. febr. 7. 13:54

Jól hangzik ez a rizspelyhes, kukorica italporos kaja... :-)

Én ma rizstej hiánya miatt zabtejet vettem (ugyanúgy laktózmentes), azt csinálok zabpehellyel és xilittel édesség helyettesítésére. És a héten még mindenképpen sütök tepertős pogácsát, mangalica tepertőkrém már megvan... :-)

1194. mumu8 (válaszként erre: 1192. - Mgv88261)
2012. febr. 7. 13:49
Engem érdekelne a májpástétom recept :)
1193. bondita (válaszként erre: 1191. - Bíborka2012)
2012. febr. 7. 13:11

Szia!


A Gyulai májast nálunk minden boltban lehet kapni (pennyben is). Itt készítik a szomszéd városban Gyulán (15 km) és nálunk mindehol van. Ma is vettem 159 ft (penny).


Én már vettem rizspehelyt (kukorica italporral csinálom és édesítővel. Nagyon finom. Szerintem lehet, mert semmi rosszat nem tartalmaz.


Köszönöm a tippet vásárlás ügyben.

1192. mgv88261 (válaszként erre: 1191. - Bíborka2012)
2012. febr. 7. 10:54

Én Budaörsön és a web-áruházon keresztül is 5.500 forintért veszem+postaköltség.

Tényleg elveszi az éhséget az emelt mennyiségű zsír.

Nekem is nagy fájdalmam, hogy nem ehetünk tejterméket és gyümölcsöt, mert a gyümölcsök sütik a gyengéim.

Viszont jó dolgokat lehetne csinálni zabpehelyből, csak még nem jöttem rá, hogy mivel keverjük, hogy mondjuk hasonló legyen, mint a cerbona rudak. Van valakinek ötlete?

Van egy nagyon jó májpástétom receptem, ha valakit érdekel, megosztom szívesen.

2012. febr. 6. 19:06

Sziasztok!


Hol veszed a gyulai májast? Én is szoktam nézegetni a kész húskészítményeket, de mindegyik tartalmaz cukrot, tejet stb. az a baj, úgyhogy ha vki talál ilyenektől mentes termékeket jó lenne ha beírnátok konkrétan. Mert tényleg sokszor inkább megvenném készen is ne kelljen vele itthon pöcsölni, főleg ha csak én eszem és elég kevés is belőle. De még a szalonnába is cukrot tesznek tényleg.


Lehet hogy már volt róla szó, de láttam a bioboltban olyant hogy instant rizspehely, kölespehely. Ilyeneket lehet vajon enni, és ha igen van ötlet hogy mit? Ami gyorsan megvan,és lehet nem nagy mennyiséget (tehát nem egy tepsirevaló) olyan kajákat szeretnék gyüjteni. Mert ha megsütök egy tepsinyi sütit, akkor rájárok amig el nem fogy, és azért bezabálni sem kéne.


A zsírt én is próbálom emelni, és tényleg azt vettem észre én is, hogy ha többet teszek a kajába, utána órákig nem is vagyok éhes.


Én személyesen veszem a regenort Budaörsön, ott 5800 körül van, de én is láttam hogy nem működik a webáruházok, lehet hogy fel kéne hívnod őket, és lehet hogy telefonon kereszütl is lehet rendelni, vagy emailt írni.

1190. mgv88261 (válaszként erre: 1189. - Bondita)
2012. febr. 6. 18:40
Helóka! Írd be a keresőbe, hogy Greenex, itt kidobja azt a webáruházat, ahol ugyanannyiért árulják, mint ha személyesen mész érte. Remélem sikerül Neked is, én most próbáltam ki, sikerrel.
1189. bondita (válaszként erre: 1184. - Jessyx)
2012. febr. 6. 18:15

Szia!

A Gyulai májas az jó, de a liba és kacsamáj a fém dobozban az nem jó (én is csak most olvastam az összetevőit), mert tartalmaz cukrot is és tejet is! Nekem is nagy csalódás, de a Gyulai gluténmentes májkrém (100 gr. 150 ft) azt ehetjük, és még finom is.


Hát szerintem én is kevés zsírt eszem, az elhangzottak után.

Az mondjuk igaz, hogy amikor abált szalonnát reggeliztem és vacsiztam, meg nasiztam belőle napközben, az anyagcserém is jobb volt, mint most, hogy nem eszem.


Mi hamarosan disznót vágunk (2 vietnámi van) és teszek el abálni való szalonnát. Anyukám nagyon finomra meg tudja csinálni. Lesz legalább zsír is.


Mennyiért veszitek a reg-enort?

Én sajnos nem tudok rendelni, mert a neten nem elérhető Szabó úr webáruháza valamiért, és már nagyon fogyóban van. Nem tud esetleg valaki eladót olcsón?

1188. Balinda79
2012. febr. 6. 13:53
Mi szerencsére sk. csináltunk kolbászt és kenőmájast disznóvágásnál, úgyhogy azt nyugodt szívvel esszük. És veszünk libahájat a nagycsarnokban, amiből sütünk tepertőt és finom a zsírja is, abból főzök...
1187. Balinda79
2012. febr. 6. 13:32

Sziasztok!


2 hete kezdtem a kúrát 61,6 kg-val. Most 59 kg-nál járok. Mindent betartok az étkezéseknél (sajnos a folyadék mennyiség max. 1,5 l, de a fejem nem fáj) és egyelőre még nem volt időm edzeni mellette.

Nekem a sajt hiányzik időnként, illetve néhány napja az édesség, de kibírom.

3 hónapig csinálom, és nemcsak a fogyás, hanem a tisztítás miatt is...

1186. mgv88261 (válaszként erre: 1185. - Zsuzsi13)
2012. febr. 6. 12:06

Sziasztok!


Szerintem lehet kenőmájast enni.


A zsírtól szerintem mindenki fél egy kicsit ebben a mennyiségben, én is! Péntek óta beleteszem a kajáimba a 2 evőkanál zsírt és nincs bajom. A szám sem keserű, mert ugye az egyértelműen epe problémára utalna, nem vagyok felfújódva, minden rendben. Gondolom, hogy ez a mennyiség a kúrák időtartamára vonatkozik.

1185. Zsuzsi13
2012. febr. 5. 21:27

Sziasztok!


mgv: húha, akkor én is kevés zsírt eszek. Reggel zsíros pirítós, este meg szalonna mindig van. Ebédre csak annyi ami a kajába kerül. Legtöbbször rizst eszem és csak főzéskor teszek a rizs alá, de nem toom, hogy ez elég-e.


Bíborka: én azt vettem észre, hogy a bőröm sehol sem ereszkedett meg. Bár én szerintem lassabban fogyok mint az átlag többség, én úgy vagyok vele, lassabban, de biztosabb legyen, hogy nem jön vissza. Na ezt már bizonyította vétkezéseim alatt.


Jessyx: én időnként eszek bolti kenőmájast, de tuti nem a legjobb.

1184. jessyx
2012. febr. 5. 17:09
annyi lenne a kérdésem h szabad-e kenőmájast enni a kúra ideje alatt?:=/
1183. mgv88261 (válaszként erre: 1182. - Bíborka2012)
2012. febr. 4. 16:34

Igen! Minden szervnek meg van a pontja a talpon (is) és amelyik szerv problémás, annak a reflex pontja fáj. Tehát ők képesek állapotfelmérésre is, sőőőt! Szerintem csak is ők képesek igazán.

Ismerek olyan fiatal emberkéket, akik havonta azért mennek el talp reflexológushoz, hogy megnézze van-e probléma.

Szerintem nem kötelező a szünet, de jó ha megkérdezed.

Én is akartam venni ránctalanítót, de azt mondta, hogy ha rendesen csinálom a kúrát, akkor fölösleges. Ugyan is - mivel sejtszinten hat, ezért - a bőr is rugalmas lesz, képes lesz visszahúzódni.

Van fenn a videók között egy, ami arról szól, hogy egy középkorú nő 50 kilót fogyott le úgy, hogy nem lóg a bőre.

1182. Bíborka2012 (válaszként erre: 1181. - Mgv88261)
2012. febr. 4. 15:54

Ha jól értem, akkor ő ahogy masszírozza a talpad, akkor jön rá hogy mi a bajod?

Én egyébként nem is szívesen hagynám abba a regenor ivását, mert tökre ízlik, volt már olyan hogy egy kicsit repetáztam is belőle. Ezt a pénzt meg másra is (hülyeségre) is elköltöttem már. Majd azt is kérdezzük meg aki előbb megy, hogy muszály-e szünetet tartani?Én kb egy hónap múlva megyek regenorért, 2 üveggel "szoktam" venni+ egy ránctalanító krémet (szerintem az is jó, főleg attól félek, hogy ahogy fogyok ne ereszkedjen meg az arcomon a bőr, mert arra vagyok hajlamos inkább).

1181. mgv88261 (válaszként erre: 1180. - Bíborka2012)
2012. febr. 4. 15:03

Én most akartam tőle megkérdezni éppen, hogy van-e enyhített változat. De főképp a problémáim kerültek szóba, úgyhogy folytatom. Egyszer majd meg fogom kérdezni.

Masszázsra nem járok rendszeresen, csak amikor elfogy a reg-enor, akkor ha már ott vagyok...és soha nem bánom meg.

Most volt konkrét problémám, a fülem fáj még mindig. Ez az influenza utóhatása és kértem, hogy segítsen. Jót is tett nagyon. Aztán ő még felfedez dolgokat és akkor azt is megmasszírozza. Kaptam pl. egy elég erős nyirokmasszázst és a pajzsmirigyemet is masszírozta. Nagyon jót tesz minden alkalommal. Mondd a Párodnak, hogy nézzen meg néhány videót az eredményeiről a you-tube-on. A mozgásszervi problémákon egyébként is egyből segít, mert az a fő profilja.

1180. Bíborka2012 (válaszként erre: 1178. - Mgv88261)
2012. febr. 4. 14:24

köszi a receptet, ki fogom próbálni. Masszásra is mész többször?, vagy elég ha a kúrát csinálod?

A páromnak gerincproblémája van, fűzöm hogy menjen el hozzá, de egyenlőre nem akar, nem hisz benne.

1179. Bíborka2012 (válaszként erre: 1178. - Mgv88261)
2012. febr. 4. 12:28
Szerinted/szerintetek a regenor kúra után is ilyen sok zsírt kell enni étkezésénként? Úgy értem akkor is fog tud ürülni az epe, vagy abba már a regenor is besegít és a kúra után majd kéne csökkenteni a zsírt?
1178. mgv88261 (válaszként erre: 1177. - Bíborka2012)
2012. febr. 4. 10:41

Szia és Bíborka!

Hogy a végén kezdjem fogyni is akarok és van más problémám is, amire jó a reg-enor. Pajzsmirigy alulműködés, allergia, túlsúly és izület, ezek összességében, amikről kiderült, hogy nagyon is összefüggnek egymással és a táplálkozással is. Fél éve iszom, az előtt lefogytam cca. 9-10 kilót (Norbi, minimál étkezés, stb.) és most újabb 7 kilót. Centiben nagy a változás és közérzetben, mert az izületi fájdalmaim szinte teljesen elmúltak és a pajzsmirigy gyógyszeremet is csökkenteni kellett. Szóval én bízom benne és nem akarom abbahagyni, mert nekem nagyon jó.

A töpörtyű:

tényleg van a közértiben tej? nnna, akkor most már mindegy, mert elég sokat elfogyasztottam belőle...

Vettem libahájat (de jó a kacsa és a sertés zsírszalonna is), azt lemostam kicsit hideg vízzel, majd felkockáztam kb. 3x3 cm-es kockákra és beletettem egy akkora fazékba, hogy kb. a feléig érjen. Ezt azért, mert amikor sül, akkor köpködhet, vagy kicsaphat. Megsóztam, ami azt jelenti, hogy a két kilóra egy csapott kanál só, majd lefedtem és először kis lángon engedte magából a zsírt, aztán amikor már bőven volt leve, akkor nagyobbra vettem a lángot és kevergettem. A töpörtyű akkor jó, ha elkezd pirosodni, vagy ha megkóstolod és már nem rágós és ekkorra már a zsiradékból is kifő a víz. Leves szűrővel átszűrtem egy másik edénybe, a szűrőn fennmaradó töpörtyűből kinyomkodtam egy kicsit a zsírt és ennyi! Nagyon finom lesz és nem kell hozzá semmi.

1177. Bíborka2012 (válaszként erre: 1175. - Mgv88261)
2012. febr. 4. 10:04

SZia!

Köszi hogy leírtad a konzultációt. Nekem is a kevés zsírbevitelt mondták hibának. Most emeltem, én is teszek e levesbe +1 kanál zsírt, azóta már érzem hogy jobb a hatás, de még nem mertem 2 kanállal is beletenni. De így ahogy írtad megpróbálom.

Megkérdezném hogy sütöd ki a tepertőt, mert én még sose sütöttem, néztem a netet, de ott tejjel van a végén leöblítve vagy micsoda, azt meg ugye nekünk nem lehet. És a bolti tepertők is tartalmaznak tejet, ezért nem vettem.

Te fogyni is akarsz (és ha igen akkor hogy állsz vele?), vagy más probléma miatt csinálod a kúrát.

1176. mgv88261
2012. febr. 4. 09:11

..nem szerintem, hanem

szerinte még mindig kevés a zsír.

bocs

1175. mgv88261
2012. febr. 4. 09:09

Havas-szép jó reggelt kívánok Mindenkinek!

Tegnap voltam Szabó úrnál Budaőrsön és elmondtam neki a betegségeimet, mert hogy kettő volt az elmúlt időszakban. Az első forgó szédüléses rosszullét, kb. 3 órán át tartott és a család már mentőt akart hívni. Akkor beszéltem vele telefonon és megnyugtatott, most pedig ki is fejtette az okot.

Szerinte bezavart keményen az ünnepi bűnözésem és közben nem ittam rendszeresen a reg-enort, ill. szerintem még mindig kevés a zsír.

A reggeli rendben van, mert az nálam mindig szalonna, vagy zsíros pirítós, de a főtt ételek tényleg nem elég zsírosak. Azt tanácsolta, hogy amikor kimerem magamnak a levest vagy a főzeléket, akkor tegyem bele az én adagomba a 2-3 evőkanálnyi zsírt....étkezésenként!!!!

A rosszullét oka ugyan is az volt, hogy az epe nem tudott ürülni, termelt, de nem volt elég zsír és nem tudta kiüríteni.

Aztán ezt a masszázzsal be is bizonyította, mert az epe pont a talpamon nagyon érzékeny volt.

Szóval, én most ezt is megfogadom és közzé is tettem Nektek is. Már haza felé megvettem a libahájat, kisütöttem, majd megettem a zöldbablevesemet 3 kanál zsírral. Finom volt, semmi gondom nem volt vele és később sem. Ma reggel ugyanolyan jó étvággyal megettem a pirítóst szalonnával, hagymával, paradicsommal.

Ja és a zsíros leves után egyáltalán nem voltam éhes órákon át. Lehet, hogy egy újabb felfedezés?

1174. mgv88261 (válaszként erre: 1173. - Bondita)
2012. febr. 1. 12:48

Szívesen!

Én ma kitaláltam magamnak egy levest, megfőztem és nagyon finom lett, íme a receptje:

alap - zsíron megdinszteltem sárgarépát, petrezselymet és zellert, majd hozzáraktam vékony csíkokra felszeletelt káposztát és felengedtem vízzel. Megsóztam és raktam bele borsikafüvet, babérlevelet, ízvarázst és a zöldhagymának a felaprított szárát. Amikor összefőtt, megkóstoltam és úgy gondoltam, hogy jó lesz bele egy sűrített paradicsom és összezúzott fokhagyma is...nem tévedtem...finom, sűrű zöldséglevest kaptam, ami teljesen bele is illik a mostani étrendünkbe.

Svéd gomba salátát csináltam még, de egyelőre nem tudtam belőle enni, mert a levessel teljesen jól laktam.

Holnap én is megfőzöm a zöldborsó pörköltet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook