Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) fórum

Reg-enor TAPASZTALATOK megosztása (nem vitakör!) (beszélgetős fórum)


1293. Georgia5 (válaszként erre: 1287. - Brigus36)
2012. febr. 29. 15:04

Szia Brigus :)


Háááát én pont ugyanígy "szenvedek" - kiinduló állapotunk hasonló, de az eredményem sajnos elmarad mögötted. 2 hónap alatt - 2 kiló, nem rózsás :(

De arra gondolok, ha ezt nem csinálnám, híztam volna + 5 kilót, vagyis ez összesen akár -7 kilónak is felfogható :))


De azért lelkesen folytatom, bár saját eredményeim biztos jobban lelkesítenének...

Ha valakinek volna valami hasznos ötlete "turbósításra" örömmel venném :)

1292. gabcsibi (válaszként erre: 1290. - Nettike81)
2012. febr. 29. 13:45
Én úgy tudom bármilyen kenyeret lehet enni,lényeg,hogy meg legyen pirítva.Sok sikert!!
1291. gabcsibi (válaszként erre: 1287. - Brigus36)
2012. febr. 29. 13:42
Szia Brigus!Én is kb.ugyanakkor kezdtem mint Te,január 30-án,és én is 3kg-ot fogytam.Nekem is az elején ment le és most áll.Jó lenne ha újra beindulna,én nagyon bízom benne.Még 5 -6 kilót szeretnék fogyni.Mindenkinek szép napot és kitartást kívánok!!!
1290. Nettike81
2012. febr. 29. 13:16

Három napja csinálom a kúrát, szerintem betartok mindent, mert végigolvastam a egész fórumot, és a neten amiket csak találtam...de azért vannak, és szerintem lesznek is kérdéseim, amiben a segítségeteket szeretném kérni? Valaki azt írja, hogy kölest lehet enni...de rögtön az első napoktól? Most rozs kenyeret, de élesztőset eszek pirítva, de nem kellene élesztő menteset fogyasztanunk, hogy ne termeljük a gombákat?

Egyébként 4-5 kg-tól szeretnék megszabadulni, de csak a hasamról, mert ha nagy nehezen el is indul a fogyásom, akkor mindenhonnan fogyok, csak onnan nem....na meg a candidám se fog hiányozni...

Előre is köszi a válaszokat, nagyon jó a fórum!

2012. febr. 29. 13:08

Aki unja a pirítóst

Élesztőmentes ír szódás kenyér


600 g liszt

1 tk xilit

1 tk só

2/3 tk szódabikarbóna

kb. 400 ml soya joghurt, és víz keverékével fele-fele arányban


Begyújtjuk a sütőt 190 fokra (gázsütőnél 5-os fokozat).

Összekeverjük a lisztet a cukorral, sóval, szódabikarbónával.

A liszt közepén fúrt mélyedésbe beleöntjük az író vagy joghurt+víz kétharmadát és nem gyúrni kezdjük, hanem csirkelábra emlékeztető kéztartással kezdjük keverni.

A tésztának lággyá, kevésbé ragacsossá kell válnia, emiatt nem adjuk hozzá a teljes folyadékmennyiséget, csak apránként öntjük hozzá a maradékot, a liszttől is függ, hogy szükséges-e a teljes mennyiség.

Az elkészült tésztát kenyérsütő formába tesszük (ezt azért szeretem, mert közel azonos méretű szeleteket kapunk sülés után), de formázható belőle kerek gömb alak is.

Fontos, hogy a kenyér tetején ejtsünk mély bevágást, mert a sütés közben a kenyér nagyon megdagad, bevágással ott reped, ahol mi szeretnénk.

Kb. 40-50 percet sütjük az 1. pontban írt hőfokon.

Én megcsináltam kicsit tömény de finom, és végre nem pirítós.

2012. febr. 29. 13:03

Egy jó süti és nagyon finom

Hozzávalók:



½ kg liszt

8 evőkanál olvasztott zsír

4 dl víz

1 teáskanál szódabikarbóna

ízlés szerint Stevia édesítőszer

fahéj (xilittel csináltam)


Habhoz:


8 tojás fehérje

Stevia édesítőszer xilit


Elkészítés:



A liszthez keverjük hozzá a szódabikarbónát és az édesítőt. Adjuk hozzá a zsírt, majd a vizet és gyúrjuk össze. Ragacsos tésztát kapunk. Zsírral kenjünk ki egy kisebb tepsit, és tegyük bele a tésztát. Gázsütőben 3-as fokozaton kb. 50 percig süssük.

A tojások fehérjéből verjünk habot és tegyük az elkészült tésztára. Lassú fokozaton néhány perc alatt hagyjuk rásülni a habot.

1287. Brigus36
2012. febr. 29. 10:24

Aranyos vagy Bondita :-). A kúrával nem szenvedek, tök jól bírom, azzal nincs gond, már hozzászoktam ezekhez a kajákhoz. Most ettem libazsíros piritóst egy kicsi kolbásszal, szalonnával, itt dugdostam az asztalomon, nehogy észrevegyék, szerintem frankón hülyének néznének a kollegák,hogy így fogyózok.... Ebéd húsleves lesz, paradicsomos húsgombóccal, persze csak fél-fél adag. Estére még nem tudom, akkor már szinte alig eszek valamit.

A kilóimmal szenvedek, mert hétvégén szoktam mérni magam és eddig minden szombat reggel +2kg volt, vasárnap reggelre meg -1,5kg........ Szóval ez a gondom. Hogy az első héten lement 3, azóta feljön 2, lemegy 1,5, stb. minden héten ez megy. Attól félek, hogy ennél a 3-nál maradok, akármit csinálok??? Bondita 99,5kg-val kezdtem, egy hónapja és most 97 vagyok, szerinted ez normális? :-))) De akkor sem adom fel, csak mondom :-) Szép napot neked is!

1286. bondita
2012. febr. 29. 09:30

A fórum olvasása is erőt ad az embernek. Olyan lelkesek vagytok. Nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk. Ez az a kúra, amit lehet tartani. Ha megszeged se hagyd abba az ivását a reg-enornak. Én rájöttem, ha megszegem, de iszom, akkor csak hamarabb átmegy rajtam, amit megettem (nem hasmenés és nem is hányás) :-)Az első kúrám tavaj áprilisban volt 2 hónap 5 kiló minusz.

Utána bűnöztem és ittam is. Tartottam azt a súlyt.

Nyáron volt minden. Sok zabálás plusz 3 kiló vissza. (De TÉNYLEG sokat ettem, főleg édeset)


Már most majdnem annyi vagyok, mint a lányom ballagásán nyár elején (legkevesebb 67,7 kg)

A célom még mindig a 65 kiló. Nagyon nehéz ezt az utolsó 5 kilót leadni.

Brigus! Én is szenvedek!


Szenvedjünk együtt! :-)


Szép napot mindenkinek!

1285. Brigus36 (válaszként erre: 1278. - Zebracsikó)
2012. febr. 29. 08:52

Szia, nekem a kollegám hozza közvetlenül a Szigfridtől. Lehet neten is rendelni, keress rá szerintem, bár úgy biztos, hogy drágább. Lényeges, hogy hol laksz és neked melyik a jobb megoldás. Üdv. Brigus


Na most már mindenkinek válaszoltam, mintha nekem írt volna mindenki......váháhááááá :-)

1284. Brigus36 (válaszként erre: 1277. - Anytacskas)
2012. febr. 29. 08:51

Szia, én úgy kezdtem, hogy megnéztem a neten Szigfrid oldalát, végigolvastam az itteni fórummal együtt (mind a 41 oldalt....pár napig eltartott....:-)))

Aztán nekikezdtem, megvettem a szükséges dolgokat (élesztő nélküli kenyér, libazsír, szalonna, stb). Másnaptól pedig úgy ettem, ahogy le van írva. :-) De kérdezz nyugodtan, amiben tudok segítek neked. Üdv. Brigus

1283. Brigus36 (válaszként erre: 1276. - Maria-mia)
2012. febr. 29. 08:31
Szia, én kiváncsi lennék rá, ha gondolod priviben megírhatod. Köszi. Brigus
1282. Brigus36 (válaszként erre: 1275. - Timcsi1)
2012. febr. 29. 08:31
Szia, nekem is ez az első, amit úgy néz ki, hogy bírok, betartom 100%-ig, már az 5.hétnél tartok, pedig csak 3kg-t fogytam, azt is még az első héten.... Mindenki adja le itt a kilókat mint az "állat" én meg itt szenvedek, na de majdcsak lesz valami. Tőlem kérdezz nyugodtan, otthon vagyok a témában, segítek amiben tudok. Üdv. Brigus
1281. Brigus36 (válaszként erre: 1274. - Beka63)
2012. febr. 29. 08:26
Nagyon ügyes vagy, mindenképp bünözés nélkül érdemes :-), azt mondják. :-) Üdv. Brigus
1280. Brigus36 (válaszként erre: 1273. - Hodostoth)
2012. febr. 29. 08:23

Köszi szépen, mindennap fogyasztok citromot, de nem gyümölcs helyett, nekem egyáltalán nem helyettesítené a gyümölcsöt. 1,5 liter lugos vizbe facsarok ki fél citromot ezt iszom napközben, reggel egy bögre fogyitea, ebédnél leves, otthon gyógytea vagy mentes víz legalább 1 liter még. Szóval napi 3,5 - 4 liter folyadék simán megvan.

Grapefruitot eszem gyümölcsnek, napi 2-t általában. Most voltak jó akciók, bevásároltam belőle :-).

Üdv. Brigus

1279. Brigus36 (válaszként erre: 1272. - Bondita)
2012. febr. 29. 08:20

Szia! Nagyon örülök, hogy ilyen jó a kedved, persze, hogy átragadt!!! :-) Köszönöm!

Én sajnos maradtam a -3kg-mnál, pedig mindent úgy csinálok, ahogy kell, szerintem még kevesebbet is eszem jóval, mint azok, akik itt írnak. Heti 3 edzésem van, stb. Na mindegy, majd lesz valahogy.

Most tartok az 5.hétnél, túlsúlyosaknál írta Szigfrid, hogy 15ml-t igyon 5 hétig, nekem az most jár le, utána 10ml-t fogok inni. Bár én mindig kakukktojásnak éreztem magam fogyás terén, tehát ha 20ml-t innék akkor se érne semmit, de sajnos már megszoktam. Mindegy, NEM ADOM FEL. Mert ez végre egy olyan kúra, amit tényleg be lehet tartani rendesen, én élvezem. :-) Szép napot nektek! Üdv. Brigus

2012. febr. 28. 16:55

sziasztok!

Bioboltban lehet venni, vagy csak rendelni?

2012. febr. 28. 16:48
sziastok. én most készülök belefogni a férjemmel... kisbabával vagyok itthon, tudna valaki tanácsot adni a konkrét KEZDÉShez???? előre is köszönöm!!!!
1276. Maria-mia
2012. febr. 28. 09:32
Sziasztok. Örülök a csoport lelkes hangulatának. Én jót nem tudok írni, hazudni meg nem fogok. Sajnálom, további sok sikert mindenkinek. Nagyszerűek vagytok.
1275. timcsi1
2012. febr. 27. 20:54
Sziasztok! Érdeklődéssel olvasom egy pár napja, hogy miket irtatok, ma megvettem egy üveg reg-enort, és szeretnék holnaptól nekifogni a kurának. Remélem fog menni...már elég sok fogyokúrát kriprobáltam, de sajnos a lelkesedés sose tartott többet egy hétnél. Most jelenleg 90 kg vagyok (170 cm magassággal), szülés alatt magamra tettem 36 kilot, es meg maradt plusy 20, ezzel kinlódok mar 5 éve de sajnos 5 kg-nál sose adtam le többet.....és ayok is sajnos hamar visszajöttek........A reg-enorról nénikémtől hallttom aki leadott 3 hónap alatt 5 kg-ot. Én is reménykedek mint szokás szerint:)) Remélem ezentul jobb lesz. Remélem, hogy segítségre találok köztetek, hátha akkor jobban fog menni. Előre is köszönöm a türelmeteket és a segítségeteket.
1274. Beka63
2012. febr. 27. 11:03

Sziasztok!

Én is rég voltam erre ,két hétig nem ittam a lötyit,elvacakoltam a rendelést,de most már minden ok.Ma megérkezett a lötyim, sok jó receptet tettetek fel,ki fogom próbálni.Ha nem bűnözök ,akkor

nekem is szépen megyeget lefele.Szép napot!

1273. hodostoth
2012. febr. 27. 09:23
Brigus! A citrom savanyú ugyan, de lúgosít. Idd a levét higítva és szívószállal.
1272. bondita
2012. febr. 27. 08:35

Sziasztok!

Hát nagyon régen voltam már. Túl vagyok a hullám alján. Megint felfelé török a csúcsra. A fogyim is beindult újra. Nagyon jól érzem magam.Még itthon vagyok. Nincs első 3 órám.

Volt 4 nap 2 hete, amikor sütiztem. Visszajött 1 kiló, de hamar lement ismét. Sőt...

Csütörtöktől meg alig ettem. nem igazán értem rá. csak annyit ettem, amennyit muszáj volt.

Tegnap már normálisan ettem. Reggeli: 1 pirítós, ebéd: rizs, rántott csirkemell, Délután sütöttem egy kis felvágottas tojásos krémmel töltött kifliket. Nagyon jó lett. Ma azt viszek, meg pirítóst.

Járok Zumbára. Szerdán dupláztam, mert zumba után maradtam stepaerobikon is. nagyon kemény volt. Ha minden igaz ma is maradok duplán tornán (zumba+step) Nagyon jó, de nagyon nehéz is (fárasztó) Imádom és 1000%-al csinálom és érzem is az eredményét.

Lassan megyek melózni. Még el kell tekerjek, na meg reggeli kell az embernek! :-)))


Hát fülig ér a szám, olyan jól érzem magam. Azért osztom meg itt, hátha másra is átragad! :-)


Legyen mindenkinek szép napja!

1271. Brigus36
2012. febr. 26. 18:51

Sziasztok!

Sütöttem kekszet, az alábbi receptet én találtam ki (egy muffin recept alapján).


Kakaós keksz


50dkg zabpehelyliszt

Fél csomag sütőpor

1 evőkanál kakaópor (vagy karobpor)

1 citrom héja

5 evőkanál kókuszreszelék


3 tojás

Folyékony édesítőszer (ízlés szerint)

10dkg zsír (én libazsírral csináltam)


A száraz alapanyagokat összekevertem egy tálban. A tojás felvertem, az édesítőszert és a zsírt belekevertem, utána a másik tál tartalmával összekevertem. Kézzel kicsi gombócokat formáltam, lapítottam. Egy nagy tepsit kibéleltem sütőpapírral. Beletettem a lapított golyókat (60db lett). 190 fokon 20 percig sütöttem, utána még a meleg sütőben hagytam 5 percig. Miután kivettem, egyenként sütőrácsra raktam a még meleg kekszeket, ott hagytam kihűlni. Kicsit bizarr a színe :-), de nagyon finom. :-)


Írjátok meg, ha megsütöttétek!


Üdv. Brigus

1270. Brigus36 (válaszként erre: 1269. - Zsuzsi13)
2012. febr. 26. 18:41
Én úgy tudom, hogy a fogyókúrához a lugosítás is hozzátartozik, a citrom pedig kissé savas, nem? :) Én maradok a grapefruitnál, bár Anyám meg azt mondta, hogy tönkre fogja tenni a fogaimat, mert oldja a fogzománcot. Hát lassan ott tartok, hogy már tényleg nem jó semmi.....basszus :-(.....
1269. Zsuzsi13
2012. febr. 25. 08:01
Ha nagyon hiányzik a gyümi egyetek citromot, hozzá lehet szokni. Én nagyon ritkán eszem egy reszelt almát egy reszelt répával. Mostanában ismét lelassult az anyagcserém, kovaföldet iszom és az segít.
1268. Brigus36 (válaszként erre: 1263. - Járminé Ritus)
2012. febr. 24. 23:52
Bocsi, még egy dolog eszembe jutott, hogy a Szigfrid ír napi 1-2 kiwit max, de itt azt írták, hogy azt se lehet, ahogy a krumplira is ezt írták, pedig néha lehetne azt is...ez csak úgy eszembe jutott. :-)
1267. Brigus36 (válaszként erre: 1263. - Járminé Ritus)
2012. febr. 24. 23:32

Szia Ritus. Érdemes visszaolvasnod a fórumot, rengeteg ötlet, recept van én kb. egy hétig olvasgattam esténként, hogy képbe legyek és nagyon jó recepteket nyomtattam ki, jó ötleteket olvastam. Irtak többen jó édesség recepteket is. Muffin receptet írtam én is, illetve csináltam tejbegrízt tönkölydarából és a kukoricás tejporból (sőt volt amikor kókuszreszeléket, citromhéjat is tettem bele), édesítőszerrel, fahéjjal, szerintem finom.

Mindenképp nézegesd itt a régi írásokat.

Üdv. Brigi

1266. Brigus36 (válaszként erre: 1262. - Strigis)
2012. febr. 24. 23:28
Nem kukoricát írtam :-), kukorica alapú tejport.:-) Régebben írták páran, hogy azt használják, de aztán a feledés homályába merült.....és mindenki csak azt írta, hogy milyen rossz a kávé tej nélkül, stb. De ez viszont meg teljesen jó tej helyett. Csak nem kapok választ senkitől, hogy egyáltalán lehet-e. Mondjuk addig jó, amíg nem írják....mert addig iszom :-))).
1265. Járminé Ritus (válaszként erre: 1264. - Bíborka2012)
2012. febr. 24. 11:09

Köszönöm!

Kedves vagy -kipróbálom!

1264. Bíborka2012 (válaszként erre: 1263. - Járminé Ritus)
2012. febr. 24. 11:08

SZia!

Rizskóchot szoktak itt a többek,én még nem próbáltam, de valahol visszább megtalálod a receptet.

Aztán lehet köleskása-vagy rizskása- vagy zabkása

Ezeket úgy szoktam hogy dupla mennyiségő forró vizet rá (instant köleskása, rizspehely, zabpehly Herbáriában veszem), bele még kókuszreszelék (ettől lesz tejesebb íze) és édesítő (ha lehet stevia, nekem a folyékony stevia jött be) és kakaó vagy fahéj.

Jól megszívja magát, és akkor kb tejbegríz állagú lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook