Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy két éves kisfiúnak... fórum

Pofon egy két éves kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
275. ebba518fdb (válaszként erre: 274. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:41
:D
274. anyiii (válaszként erre: 271. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:40
Aha:) Meg bandita:) Meg zsebmaffia:) Meg már mindenfélét mondtunk már, olyan találékony:)
273. anyiii (válaszként erre: 199. - C75565e593)
2010. júl. 11. 00:38

"...szeretetmegvonással... elkerülhetjük a gyermek érzelmi sérülését."

?!?!

Egy gyermek, ha nem érzi a szeretetet, elpusztul. Akárhány éves.

Ha úgy érzi, akár csak egyszer is, hogy nem szereted, elveszti a bizalmát irántad. Ha azt látja, hogy ha rossz, nem szeretik tovább, senkiben sem fog bízni. És még sorolhatnám. Mondd, hogy nem igaz, amit írok. Ennyit az idézetedről.

272. ebba518fdb (válaszként erre: 270. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:37
értem.. :) hát nem egyszerű az biztos.. :) a kisebbik fiam nekem is kétéves.. vele egész jól meg tudom beszélni ezeket a dolgokat.. persze azért ő is tud rögtönözni.. :)
271. ebba518fdb (válaszként erre: 269. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:34
kis zsivány:)
270. anyiii (válaszként erre: 267. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:33

A szoba csak egy példa volt, a szobában inkább csak elküldöm pl a foteltól amiről ablakhoz mászik (a fotelt hiába tenném el, az étkezősarokról ugyanúgy mászhatna:S)

De pl kiküldtem már azt hiszem amikor az összehajtott ruhákat pakolta szét harmadszor, mondtam neki menjen "főzni" az előszobába, ott vannak a kisedényei a konyha mellett.

269. anyiii (válaszként erre: 266. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:29

Pl felmászik az ablakpárkányra a fotelról, vagy a fiókos szekrényre a fiókokon, vagy a számítógépet/egeret piszkálja, vagy a tűzhelyt/sütőt, szóval olyan dolgot minősítek rosszalkodásnak, amivel magában, vagy az értékeinkben kárt tehet.

Sajnos nem tudok mindent biztonságos helyre tenni, bármennyire szeretném is.

268. anyiii (válaszként erre: 193. - C75565e593)
2010. júl. 11. 00:26
Engem meg az háborít fel, hogy nem értesz a szóból. Kitaláltál valamit, és fújod a magadét, pedig ha figyelmesen olvasnál mindenkit, látnád, hogy itt nem pofozgatásról (a pofozgatás nálam rendszeres, könnyelmű fenyítést jelent) van szó, és nem arról, hogy a gyerekeket rendszeresen verni kell, hanem épp ELLENKEZŐLEG!
267. ebba518fdb (válaszként erre: 266. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:19
és megkérdezhetem, hogy miért küldöd ki a szobából??
266. ebba518fdb (válaszként erre: 263. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:17
mit szokott amúgy rosszalkodni?? :)
265. ebba518fdb (válaszként erre: 263. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:16
:D
264. ebba518fdb (válaszként erre: 262. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:15

hát ők még ilyenek.. :) egyik pillanatban itt, a másikban meg ott.. :)


akár a "rosszalkodás" is lehet ez miatt.. :)

263. anyiii (válaszként erre: 261. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:13
Hehe, próbálnám én többet szeretgetni, de már az eddigi is kezd "sok" lenni neki, olyan sok "dolga" van, hogy úgy kell elkapni egy puszira:D
262. anyiii (válaszként erre: 259. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:12

hát biztosan érzi ezt a dolgot, de hogy összefügg-e a bántással, nem tudom...

még sosem sikerült összefüggést találnom a dolgok között

Ha kiküldöm a szobából, nem verekedni kezd, hanem rendszerint más "rosszalkodást" keres. És eszembe jutott, hogy unatkozik, vagy csak jásztani akar, de volt bizony, hogy elkezdtünk játszani együtt, de kb 1 perc után otthagyott és ment pl tűzhelyt babrálni:S

261. ebba518fdb (válaszként erre: 259. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:10
de a szobából kiküldés csak egy példa volt, nem konkrétumnak szántam.. lehet, hogy elég lenne ha mondjuk mostanában egy kicsit többször ülnél le mellé játszani, többször ölelnéd, puszilnád meg mint amúgy.. csak, hogy érezze, hogy attól, hogy a cicitő elszakad, te ugyanúgy ott vagy neki.. :)
260. anyiii (válaszként erre: 175. - Egypt)
2010. júl. 11. 00:07

Köszönöm.

Jajj annyit gondolkodtam mitől lehet, kezdek belehülyülni. Aztán lehet nem is velem volt (ritka eset, de előfordulhatott) épp amikor látott valamit valahol:(

Én még a rokonságra is rászólok, ha poénból cívódnak kicsit, hogy ne, mert a kicsi még nem tudja mi a különbség.

259. ebba518fdb (válaszként erre: 257. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:07
arra gondolok, hogy leválna, mert már ezt "diktálják az ösztönei", önállósodni akar, ami természetes.. de ugyanakkor szüksége van az anyai közelségre és még kicsi ahhoz, hogy kitalálja, hogy hogyan is tudná pótolni a cici elvesztésével járó biztonság érzetét.. :) persze ez nem fogalmazódik benne meg így ebben a formában, csak a bizonytalanságot érzi.. és lehet, hogy azáltal, hogy pl kiküldöd a szobából ez az érzés csak fokozódik benne és ettől lesznek ilyen verekedős megnyilvánulásai..
258. anyiii (válaszként erre: 172. - Vigyorex6)
2010. júl. 11. 00:04
Köszönöm az "összefoglalást", én is úgy látom néha, hogy nincs mindenki képben és tök jó hogy leírod a pályát amikor én nem tudok itt lenni, szóval tényleg köszi:)
257. anyiii (válaszként erre: 254. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:00

Nem értem, mire gondolsz.


Azt tudom, hogy bizonyos korban részben "leválnak" rólunk, és ezt akarják is, meg nem is, de nála ez így csapódna le?

256. anyiii (válaszként erre: 170. - Pethoevi)
2010. júl. 10. 23:56

Nem bánthatják a kutyákat a gyerekek, csak látják, hogy időnként bántva vannak. És anyósomnak nem lehet elmagyarázni, hogy egy kutyát sem így kell nevelni, nincs türelme egyéb módszerekhez, de nem adjuk fel, igyekszünk elérni, hogy legalább ne a gyerekek szeme láttára tegye, mert ugye azt hiszik, ez a természetes:(


A közösségbe kerüléssel kapcsolatos kérdésre én is kíváncsi vagyok.

255. ebba518fdb (válaszként erre: 253. - Anyiii)
2010. júl. 10. 23:56
és ha adnál neki valamilyen érdekes feladatot?? az enyéim imádnak az ablaktisztító spriccelős változatával "takarítani"... :) persze tiszta vizet teszek bele nekik és így napi rendszerességgel "takarítanak" az előszobában:)
254. ebba518fdb (válaszként erre: 252. - Anyiii)
2010. júl. 10. 23:53
akkor lehet, hogy tényleg a "ciciből" ered valamilyen frusztrációja és azt vezeti le ilyen formában.. a kisebbik fiam is átesett ilyesmin, de mondjuk nem ennyire kiélezve.. ő másfél éves koráig szopizott és amolyan "se veled, se nélküled" állapot alakult ki és abban az időben sokat kaptam tőle..
253. anyiii (válaszként erre: 249. - Ebba518fdb)
2010. júl. 10. 23:49

Jajj arra nagyon vigyázok, hogy minél kevesebb legyen a "nem szabad", van is belőle mai napig sok csatám pl anyósommal, de nem érdekel.

A fiam is mindig velem van, és próbálom/próbáltam én is játékot, de ha belemerül is, utánam jön ha én folytatnám a munkám:S

252. anyiii (válaszként erre: 168. - Egypt)
2010. júl. 10. 23:46

Ahogyan pethoevi megsejtette, sajnos nem első alkalommal történt ilyen kisfiam részéről.

És szó szerint azt tettem eddig, amit írtál, de nem volt eredménye:( Tisztában vagyok vele, hogy a hiszti dühében tette, de sajnos dacból, vagy épp láthatóan puszta kíváncsiságból is megtette már, hogy bántott, még ha nem is az arcomon...

Nem tudom, olvastad-e minden hozzászólásom, de nálunk sem láthat semmilyen erőszakot (a kutyanevelést kivéve, amibe sajnos nem szólhatok bele) a kisfiam. Tv-nk többek között az ő érdekében nincs, és a családban nemhogy erőszakot, de még veszekedést sem hall/lát hála égnek. Nem tudom elképzelni, miből indulhat ez nála és hol rontottam el eddig. Írtam ugye, hogy azóta csíp-mar-harap, amióta fizikailag képes rá. Persze eleinte ösztönös volt, nem lelki/tudatos. Pl szopizás közben voltak először csipkedések néhány hónapos korában. Ilyenkor ugye képtelenség a kezeit távol tartani magunktól, ha valahogy mégis próbáltam elkerülni a fájdalmat, abbahagyta a szopizást. Gondolhatod, melyiket választottam. A mai napig cicin/cicivel alszik el. És innen lényegében egy lavina indult. Nem tudom, hogy milyen idős korában kellett volna és hogyan véget vetni ennek? Mert jó ideig azért sem próbáltuk "nevelni", mert hogy úgysem értette volna pl 1 évesen, mi a bajunk. Próbáltam mondani, hogy fáj, úgy tenni, mintha sírnék, sőt, volt, hogy már valóban sírtam:( Mitől lehet ez, ha nem lát rá példát és harmóniában élünk párommal?

251. ebba518fdb (válaszként erre: 250. - Ebba518fdb)
2010. júl. 10. 23:41
és pont ezért, kell nagyon higgadtnak maradni, mert a mi reakcióinkból is rengeteget tanulnak..
250. ebba518fdb (válaszként erre: 248. - Anyiii)
2010. júl. 10. 23:38
a ksi csibészek pontosan ismerik a gyenge pontjainkat és élnek is a tudásukkal.. :) de ez mind csak figyelem felhívás szerintem.. legalábbis ha magunkból indulok ki, amikor "megőrülnek" a fiaim alaposan elszoktam gondolkodni, hogy hol is lehet a probléma.. :)
249. ebba518fdb (válaszként erre: 247. - Anyiii)
2010. júl. 10. 23:36
körülöttem mindig ott vannak, ahol éppen van egy kis dolgom.. ha már nagyon unatkoznak és elkezdenek őrültségeket kitalálni, inkább játszom velük egy kicsit.. :) aztán csinálom tovább a dolgomat.. :) meg be is szoktam őket vonni.. :) imádnak segíteni.. :) lehet, hogy túl sok a "nem szabad" a fiad körül és azért keres magának olyan elfoglaltságot, amivel felhívhatja magára a figyelmedet..
248. anyiii (válaszként erre: 246. - Ebba518fdb)
2010. júl. 10. 23:34
Az a szörnyű, hogy én alapvetően egy türelmes embernek tartom magam, és mástól is hallottam ilyen véleményt magamról. És elég durva megtapasztalni, hogy milyen gyorsan is tud elszállni néha a türelem akár akarom, akár nem... De igyekszek vigyázni rá és tényleg tanulható:)
247. anyiii (válaszként erre: 165. - Egypt)
2010. júl. 10. 23:32

Üdv itt neked is:)

Az első kérdésem:

Mit teszel ha fiad mondjuk 10. rászólás után is teszi, amit nem szabad? Mert az enyém, ha kiküldöm a szobából, a konyhában keres vmit, amiről tudja: tilos. Vagy ha a kiságyba teszem, a kiságyhoz kapcsol bünti gondolatot, márpedig azt nem akarom, mert jól eljátszik benne akár negyedórát, félórát ami nekem nagyon hasznos. Szóval én ilyenkor ideges és türelmetlen leszek tehetetlenségemben, merthogy kezére csapni stb nem akarok. Ördögi kör? Vagy hogyan jöjjek ki ebből? Volt már nálatok hasonló?

246. ebba518fdb (válaszként erre: 244. - Anyiii)
2010. júl. 10. 23:20
na ez már tök jó.. :) én mindig abból próbálok kiindulni ilyen helyzetben, hogy beleképzelem magam a gyerkőcöm helyzetébe.. és aszerint reagálok dolgokra.. :) bár sokszor nagyon nehéz megőrizni a türelmünket, de "megtanulható".. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook