Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy két éves kisfiúnak... fórum

Pofon egy két éves kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


125. Niki1
2010. júl. 8. 13:53
Igen.
124. ff36256613 (válaszként erre: 123. - Niki1)
2010. júl. 8. 13:51

Szia!!

Te már kifejtetted a vélemményed?

123. Niki1
2010. júl. 8. 13:46
Szia!
2010. júl. 8. 13:41
Hahó, van itt valaki?!
2010. júl. 8. 10:52

Elveim nekem is voltak egészen addig amig meg nem születtek a gyerekek. Most már mindenki szeret mindenkit, mert nincs olyan, hogy csak anya vagy apa a rossz. Ha rosszak is, kiállunk egymásmellett, nem szidjuk a másikat.

Helyre állt az egyensúly, eleinte nálunk is apa volt a jófej, mert nem nevelte őket csak szerette. Most már együtt csináljuk, ehhez persze kell egy olyan társ, aki hajlandó feláldozni a jófejségét. így most már mindenki jófej, mert nincs különbség kettőnk között :D

120. Vigyorex6 (válaszként erre: 118. - Szoszilvi81)
2010. júl. 8. 10:37

Itt jön megint, hogy Neked van gyereked, neki nincs. Elképzelésekből nem lehet gyereket nevelni, mert azok mindenkinek vannak, majd mikor ott a helyzet, mindent másként csinálsz. Az élet egy gyerekkel nem mindig fáklyásmenet.

Nem beszélve arról, hogy sok helyen apuka a tutyi-mutyi, de ő jól érzi magát, mert legalább szereti a gyerek. De az a kicsi lesz egyszer kamasz is...

119. 0d717b184a (válaszként erre: 118. - Szoszilvi81)
2010. júl. 8. 10:35

ez sajnos nem egyedi

oviban látom, hogy sok gyerek mit csinál

jön az anyuka vagy apuka délután érte és akkor megpofozza, hogy miért jöttél ilyen későn

volt, hogy elkezdte rúgdosni

a gyerek a szülőt

az meg csak magyarázkodott

118. szoszilvi81 (válaszként erre: 38. - C75565e593)
2010. júl. 8. 10:31

Ezel vitatkoznék, mert mindenkinek magának kell megvívnia a saját tekintélyét.

Ismerek egy családot, ahol ez megy, apaaa gyere, nem bírok a gyerekkel!!! Apa jön: jajj kislányom ezt nem szabad... A gyerek pedig a mindkét szülő fejére nőtt, 3,5 éves kislány, de nagyon csúnyán beszél, nem tisztel senkit, sem a szüleit, sem az idegen felnőtteket. Ez szerintem nagy probléma.

Ha velem szemben engedetlen, nekem kell megvívnom a gyerekkel, nem az apának. Ha csak az apjától tart, akkor engem nem fog tisztelni.

Sőt eleinte én voltam a rossz anya, mert én voltam a kövekezetes, aztán leültettem apát elmagyaráztam neki, és azóta, ha én tiltok meg valamit, azt csak én oldhatom fel, és fordítva is igaz.

117. Vigyorex6 (válaszként erre: 114. - Clari06)
2010. júl. 8. 10:13
Teljesen igazad van! Ezt az anyuka is tudja! Ez egy véletlen, elkeseredett pofon volt, de mindig van valaki aki innentől gyerekverőnek titulálja egy alkalom miatt. Ez a pofon neki jobban fájt, mint a gyereknek. Mélyebb nyomot is hagy benne. Jó dolog amit írtál, hogy kérjen bocsánatot a gyerek. Anyukának most ilyen mentőötletekre van szüksége, nem arra, hogy valaki elítélje.
116. cb53e790b2 (válaszként erre: 114. - Clari06)
2010. júl. 8. 09:57
ez így igaz:)
115. 0d717b184a (válaszként erre: 114. - Clari06)
2010. júl. 8. 09:49

ebben teljesen igazad van

nem szabad bizony

114. clari06 (válaszként erre: 113. - 0d717b184a)
2010. júl. 8. 09:36
Lányok bocs hogy beleszolók de szerintem a testi fegyelmezés nem a legjobb forma, nekem 2 nagy lányom van,igy nem beszélek a habokba.20-15évesek.Lelki ráhatással sokkal többet érsz el, és még csak nem is utál meg a gyerek.Én nagyon sokat kaptam gyerek koromba(legtöbször alaptalanul)és ez bizony megbéjegezte a szülővel való kapcsolatomat.Ne akard hogy utáljon a gyereked, vagy féljen tőled nem lesz norm felnőtt.És mindig kérjen bocsánatot ezt érd el nála de ne veréssel.....Pusza Clari
113. 0d717b184a (válaszként erre: 1. - Anyiii)
2010. júl. 8. 09:05

szia

ne legyen lelkiismeretfurdalásod, inkább akkor kellene, hogy legyen, hogyha hagynod, hogy a gyerek azt csináljon amit akar. Mert hidd el van aki hagyja.

Szerintem próbálj meg következetes lenni. Igen pici még és igen nehéz lesz, de meglátod sikerül majd

legyen következménye annak, hogy ha vekekedik.

Ügyes vagy te, nem kell egyenlőre semmi féle pszichológus

112. cb53e790b2 (válaszként erre: 108. - Ff36256613)
2010. júl. 8. 08:47

séta , játszótér , utcán bicsiklizés ,(ő saját kisbicóján)vonatkukkolás vagy rosszabb esteben dvd mese jutalom:( bármi amit eddig ugymond : ingyen járt azt ki lehet használni a cél érdekében , elöbb utóbb belátja ha eleinte , igen is komolyan veszed és betartod ami jár az jár !!!!! Akkor tényleg tudni fogja hogy mihez tarthatja magát !! Rá jönnek ( HISZ NEM BUTÁK) ha anyának ezzel segítek mármint nem veszekedjük át a fél délutánt a neveléssel több ideje lesz rám és akkor irány a jutalom , vagy bármi ami ugylátod érdekli nállunk még az aratás A LOVAGLÁS a markolók MUNKA KÖZBEN :) NA AZ EGY FÖNYEREMÉNY :)))))))) ÉS ÉN SEM VAGYOK ÍGY NON-STOP A 4 falközött . ja télen ilyet nem tudunk megtenni igy meseolvasás gyúrmázás kedvenc kajája vagy bármi ami kimondottan az ö kérése kis idö biztos kell mire hozzá szoknak- hozzászokik DE TÉNYLEG MÜKÖDIK :))) haaaaaaaaaaaaaaa... betartod az igéretet !!!!!!!!! ha nem akkor :/

be tettem egy képet a adatlapomba a mosolygós táblánkról :)

111. Niki1 (válaszként erre: 107. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 8. 08:41
Én is nézem a szuperdadus sorozatot. Onnan vettem ezt a szembe nézős beszélgetős dolgot. A büntit én is alkalmazni fogom, de még csak 19 hónapos. Igaz a pár hónappal ez előtti viselkedéséhez sokat javult és szófogadóbb. Elég kicsit erélyesebben rászólnom, és utána jön a beszélgetés miért is szidtam le. Nálunk is volt verekedős korszak, de azt hiszem ennek vége. A nagytesóknak tetszett ha verekedett és nevettek rajta, így azért csinálta.
110. Niki1 (válaszként erre: 22. - C75565e593)
2010. júl. 8. 08:37
Majd megtudod ha lesz gyermeked. Nem rohanunk egyből szakemberhez ez nem egy elromlott használati tárgy. Könnyen ítélkezel ha azt sem tudod milyen gyereket nevelni. Olvastam a cikked sajnálom, hogy még nem jött össze a gyerek, kívánom sikerüljön, és tudd meg te is hogy nem egyszerű a gyereknevelés és nem úgy megy ahogy azt előre eltervezed. Bizony nálad is el fog szakadni a cérna néha. Mert tökéletes, jó gyerek nincs. Ahhoz, hogy tudja mit lehet és mit nem nevelni kell. Mindig próbálgatni fogja a határokat.
109. ff36256613 (válaszként erre: 107. - Aa35c27f5c)
2010. júl. 8. 07:24

Igen, én is sokat tanultam ebből a műsorból:) A cikk írója viszont nem igazán néz tv-t!

De ez a módszer nekünk is úgy néz ki (kopp-kopp-kopp) beválik...

108. ff36256613 (válaszként erre: 106. - Cb53e790b2)
2010. júl. 8. 07:21
Igen, ha kicsit nagyobb lesz a fiam, én is ezt szeretném alkalmazni:) Most még bajban lennék, mivel is jutalmazzam... Egész nap a bölcsiben van, ha hazahozzuk )4 óra körül, már csak vele vagyunk. Mit javasolsz? Ja, és egyedüli gyerek.
107. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Anyiii)
2010. júl. 8. 05:07

Szia!

Jajj, de ismerős a helyzet, bár kisfiam nem pofozkodik, viszont a nővérét megállás nélkül szekálja. Az, hogy picit odacsaptál, szerintem nem katasztrófa. Gondolom, nem maradt ott a tenyered nyoma, éppen arra volt elég a suhintás, hogy kizökkentse őt a hisztiből. Nehéz vonalat húzni szerintem a hiszti terén is, hogy mi normális még és mi nem, és ugye a hisztire való reakcióknál is. 2 éves korban ez tényleg természetes, ébredezik, vagyis inkább robban az öntudata. Jótanácsot nemigen tudok adni, mivel én is megküzdöttem és még mindig küzdök, bár nálunk tényleg a testvérharc a probléma. Közhely és lehet, hogy sokan hülyének néznek, de a szuperdadus c. műsorból lehet ötleteket lopni. Pl. ahány éves, annyi perc bünti pl. lépcsőn ülve (pofon helyett). Ha letelt az x idő, akkor el kell magyarázni, hogy miért ült büntiben, kérjen bocsánatot (már ha tud beszélni), puszi-puszi és összeborulás :) Hidd el, ennyi idősen is megérti már a szentbeszédet bünti után.

106. cb53e790b2 (válaszként erre: 85. - Ff36256613)
2010. júl. 8. 01:39
Hopp ez megint másképp müködik (NÁLLUNK) de müködik :)) és persze ezt is a segítség szülő vagyok müsosból koppintottam már 2 éve használom nálunk a segítség és a sajátmagam után el pakolok -ért van egy táblázat a nagyok cserébe számítogépezhetnek a kicsi pedig a jogos jutalomért a lovardába mehet lovagolni ,akár minden nap és , bingóóóóóóóó:)) ez is mükodik tehát olyan nincs hogy nem pakol el és azért megy a bünti székre az automatice jön már nekik mert kell a jutalom !! a bünti szék nállunk általában a feleselés és a tesókkal való veszekedés miatt jár más gond nincs
105. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Anyiii)
2010. júl. 7. 23:32

Barkinel elszakadhat a cerna, emberek vagyunk, velem, massal is megtortenhet, de nem jo megoldas visszaadni, ugyanis azzal peldat mutatsz. Amit te teszel vagy tehetsz, azt o is teheti, utanoz, eltanulja a viselkedest, ahogy eltanulta az udvaron a kutyakkal valo banasmodbol, de ha eleri nalad, hogy ez teged idegesit, bizony allando eszkoze marad, hogy figyelmet hivjon fel magara. Gyakorlatilag ha nem is toled tanulta el, de visszaadod, azzal feljogositod ra.

Probald meg figyelmen kivul hagyni, mikor bant, kezdj el latvanyosan massal foglalkozni vele pedig tuntetoen ne.

Remelem sikerul kezelni a helyzetet!

104. Vigyorex6 (válaszként erre: 92. - Anyiii)
2010. júl. 7. 23:25

Tudod a pálya széléről könnyebb bekiabálni! Sajnos mindig van valaki, akinek nincs rálátása egyes dolgokra, de mégis azt gondolja, hogy mindent tud és tökéleten oldja meg az egyes élethelyzeteket, bár tudjuk, ilyen ember nincs.

Az ilyen emberek szerint ők sosem lesznek ilyen lúzerek, úgyhogy kár a gőzért. Tudom, nehéz figyelmen kívül hagyni, de próbáld meg! :)

103. ff36256613 (válaszként erre: 102. - 7c79ff1565)
2010. júl. 7. 23:22
Jó éjt!!:)
102. 7c79ff1565 (válaszként erre: 101. - Ff36256613)
2010. júl. 7. 23:21
Akkor ezzel zárjuk a témát, szép álmokat mindenkinek:-)
101. ff36256613 (válaszként erre: 100. - 7c79ff1565)
2010. júl. 7. 23:20
Legyen ez a mai nap végszava:)
2010. júl. 7. 23:18
kiváncsi lennék, h ha lenne gyereke, egész nap hisztizne, nem fogadna szót, sőt, ha már beszélne, csúnyán beszélne vele, köpködné, rúgná, ütné az anyját, ahogy írtátok ,h miket tudnak a picik, akkor se borulna el az elméje egy pillanatra sem, és nem keverne le neki egy fülest... azért remélem ha lesz gyereke, akkor így szép sorban, mindent ki fog próbálni a gyerek, ... de sztem egy két anyai füles nélkül nem kell csodálkozni, h 16 évesen beszól a gyerek az anyjának, mert nem enged meg vmit, az meg szájon vágja h mit szól bele a dolgaiba.... nevelni nem mindig szép szóval lehet, sajna kell az a kemény kéz! (és megjegyzem, nem verni kell, hanem észhez téríteni, de csakis akkor, ha többszöri figyelmeztetés már hiába való)
99. ff36256613 (válaszként erre: 98. - Anyiii)
2010. júl. 7. 23:18
Jó éjt, és örülök, ha segíthettünk:)
98. anyiii
2010. júl. 7. 23:17

Nagyon köszönöm mindenkinek a sok ötletet, véleményt és külön köszi a biztatásért!

Visszaadtátok az erőmet, határozottságomat.

Ez a bünti szék is nagyon elgondolkodtató...

Azt hiszem be fogok szerezni egyet ilyen célra.

Már csak holnap leszek, jó éjt mindenkinek!

97. 3a92f8d690 (válaszként erre: 38. - C75565e593)
2010. júl. 7. 23:14
ahahahhahahahahhaha de az édesanyjával van egész nap na majd rájössz.......tanúld meg ne szólj bele ilyen fórumokba!!!!
96. 3a92f8d690 (válaszként erre: 35. - C75565e593)
2010. júl. 7. 23:12
jájj ez a hozzászólás.............

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook