Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Pofon egy két éves kisfiúnak... fórum

Pofon egy két éves kisfiúnak... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
305. @IviBaba@ (válaszként erre: 304. - C75565e593)
2010. júl. 12. 15:35

ez a szakemberes dolog jó vicc :) régen nem volt ilyen,ha kellett volt pofon,volt szigor és rend valahogy akkor több volt a normális gyerek és felnőtt ember....

Tudja már 1évesen is mit szabad és mit nem...a fiam 8hós és már toporzékol...szóval a 2éves hidd el érti! Mondjuk én sarokba állítom inkább a pofon komolyabb dolgoknál kell sztem...persze akkor,ha tényleg más megoldás nincs.

304. c75565e593 (válaszként erre: 242. - Anyiii)
2010. júl. 12. 14:59

Figyelj úgy neveli mindenki gyermekét, ahogy ő akarja....de sztem 2 évesen nem érti az a baba miért kapott..

Játékosan is lehet nevelni...ha pofon csap, meg kel neki mondani, hogy ez neked fáj..és máskor nem szabad ilyet csinálni...megfogja érteni...ha tűrelmes vagy...

Nem mondtam, hogy könnyű a gyerek nevelés..hisz a legnagyobb feladat egy gyermekből normális embert nevelni..

Én hiszek a szép szóban a tűrelemben...a kézi fenyítés nem vezet sehová...és az a gyermek aki 2 évesen kap lényegtelen mekkorát...az ott marad a lelkében...

Az első 3 év igen meghatározó...

ha nem megy szép szóval, akkor igénybe lehet venni egy szakembert..aki segít tanácsokat ad...attól, hogy egy szülő segítséget kér nem jelenti azt, hogy rossz anya vagy apa...

És a másik sztem a gyermeket közösségbe kell vini, hogy tudjon játszani és alkalmazkodni a vele egykorúakal...az is egy nevelő sztem ha sok gyermek veszi körül..

2010. júl. 12. 14:54

Én a szép szó híve vagyok, de persze volt már h rácsaptam a kezére pl. mikor a konnektorba akart nyúlni és még rám is vigyorgott szemtelenül h "márpedig ő megteszi"...


1-2 esetben van kb félévente h rá kell csapni a fenekére (kicsit), de ez a max!

302. c75565e593 (válaszként erre: 205. - Pethoevi)
2010. júl. 12. 14:51

ma szomorúan láttam a hírekben, hogy egy 11 éves gyermeket az apja halálra vert...ennyit a verésről...

Kis pofon, aztán nagy pofon...aztán ez lesz a vége....mert ki tudja hol szakad el a cérna...


senkit nem bántok, csak szerintem a verés nem helyes!

Van más útja is a nevelésnek a fegyelmezésnek!

301. ebba518fdb (válaszként erre: 300. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 21:52
mellet=mellett :D
300. ebba518fdb (válaszként erre: 292. - Egypt)
2010. júl. 11. 21:50
igen tudom, ismerős helyzet.. :) nekem kettőjük mellet kell megoldanom a dolgokat.. :) hát az az igazság, hogy leginkább reggel csinálok meg mindet amit tudok, amikor még reggeliznek, esetleg néznek egy kis mesét.. aztán ha még nem vagyok készen, akkor megbeszélem velük, hogy van még dolgom és vagy segíthetnek, vagy játszhatnak körülöttem.. :) nagyon szeretnek nekem segíteni és ha meg játszanak, akkor is passzívan ugyan, de részt veszek a játékukban ha igénylik.. :) ami megmarad, azt alvásidőben igyekszem befejezni.. :) nem egyszerű összeszervezni, de általában sikerül.. :) ha rosszabb napjuk van, akkor inkább velük vagyok, minden más megvár.. :) viszont délután csak velük játszom.. :)
299. egypt (válaszként erre: 296. - Anyiii)
2010. júl. 11. 15:21

Itt érdemes olvasgatni, nagyon hasznos dolgok vannak:


[link]


Egy idézet az egyik válaszból (a kislány verekedett, rugdalta, ütötte a szüleit):

"Az esetek, amelyekről levelében ír, nem utalnak valódi agresszivitásra. Az igazi agresszivitás mögött indulat, harag húzódik meg, kicsi lánya azonban csak „kísérletezik”. Most van abban az életkorban, amikor minden gyerek „beméri” saját akciórádiuszát, lehetőségét a szülőkhöz fűződő viszonyában – és ez a gyerek talált valamit. Egy viselkedésmódot, ami furcsa reakciókat vált ki a szülőkből, és amit kíváncsian ismételgetnie kell! Ugyanez történik, amikor összefirkálja a falat, vagy megrágja a könyvet; már ismétli anyu szövegét: „nem szabad” , de ettől még nyugodtan csinálja. Higgye el, a gyerekek fejlődésének egyik ismert szakasza ez! Ne nevezze „rossznak” őt (mert a végén még elhiszi), csak a viselkedést kifogásolja, ne a gyereket. Abban viszont legyen türelmes és szelíden következetes. Biztos lehet benne, hogy – mire kistestvére megszületik – kicsi lánya már átesik ezen a perióduson."

298. tündér74 (válaszként erre: 297. - Tündér74)
2010. júl. 11. 15:01

Lehet, hogy a gyerekedet észhez térítette abban a pillanatban a pofon, lehet, hogy rövid távon hatásos eszköz, viszont gyerekedben nagyobb kárt okoz, mint gondolnád. /tök mindegy, hogy gyenge, vagy erős volt az a pofon, vagy kézrecsapás/

Nem csodálkozom, hogy verekszik a kisfiad, ha még te is osztogatod neki a pofonokat ebből nem fog tanulni hosszútávon, továbbra is verekedni fog.

297. tündér74 (válaszként erre: 295. - Scorpiolady)
2010. júl. 11. 14:58
Lehet, hogy a gyerekedet észhez térítette abban a pillanatban a pofon, lehet, hogy rövid távon hatásos eszköz, viszont gyerekedben nagyobb kárt okoz, mint gondolnád. /tök mind
296. anyiii
2010. júl. 11. 13:38

Szép jó napot nektek!


Most nincs sok időm, még főzök, de jöttem olvasni ne későbbre maradjon.


Egypt: köszi a válaszokat. Hát lehet, hogy tényleg valahol "útközben" látott valamit, már nem tudom. Most már próbálok nem rágódni ezen, hanem valahogy megoldani.

Egyébként a kisemberemmel sincs baj ha máshol van, vagy ha itt van pl Anyum és játszik vele egész nap. Szóval valamennyire biztosan benne van az unalom/figyelemfelkeltés, de ahogy te is írod, van amit muszáj megcsinálnunk.


Na, megyek tovább a konyhába, jövök még ma, további szép napot addig mindenkinek!

2010. júl. 11. 13:22
Az én fiam két és fél éves múlt és volt hogy kapott ő is pofont, van amikor ért a szép szóból is, vagy a kézre csapásból stb... de néha csak a pofon(persze abszolút nem erős, szóval nem az a fal adja a másikat típus) téríti észhez. Mondjuk nem az a hisztizős fajta, inkább verekedős.
294. scorpiolady (válaszként erre: 292. - Egypt)
2010. júl. 11. 13:20
Ezt én is írhattam volna! :-) Bencusom is ilyen.
293. egypt (válaszként erre: 252. - Anyiii)
2010. júl. 11. 12:57

Olvastam, igen, én sem tudom.

Azért csak jártok valahová közösségbe, nem? Játszótér, stb... Bőven elég, ha az utcán vagy valami boltban látott ilyet, nem kell, hogy állandóan a szeme előtt legyen, sajnos egy rossz példa is elég.

292. egypt (válaszként erre: 250. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 12:55
Anyu mindig azt mondja, hogy náluk sosem hisztizik Barni és mennyire jó gyerek. Na persze, mert egész nap foglalkozik vele valaki. Csak otthon én erre nem érek rá, néha muszáj egyedül is játszania.
291. egypt (válaszként erre: 247. - Anyiii)
2010. júl. 11. 12:54
Ó, nálunk folyamatosan ez van! Nem akarja megérteni, hogy nem szabad, "csakazértis" csinálja. Oda szoktam állni elé, hogy ne tudja pl. a gázt vagy a villanyt kapcsolgatni, ő tovább próbálkozik, aztán begurul, és hiszti, én meg mondom még egyszer, hogy fogja fel, hogy nem szabad. Általában utána már békén hagyja az adott dolgot, de ilyen helyzetekben én sem vagyok nagyon okos. Mindenesetre próbálok nyugodt maradni.
290. aa35c27f5c (válaszként erre: 232. - Ff36256613)
2010. júl. 11. 07:13
Dehogy haragszom, látom, jól telt a tegnapi napotok. Mi moziztunk, bár a "kicsit" itthon hagytuk, de lehet, hogy már neki is belefért volna a mozi...
289. ebba518fdb (válaszként erre: 287. - Anyiii)
2010. júl. 11. 01:14
jó éjt:)
288. ebba518fdb (válaszként erre: 286. - Anyiii)
2010. júl. 11. 01:13
:D
287. anyiii
2010. júl. 11. 01:12

Hú, felzárkóztam végre.

Azt hittem néhányra válaszolok és szunya, de nem bírtam ki olyanokat olvastam.

Most már viszont eltűnök, holnap(ma) este, remélem jóval korábban, jövök újra.

Jó éjt morca, és szép napot mindenkinek holnapra!

286. anyiii (válaszként erre: 283. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 01:07

Értelek, és örülök:)

Ha azt kérdeznéd mi járt a fejemben akkor, nem tudnám megmondani. Szerintem abszolút semmi, emiatt fordulhatott elő ilyen:(

285. anyiii (válaszként erre: 228. - B2076ec79b)
2010. júl. 11. 01:05

Szia!


Köszi a tippet. Ezt a módszert még amiatt a fél év különbség miatt nem tudom alkalmazni, mert a fiam sajnos még nem tudja felmérni, mi lehet számára veszélyes, így én nem merem még egy-két percre sem teljesen egyedül hagyni, elképesztő eleven emberke.

284. ebba518fdb (válaszként erre: 282. - Anyiii)
2010. júl. 11. 01:02
de az nem is neked szólt.. :) hanem akiknek meggyőződésük, hogy belefér a pofon a "nevelési elvek közé".. :)
283. ebba518fdb (válaszként erre: 282. - Anyiii)
2010. júl. 11. 01:00
nem volt rossz véleményem az elején sem rólad.. :) mindannyian emberek vagyunk és hibázunk.. az a jó, ha tanulunk a hibáinkból és többet nem követünk el hasonlót sem.. :)
282. anyiii (válaszként erre: 220. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:58

Nem erőből szeretném megoldani.

Ezért indult a fórum.

Úgy látom becsületesen olvasod minden írásom, remélem jobb a véleményed már, mint az elején és látod, hogy a pofon nálunk még alkalmilag sem fér bele.

281. ebba518fdb (válaszként erre: 279. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:56
:D
280. anyiii (válaszként erre: 278. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:54
folyamatban:D
279. anyiii (válaszként erre: 216. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:53
Dehogy várom el, hogy minden helyzetben kontrollálja magát.
278. ebba518fdb (válaszként erre: 276. - Anyiii)
2010. júl. 11. 00:49
na most megvárom még akkor amíg elolvasod a többi hsz-emet is.. :)
2010. júl. 11. 00:48

na asszem én elmegyek aludni.. :) holnap (ma) majd még benézek.. :)


jó éjt.. :)

276. anyiii (válaszként erre: 202. - Ebba518fdb)
2010. júl. 11. 00:47

Szerintem is úgy lenne helyes, ha nem történne többé.

Dolgozom rajta nagyon, hogy többé ne legyen képes így kihozni a sodromból.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook