Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen állat való egy 7éves kisfiunak? fórum

Milyen állat való egy 7éves kisfiunak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. febr. 3. 23:31

Egy kismacska. Majd együtt nőnek fel. ( a fiam 91-ben született, 98-ban a macskánk . Együtt nőttek fel,és mennyire szeretik egymást még most is.

Jó igy 13-14 év után visszagondolni arra, amikor kiskorukban együtt rohangásztak a kertben.

Azt azért megjegyzem, hogy a macska csak névleg volt a fiamé, azt hiszem, egyetlenegyszer nem adott neki enni,a macskával kapcsolatos minden meló rámmaradt. De igy utólag, ahogy most is és az eltelt 14 évben is elnéztem őket együtt : megérte.

61. andi6020 (válaszként erre: 60. - A1a3812d72)
2012. febr. 3. 22:14

Okos gondolat.

Bár már tök mindegy.

2012. febr. 3. 21:50
Semmilyen mert ha az állat véletlenül meghal, akkor mindenféle lelki baja lesz, inkább idősebb korban.
2009. okt. 14. 15:26
Szerintem kutya, az a legértelmesebb is, illetve ha kistestű, lakásban is elfér, tud vele játszani, sétálni, mozogni, stb... A westie-t ajánlom, kistestű kutyan, a lelke olyan mint egy nagyé, folyton mozogni akar, őrzi a házat, kedves, tökéletes :)
58. Binky
2009. okt. 8. 15:34

nyulat sose....grrr.másrészről meg a nyúl nem rágcsáló,erős személyiség, tér kell neki,a legtöbb utálja, ha bausgatják



hörcsög, az igen,az jópofa

2008. okt. 1. 13:58
Macska, vagy kistestû kutya. Nekem vettek halakat, de szerintem unalmasak...már 7-8 évesen hörcsögöt vagy tengerimalacot akartam. Az kell, amilyent szeretne és amit lehet tartani a lakásban/kertben stb.
2008. okt. 1. 07:36
Ha cicit szeretne, kaphat cicát. Kérdezd meg őt is.
55. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Frutty)
2008. okt. 1. 07:34
sZtem, amelyik tetszik.
54. princess13 (válaszként erre: 7. - Frutty)
2008. szept. 30. 23:48
akkor inkább Cica, szerintem. Egy kutya nagyobb fleősséggel jár. Persze ez megint egyéni vélemény:D
53. pemete
2008. szept. 30. 10:02
Egyébként nekem is volt ennyi idősen aranyhörcsögöm, aztán egerem, és megint aranyhörcsögöm, mivel ezek elég rövid ideig élnek, mindig nagyon megsirattam őket. De akármennyire is szerettem őket, soha nem én takarítottam ki őket, és nem is igazán etettem. Én csak játszottam velük, meg tanítgattam őket mindenféle hülyeségre. Így nem fogom elvárni a gyerekemtől sem, hogy majd ha nagyobb lesz vigye le a kutyát. Max lejön ő is és játszik vele:)
2008. szept. 30. 09:54
Szerintem a gyerek örülni fog ha állatot kap,de az igazi gondoskodás a szülőre marad.Nekem is volt gyerekként kutya és macska otthon játszottam velük mégis utólag tudom a szüleim gondozták leginkább.
51. Donyta (válaszként erre: 49. - Donyta)
2008. szept. 30. 09:46

Elfejtettem hozzátenni, hogy még ma sem szeretne kutyát, pedig már 16 éves.

Viszont van két cicája azóta, és nagyon szereti őket!

50. frutty (válaszként erre: 49. - Donyta)
2008. szept. 30. 09:45
köszönöm,szépen,
49. Donyta
2008. szept. 30. 09:43

Szia/sztok!

Szerintem ha még sosem gondozott saját maga állatot, ne magadnak vegyél. Azaz, ha kutya gondozását rá kéne bízni, nem biztos, hogy tetszene neki az ha lekell vinni pisilni, piszkítani és játszani. Bár a játék biztosan tetszene neki. De ha mégsem akarja levinni minden reggel és délután, az a Te gondod marad.


Kezdjétek elöbb kicsi álatkákkal, ami nem 15 évig él. Ha megunja, sem okoz akkora gondot, mint egy komolyabb lény gondozása.

Én akkoriban egy kis arany hörcsögöt vettem neki, és imádta. Különösebb gond nem is volt vele sosem. Ha nem takarította, akkor én csináltam, és ez egyszerübb mint kutyát v. cicát tartani. Ha ezt szívesen vállalja, akkor később jöhet a hosszabb távra tervezett állat is!


Ez persze az én véleményem, Nektek kell dönteni.


Minden jót, és sok sikert az új kis lényhez amit választototk!

48. pemete (válaszként erre: 44. - Emilía78)
2008. szept. 30. 09:41

Mi egyébként lakásban tartjuk a mi kutyánkat, aki 30 kiló. De ő a fajtájából adódóan ezt inkább elviseli, mintha kint lenne az udvaron megkötve, vagy egy kennelben. Neki fontos, hogy a gazni mellett legyen. Egyébként meg egész nap a foteljában döglik, aztán mikor lemegyünk sétálni akkor kiszaladgálja magát:)

Eddig még nem lökte fel a gyereket egyszer sem, mindig figyel rá, hogy hová lép, és nem húz sétáláskor sem, de ez utóbbi a kutyaiskolának köszönhető:p

47. pemete (válaszként erre: 45. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 30. 09:39
Hát valami gond biztos volt a fejével a macseknak!
46. frutty
2008. szept. 30. 09:35
nekem 7 évesen kutyám volt.
45. 1eb84e4bad (válaszként erre: 38. - Pemete)
2008. szept. 30. 09:31
Jujj:-) Az én macskám is psycho, de a tiétek! Lehet, hogy tényleg pszichopata volt nem? Most komolyan.
44. Emilía78 (válaszként erre: 26. - Pemete)
2008. szept. 29. 21:01

igen, egyébként én is - miközbe írtam, hogy kistestű kutyát ajánlanék- épp azon gondokodtam hogy még is melyiket és hirtelen egy se jutott eszembe ami igazán gyerkőc mellé ajánlott.


A barátnőmnek volt labladorja nemrég pusztult el szegény 14 évesen, de annak a kutyának egész életében ha kétszer hallottam a hangját sokat mondok. szinte nem is ugatott, morgott, a kisgyerekek - akik mentek a szüleikkel hozzájuk vendégségbe - a hátán lovagoltak, húzkodták a fülét, cimálták, soha egy rossz hangja a kutyának nem volt.

Igazából csak azért nem írtam, mert a kutyinak termétéből adódóan baromi nagy ereje volt és sétáltatásnál még a felnőttnek is elég volt megfogni őt (pórázzal) ha épp macskát látott. :D és ha gyerkőc nem figyel könnyen fel is löki stb. szóval leginkább ez talán a hátránya, ja és panelbe neeeeeeeee!!! na meg talán még annyi hogy sokat képes kajálni :D, szóval nem olcsó a tartása és könnyen elhíznak. de a természete valóban nagyon jó gyerek mellé. az én véleményem szerint.

43. Emilía78 (válaszként erre: 27. - 274c9996b8)
2008. szept. 29. 20:55
hát igen ez egy jó kérdés, :)
42. Emilía78 (válaszként erre: 41. - Pemete)
2008. szept. 29. 20:55
ez a story aranyos volt :D :D
41. pemete
2008. szept. 29. 20:30

Ja, wegyébként ha már kutya! Nekünk egy bullterrier és pit bull keverék van az 1 éves kislányunk mellett. Nagyon imádják egymást, a gyereknek bármit megenged a kutya, viszont biztos, hogy senki nem akar a gyerek közelébe jönni, akinek nem szabad! Nálunk is így van, hogy előbb harapja meg a gyerek a kutyát, a múltkor egy percre elbambultam és mire föleszméltem a gyerek megharapta a kutya orrát:D Az a hülye meg örült neki, de mikor rájuk szóltam, akkor megijedt, és elszaladt:DD

Még mielőtt bárki pálcát törne felettem, nézze meg a fajtaleírásokat, hogy mit ír ezekről a fajtákról.

40. enci2
2008. szept. 29. 20:29
Kutyus:o))
39. 274c9996b8 (válaszként erre: 28. - Frutty)
2008. szept. 29. 20:27
Hat akkor cicat kell venned ! Ebbe van tapasztalatom , ugyanis a kislanyom mihant elkezdett totyogni es en kitettem a homokozoba , egymas utan hordta be a lakasba a mindenfele rendu,rangu kobor macskakat !/alig birta el , egyik masik köver kandurt , de azert becipelte...DDD/ Igy aztan elhataroztuk hogy , szerzunk neki egy SAJAT kismacskat ! Na , hat a macska meg is lett es ha a bilin ult az en gyermekem a macska az ölebe !/kesöbb a WC ugyanaz./Egy szonak is szaz a vege a macska rohant mindenhova utanna,bentlakasos macska volt , levegözni az erkelyre jart es ott volt a wc-je is , na es vadaszott is az erkelyen.Ez tartott kb 20-evig mig a lanyom el nem költözött./közbe en is megszerettem a macskat...))/
38. pemete (válaszként erre: 35. - 1eb84e4bad)
2008. szept. 29. 20:26

Nekünk is volt menhelyes cicánk, kb. két évig. Mindig rendesen oltattuk, féregetelenítettük, néha még sétálni is levittük a lakásból, nagyon élvezte. Nőstény volt, ivartalaníttattuk is.

De egyszer csak megőrült, és megtámadott minket, sokazor nem mertünk kimenni a szobából, mikor a konyhában őrjöngött. Nekem egyszer majdnem szétmarta a lábamat, a páromnak meg szétkarmolta az arcát! Kihívtuk az állatorvos, hogy hátha megveszett, vagy valami, de azt mondta, hogy nem veszettség, hanem valami más lehet. Egy darabig próbálkoztunk diétával, stb, de aztán meguntuk, hogy remegve közlekedünk a lakásban, mert nem tudjuk mikorr támad meg legközelebb a macska, és elvittük vidékre lakni. Most a szabadban él, de minden nap kap macskakonzerveet, ennek ellenére az összes kismadarat leöli a környéken. Még mindig hülye, és néha amikor rájön megtámadja az embereket, de ott könnyebb elhajtani, mint egy zárt lakásban! A mai napig nem tudom mi lehet vele! Azóta én erősen kutyapárti vagyok:)

2008. szept. 29. 20:24
Bár nem menhelyről :)
2008. szept. 29. 20:24
Na szegény, most igazodj ki, hogy melyik állat legyen :) Egyébként ha akutyinál maradsz, akkor a Labradort én is ajánlom, nagyon barátságos, és előbb harapná meg a gyerek a kutyát, mint a kutya a gyereket :) És labi is szokott lenni menhelyen. Nekünk is van egy öreg, és nagyon édes, csupa szeretet.
2008. szept. 29. 20:05
Mi a miénket menhelyről hoztuk. nagoyn hálásak ezek a cicák, és megmented őket a haláltól.
34. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Emilía78)
2008. szept. 29. 20:03
Ok, ezt nem tudtam, nem volt még kutyám:-) de belegondolva logikus:-)
33. 1eb84e4bad (válaszként erre: 17. - Frutty)
2008. szept. 29. 20:02
Rövidet, ha nem szeretnéd, hogy nagoyn macskaszőrös legyen a lakás:-) A rövidszőrűnek is meg fogod találni mindenhol a szőrét,de mégsem olyan hosszú...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook