Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

66. sargal
2008. jan. 16. 20:29
Szasztok!segiteni szeretnék mindenkinek aki küzd ezzel a tetves betegségell!!Én két éve estem bele elöször,azóta szinte minden természetes gyogymodot kiprobáltam már.Az egészség megszállotja lettem.Nem voltam és nem leszek hajlandó Antidepin+nyugtatokon élni!!!Kb 5hete szedek egy gyogynövényes cuccot Rhodiola rosea,az az sarkigyökér kivonatát.képzeljétek ujra kezdek ember lenni!!!Nézetek utána a cucnak a netten,van egy cikk róla Prof.Dr.Szedlák-Vadocz Valériának.Én nem vagyok orvos,csak egy sors társaimnak segiteni akaró ember !!Kérdésetek van hívjatok bátran nappal:06309127476-os számon Üdv .Laci
2008. jan. 10. 19:38

Sziasztok! Látom, már régen írtatok ide.

Én 2001. óta vagyok pánikbeteg, és nap, mint nap gyógyszert szedek rá. Azonban én biztos vmi nagyon pozitív példa lehetek, mert nekem totál teljes ezzel az életem. Biztos jó a pszichiáterem is, meg biztos a szervezetem is jól "elvan" ezzel a gyógyszerrel. Nekem 2001. óta nem volt sem pánikrohamom, sem félelemérzetem, úgy tudok élni, hogy szinte senki nem hinné el rólam, hogy bármi bajom van.

Úgyhogy fel a fejjel mindenkinek!

64. Bea20 (válaszként erre: 57. - Zozika)
2007. dec. 28. 20:23
Szia! Én hónapok ótak küzdök ezzel a betegséggel és nem telik el nap, hogy ne lennék félelemben. Folyon az jár a fejemben, hogy meghalok és már nincs sok vissza az életemből. Voltam már orvosnál, kaptam gyógyszert de nem segitett. Teljesen tönkre teszi az életemet ez az egész, és nem tudom mit tehetnék. :(
63. spongyabob77 (válaszként erre: 55. - B75)
2007. nov. 18. 13:22
szia!milyen tapasztalataid vannak a xanax-szal?Mellékhatások?Kösz.Evelyn.
62. f124753f33 (válaszként erre: 61. - Aichwald)
2007. nov. 12. 13:26

Szia! Ez egy roppant erős készítmény, én ma hagytam abba a szedését, mert olyan mellékhatásai vannak amelyeket nem tudok tolerálni. Nagyon sok ismerősömtől (külföldről is) hallottam rosszat róla, de nem csak ez miatt NEM ajánlom.


Ha gondolod priviben bővebben.,

61. aichwald (válaszként erre: 36. - Nedi)
2007. okt. 20. 14:35

Engem is érdekelne ez a Cymbalta. Annyira új, hogy még a háziorvos sem ismeri.


Be merjem szedni?


Köszönettel: MSE

2007. okt. 14. 18:56

Sziasztok!


Én 4 éve szedek rexetint, az elmúlt 3 évebn teljesen jól vagyok. Most abba szeretném hagyni, van akinek már sikerült??? Mindenki azt irja hogy nagyon nehéz leszokni...

2007. okt. 11. 12:19
Sziasztok, én pár hónapja elvesztettem az eszméletemet nyilvános helyen, a rosszullétet tulajdonképpen a mutatóujjamra rácsapódott vasajtó okozta, rövid időn belül összeestem, magamhoz tértemkor kapkodtam levegőt, megmerevedtek a végtagjaim, mentő vitt be a kórházba és pánikrohamot diagnosztizáltak nálam. A sérült ujjamra nem volt kíváncsi senki. Se előtte se utánna nem voltak ilyen rohamaim. Utánnaolvastam és a nagy fájdalom is pánikrohamot okozhat, sőt terhesség elején is lehetségesek azonos tünetek. Pánikroham esetén azonnal kórházba kell juttatni a beteget.
58. df407f1c2a (válaszként erre: 57. - Zozika)
2007. okt. 10. 12:52
Nagyon jól gondolkodsz ,kívánom,hogy sikerüljön gyógyszer nélkül megoldani a problémád!!!Nem szeretnélek elkeseríteni,de én is próbálkoztam ezzel a stratégiával,hát nem sikerült!!!!!Annyira rosszul lettem ,mert tiltakoztam a gyógyszer ellen,hogy mentő lett a vége azt hittem meghalok,na most ennek 5 éve azóta is ezzel a nyavajával kűzdök ,és visszagondolva ha időbe elkezdem szedni a gyógyszert ,időbe leis tudok szokni róla....még a mai napig szedem keményen de neked sok sikert kívánok,de szerintem nem ártana az az orvos.....
57. zozika
2007. okt. 10. 12:11

Sziasztok!

Én egy 18 éves lány vagyok. Legelőször tavay decemberben lettem rosszul egy rendezvényen. Azóta kisebb- ngayobb megszakitásokkal folyamatosan ismétlődik a rosszullétek sorozata. Minden tünete jelentkezett nálam a pánikbetegségnek, igy kivizsgáltak már, szerencsére mindenféle szervi megbetegedést kizárva.Ám rosszulléteim motanábn szinte mindennaposak. Hol a szivem,hol a gyomrom,de van hogy a fejem "rosszalkodik" mindemellett nem kapok levegőt, halálfélelmem van, megőrülés határán állok és szinte már elaludni is félek, hiszen van hogy álmomban törnek rám a gondok. Tudom,hogy valami okozza (nálam környezetváltozás, szerelmi bánat, csalódás) és hogy ezen kell túllépnem és önmagamon segiteni,de egyszerüen már önmagamra vagyok mérges:S Mindemellett pedig már magától a pániktól pánikolok. Teli van a táskám nyugtatókkal,de nem szedem be őket,mivel csak enyhitenek és nem oldják meg a gondokat. Szerintem gyógyszerrel ezt a betegséget felesleges kezelni. Tünetenyhitésre jók. Viszont nekem valami jó pszihológusra vagy jógatnfolyamra vagy nemtudom mire lene szükségem, ami segit abban hogy túl tudjak lépni ezen az időszakomon.

2007. okt. 3. 20:09

Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot,szóval nagyon új vagyok még.

De úgy gondolom,h.én is pánikbeteg vagyok.

Egy éve rentenetesen gyorsan kiborultam,és összezuhantam.Az orvosok,nem tudták teljesen biztosan,h.idegösszeomlásom,vagy pánikbetegségem volt/van.

Mindenképpen gyógyszereket írtak fel,amik ellen nagyon tiltakoztam,és nem is szedtem be(azóta sem).

Rengeteg emberrel beszéltem róla,sok mindent kipróbáltam,sok szakkönyvet/cikket elolvastam.

Voltam tünetmentes is kisebb-rövidebb időkre,és egészen mostanáig tudtam kezelni a rosszullépteimet.

Most pár hete,talán egy hónapja érzem,h.zuhanok össze,és bár tudom,h.minden tünetem amim van,azt csakis az agyam produkálja,mégsem tudom megnyugtatni ilyenkor magamat.

Elkezdtem jógára járni pár napja-amit egy pszihológus tart-,és ő volt eddig az egyetlen,aki teljes bizonyossággal állította,h.ez a betegség gyógyítható,szemben az eddigi szakorvosok véleményével,akik elég bizonytalanok voltak.


A pszihoterápiát ajánlották nekem,és erről szeretnék információkat kérni,h.kinek miylen tapasztala van ezzel kapcsolatban,és esteleg vki tudna-e jó pszihoterapeutát ajánlani.

Andi

55. B75
2007. aug. 22. 14:37

Sziasztok!Én is pánikbeteg vagyok,kisebb-nagyobb megszakításokkal 10 éve.

Most éppen próbálok a gyógyszerekről leszokni.(már csak a xanax van hátra)

A homeopátiás szerek engem is érdekelnének!

54. b3e25bca29 (válaszként erre: 51. - Zizisicc)
2007. aug. 18. 12:52
Köszi, Én is magamnak.
2007. aug. 17. 23:38
Én pánik betegvagyok . Nálam elég sok tünete van . Idönként pánik rohamom van . Nagyon rossz érzés .
2007. aug. 17. 22:46
Norbici hol vagy??Remélem jól vagy!!
51. Zizisicc (válaszként erre: 48. - B3e25bca29)
2007. aug. 17. 21:52

A betegségek mindig akkor jönnek, amikor nem vagyunk összhangban a Belső énünkkel, a lelkünkkel. Pedig Ő mindig tudja, hogy nekünk mi a jó, és súg is, sőt kiabál, csak a nagy rohanásban nem figyelünk rá.

Látod, Te most jöttél rá, hogy gyerekek között szeretnél dolgozni. Lehet, hogy nem ez az állás lesz az igazi(de az is lehet, hogy igen), de lehet az első lépés, és ha ez tényleg erős benned, meg fogod találni a módját, hogy így legyen. Drukkolok Neked!

50. b3e25bca29 (válaszként erre: 47. - Zizisicc)
2007. aug. 17. 21:07
Igen elolvastam, s mivel már hallottam próbálok utánnanézni. Köszönöm.
49. b3e25bca29 (válaszként erre: 44. - Depihe)
2007. aug. 17. 21:06
Rengeteg, gyógyszertárban is bármit tudnak ajánlani: Ami nekem bejött: Orbáncfű tea, macskagyökér,ha más formában nem tudod beszerezni a sima valerianna is ebből áll, citromfű tea, speditif PC szopogatós tabletta homeopátiás mindegyik nyugtató, lazító, stresszoldó, depresszió ellenes illetve elalvás segítő, ráadásul mellékhatás nélkül használom a gyógyszerek mellett.
48. b3e25bca29 (válaszként erre: 47. - Zizisicc)
2007. aug. 17. 21:02
Ami erőt ad: Most ülök egy irodában, s érzem nem ez a célom. Most válaszoltam egy óvi vezetőnek, ahová djkaként jelentkeztem, hogy miért? Tuom, s érzem változtatnom kell az életemen. Nekem az nem megoldás, hogy itthon maradok, volt már régen is rá példa, de akkor haszontalannak érzem magam. Nagyon örülnék ha ez most összejönne, pár hónapja érzem a gyerekek utáni vágyat, iskolai táborozásnál, ahová a lányaimat kisértem el,jöttem rá, hogy milyen szivesen foglalkoznék gyerekekkel.
47. Zizisicc (válaszként erre: 45. - B3e25bca29)
2007. aug. 17. 20:52

Ha kezelhetetlenek a rohamok, akkor lehet, hogy a Bach-terápia segítene a helyzeten. Azt tudnád szedni folyamatosan, és szükség szerint adagolhatnád.

Szerintem jó úton jársz, de azt tudnod kell, hogy a betegséged sem egyik pillanatról a másikra alakult ki, így a gyógyuláshoz is idő kell. A gondolkodásmódnak kell ilyenkor megváltozni, meg persze le kell tenni a múlt terheit, és ehhez idő kell. Egy kicsit légy türelmesebb magadhoz, de közben haladj a megkezdett úton. Relaxálj, jógázz stb.

A Szeretetkönyv tényleg nagyon szép és igaz, mindenkinek érdemes lenne elolvasni!

46. b3e25bca29 (válaszként erre: 23. - 78b33b34c6)
2007. aug. 17. 20:39
Nekem a szekszben jött ki fél évig tulajdonképpen semmit sem éreztem, és nagyon meggviselt. De most már 1-év után elmúlt, újra értékelem, élvezem. Azt mondták ha van mellékhetása akkor ez az. Erre gondoltál?
45. b3e25bca29 (válaszként erre: 42. - Zizisicc)
2007. aug. 17. 20:35
Én is a másik fórumon voltam. rexetin, frontinnal. Előszőr semmi javulás, azt a 3-hónapra értem el. Aztán most megint valami történhetett, pedig csökkentettem a frontint, volt, hogy 4-mg-ot szedtem, dokitól dokiig. Előszőr nem tudtam közlekedni sem, ma már dolgozom ( január óta). Most kinezitológushoz járok, tűk meg minden, egyenlőre még csak annyit érzek, hogy nagon jó az a másfél óra amit ott eltöltök, illetve tegnap relaxációt tanultam, s nagyon jó élmény volt. Egyébként sajna nagyon rég óta stresszes vagyok, de én ennél sokkal erősebbnek éreztem magam. Most felezem a rexetint, próbálkozok, de ha jön a roham, olyan elemi erővel, amit most nehezen kontrolálok. Ráadásul minden doki szerint nem leszek rosszul a csökkentéstől, pedig dehogy nem. Jártam massziroztatni is, azzal legalább az 1-év alatt annyit elértem, hogy mostmár el tudok lazulni. Egyébként futok, jógázok olvasok. Figyelmetekbe ajánlom Müller Péter szeretet könyvét, igen érdekes dolgokról ír, beszélget vele, és a lelkedet érinti. Nagyon jó.
44. depihe (válaszként erre: 23. - 78b33b34c6)
2007. aug. 14. 22:40
Szia! Engem érdekelne milyen homeopátiás szerek vannak ilyesmire. A rexet mióta nem szeded? Nem jöttek vissza ugyanúgy a tünetek mint előtte?
43. df407f1c2a (válaszként erre: 29. - Norbinci)
2007. aug. 14. 21:19
Szia mindig kereslek a fórumokon és örülök ,hogy rád találtam,mi betegek legalább tartsunk össze,én megértem a problémád,és sajnálom ami történt!!!!Sok sikert kívánok neked a gyógyulásban,és azt is kívánom ne add fel,sajnálom ami történt ha zavaros ,amit írok írj privit sajnos én emlékszem és azóta nem is nagyon fórumozok inkább csak olvasom SZIA
42. Zizisicc (válaszként erre: 40. - B3e25bca29)
2007. aug. 14. 21:10

Figyelem felkeltőként olvasd el a 26-ost!

Egyébként mi az a minden, amit próbáltál?

41. depihe
2007. aug. 14. 18:28
G.S.Pál egyszer bemutatta a tv-ben a "gyógyult" betegeit,mind gyógyszereken élt. :/
2007. aug. 12. 21:19
Sziasztok! Én új vagyok kb 1-éve pánikos. Mindent próbáltam elég vacakul vagyok, tud valaki valami okosat?
39. nedi (válaszként erre: 38. - Norbinci)
2007. júl. 30. 17:21
Köszi.Megnézem.
2007. júl. 24. 23:52
Ugyanez az oldal, csak jobb fórum
2007. júl. 24. 23:52

Nedi! Mindenki a másik fórumon van!

Itt a link! : [link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook