Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
216. f362c2e392 (válaszként erre: 214. - Hamurapi)
2008. aug. 22. 18:29

Szia.igen megtetttemm és igyekszek megfogadni a tanácsodat de ez nem olyan egyszerű mert sok -sok

Lelki probléma gond gyötör és így nem olyan egyszerűtúltenni magamat rajta .köszi a tanácsodat és tovább gyakorlom hogy legyőzzem .szia ja és írtam egy privit ha kérdésed van várom válaszod .

215. f362c2e392 (válaszként erre: 214. - Hamurapi)
2008. aug. 22. 11:39
írtam nekjd privit .
214. hamurapi (válaszként erre: 213. - F362c2e392)
2008. aug. 21. 21:39

Azt tanácsolom,hogy nagyon gyorsan vegyél vissza

a tempóból ha azt akarod,hogy ettől a betegségtől

megszabadulj.Olvasd el kérlek ennek a lapnak a 3. oldalát és ott megtalálod,hogy mi is a pánikbetegség és mi okozza.A 2o7-es válaszomban

javasoltam neked,hogy tégy fel néhány kérdést

magadnak.Megtetted e?Várom a válaszod.

Szeretettel üdvözöllek téged és mindenkit.

hamurapi

213. f362c2e392 (válaszként erre: 212. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 17. 20:14
szia . köszi a tanácsaidat és írtam neked privit ott részletesebben leírtam mindent amennyire tudtam. köszike mindent és várom a válaszodat.szia
212. 35d5ce23e4 (válaszként erre: 211. - F362c2e392)
2008. aug. 17. 13:38

Sziasztok!Szia hamurapi!


Kedves Gabriella mintha magamat olvastam volna az írásodban csak én nem várok babát..Az összes tünet amit felsoroltál nálam is jelentkezik,egyik hozza másodperc töredéke alatt a következőt..Pár éve már úgy éreztem,hogy beis "kattanok" ha nem szabadulok meg tőlük..

Viszont mára megtanultam valamennyire kontrollálni,tudom rohamok alatt nem könnyű vagyis nagyon nehéz urrá lenni magunkon,de én olyankor azt csinálom,hogy egyszerűen visszatartom a levegőt behúzott hassal ameddig csak tudom ez általában segít mert lecsökken az oxigén szinted és valamennyire alább hagynak ezek az átkozott tünetek.Amikor kapkodtam levegő után csak mégjobban gerjesztettem a tüneteket és már komolyan az őrület határán voltam,mert volt,hogy naponta többször több órán keresztül kínzott..


Sőt én még a legsúlyosabb rohamok alatt még beszélek is magamhoz...."nyugi csak az agórám játszik velem,nem hagyom,hogy legyőzz,mindjárt jobban leszek és nem lesz semmi baj"tudom hülyén hangzik,de sokszor eltudtam így "űzni" magamtól,de ehhez évek kellettek és nagyon fontos a levegővétel,behúzott hassal!!

211. f362c2e392 (válaszként erre: 208. - Hamurapi)
2008. aug. 16. 22:03

szia.Hamurapi köszi a tanácsodat és valamennyire igazad van és én úgy érzem hogy igazábol nem attol félek hogy megismétlődik hanem maga a környezet és a dokik meg az egész úgy hat rám hogy az alábbi tünetek valamelyike az esetek

95 százalékában lelentekezik:

Fulladás, légszomj: a betegek úgy érzik, nincs elég levegő, fulladok, sóhajtozok. Emiatt sokszor szaporábban veszem a levegőt, ami csak tovább fokozza a bajt.

Szédülés, ájulásérzés, bizonytalanság nálam tipikus tünet az ájulástól való a félelem, ám ez eddig csak 4 szer következett be(egyszer amikor 35hetes terhes voltam )bent is fogtam a korházban a szülésig .

Szapora szívverés és heves szívdobogás Remegés, reszketés ,Izzadás erős verejtékezés, "csorog a hátamon a víz", "szinte csöpög a kezem", érzését tapasztalom anélkül hogy melegem lenne.

Torokszorulás, Hányinger, hasi feszülés/fájdalom: émelygés, hányinger, puffadás, ideges hasmenés,

Érzési zavarok, zsibbadás, hangyamászás érzése vagy csökkent érzékelés: általában a kezek, a karok, az arc, az ajak zsibbadását, Kipirulás, hevülés vagy hidegrázás. Mellkasi fájdalom, nyomás, szorítás.

Halálfélelem: sokszor úgy érzem , hogy meghalok, azonnali segítséget kell kérnem ( főleg ha dokihoz kell mennem ).

Megőrüléstől, az önkontroll elvesztésétől való félelem: gyakran elviselhetetlen, kibírhatatlan a roham alatt észlelt szorongás, rettegés, félelem.

tör rám . ha van még valami tanácsod akkor várom . ja és köszi mindent előre is .

210. hamurapi (válaszként erre: 209. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 16. 21:48

Sziasztok! Szia babukár!

Örülük,hogy jól vagy!Annak meg külön örülök,hogy eszedbe jut amit mondtam.Hát igen!Kell egy kapaszkodó,egy akármi,vagy akárki akire lehet gondolni,ha bajban vagyunk és látod eddig bevált.

Hivj gondolatban ha bajban vagy én hiszek a telepátiában.A gyógyszeredet egyetértve az orvossal,vagy nagyon óvatosan csökkentsd.Én negyedeltem és három hónapot vártam,hogy valóban nem hiányzik.Ez több mint a szokásos idő,de én nem

sietek./ezek a gorombább gy.szerek voltak./

Mindenkinek és neked is babukár a legjobbakat kivánom.

hamurapi

2008. aug. 16. 07:02

Sziasztok!Szia hamurapi!


Köszönöm az érdeklődésed,nagyon jól esett!


Köszönöm jól vagyok,szedem az emelt "dilibogyóim" és így tudok létezni...Nemsokára elfogy és visszamegyek a dokihoz,hogy mit szól ha lejjebb veszek a 40 mg-os citapramból.Egyszer kb 4 éve elhagytam teljesen a gyógyszereimet mert már annyira minimális adagot szedtem hosszú időn keresztül és nem voltak rohamaim,hogy abbahagytam,de 8 hónap múlva ahogy kiürült a szervezetemből újta "támadott"és elkellett megint kezdenem szedni!


Egyébként sokat gondolok a mondataidra amit írtál nekem, ha valahová megyek mindig arra gondolok hogy hamurapi azt írta nyugi csak az agórám játszik velem és nem lesz semmi baj....és ez ERŐT ad nekem és nem is vagyok rosszul...ez is sokat számít,a bíztatás!!

2008. aug. 15. 15:09

Kedves Mindenki!

Gabriella!Azt tdom tanácsolni,hogy próbálj visszaemlékezni kórházas korodra és megkeresni valamilyen rossz emléket,ami él benned és szorongással tölt el,Nagyon valószinünek tartom,hogy titokban,tudat alatt nagyon FÉLSZ tőle

nehogy ujra bekövetkezzen.Vagy egyenesen tedd fel magadnak a kérdést miért is félek én?Elemezd a kórházi multat és megtalálod.Utána meg tudod itélni,hogy attól kell e tartanod vagy nem.

Ásd ki a problémát,hogy szembe tudj vele állni.Le fogod győzni!

Üdv.mindenkinek.

hamurapi


Hol vagy babukár?Mi van veled?

2008. aug. 14. 23:43
sziasztok nálam 1992-ben diagnosztizálták a pánikbetegséget (azután hogy 1 évig voltam tolokocsihoz kötve és rengeteg hercehurcán mentem keresztül hogy újra járni tudjak , legtöbbször ez akkor jön elő ha orvosi és korházi kezelésre kell mennem ) kipróbáltam már egy csomó mindent és kérnék abban egy kis segítséget hogy tippeket ötleteket hogy miket lehet kipróbálni hogy legyőzzem . minden segítséget szivesen fogadok és köszönöm .sziasztok
206. csúcsó (válaszként erre: 205. - Mannika)
2008. aug. 14. 14:03

Kedves Mannika!


A leírtak alapján én sajnos nem tudom megítélni, hogy pánikbeteg vagy-e, ezt csak szakember tudná eldönteni. Szerintem az, hogy vannak pánikbetegségre utaló tüneteid, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy nálad erről lenne szó. Eleve a terhesség egy olyan totális változást idéz elő a szervezetben, hogy egy csomó dolgot rá lehet fogni, pl. ezt a vérnyomáskiugrást is, de a pajzsmirigy is aktívabban működik terhesen, az is okozhat hasonló tüneteket. Az tény, hogy ezek a vérnyomáskiugrások nincsenek túl jó hatással a lepényi keringésre. Ergo ezeket az eseteket kéne megelőznöd, vagy ha előjött mielőbb helyretenni a vérnyomásodat. Terhesen nekem sajnos kellett szednem gyógyszert a vérnyomásomra és a pulzusomra is. Ma már nem tenném. Javasolni tudom neked az ilyen hirtelen kiugró magas vérnyomásos, fejfájásos, légszomjas tünetedre az Aconitum CH30 homeopátiás golyócskát. Ha érzed, hogy jön a rosszullét, akkor a nyelved alatt 5 golyócskát elszopogatsz. Ettől nem lesz baja a babádnak, a vérnyomásodat leviszi és ellazít. Ha tartósan szorongsz otthon az esetlegesen előjövő rosszulléted miatt, akkor még a Sedatif PC komplex homeopátiás készítmény segíthet.

205. Mannika
2008. aug. 11. 09:59

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni,hogy ezek a tünetek pánikbetegségre utalnak. 17hetes terhes vagyok és 1 hónapja kezdödött,egyedül voltam otthon és elaludtam délután egy órára,telefoncsörgésre ébredtem és rohantam,hogy megkeressem 1-2 perc múlva a fejemben egy fura érzés,légszomj,a szívem majd ki ugrott a helyéről. Megmértem a vérnyomásom és 172/103 volt amúgy állandóan 90/60 mindig is alacsony volt. Felhívtam a dokimat mert megijedtem,hogy a babának baja lesz,azt mondta azonnal menjek be a kórházba félórán belül a vérnyomásom helyre állt magától,5 napig bent tartottak ott rendem volt minden. Azóta itthon hetente legalább 1 jelentkezik ez a dolog mivel kicsit tudom kontrolálni magam ezért olyan magasra nem ugrik fel a vérnyomásom,de azért a 130-as vérnyomásnális rosszul érzem magam. Bocs ha hosszúra sikerült a mondókám,de teljesen ki vagyok,még nyaralni sincs kedvem pedig a hétvégén indulnánk.

204. hamurapi (válaszként erre: 201. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 6. 14:18

Sziasztok!Szia babukár!


Tegyél meg egy próbát kérlek.Ha legközelebb rohamot kapsz és zsibbadni kezd a tarkód,kezd el kétoldalról masszirozni az l-2-es nyaki csigolyát.Ha te nem tudod ,kérd meg valamelyik hozzátartozódat.Addig csinálja amig csillapodik.

Vesziteni nem fogsz semmit. A lefutás idejére és erősségére figyelj.

Szia.

hamurapi

2008. aug. 5. 18:56

Sziasztok!


Most jöttünk haza a nyaralásból, igaz most csak pár napra mentünk. Nagyon tartalmasan telt.

Pánikhelyzet 2* volt. Egyszer, mikor beültünk egy moziba. Nem vettem be végül semmit, sikerült lenyugtatnom magam, viszont a film elejéről ennélfogva kicsit "lemaradtam". (lehet hogy klausztrofóbiám van??)

A másik helyzet ill. az lett volna, amikor bejelentkeztem egy hosszas kozmetikai kezelésre, ahonnan ugye nem lehet csak úgy felpattanni és kimenni. Bevettem 2 fajta homeopata szert és remekül működött a dolog. Semmi pánik! Nem tudom, hogy csak placebo-hatás-e, nem is érdekel, de egy nagyon kellemes napom volt.

Nem tudom, hogy más pánikolós hogy van vele, de nekem a fő gondom, hogy elég nehezen tudok ellazulni. Ehhez is idő kellett, mire ezt felismertem. Ha mennem kell valahova időre, mindig jó szapora a pulzusom. Jó lenne, ha az agyamat rá tudnám venni, hogy könnyedebben kezeljem az ilyen helyzeteket. Azt olvastam, hogy a pánikrohamok elmaradása ilyen vagy olyan módszerrel elég sikeresen elfeledteti az emberrel ezt a dög betegséget. Az agyunk sajnos mindent megjegyez..ki kell szabadulnunk a saját korlátaink közül.

202. kiandi
2008. aug. 3. 17:14

Sziasztok!

Már kb 1 órája olvaslak vissza titeket, és nagyon megértek mindenkit, mert pontosan átéltem ezeket a dolgokat én is. Most nem szedek gyógyszert, a pszichoterápia sokat segített, ajánlom a relaxációt mindenkinek. Mivel még nem gyógyultam ki teljesen, sőt inkább a szociális fóbia tüneteit produkálom újabban, szeretnék segítséget kérni.Ha hallott valaki csoportterápiáról (lehetőleg É-K-Magyarországon) és tud felvilágosítást adni ez ügyben, írjon már nekem a kiandi@freemail.hu-ra, mert nem biztos, hogy ide vissza fogok még nézni! (Ha elkezdek újra foglalkozni a pánikbetegség gondolatával, elkezdem produkálni a tüneteket. :()Nagyon szívesen részt vennék ilyen szoc. fóbia témájú foglalkozáson, ha egyáltalán létezik ebben a konzervatív országban.

Előre is köszi, mindenkinek jobbulást! :)

201. 35d5ce23e4 (válaszként erre: 198. - Hamurapi)
2008. aug. 3. 09:04

Sziasztok,szia hamurapi!


Amikor 2002-ben pánikbeteg lettem A-Z-ig kivizsgáltak,sőt pár hónapja is.(nyaki gerinc,hogy nincs-e meszesedésem,koponya CT,hasi UH,mellkas RTG)szóval mindent megnéztek és mindenem negatív lett..

Egyébként van pár pánikbeteg ismerősöm akikkel szoktam beszélgetni és nekik is szintén hátulról a kisagyból indul ki az egész...


A gyógyszer adagomat visszaveszem mostmár,hogy itthon vagyok,kénytelen vagyok magam szabályozni,mert a doki úgyis azt mondaná,hogy még ne vegyem vissza..De hogy minek köszönhetem majd azt,hogy egyáltalán ne kelljen gyógyszereken élnem azt nem tudom..

200. hamurapi (válaszként erre: 182. - Rita0630)
2008. aug. 2. 12:35

Szia Rita!

Ez nem hülyeség,ez az igaz valóság!A PÁNIKBETEG ATTÓL FÉL,HOGY FÉLNI FOG! Ha sikerül legyőznöd a félelmedet meggyógyultál


hamurapi

2008. aug. 2. 11:14
Sziasztok! Picúr jól van, de én..... Ma volt az első pánikrohanom 2 év óta. Kicsit elkeseredtem. Hosszú lesz így a terhesség... Bár bízom is, hogy nem fog gyakran ismétlődni.
198. hamurapi (válaszként erre: 197. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 1. 21:58

Sziasztok!

Szia Babukár!

Örülök,hogy egy kicsit javithattam a hangulatodon!

Mig el nem felejtem leirom,hogy az a bizonyos tarkótól való indulás/zsibbadás/nekem azt sugja,hogy meg kellene vizsgáltatnod a nyakadat:röntgenre gondolok.Ugyanis előfordulhat,hogy akár meszesedés,akár hasonló-csigolyaközti probléma okozhat valamilyen hiányt az agyban,mire az ugy válaszol,hogy na kisgazdám figyelj ide rám-valamiből hiányt szemvedek.Az én felfogásom szerint/amit okosabb emberektől hallottam/ a betegség egy jelzés és ha nem kap segitséget a szervezet,akkor az előző jelénél nagyobb hatékonyságu zürt okoz,hogy figyeljünk oda

Az nem tetszett,hogy a doki "biztonságból" emelt gyógyszert.A gyógyszer nem játék!Amit erre kapunk

általában valamilyen kábitószer/nincs érthetőbb kifejezés rá/ hatásu készitmény.A hozzászokás miatt egyre nagyobb adag kell és nincs vége ha te magad meg nem állitod.Hidd el/ és mindenki aki

ilyen beteg/hogy meg lehet állitani.Ennek a betegségnek fokozatai vannak,a végén nem mersz kimenni a saját fürdőszobádba/ nem,hogy az utcára/

és valakit látni kell, mert félsz.Ismerd meg a betegség szokásait,mikor,mit miért csinál és rájössz,hogyan kerüld el.

Babukár, sajnálom a pasi dolgot,örülök,hogy tudsz ennek ellenére boldogan visszagondolni,de ne állj meg.Fürödj csak nyugodtan ebben az érzésben,de gondod legyen rá,hogy legyenek körülötted szerető emberek és te is szeresd őket,vagy egyet,mert a legfontosabb az az agyoncsépelt szeretet.Ennek a betegségnek? a megoldása a szeretet.Ha a lelked egyensulyban van, nem lesz roham.Ez nagyon komoly!

Kicsit belekeveredtem,előbb még kellett volna mondanom,ne támaszkodj a gyógyszerekre,fokozatosan

erősitsd azt a meggyőződésedet,hogy egészségesnek érzed magad.Ha tömegben elkap a roham ne rohanj el,ülj le,csak az agorád játszik veled,2o perc ésrendben lesz minden.Legközelebb könnyebblesz.

No látod?Igy gyógyitjuk mi egymást,többet ér mint

két x...x.Köszönet azoknak akik ezt nekünk lehetővé tették.


hamurapi

2008. aug. 1. 16:05

Sziasztok!,szia hamurapi!


Köszönöm a jótanácsod,nagyon jól esett!


Nyaralás előtt pár nappal rámjöttek a rosszullétek és majdnem le is mondtam az utazást.Ott meg ahogyan írtam semmi bajom nem volt.:)A doki megemelte a gyógyszer adagom,hogy "biztonságban" legyek.

Senkinek nem kívánom a pánikroham tüneteit,nálam egyik hozta másodpercek alatt a másikat,volt olyan,hogy a Tescoból kellett kirohannom vagy éppen ahol elkapott.

Nálam a kisagyamból hátul indul,érzek a fejemben egy ilyen fura nyomást és már"támad" is,mintha a mellkasomra ültek volna,(levegő után kapkodás),ájulás érzet,de már nem érzem a végtagjaimat,

A szívem vagy mintha kihagyna vagy majd kiakar ugrani úgy kalapál és ami még ezeket megfejeli még jön a hasi pánik (hasmenés).

Mindezek kb 5 percen belül és volt,hogy naponta többször több órán keresztül...2002-ben majdnem tönkretette az életem mire orvoshoz fordultam (nem mertem elmenni dokihoz).

Beis fektettek mert már teljesen "taccson"voltam..Szóval ahogyan írtad hamurapi egy RÉM!!

Lehet,hogy butaság tőlem,de én ha kell egy életen át szedem a gyógyszereket csak ne kelljen mégegyszer átélnem ezeket az érzéseket,mert már az őrület határán voltam(szó szerint)..


Kedves hamurapi a pasit megtartani nem tudom,mert több ezer km van közöttünk,de boldog vagyok,mert csodálatossá tette a nyaralásom és most van miből merítkeznem egy jó darabig és ez boldoggá tesz!:)

196. hamurapi (válaszként erre: 193. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 1. 14:31

Bocsi Babukár,hogy a neved alatt másoknak szóló tanácsot irok.Csak annyit,hogy olvastam az esetek között,hogy vannak olyanok akik nem tudnak enni.Azoknak ajánlom,hogy sürgősen csináltassanak egy pajzsmirigy labort.Én l2kg-ot fogytam mig megtalálták,hogy pajzsmirigy tultengésem volt,de ez egy hónap alatt történt!


hamurapi

195. hamurapi (válaszként erre: 193. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 1. 14:19

Sziasztok sorstársak!Uj vagyok.Szabad beleszólni a nagyok dolgába?

Babukár már majdnem meggyógyultál.A nyaralásról irtak alapján ajánlom figyelmedbe,hogy az ottani viszonyokat és az otthonit hasonlitsd össze.Érzésem szerint otthon valami lelomboz.A pasit tarts meg mert az,hogy van valakid megváltoztatja egész szervezeted müködését,nyilván örülsz neki-és ez a szerotonin termelését fokozza nálad,ami nekünk létfontosságu.Mindenkinek üzenem,hogy nézzetek körül más helyeken a neten,mert igen jó cikkeket találtam,aki azokat elolvassa,megtalálja betegsége okát!Szembe nézhet vele!

A pánikbetegség az ezerarcu RÉM!! Nem tudod mikor és milyen formában tör rád!Nem tudom tudjátok e mi baja van a pánikbetegnek?ATTÓL FÉL,/tudat alatt/ HOGY FÉLNI FOG! Állandóan arra gondol-az első roham után ami nagy félelemmel járt,hogy ujra jön az a fránya nagy félelem.

Babukár gratulálok az eredményedhez,nagyon vigyázz rá és fejleszd,ne engedd,hogy érzelmileg

lepukkanj.Ha valaki rongál,tartsd könyörtelenül távol magadtól!De könyörtelenül!!

Mindenkinek jobbulást kivánok:

Hamurapi.

194. 289acdd526 (válaszként erre: 193. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 1. 08:58
na, szuper :) Ügyes vagy:)
2008. júl. 31. 22:35

Sziasztok!


Megjöttem a nyaralásból ahová rettegve mentem el a pánikbetegségem miatt(először mertem elmenni nyaralni 2002-óta)és életem legszebb nyaralása volt!!!!Egyetlen egyszer nem jött rám a roham!!

Mind a két barátnőm a sürgősségin kötött ki nyaralás alatt (nem pánik miatt) nekem kutya bajom nem volt!!!Még be is pasiztam :)

192. 289acdd526 (válaszként erre: 190. - Szandera)
2008. júl. 30. 21:21
Mi történt a kórházban? :((
2008. júl. 30. 20:58

Sziasztok!


Rita, sajnálom a nagypapádat! Bébi jól van?


Szandera: Na, tessék érlelődni :)) Örülök, hogy jól vagytok!

Fulladás??? Hát, nem tudom.Lehet, hogy az is pszihés eredetű? Tényleg nem tudom.

Doki, doki, doki.

2008. júl. 30. 20:45

Sziasztok!

Megvagyok, túl a laparoszkópiás műtéten. Belülről minden rendben van velem, úgyhogy érleljük tovább a petéket, aztán majd lesz vmi...

Viszont, most nagyon tele vagyok a kórházas élményekkel :(( Épp azt mondtam, hogy még szülni sem akarok :))))

Mermo! Egy dologban kikérném a véleményedet: mostánban (most, hogy nyugodtabb az életem) néha úgy érzem, hogy nem kapok elég levegőt... nem pánikolok be, de tudom, hogy vmit tennem kéne, van vmi tipped?? Volt már velem ilyen, mindig akkor jön, amikor vége a pörgésnek, és végre nyugodtan érezhetném magam..

2008. júl. 30. 18:33

Sziasztok!

Én is csak olvasgatok/nék, de látom, hogy senki nem ír. Én tűrhetően vagyok, hol jobb, hol rosszabb.... Változó. Írt fel a dokim Seduxen-t, azt mondta, hogy ha úgy gondolom 2x0,5 szemet bevehetek. Eddig 1 szem hiányzik,(nagyapám meghalt, akkor úgy éreztem, hogy kell), de próbálok nem élni vele, ha nem muszáj. Remélem a többiek jól vannak.

2008. júl. 30. 14:42

Sziasztok!


Hogy van erre mindenki :))) Nagy a csend, remélem, hogy mindenki jól van, és azért :)))


Szandera, Rita???


Puszi

187. szandera (válaszként erre: 186. - György012)
2008. júl. 22. 18:55

György! Szerintem szinte természetes, hogy "nem szeretjük" az esős , borongós időt. Sajnos az időjárás nagyon tudja befolyásolni a hangulatunkat, és akinek ilyen jellegű problémája van, annak ez nehezebben átvészelhető.

Ha ennyi a problémád, és ez nem társul egyéb rosszullétekkel, akkor talán nincs komoly gond. Keresni kell a napfényt, ill. a fényt, akár mesterséges módon is. Próbálj kikapcsolni, lazítani, elfoglalni magad mással.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook