Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
276. hamurapi (válaszként erre: 275. - Skylark)
2008. okt. 2. 20:43

Üdv neked Skylark!

Nem sokáig szedted azt az xx-es csemegét!Valószinü

nem lesz elvonási tüneted,de az hiba,hogy csak ugy egyszerre abbahagytad.Ez nem olyan,hogy csak "ugy" egyik napról a másikra abba lehet hagyni,ha már rá állt a szervezeted.De talán meguszod.Ha mégis jelentkezne akkor adj neki napi 1-et/vagy 2xfelet/ ugy két hétig,aztán ha nem balhézik felezd meg ugyanugy,majd hagyd el.

Sok sikert!

hamurapi

275. Skylark
2008. okt. 2. 13:48

Üdvözletem!

Új regisztrált vagyok.

Máris egy talán fura kérdéssel fordulok a közösséghez.

Elég régóta diagnosztizáltak nálam pánikot. Eddig kizárólag Seropramot szedtem, de kb háromnegyed éve úgy döntöttem abbahagyom.

Adódott egy olyan élethelyzet, melyben "segítséget" kértem és minden korábbi elvem ellenére nyugtatót szedtem. Kb két hétig 0.25-ös Xanaxot. Napi kettőt. Egy napja azt is abbahagytam.

A fura kérdés pedig az, hogy van e valamilyne kiürülési ideje? Ugyanis születésnapom lesz és barátaim, családom vár egy koccintásra. Nem tudom, hogy okozhat e gondot az éppen csak abbahagyott xanax?

2008. okt. 2. 04:49

Szervusz Hamurapi!

TÖKÉLETESEN IGAZAD VAN!

És ezt minden él nélkül mondom.

Ezt a hozzászólásomat a Pánikbeteg vagyok oldalról másoltam át, lehet, hogy nem nézik mindkettőt sokan.

----------

Ahány ember van, annyi féle életút, annyi féle behatás, annyi féle gondolkodás önmagunkról.

És erről az önmagunkról való gondolkodásról engedjetek meg egy-egy gondolatot.

ÚGY GONDOLKODUNK ÖNMAGUNKRÓL, AHOGYAN A SZÜLEINK GONDOLKODTAK RÓLUNK, MIKOR GYEREKEK VOLTUNK.

Most hadd idézzek Szentgyörgyi Alberttől, világhírű tudósunktól:

Volt egy beszélgetés vele (kb. 30 évvel ezelőtt, ha tévedek az időpontban, akkor bocs, többször ismételték már ezt az interjút) a TV-ben, s ott mondta a következőt:

"Annyit tudok, amennyit 6 éves koromig tanultam. "

"Riporter: Na, ne vicceljen már!"

"Sz. Albert: De igen, mert addig tanultam meg tanulni. A tudás nem más, mint a tanulás ismerete. Látja itt ezt a sok könyvet mögöttem? (S hátramutatott a kezével a könyvespolcára. ) Mindig tudom, hogy melyiket vegyem elő, melyikben van a helyes válasz. Ilyen egyszerű. " /Ő is ilyen egyszerű, és ugyanakkor az egyik legnagyobb tudós volt a világon. /

Miért írtam ezt le?

Mert óriási gondolat van a szavaiban!

MI NEM IS GONDOLJUK, HOGY MILYEN FONTOS AZ ELSŐ 5-6 ÉVÜNK. SZINTE TELJESEN MEGHATÁROZZA A KÖVETKEZŐ 50-60-70 ÉVET, S ANNAK TÖRTÉNÉSET, KAPCSOLATAIT, S AKÁR ÉPPEN A PÁNIKBETEGSÉGET.

Saját vélemény, sok-sok utánaolvasás alapján:

A PÁNIKBETEGSÉGET A GYERMEKKORUNKBÓL HOZZUK.

Gondolkodjatok el!

Üljetek le szépen egy csendes napon, s tegyétek fel a kérdést! MIÉRT VAN NEKEM EZ A PROBLÉMÁM? Utána még 20-30 percig maradjatok ott, ahol ültök, lehet, hogy megéreztek valamit, s azzal már igen kezelhetővé kezd válni az ügy. /Pl nem

nem kell 25-ször elmenni a pszichológushoz:)/

Ha az első "ülésen" nem jön semmi "megérzés", akkor ezt egy párszor ismételjétek el. Idő van, kell legyen erre!

Mondok egy-két példát, miket éreztek meg emberek, akik pánikbetegek voltak:

1. 3 éves korában ráugatott egy kutya (hirtelen, a kerítésen át, miközben ment az anyukájával kézenfogva. )Megtörtént. 20 év után agórafóbiája lett.

2. 4-5 éves volt a kisfiú, és nem tudott kimenni az utcára játszani, mert mindig zárva tartották a kaput egy családi házban. Agorafóbiája lett.

3. Szintén gyermekkorában történt a pánikbetegnek, hogy kamionok mentek el házuk előtt, míg ő a kertben játszott. Most, 16 évesen nem mer felszállni egy buszra.

Köszönöm a figyelmeteket.

Legközelebb arról is szólok, hogy hogyan lehet "anulálni" (bocs az idegen szóért), azaz ezen beidegződéseket hogyan lehet TÖRÖLNI a tudatalattiból.

MERT LEHET!!

Szép, és sok-sok ezer jó napokat kívánok Nektek.

A szeretet legyen veletek.

(válasz hamurapi 12223. hozzászólására)

273. hamurapi (válaszként erre: 269. - 6d46fa2a8a)
2008. szept. 29. 22:12

Szia Skype!

Várjuk a következő hozzászólásodat,ill a korábbiak

folytatását.

A macskanő73-nak küldött üzeneted sajnos igaz.A

jelenlegi orvoslás-mint tudjuk-a tüneteket kezeli.Egyetlen orvos volt csupán életemben aki

megkérdezte van e valami lelki problémám,pedig

többen voltak,akik "kezeltek".

üdv.

hamurapi

272. somik82
2008. szept. 29. 16:12
Kedves Alexa!Szerintem beszélj a dokival, hogy szédülsz, mert az nem normális, a gyógyszer beállítása nem jó szerintem. Ki kellen kérned más szakember véleményét is!Jobbulást!
2008. szept. 29. 13:59

Sziasztok.

Én is pánikbeteg és depressziós beteg vagyok állítolga.A tünetek:szédülés,halálfélelem nehézlégzés.Frontint szedek és betasercet de lassu hatása van.Tudom ne várjak csodát.Van magán pszihiáterem ő ajálotta a frontint.Voltam kineziológusnál ő segitett edig a legtöbbet mert enyitette a szédülésemet.Tudnám hogy hová forduljak még hogy jobban legyek...!?

270. somik82
2008. szept. 28. 19:33

Kedves DD89!

Igen, sajnos pánikbeteg vagy. Mindenképpen keress fel egy pszichológust és ő majd eldönti kell-e gyógyszert szedned, vagyis hogy átirányít-e egy pszichiáterhez. Amíg nem éred el a 24 éves kort, illetve a problémáid olyan jellegűek, addig az ifjúsági részleghez tartozol, ez a városodban is elérhető, de magánorvost is felkereshetsz, az drágább természetesen.

Én a tapasztalataim alapján azt tanácsolom, hogy szakembert keress fel először. A gyógyszerek nem rosszak, csak mindig szólni kell, ha nem érzed jól magad, mivel ezeket be kell állítani és nem szoksz rá, én is szedtem, és szép lassan az orvos felügyeletével elhagytam. Mikor jobban vagy, akkor kezdd el az alternatív terápiát, addig úgysem fog működni, míg ideges vagy.

Mit értek alternatív terápián? Ezt szerintem mindenki magának tudja megtalálni, mármint a legjobb utat. Tudom, hiába mondja valaki most neked azt, hogy eltévedt a tudatalattid, meg gondolkodj pozitívan, míg félsz nem fog menni.

Szerintem a két módszer együttes használata és az akarat segíthet.

Én is sokáig féltem, emberek közé is menni, mára összeszedtem magam, tanítok, ez lehet nem nagy dolog, nekem igen.

A lényeg, VAN KIÚT! Csak indulj el és ne várd, hogy majd elmúlik, el kell szomorítsalak, magától, nem fog!

Sok sikert a gyógyuláshoz!Puszi!

269. 6d46fa2a8a (válaszként erre: 268. - Macskanő73)
2008. szept. 28. 13:49

Kedves Macskanő73!

Most elmondom a véleményemet, amit sokan-sokan tapasztak az orvosokkal kapcsolatban.

A pszichiátereknek, akiknek a téma betegség gyógyítása lenne a dolguk azt teszik, hogy BEGYÓGYSZEREZNEK.

Na, itt vagytok Ti, begyógyszerezve.

Ezen lehetne változtatni.

Ha valaki kér akkor, válaszolok.

Sziasztok.

268. macskanő73 (válaszként erre: 266. - DD89)
2008. szept. 27. 19:01

[link]


Olvasd ezt el és ha gondolod segítek kihez fordulj,de minden esetre ne gyógyítokhoz meg spirituláis vezetőkhöz mert csak jobban megbetegszel.Ez betegség orvosra van szükséged nem varázslókra!!!

267. 6d46fa2a8a (válaszként erre: 265. - Solyo)
2008. szept. 26. 20:40

Sziasztok EMBEREK!

Elnézést kérek, vidéken voltam, most vagyok a gépnél.

Ugorjunk egy nagyon nagyot!

SZÓLÍTSUK MEG ISTENT!

MA, 22:00-KOR.

Itt direkt hagyom abba.

Pá, jelentkezem.

266. DD89
2008. szept. 25. 20:20

Hello!

Asszem ma tudatosult bennem, hogy talan panik beteg vagyok. Szeretnem a segitsegeteket kerni, hogy kihez forduljak.

19 eves lany vagyok, az elmult egy evben tobbszor elofordul, hogy rettegek kimenni az utcara. Ha felszallok a villamosra szorongok, sotetbe meg a sarokig nem merek leugrani ha meg is teszem totalisan leizzadok. Ejszaka nem merek egyedul lenni. Vannak pillanatok amikor ugy erzem mindenki engem bamul, rosszul vagyok, hanyingerem van. Sokszor ugy erzem mintha a testembol kiszalltam volna es teljesen erotlennek es gyengenek erzem magam. Ilyenkor altalaban v.mi devians ember be is talal, mert erzi rajtam h rettegek. Eddig nem gondoltam h betegseg lenne, csak h nem tudom feldolgozni azt amik velem tortentek.(tobbszor megtamadtak az utcan, szexualisan molesztaltak....stb)

Az utobbi par napban ujra rettegek kimenni az utcara es megterhelo elmenni "a" pontbol "b" pontba.Gyengenek erzem magam es folyamatosan faj a fejem, etvagytalan vagyok.

Mit tanacsoltok milyen fajta orvoshoz forduljak? Gyogyszerek, nyugtatokat nem szeretnek szedni.

Elore is koszi a valaszokat.

265. Solyo
2008. szept. 25. 20:04
Kedves Skyper, nagyon tetszett amit eddig írtál és már nagyon várom/várjuk a folytatást. Kérlek írj! Köszönettel, Solyo
2008. szept. 21. 01:32

Sziasztok, haladjunk!

Most akkor azzal, amivel befejeztem.

"KÉPES VAGY ÖNMAGAD TELJES KONTROLJÁRA MIND TESTI MIND LELKI SZINTEN. " Itt hagytam abba a második hozzászólásomat, hát itt is folytatom.

(Bocsi, de feltételezem, hogy elolvastad az előző írásaimat, mert csak így lesz érthető - és talán építő - amit most szándékozom írni. )

Hogyan "működik" a pánikbetegség? Röviden: Látszólag (!) minden előzmény nélkül olyan testi, körülírható, egyértelmű tünetek jelennek meg, amelyek egy-egy komoly szervi betegség tüneteit utánozzák. Ezt, aki itt olvas, pontosan tudja, hogy mit jelent. A tünetekre nem térek ki, mert ezek nagyrészt ismertek, másrészt ezer helyen megtalálhatók.

Hát akkor miről akarok dumálni? Arról, hogy ezt mi okozza, s majd kicsit később, hogy hogyan gyűrjük le ezt a huncut, az életet megkeserítő szindrómát.

Hogy mi okozza a pánikrohamot? Erre a "szakemberek" nem tudják az egyértelmű választ, mert máshol keresik(!!), mint ahol van. /Ez sokszázéves hibája a tudománynak. /

A PÁNIKROHAM GYÖKERE A NAGY ÉN-BEN ÉS AZ AURÁBAN VAN!!

Ezt így tanultam az öreg indiai gyógyítótól -egyébként már kétszer fél évet töltöttem vele együtt Indiában, Harisha a neve -, és ezen az alapon - mint már az előzőekben említettem - én is, és több tucat embertársam is teljesen el tudta hagyni a pánikbetegséget.

Tehát miért alakul ki ez a kellemetlen fizikális roham? MERT A LELKED, A NAGY ÉN, A TUDATALATTID HAMIS INFORMÁCIÓT KAP A TUDATOS, KIS ÉN-EDTŐL ÉS NEKI EZ A LOGIKUS REAKCIÓJA. Most jön az aura!

Az auránk a mostani, összezavart világban olyan behatásoknak van kitéve, amit az (vagy ő) a fizikális szinten a pánikrohamra jellemző tünetekkel reagál le. Erről az "átlag" pánikbeteg semmit nem tud, csak elszenvedi a szindrómáit (tüneteit). El kell hinnetek (!!): a mai, az utóbbi 2 - 3 évtized külső behatásai (média, informatika, rádióhullámok, elektroszmog, stb. ) az érzékenyebb aura finom hangolását megzavarják, az aura megzavart állapota pedig mindig megjelenik fizikai síkon is!! Ezért van az, hogy "orvosilag" diagnosztizálhatatlan a pánikbetegség oka, gyökere, s ezért nem tudják gyógyítani, csak tüneti kezelést tudnak alkalmazni, ami abban merül ki, hogy "tompító" szerekkel igyekeznek csökkenteni a fizikai test érzékenységét az aura reakcióira. Ezen tompítókat szeditek Ti most. Sok-sok féle van ebből, de a célja mindegyiknek egy: TOMPÍTANI/CSÖKKENTENI A TUDATALATTI ÉS A TUDATOS ELME EGYÜTTMŰKÖDÉSÉT. És így valóban, ideiglenesen csökkenthetőek a fizikai megnyilvánulásai a "magát rosszul érző" tudatalatti és az aura hatásai. De!!!

Az Universumban energia nem vész el. Amit gyógyszerekkel letompítunk, azaz azon a szinten, amelyen szándékozott, nem tud áttörni a nagy ÉN, akkor valamilyen más formában, de "le kell neki kezelnie" azt a sok negatív behatást, ami őt éri, így MEGJELENNEK A VALÓS SZERVI, ORGANIKUS BETEGSÉGEK!!

(Zárójeles közbevetés: a Biblia az Élet használati utasítása. Ha te cukros-vizet teszel az autód benzintankjába, és az autód bekrepál, akkor visszamehetsz a gyártóhoz garanciális javításra? Nem! Azt mondja a gyártó: le van írva a használati utasításban, hogy a benzintankba benzint kell tenni. A garanciát elvesztette. Igy veszítjük el mi a Termtőnknél a garanciát. Mert azt mondja: Az én törvényeim szerint éltél? (Pl. "Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!") Betartottad a "használati utasítást"? Akkor hozzám ne gyere reklamációval! Elszúrtad.

DE!!! ISTENNÉL MINDIG VAN VISSZAÚT, MERT Ő A VÉGTELEN SZERETET MAGA, ÉS TE MINDIG MONDHATOD, HOGY: "BOCS, HÜLYE VOLTAM. " (Az autógyártónál ezt nem mondhatod, soha nem fogod visszakapni a garanciát, akár csak ha egyszer hibázol. )

ISTEN VISSZA TUDJA ADNI AZT, AMIT A TE KICSINYSÉGED, TUDATLANSÁGOD ELSZÚRT. Ő VÉGTELENSZER MEG TUD BOCSÁJTANI, ÉS ÚJJÁ TUDSZ SZÜLETNI. /Akár pánikbetekség nélkül:)/

Ez nem hittan óra, kedves Embertársaim. Én egy kimondottan "reál" beállítású emberként "indultam", úgy, hogy a műszaki egyetemet is elvégeztem, és külker főiskolát is. A harmincas éveimben jöttem rá: itt valami piszkosul máshogy működik, mint ahogy azt nekünk beadják a "tudósok". Persze voltak, mint ahogy írtam, a huszas évaimben is már ezoterikus tapasztalataim, de az utóbbi tíz év eldöntötte, hogy hova tartozunk, mi emberek.

SZERETETLÉNYEK VAGYUNK.

Hogy ez mit jelent? Legközelebb erről.

Legyetek lazák! Az élet túl rövid ahhoz, hogy túl komolyan vegyük.

263. somik82
2008. szept. 18. 19:02

Sziasztok!Köszi Hamurapi.Azért nem olyan rossz a helyzet, ha félek is, kicsit már meg is szoktam, de általában azért jól vagyok. És most elkezdtem a gyakorlatom a suliban, félek, de azt hiszem, jót tesz. És továbbra is azt hiszem, csak akkor győzhetünk a félelem felett, ha szembenézünk vele, és olyan helyzetbe hozzuk magunkat, amit egyébként utálunk, vagy menekülnénk belőle.

Én azt vettem észre, ha sokat vagyok itthon, csak a családommal, akkor nehezebben illeszkedem vissza az emberek közé. Ergo menni kell, menni, mindig a félelmed közelében lenni.

Persze, én is szeretném, ha nem lenne ez a dolog, de van sajnos. Valamiért kaptam, talán azért, hogy rájöjjek egy mondás lényegére, ami a betegségem előtt nagyon tetszett. Valahogy így hangzik, nem tökéletes...:"Aki másokat ismer, okos. Aki önmagát ismeri, bölcs. Aki másokat legyőz, erős. Aki önmagát legyőzi, hős." Ez a lényeg.

És ha rosszul vagyok, azt mondogatom: Jól vagyok, jól vagyok...és jól leszek.

A családról meg annyit, igen, van szerető családom, de nem minden ember érti meg és nem is tudják megérteni, mi n mész keresztül, mert nem ők élik át. Na és mindenkinek megvan a maga baja, nem sírhatsz mindig a vállukon.

Anya ennyit mondott anno: "uralkodj magadon, ahogy mindenki más!" És ez sokáig segített.

262. Reder19 (válaszként erre: 261. - Tyinev)
2008. szept. 16. 14:20
Köszönöm a segítséged Tynev.
261. tyinev (válaszként erre: 260. - Reder19)
2008. szept. 16. 13:30
a sedítif homeopátiás szer, sok esetben segített nekem már...próbálj minél többet társaságban lenni, és elterelni a figyelmedet bármivel. nem egyszerű, tudom, mert én is ilyen szarságokkal küzdök, de muszáj küzdened ellene, mert becsavarodsz. ja, és keress egy jó pszichológust/pszichiátert, sokat tudnak segíteni!
260. Reder19
2008. szept. 15. 20:04
Sziasztok.Én pánikbeteg vagyok és ráadásul depressziós is.a tüneteim nagyon rémesek,A mellkasomban néha enyhe de néha erős fájdalmat érzek,és ha futok vagy sportolok akkor állandóan nézem a pulzusom hogy a szívemmel nincs e valami probléma.Voltam orvosnál de azt mondták hogy semmi baj a szívemmel,azt mondták ennek valami pszichés oka van.Tömegbe attól félek hogy megörülök,és néha enyhe fájdalmat érzek a fejemben.Ráadásul halálfélelmem is van.voltam egy pszihologusnál a sulimba de nem nagyon tudott segíteni.Valeriana-nevű drazsét szedtem de most átálltam valami sedatif pc re ebből még csak 1 szemet vettem be.És lehet hogy az is a probléma hogy sokat vagyok egyedül.Néha elmúlnak a tünetek de mindig visszatérnek.Tudtok valamit segíteni vagy ajánlani valamit?
259. tyinev
2008. szept. 15. 19:17
skyper, kiváncsian várom a folytatást!
258. tyinev (válaszként erre: 256. - Tomcsi88)
2008. szept. 15. 19:02
persze...nekem például halálfélelem, és rettegés a köv rohamtól...de sztem szinte minden pánikbeteg hasonló cipőben jár.
257. tyinev (válaszként erre: 246. - Egy Katus)
2008. szept. 15. 14:42

szia, Katus.

bocsánat a megkésett válaszért, de rég jártam erre. Nos, nekem egy rosszullét után jött elő ez az egész, ami külföldön történt. bár jól beszéltem az adott nyelvet, félreértés történ, azt hittem, infarktusom van, de csak pánikrohamot kaptam. aztán hazajöttem, és egy kardiológus szívritmuszavart állapított meg. a műtőben derült ki, h nincs bajom, a katéter vagy mi, amit belémdugtak, nem talált bajt. Azóta több-kevesebb intenzitással a következőket érzem: tömegben nyomott fej, szédülés, szapora szívverés, halálfélelem, ájulástól való félelem. Nem bírom a bezártságot sem, főleg a metrot pesten. Depressziós napjaimon súlyosabbak a tünetek, ha elfoglalom magam, akkor kezelhetőek. Az utóbbi napokban jobban voltam, külföldre megyek, és az előkészületek kötnek le. Alkalomszerűen frontint szedek, de írtak fel épp ma cipralexet is, nem tudom, beszedjem-e.

2008. szept. 15. 10:59
Sziasztok. Én is pánikbeteg vagyok. Nektek szoktak lenni visszatérő rossz gondolataitok.
2008. szept. 14. 01:46

Üdvözöllek Titeket, Lélektársaim az Univerzumban!

Ha nem tartotok tolakodónak, elkezdek egy sorozatot ezen a fórumon, mely bemutatja az EMBERT. Honnan veszem a bátorságot ehhez? Az elmúlt másfél évtizedemet az EMBER megismerésére szántam sok-sok vonatkozó tanulmány, vallásirodalom, pszichológiai és parapszichológiai értekezés tanulmányozásával, továbbá sok ezer óra MEDITÁCIÓVAL. Tudom, hogy ezen 15 év kialakított bennem egy olyan látásmódot, melyet megosztva LÉLEKTÁRSAIMMAL sokat segíthetek a valóságos emberkép kialakításában; és ha tisztában vagy önmagaddal, el tudod helyezni önmagadat a Nagy Rendszerben, akkor eszközeid lesznek ahhoz, hogy e Nagy Rendszer energiáit, információit igénybe vehesd, és a saját JÓSZÁNDÉKÚ céljaira fordithasd.

/Csak egy kis előzetes megjegyzésként had mondjam el: a 251. sz. bejelentkezésemkor a csakrameditáció leírását igértem (ez egyébként nem fog elmaradni), de azóta volt két testelhagyásos (erről majd később) meditációm, és azt az üzenetet vettem, hogy e fórumon többet kell adnom, és ezt szíves engedelmetekkel meg is teszem./

Nos, vágjunk hát bele!

1. Tisztázzunk néhány alapelvet(axiómát), hogy a fogalomkezelés, a "kommunikációs platform" azonos legyen, így jobban és gyorsabban haladunk.

1.a. A Világot egy - a mi szavainkat használva - gondolkodó, tudatos elme alkotta meg, s ezen világ részei vagyunk mi, emberek is.

1.b. Ezen GIGANTIKUS ALKOTÓ - Isten, Teremtő, Jahve, az Úr, a Végtelen Erő, Mindenható, stb., kinek-kinek legyen a hite és komfortérzete szerint - minden ereje és információja ELÉRHETŐ MINDEN EMBER SZÁMÁRA!

1.c. A SZERETET A LEGHATALMASABB ENERGIA. Ezt "überelni" nem lehet. A világ a Szeretet energiájával teremtetett, így ez az "alapenergia". Nincs az a negatív, gonosz erő, mely a valós szeretetnek akár csak anyomába is jönne.*Fórum:(így fogom jelölni azt, amikor konkrétan a fórum témájához - pánikbetegség, depresszió, krónikus fáradtság - kötődő gondolatot írok le.)Észrevettétek magatokban a Szeretet valamilyen szintű hiányát? Bármilyen vonatkozásban is? Biztos vagyok benne, hogy IGEN. És ez lesz a fő bázisunk, ahonnan majd elindulunk a gyógyulás és a tisztaság felé.(hamarosan)/Addig olvassátok el a Bibliából "A szeretet dicsérete" c. részt (Pál apostolnak a Korinthusiakhoz írt első levelének 13. fejezete)/

1.d.Az EMBER testének határai nem a fizikai határai /Nem a bőrünk az utolsó védvonal számunkra, van még bőven szellemi és éteri test körülöttünk, amik rendkívül fontosak a betegségek, a negatív energiák távoltartása szempontjából.(erről is később)/

1.e. Az, aki most vagy, az ÖRÖKÉLETŰ LELKED jelenlegi fizikai megnyilvánulási formája.

1.f. Van egy én, és van egy ÉN. *Fórum: A kisbetűs én vagy te most. A mostani gondolataiddal, gondjaiddal, örömeiddel, környezeteddel, reakcióiddal, stb. A nagybetűs ÉN a te végtelen életű lelked. Ő, mármint az ÉN, mosolyogva néz téged :). Mindig mosolyogva, és VÉGTELEN(!) SZERETETTEL néz téged. Mert Ő tudja a VÉGSŐ IGAZSÁGOT. Tudja, hogy merre mész, tudja, hogy hol tartasz. Te itt és most vergődsz a pillanat fogságában. Tudom. De az ÉN mosolyogva néz...

Hát miért nem segít az az ÉN, a fenébe is! Ne nézzen! Ne bénázzon már! Segítsen, ha már hozzám tartozik, ha már az én lelkem!!

Jogos (?) a felháborodás. Csak AZ EMBER NEM ÍGY MŰKÖDIK. Itt a bibi. Az ÉN azért van, hogy szivasson(erről is később, fontos fejezet lesz).

1.g. KÉPES VAGY ÖNMAGAD TELJES KONTROLJÁRA MIND TESTI MIND LELKI SZINTEN. *Fórum: Ha nem így érzed - ami valószínű -, akkor nem vagy jóban az ÉN-nel, Aki - ha nem mondtam volna - Istennel van közvetlen kapcsolatban. Érzed, hogy közelítünk a gyökerekhez? Érzed, hogy kezd tágulni a látóköröd? Érzed, hogy már picit más a világ? Hidd el, MEG FOGOD ISMERNI A VILÁGOT, ÉS EZZEL ÖNMAGAD IS MEGISMERED. Ez egy hosszú út lesz, de életed legszebb és legtermékenyebb vándorlása. Milliónyi információval találkozol majd, és a láp helyett egyszer csak SZILÁRD TALAJT FOGSZ ÉREZNI A LÁBAD ALATT.

Eddig tart az én feladatom.

Szeretettel: Skyper

254. hamurapi (válaszként erre: 252. - 6d46fa2a8a)
2008. szept. 13. 17:12

Szia Skyper!

Az Ur vezérelt erre a lapra.Láthattad itt,hogy

hogyan próbálunk több kevesebb tárgyi tudással

segiteni egymáson.Én nagyra becsülöm a keletiek

ősi tudományát.Ha nem lenne a gyógyszer akkora üzlet,talán már valamennyien gyógyultak lennénk az

ő módszerükkel,mindenféle mellékhatások nélkül.

Örökös hálával fogunk rád gondolni akiknek uj lehe

tőséget adsz a módszer közreadásával,hogy meggyó-gyuljanak és teljes emberként éljék életüket.Bizonyára tudod,hogy 15- 90-ig vannak

akik ebben a betegségben szószerint szemvednek,

sajnos a számuk ugrásszerüen növekszik.

Várjuk és köszönjük !

Üdv.

hamurapi

253. Solyo (válaszként erre: 252. - 6d46fa2a8a)
2008. szept. 13. 13:06

Kedves Skyper,

kérlek írd le a csakrameditációt, engem nagyon érdekel és biztosan másokat is. Köszi szépen!

Solyo

2008. szept. 13. 02:32

Sziasztok,

Azért keveredtem erre a fórum oldalra, mert talán valakiknek tudok segíteni az ismereteimmel.

40 éves vagyok, fiatal mérnökként, 28 évesen Indiába kerültem 2 hétre egy delegációval mint műszaki tolmács. A második napon egy tipikus pánikroham jött rám - életemben először -, és ott elvittek egy gyógyítóhoz, aki percek alatt rendezte az állapotomat, és felajánlotta, hogy amíg ott vagyok, szívesen lát, hogy a világ dolgairól beszélgessünk. Akkor nem értettem, hogy miért mondta ezt, most már tudom. A lényeg: néhány nap alatt annyit tanultam tőle, hogy azóta sok tucat embert tudtam kihozni depresszióból, pánikbetegségből, hipochondriából, stb.

Szóval az itteni témáról:

Sok-sok órát töltöttem a hozzászólások olvasásával, s ezek alapján az alábbi szerény véleményemet szeretném elmondani.(Néha kemény szavakat használok, ezért előre mindenkitől elnézést kérek, ha esetleg mélyebben érintettem a lelkét, mint amit ő még kezelni tud, de csak a segíteni akarás, és a jó szándék vezérel, és a tisztánlátás végett kell időnként azt mondanom amit mondok.)

Elnézést a talán hosszú bevezetőért. Nézzük a lényeget:

1. Az ember azt hiszi, hogy egyedül van. Téves gondolat. Ha az ember egyedül lenne, akkor nem lenne! Mit gondolsz mitől ébredsz fel alvás után? Attól, hogy van benned egy program (szoftver), mely biztosítja, hogy élj, gondolkodj, cselekedj. Elromolhat egy program? Igen, elromolhat. Mi történik ilyenkor? Az, hogy az idegrendszeri kapcsolatokban úgynevezett "félrekapcsolások" jönnek létre, s ezáltal már elő is áll a depresszió, a pánik, stb. A lényeg: nem szervi, hanem funkcionális probléma van. (Ezért nem halt még bele senki a pánikrohamba, noha sokan biztosak voltak abban, hogy itt a vég.)

Mi okozza ezen "félrekapcsolásokat"? Lássuk csak! Ha egy iránytűhöz mágnessel közel mész, akkor az megbolondul, azaz nem tölti be a funkcióját, mert nem az Észak-Dél irányt mutatja. Ez világos.

Had hasonlítsam az agyunkat egy számítógép hardveréhez, így a legkönnyebb megmagyarázni amit szeretnék.

A hardver jól össze van rakva (nincs szervi probléma), azaz az agyunk rendben van.

Kell hozzá egy szoftver (program), ami működteti ezt a berendezést. Azt, hogy ez a szoftver honnan jön, azt mindenkinek a hitére bízom, de a mai tudományos ismereteink erre választ adni nem tudnak. Én tudok, és biztos vagyok benne, hogy közületek sokan tudják ezt. Namármost!!! Ha ezzel a szoftverrel baj van, akkor a hardver sem működik jól, azaz a számítógép hülyeségeket csinál: vagy vírusírtás kell, vagy újra kell telepíteni a programot. Most ennek analógiájára térjünk át önmagunkra. (Na, itt keményítek be :)!!)

A te agyad a számítógép hardvere.Ha nem dugod be a konnektorba a computert, az meg se nyikkan. Ez a konnektor a te szíved. Az biztositja, hogy elég oxigént, cukrot, stb. kapjanak az agysejtek a működéshez. Ekkor "áram alatt" van az agyad.

De!! Tudod, hogy milyen program van benne? A számítógépben akkor tudod, hogy milyen program van, ha bekapcsolod. Az agyadban akkor tudod, hogy milyen program van, ha felébredsz az alvásból.

Na most! Ha ébredéskor nem frankó a közérzeted testileg és lelkileg, akkor a programmal baj van.

Ha pánikolsz, ha depi vagy: a programmal baj van.

Hogyan javítsuk ki a programot?

Úgy, hogy a javítóprogramot és a fenntartó programot BEENGEDJÜK az agyunkba és korrigáljuk az összekuszálódott idegkapcsolatokat.

Hogyan tesszük ezt meg a gyakorlatban?

Csak, a talán már ELCSÉPELTNEK TŰNŐ módszert tudom megoldásként ajánlani: relaxáció és meditáció. Ne, ne mond azt, hogy ezt már ötvenszer hallottad. Elhiszem. De!! Nincs az a gyógyszer, ami a benned rejlő óriási öngyógyító, regeneráló energiát pótolni tudná. És ez az energia FOLYAMATOSAN ÁRAMLIK BELÉD. (Ha nem így lenne, két perc múlva holtan esnél össze:))

Tehát: CSAKRAMEDITÁCIÓVAL BE TUDOD ENGEDNI MAGADBA A JAVÍTÓ PROGRAMOT, ÉS EZ A JAVÍTÓ PROGI HELYREÁLLÍTJA AGYAD IDEGÖSSZEKÖTTETÉSEIT ÉS HELYREÁLL TESTI LELKI MŰKÖDÉSED. Mondom, több mint száz kemény pánikbeteg jött ki lazán a problémájából ezzel a módszerrel.

Legközelebb a csakrameditációt szívesen leírom nektek, ha úgy gondoljátok, hogy ingyen, mellékhatásmentesen és véglegesen ki akartok szabadulni az elme börtönéből.

Az erő legyen veletek, aki egyébként bennetek van, csak lehet, hogy még nem találkoztatok Vele.

Üdv: Spilot

251. hamurapi (válaszként erre: 250. - Somik82)
2008. szept. 12. 13:24

szia somik92.

nem nehéz,de megállapitom,hogy nagyon magad alatt

vagy.

,de a reményt nem szabad elvesziteni.Itt vagyunk sorstársaid akik,igyekszünk tapasztalatainkat közreadni és segiteni tisztábban látni,hogy ne

add fel a gyógyulás reményét.Nem nagyon sok /viszonylagos/ az idő amit át kellene gondolni

honnan is kezdődött.Nem is értem! Milyen körülmények között tud egy 13 éves pánikbeteg lenni?Valami kegyetlen dolgot kellett átélned,hogy

ebbe a helyzetbe kerülj,és ha valaha is ki akarsz

ebből gyógyulni VÁLTOZTATNI KELL!Az az életvitel

és körülmény vezetett ide amit eddig megéltél.Nos

ezen kell változtatni,mert másképpen nem megy.

Vannak e szerető családtagjaid,de igazán törődő,segitő szerető emberek? Irj többet erről,

talán megnyilik egy lehetőség.Igen,ha kell alpinistának kell lenni!

üdv.

hamurapi

250. somik82 (válaszként erre: 239. - Egy Katus)
2008. szept. 11. 19:10

Szia Katus és Mindenki! Én 13 évesen lettem pánikbeteg, most 26 vagyok. Nem ismerték fel időben, mostmár legalább totál idegroncs vagyok. :) Az egyetemet nem tudom befejezni, szerencsétlenségemre tanárnak álltam. Még attól is ideges leszek, ha el kell mennem az ismerőseimhez. Képzelhetitek!

Pedig én is okosnak és szépnek indultam, mostmár én vagyok a szegény szerencsétlen.

Próbáltam kimászni belőle dokival, pozitív gondolatokkal, de néha félek, hogy megőrülök, és még rosszabb lesz. De az egyetem is fontos, akkor is rosszul érezném magam, ha nem lenne meg a diplomám.

Szóval ennyit a panaszáradatról. Nem vagy egyedül, és ez jó érzés, nem te vagy az első, aki ezt átéli és sajnos nem is az utolsó. A 21. század a szorongás százada, ezt Popper Péter mondta, és ő azért tud valamit.

Nincs recept, túl kell valahogy élni. Nekem anno a kognitív terápia jött be, olyan helyzetekbe kerülni, amiktől félünk, minél többször, csak az első lépést megtenni nehéz. Ez olyan, mintha egy tériszonyosnak kellene beállnia ipari alpinistának. :)

249. hamurapi (válaszként erre: 244. - Egy Katus)
2008. szept. 8. 21:00

Szia Tom Tom!

A lehető legjobb uton vagy.Próbáld meg felderiteni

hogy a tudatalattidban van e valamiféle sértődött-

seg,megbántás ,elhagyás és egyéb ami lelki traumát

okozott.Van e tulhajszoltság,feszitett munka,buli,stb,kevés ALVÁS!

üdv

hamurapi

248. f362c2e392 (válaszként erre: 247. - Mannika)
2008. szept. 8. 20:13
szia .én arra tippelek hogy ez pánikbetegség de ha biztosra akarsz menni akkor felkeresel egy orvost aki biztosan meg tudja mondani pszchihiátert vagy pszchihológust javasolok de nem erőltetem de te tudod hogy mi ajó neked szerintem nem ártasz vele ha elmész dokihoz .szia és remélem tudtam segíteni.
247. Mannika
2008. szept. 8. 19:21

Sziasztok!


Én már egyszer jártam itt és valaki azt írta,hogy nem biztos,hogy pánik beteg vagyok. Pedig ha nyugodt vagyok a vérnyomásom teljesen rendben van hetente 1-2 jelentkeznek a rosszullétek és körübelül 5 percig tart. Felugrik a vérnyomásom,remegés,ájulás érzet,légszomj és megfigyeltem ha gyorsan letudom kötni magam akkor gyorsan elmúlik. Segitsen valaki nekem,hogy ez mi.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook