Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
246. egy Katus (válaszként erre: 245. - Tyinev)
2008. szept. 8. 15:16

Szia!

Milyen érzéseid,tüneteid voltak/vannak?

245. tyinev (válaszként erre: 243. - DonTomTom)
2008. szept. 8. 15:03
kérdésedre nem tudom a választ, de remélem, h igen, met én is hasonló cipőben járok mint te...hasonló volt a hozzáállásom nekem is az élethez, most próbálok ezen változtatni.
244. egy Katus (válaszként erre: 243. - DonTomTom)
2008. szept. 8. 14:03

Szia DonTomTom!

Én is benne vagyok nagyon ebben a betegségben és keresem a kapaszkodókat a kiutat!

nagyon sokan azt mondják,hogy ki lehet belőle gyógyulni megfelelő terápiával!Ismerek isolyan embert aki teljesen kijött belőle!

A tünetektől én is mindig megijedek meg állandóan ezen jár az agyam!

De valahogy csak kijövünk!Én pl. a megőrüléstől is szoktam félni!Meg a betegségektől!

2008. szept. 8. 00:56

Sziasztok. Én kb. 1 éve lettem pánikbeteg. A suliban tört rám hirtelen rosszul lettem mintha el akartam volna ájulni, a tarkóm zsibbadt és hevesen vert a szívem. Akkor még azt hittem hogy újra a vérképemmel van valami mert azelőtt volt 2 évvel hogy rosszul voltam mert rossz volt a vérképem. A háziorvosom egyből kitalálta hogy lelki kimerültség, akkor maradtam pár napot otthon, mikor újra elkezdtem járni suliba ugyanaz történt csak éppen annyi különbséggel hogy sokkal enyhébbek voltak a tünetek. Aztán a háziorvosom eljátszotta az istent aki majd kigyógyít ebből ugyebár felírta a rivotrilt amit nem kellett volna mivel rászoksz és nem a legjobb szer. Elmentem mindenféle kivizsgálásra hogy nyugodt legyen a lelki világom, hordtam én kardiológus által felrakott holtert, voltam ideggyógyásznál stb... Biztonság kedvéért elmentem pszichiáterhez is, és ő mondta hogy a rivotrilt el kell hagyni kaptam másik gyógyszert név szerint parogent. akkor 1-1 szem rivotrillal és 1-1 szem parogennel kezdtem reggel és este 1-et 1-et. Egyre jobban lettem néha voltak csak rosszúl léteim. Buszozni tudtam sőt élveztem, Igazából rám nem sok ilyen vonatkozott mint a többi pánikbetegre, úgy érzem mert nekem nem olyan súlyos. bár az elején nagyon lehangolt voltam és nem törődöm, mintha elegem lett volna mindenből, este sötétben sétáltam és megijedtem egy kerítéstől amit azelőtt is láttam, olyan rossz kedvem támadt mint még soha, úgy éreztem itt a világvége lehangolt voltam. Aztán már teljesen tünetmentes volt akkor döntöttük el hogy elhagyom a gyógyszereket vagyis folyamatosan csökkentem a pszichiáter hatására. Jó is volt amíg nem töltöttem el 3 napot Orfűn és elfelejtettem vinni a gyógyszert, de tök jól éreztem magam meg még úgy 2 hétig aztán egyszer a buszon rámtört egy rosszullét, lezsibbadtam szó szerint a kezeim mintha görcsöltek volna mindenem le volt zsibbadva az arcom is, pöszén beszéltem ettől. nem tudtam mit csináljak sírjak vagy nevessek mert őszintén szólva elég poénos volt ahogy beszéltem. Aztán mondták hogy erről nem így kell leszokni mármint a gyógyszerről mert olyan elvonási tüneteket is okozhat mint egy drogosnak. Aztán voltak furcsa napjaim most újra szedem a gyógyszert megint stabilizálódik a helyzet, bár ma volt megint egy rosszullét. mivel allergiás is vagyok és fulladtam megijedtem ettől előjött a pánikbetegség. ezért mondjuk nagyon "áldom" az eget, mert egyenként is eléggé kimerítő, embert próbáló, szenvedést keltő betegségek, nemhogy kettő egyszerre. Egyébként jól vagyok nagyjából megint egy nap 10mg parogent szedek be ami a 20mgos fele. 2 hónapja nem voltam pszichiáternél. Tudom mik voltak a dolgok ami miatt ez előjött. Természetemnél fogva visszahúzódóbb vagyok, anyukámtól örököltem hogy érzékenyebb is vagyok egy átlag embernél. a családomért mindig aggódok látom hogy küzd mindenki hogy másnak jó legyen és kimeríti őket. ráadásul anyukámnak van egy gerincsérve és nem műtik meg az orvosok hanem egyszerűen azt mondják hogy fogyjon le. igazából idegesítő és elkeserítő, alig tud aludni a fájdalomtól és annyira szarul esik ez is nekem. pedig anyukám olyan ember hogy nem ezt érdemli, életében mindig mindenkin segített, nem felszínes elutasítja az erőszakot , tisztességes és becsületes, és mégis ezt kapja. Persze vannak olyanok is amiken tudok változtatni. Őszintén szólva sokszor sajnáltattam magam még saját magamnak is. Kishitű voltam és nem volt önbizalmam. De ezeken már mind változtattam. Na szóval a lényegre visszatérve, ha már magamban is változtattam jó pár nézetem amit tudom hogy rossz volt akkor szerintetek jó után járok a gyógyulás felé? szerintetek ki lehet gyógyulni ebből a kórból?


Üdv: Tom

242. tyinev
2008. szept. 7. 21:27

hello mindenkinek.

én még csak most találtam erre a fórumra. Azt hiszem, pánikbeteg vagyok. Először külföldön lettem rosszul, azt hittem, infarktusom van..Itthon derült ki, h nem az volt. Először szívbetegséget diagnosztizáltak, a műtőben derült ki, h a szívem egészséges. Paradox módon azóta megsokasodtak a rohamaim. SOk ember közt, bezárt helyen, vagy ismeretlen közegben bizonytalanságérzés, ájulástól való félelem, légszomj, kisebb, pillanatokig tartó mellkasi fájdalmak gyötörnek.

Homeopatánál jártam már, de egyenlőre nem tudott segíteni. Pár nap múlva megyek pszichiáterhez is. A gond csak az, h 2 hét múlva elrepülök külföldre 4 hónapos képzésre...vajon az új közeg hozhat pozitív változást? várom is, és félek is tőle.

241. egy Katus (válaszként erre: 240. - Hamurapi)
2008. szept. 4. 18:48

Szia hamurapi!

nagyon rendes vagy!

Hát van amikor egyedül megyek,de nagyon félek!

Szeretnek itthon,de anyum nem érti meg,nem tudja kezelni!

Mindig oanaszkodok ugye és unja gondolom!

Fél éve csinálom!

Félek az agyvérzéstől is nagyon!

meg ma elkezdtem remegni és ilyen soha nem volt velem!

A gyógyszert 2 napja szedem!

Végem van!

Te miket éltél át?

Milyen tüneteid voltak?

Halálfélelem ilyesmi?HA volt az meddig volt?

240. hamurapi (válaszként erre: 239. - Egy Katus)
2008. szept. 4. 16:51

Szia Katus!

Azért válaszoltam neked,hogy felhivjam a figyelmedet,hogy a gyógyszered nekem nagyon gorombának látszik.Ha nem pszichiáter orvos irta fel,akkor azt javaslom hagyd abba addig amig egy pszichiáter meg nem erősiti,hogy ez kell neked.

Amig ilyen állapotban vagy NE MARADJ EGYEDÜL!!

Nem fogsz meghalni,sem megőrülni ebben biztos lehetsz.Mint mondtam 2 hét kell amig a gyógyszer

hat,ill.ezen belül hat.Ki kell birnod! Minden esetre gondold végig az elmult évek eseményeit hogyan éltél,mert az vezetett ide nagy valószinüséggel és azt nem lehet folytatni

Feltétlenül kérj segitséget szeretteidtől,hogy

egyáltalán ne hagyjanak magadra.Ha jónak látod

mutasd meg nekik ezt az üzenetet.Sokat tapasztalt ember vagyok higgyél nekem.Itt vagyunk mi akik

amit csak tudunk segitünkElsősorban tapasztalata-

inkat tudjuk adni és szeretetünket,hogy ki tudj

ebből jönni.

Ugye elolvastad a gyógyszermellékletet?.Ami ott

van irva azt éled át.Menj vissza a dokihoz,vagy

egy másikhoz,hogy ezt nem tudod elviselni.Remé-

lem nem jársz egyedül az utcán??

Tarts ki Katus és meg fogsz gyógyulni!

hamurapi

239. egy Katus (válaszként erre: 238. - Hamurapi)
2008. szept. 4. 11:30

Szia hamurapi!

Köszi a bíztatást!

Olyan kemény tüneteim vannak,hogy nagyon félek,hogy belehalok vagy meghülyülök,nem leszek normális!

Sokan egy szép okos lánynak tartanak,de most az önbizalmam az nulla!

Szó szerint azt érzem,hogy belehalok!Nem bírok rendesen menni,folyton ájulásérzetem van,remegés,megdőlök,félek az összes betegségtől!

És az thiszem halálos betegségem van,ami nem gyógyítható!Nyugtalanul alszok,nem merek egyedül sehova se menni,nehéz minden,a rosszat látom mindenben!Sokat fáj a fejem,úgy megyek mint egy részeg!

Nem bírom komolyan!

Nagyon félek!

238. hamurapi (válaszként erre: 237. - Egy Katus)
2008. szept. 3. 20:30

Szia Katus!

Mint általában a gyógyszerek a cymbalta sem nagy

emberbarát.Gondosan olvasd el a gyógyszertájékoz-tatót.Abban benne van minden.Elsősorban a tünetek

felerősödése várható az első két hétben és kb 2 hét mulva alakul ki a folyamatos hatása.

Az élet állandó küzdelem,de nem szabad mindentől

félni és főleg magadba beszélni,hogy pl. erre is meg arra is allergiás vagyok/sokan akkor is mondják,amikor nincs és addig amig tényleg aller-giás vagy fóbiás vagy akármi baj elő nem jön.

Sokan nem hiszik,de a kimondott szónak sulya van.

Ha valamit sokszor mondogatunk és át is éljük-előbb utóbb megjelenik.

Fóbia ellen azt tanácsolom,hogy az enyhébbekkel kezdve csináld az ellenkezőjét.Ha magas épületből kinézve szédülsz,menj oda és nézz a távolba,vagy méginkább le.Ha félsz,kapaszkodj valamibe,de csak azért is tedd meg!!Érted?Csak azért is menj ki a házból,egyedül.Senki nem fog

bántani,nem látszik rajtad,hogy szorongsz,ha baj

van kérj segitséget egy szimpatikus embertől.

Te sem beszélsz, --és a többiek sem nagyon--hogy ki segit?Hogyan reaghál a környezeted?Ha valaki

azt mondja "szedd össze megad",az nem tud semmit

erről az állapotról,ajálj neki irodalmat!A környezet megértő , segitő,szerető segitsége 50%

gyógyulás.Egy ölelés szeretteidtől a legjobb orvos

ság.

Mindenkinek mondom!Pánikbetegségben nem halt meg

még senki-mondta kezelőorvosom.Nem vagy elmebeteg!

Azt tartják aki pszichiátriára jár a "bolond".

Ezért sokan eltitkolják a bajukat és ha a környe-

zet mégis valamit megsejt,akkor könnyen mondják

"bekattant".Nem kell vele titkolózni,de a közeli

barátok jobb ha tudják,persze hirdetni nem kell.

A gyógyulás elsősorban tőled függ.Ha megadod magad-elvesztél!Ha van segitséged,orvosod,vagy

magadban érzel annyi erőt,akkor meggyógyulsz.

Azért egy példát mondok:Amikor egy alkalommal éjszaka sötétben rámtört a pánikroham,azt láttam,hogy becsukott szemmel egy sötét szobában

jön felém két körbeforgó fekete valami,ami a szememen át akart az agyamba hatolni.

Első pillanat a rémület!Aztán teljesen váratlanul

képzeletben két ellenekező irányba forgó fehér

valamit irányitottam a feketére.Az eredmény az lett,hogy átvonult felettem,az agyamban nyomásér-

zést okozva,de nem alakult ki szivritmus emelke

dés.Ekkor tanultam meg,hogy ilyen mentális-gondola

ti eszközökkel lehet ellenállni a rohamnak.Az

ugyanis nem valós érzéseket kelt,mint pl a sziv-roham,a megőrülés veszélye és mások.Ezek az agy téves információjának következménye.De nem halálos

Álljatok ellen,eresszétek el a fantáziátokat,találjátok ki az ellenkezőjét mint

amit okoz

A legjobbakat mindenkinek!

hamurapi

2008. szept. 3. 19:01

Sziasztok!

Fél éve vagyok magam alatt!Kevert szorongásos depit állapítottak meg nálam,de kialakult sajnos nálam a pánikbetegség is,és rengeteg fóbiám van,betegségektől félek!

Cymbaltát kell szednem!

De gyógyszerfóbiám is van!

A cymbalta az ssri?

Hogy lehet ezekből a dolgokból könnyen kigyógyulni?

236. szandera (válaszként erre: 233. - Norci1973)
2008. aug. 29. 18:48

Szia norci! Látom TE is pécsi vagy :))

Érdemes elmenni homeos orvoshoz, mert a homeopatia teljes mertekben egyenre szabott dolog..

235. 289acdd526 (válaszként erre: 233. - Norci1973)
2008. aug. 29. 10:24

Szia! keresned kell egy homeopatát, ő állít neked össze gyógyszert.

Gyógyszertárban is tudsz venni homeos nyugtatókat.

234. f362c2e392 (válaszként erre: 233. - Norci1973)
2008. aug. 28. 22:27
szia én araa tippelek hogy igen azoka leírt tüneteid alapján de ha részletesebben biztosabban meg tudom mondani. sajnos a gyógyszerekben nem tuidok segíteni mert én alappol nem szedtem gyógyszert mert rosszul vagyok a tőlük és a doktorkol - korházaktol úgyhogy én gyógyszerek nélkül lelkileg próbálom legyőzni ezt a betegséget.remélem tudtam segíteni .szia
2008. aug. 28. 22:04

Sziasztok!

A pánikbeteg vagyok! blogon a 11870 hozzászólásomban leírtam, hogy reagál a szervezetem mostanában akár a strandon vagyok és pihenek, akár a munkahelyemen vagyok. Plusz, ha tudom, hogy magasra kell mennem, bepánikolok. Kiszámíthatatlanul jönnek elő a tünetek, nyelési inger megszűnése, torokszorító érzés, légszomj, stb. Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy ezek a tünetek a pánikbetegség tünetei - e és tudtok - e ajánlani homeopátiás szert ennek megszüntetésére. Az ottani hozzászólásomra sajnos nem reagált senki, megpróbálom itt. Előre is köszönöm.

232. f362c2e392 (válaszként erre: 231. - 35d5ce23e4)
2008. aug. 28. 20:39
Nem csak a rendszergazdának írtam amiért egy elbors nevű tag nbelémkötött és visszamertem szólni nyomdafestéket nem tűrő módon (talán)ja és azt írta hogy amiket mondtam az kamu meg hasonlók stb.... picit rosszul esett aztz kiosztottam +csupa nagybetűvel írtam neki .de hát ugylátszik nemén voltam a durva kötözködő hanem ő mert már nem is tag ja és lehet ogy álnével regisztrált mert csak ebbe fórumba és csak nekem írt +amikor írt elötte 5 órával regisztrált ! ha vaalkinek nem tetszik akkor ne olvassa amit írtam de ne vádoljon hazugsággl mert azt utálom. bocsika ha félreérthető voltam .szia és írj nyugodtan puszika .
2008. aug. 28. 20:31
Én nem látok itt semmi féle hoxa nevű hozzászólást a témához...vagy én vagyok hülye?:)
2008. aug. 27. 22:08
Kedves Hoxa. Mégegyszer elnézést kérek mindenkitöl ha esetleg idegesebb hangnemet ütöttem meg az írásaimmal és bocsánatot kérek de nem szeretem ha provokálnak és piszkálnak azzal hogy ami velem történt hazugság .köszönöm
229. f362c2e392 (válaszként erre: 227. - Hamurapi)
2008. aug. 26. 22:29
Persze hogy nem neked hisz nem lett volna rá semmi okm.szia .
228. f362c2e392 (válaszként erre: 227. - Hamurapi)
2008. aug. 26. 22:28
szia .csak akkor amikor már elkezdett személyeskedni az elírt dátum miatt hogy mit hazudozok meg hogy 2 évesen hogy lehet valaki pánikbeteg 1 évnyi tolókocsi után stb azt amikor sok hozzászóláson keresztül leírtam a véleményemet nem még ő volt felháborodva (megjegyzem hogy idegességembe az írtam hogy intézkedni fogok )persze ezt nem lehet megvalósítani .de amikor a helyes dátumokat írtam neki zt írta hogy így már elhiszi ha akarja és hogy amit leírtam az egy krimiben nem történik ennnyi mint amitén leírtam . De úgylátszik hogy a moderátornak is szurta szemét mert azóta már nem tagja az oldalnak . Te hasonló helyzetben mit csináltál volna ?és aki egy kicsit is gondolkodik annak feltünik hogy 2 évesen nem lehet pánikbeteg valaki és rokkant kocsiba se kerül 1 évesen valaki , és ha belegondolvalaki akkor tudná hogy nekem csak petesejt donor segítségével születhetett meg az én kis tündérkém.ugy nem baj hogy rossz dátumot írtam ? és nem sértettelek meg az elírt dátummal? .és köszi hogy kiálltál mellettem.( amugy meg a pcikém valami csúnya vírus miátt már 3-ik napja korházban van )nagyon hiányzik de amíg nem gyógyitják meg bent marad ..mégegyszer .köszi és én csak kiááltam a igazam mellett de ezt se hitte el .ja és már nem tagja az oldalnak tehát nekem volt igazam ( szerintem ) szia és írj köszike mindent .
227. hamurapi (válaszként erre: 226. - F362c2e392)
2008. aug. 26. 21:53

Hello Gabi!

Látod én nem kérdeztem meg hogyan lett a baba,

mert nyilvánvalónak találtam amit irtál.

Kivel gorombáskodtál?Csak nem nekem irtál csunyákat?

üdv

hamurapi

2008. aug. 26. 16:44
Ja és nem írtam hogy petesejt donor segítségel született a baba ezt azért írtam le mert az adott illető ebbe is belekötött hogy petefészek nélkül hogyan lett a baba .
2008. aug. 26. 14:39
Kedves Hoxa elnézéstz ha türhetetlen módon írkáltam de nem szeretem ha egy elírásért nekemesnek.itt elbors nevű tagra gondolok. (2002 helyett 1992-őt írtam ) Hamurapi és Hoxa mi lett a fent nevezett taggal? köszönöm a választ és bocsi hogy olyanokat írtam amiket nem kellett volna .szia
2008. aug. 26. 14:07
mégegyszer bocsi hogy ilyet írtam(de 2 napja korházban van a pici ) és elég rosszul viselem hogy beteg szegény .
223. hamurapi (válaszként erre: 222. - F362c2e392)
2008. aug. 25. 21:44

Szia Gabi!

Menj át a hoxa másik lapjára amit" fórum- pánikbe

teg vagyok!" cimmel találsz meg.Ott találsz tőlem

egy összefoglaló anyagot a 11866 és a 11894 szám

alatt.Remélem segit!

Szia!Neked meg kell gyógyulni!

hamurapi

222. f362c2e392 (válaszként erre: 221. - Szandera)
2008. aug. 25. 21:05
köszi hogy elmondod a véleményedet,és őszintén mondom hoy nagyon igyekszek "meggyógyulni"de ehez sok idő kell és igyekezni fogok az esetleges tanácsaidat hogy milyen módszert tudnék kipróbálni hogy legyőzzem. köszi a tanácsodat.
2008. aug. 25. 21:01
Gabi sztorija tényleg nagyon kemény.... Én "sokkal kevesebbtől" pánikbeteg vagyok..
220. hamurapi (válaszként erre: 219. - F362c2e392)
2008. aug. 25. 14:30

Szia Gabi!

Sokkal jobb vagy mint gondoltam.A zenehallgatás relaxáció igen és ha teheted sok éppen a hangulatodnak megfelelő zenét hallgass.Gyógyir a lelkednek.A légzéscsökkentés is,mert ha valaki

teljesen egészséges és pl.tüzet akar gyujtani és

nagy levegőket véve fujja azt-elszédül.Ha te ezt tennéd még rosszabb lenne.

A többihez most nem tudok szólni.Amit átéltél az

nagyon sok.meg kell emésztenem.Talán csak nnyit,hogy amit már kitárgyaltál a "dokival" ve

azt lezártnak és ne foglalkozz a multtal.Az visszahozhatatlan és enyhiteni sem tudod,mert visszafelé nincs ut.Csak a mával és a holnappal

foglalkozz.Ott a kicsi azt fel kell nevelni.Van

ebben segitséged?Van körülötted segitő,szerető

ember?

üdv.hamurapi

219. f362c2e392 (válaszként erre: 218. - Pocok70)
2008. aug. 24. 20:44
szia.azt nem tudom hogy más mit szokott tenni de én probálomnyugtatni magamat( magamhoz beszélek) vagy vissaztartom a lélegzetemet és ilyenkor nem kezdek kapkodni levegő után és nem tör rám olyan erővel , vagy még nyugato hatású zenét igyekszek halgatni behunyt szemmel amilyen zeneéket kedvelek azok közül valamit( ugye ez a meditálás ?).meg igyekszek nem gondolni olyanokra ami előidézi . egyenlőre közepes hatásfokkal sikerül néha elűzi a rohamot , mondjuk nekem annyire speciális hogy nekem akkor jön rám ha orvoshoz vagy korházba kell mennem . remélem tudtam segíteni .szia
218. Pocok70
2008. aug. 24. 02:15

Sziasztok ! Sajnos én is ezt a tábort erősítem. Már évek óta pánikbetegséggel diagnosztizáltak. Először azt sem tudtam mi ez. Utánna néztem most már mindent tudok. Mégis amikor jön a "roham" akkor nagyon nagy erőfeszítésemben kerül,hogy fegyelmezzem magam.Nekem mindig szédüléssel kezdődik nagyon bizonytalan minden , heves szívdobogás,remegés...stb...stb.

De gondolom ti is tudjátok miről beszélek. Napi 1 paroxátot szedek.Bizony néha van,hogy érzem jönne a roham de nem tör ki. És most itt az időjárás változás:( na ezt sem nagyon bírom ilyenkor sokat fáj a fejem...

Örülök,hogy rátok találtam..

Ki mit szokott tenni ha jön a rosszullét??

Üdv.

217. hamurapi (válaszként erre: 216. - F362c2e392)
2008. aug. 22. 22:14

Szia Gabi!

Nem kaptam tőled privit sajnos,valami nem sikerült

A lelki problémáid oldhatók egy pszichológus vagy egy pszichiáter segitségével.

A pszichológus felsőfoku pszichológiai végzettségel rendelkezik,az érzelmek orvoslója.A pszichiáter a lelki betegségek és mentális zavarok szakorvosa.Ő gyógyszerrel dolgozik /a nagy többség/.Egyenlőre ennyit tudok mondani,de várom,hogy elmondd,mit tettél magadért? Ha tudod a privit ismételd meg.

Nagy valószionüséggel érzelmi alapu a betegséged

oka.Gondolkodj, ki és mikor bántotta meg nagyon mélyen a lekivilágodat?

Szia!

hamurapi

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook