Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

156. csúcsó (válaszként erre: 153. - Rita0630)
2008. júl. 3. 11:36

Ez érdekes, akkor én miért pánikoltam végig a terhességemet??: Nem mertem bemenni a boltokba sem. Mint kiderült anyósomnak ugyanilyen problémái voltak, mikor a férjemmel volt terhes. Valami agórafóbia-szerű pánik.( Amint megszültem utána sokkal jobban lettem..

Remélem te megúszod.

2008. júl. 1. 20:32
Köszi. Jól esik a biztatás! :-)
154. 289acdd526 (válaszként erre: 153. - Rita0630)
2008. júl. 1. 20:24

Nyugi! Ne gondolj a pánikra, babára gondolj:) Ha a pánikon pörögsz, akkor csak belelovalod magad, és tényleg pánikrohamod lesz! Neked, most nyugira van szükséged:) Simogasd a pocidat, pihizz, beszélgess a babával. Csak lazán! Pihenj sokat!

Menni fog :)


Puszillak! Vigyázzatok magatokra :)

2008. júl. 1. 20:12

Most vagyok a 8. hétben. Csak az a rossz egy kicsit, hogy hasonlóak a tünetek a pánikhoz. Felhívtam az egyik tanáromat (pszichológus), és azt mondta, hogy a terhesség alatt olyan vmit fog termelni a szervezetem, ami "kiváltja" a gyógyszert.... Remélem igaza lesz.... Azt már hallottam, hogy "a terhes nők védve vannak a pánikbetegségtől", szeretném ha ez rám is vonatkozna...

Szandera! Szurkolok! :-)

152. 289acdd526 (válaszként erre: 150. - Szandera)
2008. júl. 1. 19:56

Hányinger ??? csak neeeeeeeeeem:)))


Annyira drukkolok!

151. 289acdd526 (válaszként erre: 149. - Rita0630)
2008. júl. 1. 19:55

Én sem ismerem, de ha doki adta, akkor biztos jó.

Hányadik hónapban vagy? Nekem az első 4 hónaban voltak rosszulléteim, utána már nem. Addig minden este maga volt a pokol, de a babámra gondoltam, hogy érte megéri :)

2008. júl. 1. 19:50
Na a másik meg hogy újabban állandóan hányingerem van... Rita, én nem ismerem ezt a szert, amit írtál..
2008. júl. 1. 19:49

Sziasztok!

"Szereztem" egy homeopátiás szert (NERVOHEEL). Ismeritek? Állítólag ezt lehet szedni a terhesség alatt végig, ha szükséges. Bár pánikilag nem vagyok nagyon rosszul, de a terhességet elég rosszul viselem. (Hányás, hányinger folyamatos). Ha vki szedte ezt, kérlek írjatok róla véleményt.

148. 289acdd526 (válaszként erre: 147. - Szandera)
2008. júl. 1. 19:47

Nekem is szokott lenni, melegben, párában, hogy fulladok. Aztán volt, hogy belehajszoltam magam a pánikba.

Addig mondogattam magamban, hogy rosszul leszek, amíg rosszul is lettem. Szóval ez az amit nem szabad.

2008. júl. 1. 18:51

Lehet, hogy az lesz :)))

Mostanában többször érzem, hogy rámtör a nagy meleg miatt a "fulladás", ez a pániktól lehet?

146. 289acdd526 (válaszként erre: 145. - Szandera)
2008. júl. 1. 18:46

Szuper! Örülök, hogy jó hétvégd volt:)

Nekem van netem, mert Balatoni csaj vagyok :) Itt is van lakásunk.

6 éve költöztünk le szegedre. A Szerelem :)


Van mobil internet. Nézzétek meg a mobil szolgáltaokat. Ők tudnak nektek ajánlani.

2008. jún. 29. 21:30

Hát Csajok, nagyon jó hétvégém volt. Elmentünk dombai tóra a haveri társasággal. Az egyik srácnak van ott hétvégi háza. Páran ott bent tudtak aludni és még 6 db sátor állt kint az udvaron. Ettünk - ittunk- sütöttünk - főztünk - pókereztünk - zenéthallgattunk - sátroban aludtunk. . . Nagyon jó volt, lett egy kis színünk is:)) A kert közepén fel volt állítva egy felfújhatós medence, de kb. 6 méter volt az átméerője meg kb. 80 cm az oldalfala. Abban dagonyáztunk. . ma estefel hazajöttünk, és itthon grilleztünk a férjemmel kettencskén:))


A Balcsin is van neted?? Micsoda mázlista vagy :))) Épp a férjemmel azt beszéltük, ha a nyaralásra vinnénk le laptopot.. akkor hogyan tudnánk megoldani a netezést.. de erre sztem semmi megoldás:(

144. 289acdd526 (válaszként erre: 142. - Szandera)
2008. jún. 28. 09:44

Persze, hogy túléled :) Gondolok rád :) Kitartás az van, muszáj :) Most 1hétig itt vagyunk Balcsin, bár dolgozunk is közben, de jó egy kis levegőváltozás :)

Puszillak

143. szandera (válaszként erre: 137. - Rita0630)
2008. jún. 28. 09:14
Rita, majd feltétlenül írd meg, hogy mi történt veled!! :)
142. szandera (válaszként erre: 140. - 289acdd526)
2008. jún. 28. 09:13

Igen, drága Mermó :(( hastükrözést csinálnak... talán túlélem :))

Olyan jó látni a kitartásodat. Szerintem enélkül elképzelhetetlen is a gyógyulás..

141. szandera (válaszként erre: 136. - Csúcsó)
2008. jún. 28. 09:12

Mind a kettő mellett van érv is és ellenérv is... Ezt neked kell eldöntened..

De ahogy leírtad, nem voltak egyszerű pillanatok az eletedben :((

140. 289acdd526 (válaszként erre: 138. - Szandera)
2008. jún. 26. 21:16

Szia,


Megvagyok köszi, hol így hol úgy. de nem adom fel!


A baba miatt műtenek? Gondolok rád! Veled vagyok :)

139. 289acdd526 (válaszként erre: 137. - Rita0630)
2008. jún. 26. 21:15

Szia!


na, örülök, kitartás Rita! Az fontos, hogy jó orvosod van, akivel megtudsz beszélni mindent!

Csak így tovább :)

138. szandera (válaszként erre: 137. - Rita0630)
2008. jún. 25. 21:59

Örülök a jó hírnek :)

Mermo! Veled mi újság van??

Engem valószínű júli 23-án megmutenek..

2008. jún. 25. 20:53
Szia Móni! Sziasztok! Ma voltam nőgyógy.-nál, de egyenlőre túl sokat nem mondott. (Az viszont megnyugtatott, h. rátaláltam a "szuper" dokira, szerintem nem sok ilyen van....:-))Azt mondta, hogy tűrjek, ha nem javulok (mivel még nagyon az elején vagyok) - bár annyira nem vészes -, elküld valamelyik kollegájához, aki jártasabb ebben a témában, és az segíteni fog. Úgyh. két hét múlva megyek megint hozzá.
2008. jún. 25. 12:51

Sziasztok!


Örülök, hogy rátok találtam. Szeretnék "sorstársakkal" beszélgetni. Remélem valakinek segíteni is tudok.

Én is hasonló problémákkal küzdök. Egy nagyon stresszes időszak után kezdődött az egész. Pánikrohamok sora. Főleg a buszon, tömegben, zárt helyeken, sorbanállásnál. Aztán kiderült, mikor babát akartunk, hogy PCO-m is van. A nőgyógyász műteni akart. A PCO-s fórumosok lebeszéltek róla és örülök, hogy nem mentem bele a műtétbe. Hosszas kutakodás után kiderült - mikor már nagyon rossz állapotban voltam - hogy pajzsmirigy-túlműködésem is van. Kaptam gyógyszert rá, +a vérszegénységre is, mert az is voltam. Rá 2 hónapra terhes lettem. Mivel terhesség alatt is végig idegeskedtem a vizsgáim miatt, a 4. hónaptól erősen pánikoltam. Szörnyű volt. 7. hónap végén megszületett a kisfiam. Koraszülött, most 15 hónapos és egészséges. Nemrég átestem egy strummaműtéten, azt gondoltam legalább a pajzsmirigyes problémáim megoldódnak vele. A pánik viszont maradt, sőt mintha még rosszabb is lenne. Lehet, hogy a műtét utóhatása miatt sem vagyok túl jól. Nemrég jöttünk haza a nyaralásból, ott jól voltam. Itthon újra kezdődött..főleg a bevásárlóközpontokban jön rám.:(Eddig egyedül a Sedatif PC-t próbáltam a homeós szerek közül, egész jó, de szeretnék elmenni homeós orvoshoz. Szeretnénk 2. babát, így a gyógyszerek eleve nem jöhetnek szóba. Mennyire hatékonyak szerintetek a homeopata által javasolt szerek? Vagy forduljak inkább pszichiáterhez?

135. 289acdd526 (válaszként erre: 134. - Rita0630)
2008. jún. 25. 07:47

:) Majd írj, hogy mit mondott a doki:))

Szép napot!

2008. jún. 24. 20:59
Holnap megyek nőgyógyászhoz, biztos mond majd vmi okosat. Az autogén tréninget próbálom gyakorolni.Köszi a biztatást Móni. :-)
133. 289acdd526 (válaszként erre: 131. - Rita0630)
2008. jún. 24. 17:53

Szerintem a paroxátot nem szabad terhesség alatt szedni. Azért csak méreg. Meg a dokim is mondta, hogy nem lehet, de van vmi amit lehet, de sajnos nevét nem tudom. Próbálj relaxálni, pihenni, lazítani. Ne a pánikra gondolj. Tudom, könnyű mondani, tudom min mész keresztül. Gondolj a Bébire.

Jobbulást! Vigyazz magatokra!


Üdv.: Móni

132. 289acdd526 (válaszként erre: 131. - Rita0630)
2008. jún. 24. 17:46

Szia,


Keresned kellene egy homeopata orvost. Ő tud neked segíteni. Találomra ne vegyél a gyógyszertárba homeos gyógyszert, mert mindenkinek más a jó. Én már a második fajtáánál tartok ami talán jó lesz vágre.

131. rita0630 (válaszként erre: 130. - Szandera)
2008. jún. 24. 16:45
Szia. A Rexetint szedtem, napi fél szemet. Mást nem. Nagyon-nagyon ritkán xanaxot, ha muszáj volt. Tegnap felhívtam egy pszichológust, aki azt mondta, hogy a terhesség alatt olyan anyagot termel a szervezetem, ami "kiváltja" (így mondta) a gyógyszert, úgyhogy elvileg CSAK az elején lennék rosszul. Azt mondta, hogy a paroxatot szedhetném csökkentett mennyiségben, vagy vmilyen homeopátiás gyógyszert... De mit?
130. szandera (válaszként erre: 129. - Rita0630)
2008. jún. 23. 19:44
Nekem a pszichiáter egyszer azt mondta, hogy a terhesseg során vagy nagyon felfokozódik a pánikbetegség, vagy teljesen elmúlik... Szedtél eddig valamit? VAgy hogy állsz most ezzel?,
2008. jún. 23. 18:45

Sziasztok!

Örülnék, ha valaki tudna segíteni. Pb. vagyok, bár rohamom már elég régen volt, viszont most babát várok, és úgy érzem, mintha megint kezdene előjönni..... Volt vki ilyen helyzetben? Mit csinált? Van valami homeopátiás szer, amit lehet ilyenkor szedni?

128. szandera (válaszként erre: 124. - Neveletlen)
2008. jún. 20. 16:22
Mesélhetnél erről bővebben! :)
127. ales (válaszként erre: 126. - 289acdd526)
2008. jún. 20. 12:13

Részemről ez csak természetes;)

Szerintem valahogy az embernek ki kell adnia magából a minden napi stresszt ideget.

Én ott üvöltözöm ahol senki sem hallja, és eme hely általában a wc, ha nagyon be durran az agyam még a falba is bele ütök.

Párom már meg szokta hogy néha magamban morgok:DDDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook