Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? fórum

Pánikbetegség - Tapasztalatok. Kinek mi segített? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Pánikbetegség

126. 289acdd526 (válaszként erre: 122. - Ales)
2008. jún. 20. 09:23

Köszönöm a biztatást:)

Az üvöltés sem rossz módszer:) Néha nekem is jól esne:)

125. 289acdd526 (válaszként erre: 123. - Szandera)
2008. jún. 20. 09:21
Balatoni lány vagyok :) Imádom én is nagyon. Csak én a másik partról való vagyok :)
2008. jún. 20. 00:27
Probaljatok ki a taot,nem lessz tobbet panikbetegseg) Egeszsegetekre))
123. szandera (válaszként erre: 117. - 289acdd526)
2008. jún. 19. 18:56
Siófokra megyünk. Mi nagyon szeretjük a Balatont. :) .. Épp most ecseteltem a másik fórumba, hogy kell mennem műtétre a jövő hónapban. Akar a doki csinálni egy átjárhatóságot meg mivel azt gondolja, h PCOS vagyok, vmi mas beavatkozast is szeretne.
122. ales (válaszként erre: 121. - 289acdd526)
2008. jún. 19. 18:13

Szia Mermo:)


Hát.... Nekem a motorozás, agyilag kikapcsol és schihikailag fel tölt. Idén még be kell fejeznem az autó jogsimat is. De az csak agyilag kapcsol ki, viszont téli idő szakra jó meg oldás.

A stresszt vagy ki üvöltöm magamból, vagy addig melózom otthon, el nem fáradok:)

Szerintem sikerülni fog meg gyógyulnod;);)

Csak lény türelmes ön magaddal:) :)

Sikerülni fog;);)

121. 289acdd526 (válaszként erre: 120. - Ales)
2008. jún. 19. 16:15

Szia,


Hát az biztos sokat segítene ha nem dohányoznál, bár én nem dohányzom mégis pánikbeteg vagyok :). De tény , hogy a cigi az nem használ.

De a motorozás az tuti jó stressz levezető :)

Én most homeopátiás szerekkel próbálkozom, remélem sikerül kikerülnöm ebből nyavalyából.

120. ales (válaszként erre: 119. - 289acdd526)
2008. jún. 19. 13:45

Szia


Mermo:)


Légszoj és szédelgés. Ilyenkor lasabban is sétálok. De ahogy érzem le kéne szoknom a cigiről is.

Sajna kemény dohányos vagyok:///

119. 289acdd526 (válaszként erre: 118. - Ales)
2008. jún. 19. 08:22

Szia Ales!


Zenét hallgatni én is szoktam, meg vizet iszom, de nagyon sokat.


Neked milyen tünetei vannak?

118. ales (válaszként erre: 115. - 289acdd526)
2008. jún. 18. 20:00

Szia


Nekem mikor pánik rohamom van cukrot szopogatok és zenét hallgatok.

117. 289acdd526 (válaszként erre: 116. - Szandera)
2008. jún. 18. 19:46
Az szupi lesz:) Merre mentek?
2008. jún. 18. 18:54

Örülök, hogy jol alakul az egészséged. Ez nagyon fontos, és iszonyatosan meghatározza a napjainkat....

Én már alig várom, hogy elmehessek szabadságra, de csak augusztus elejétől megyunk a ferjemmel nyaralni. Remélem az sokmindenért fog kárpotolni,hiszen 18 napot leszunk tavol:) Talán ez alkalmas lehet a gyerek projektnek is :))

2008. jún. 18. 18:43

Tegnap ittam egy újból, ami a tüneteimre van. Jól vagyok.

Az elozotol nagyon rosszul voltam, vagyis felerősödtek a tünetek, de erre felkészített a doki nő, másfél hét szenvedés után mondta, hogy vegyek be egy paroxátot. Utána kiveséztük a tüneteimet, kaptam ezt az új szert, most jól vagyok. Ha vannak megingások probálok nem figyelni rá, terelem a gondolataimat. Telefonálok, tanulok, takarítok, gyerekezem , vagy éppen lefekszem kicsit aludni. Most sokat vagyok itthon, párok kímél, mert nagyon kimerültem az elmúlt hetekben, fogytam is. Meg a gyerekem is itthon van már nincs suli, így együtt vagyunk. Hétvégétől már nyaral a mamánál, balcsin. Aztán váándorol, megy a másik mamához, papához, és édesapja is majd haza jön, így majd nála is lesz. Szóval jó dolga van :) Nekem meg hiányzik egész nyáron, de azért itthon is lesz, meg mi leszünk sokat balcsin így majd azért talizunk.

114. szandera (válaszként erre: 113. - 289acdd526)
2008. jún. 18. 18:30
És hogy állsz ezzel a homeopatias szerrel?
113. 289acdd526 (válaszként erre: 112. - Szandera)
2008. jún. 18. 18:20

Igen van a Pánikbeteg vagyok! topik, de mostanában ott sincs forgalom.


Köszi, megvagyok jól vagyok, alakulgatok :)

Szép lassan de biztosan :)

112. szandera (válaszként erre: 109. - Ales)
2008. jún. 18. 17:19

Valóban jó, hogy van ilyen fórum, de jobb lenne, ha nagyobb lenne itt a forgalom... Biztos többen is vannak itt a tagok közül, akiknek vannak hasonló problémái...

Egyszer valaki azt mondta, hogy van itt egy másik ilyen témájú fórum is.. de én azt nem talaltam meg.

111. szandera (válaszként erre: 110. - 289acdd526)
2008. jún. 18. 17:14

Szia Mermo :)))

Megvagyok, most a napokban eléggé el voltam havazva. Sok minden történt körülöttem, főleg munkahelyi dolgok.

Holnap lesz a ciklusom 12. napjan, elvileg kene mennem a dokihoz UH-ra. Ilyenkor napokig nezi, hogy hogyan nőnek a peték. Aztán, ha úgy látja, hogy már elég jók a méretek, akkor jön a tüszőrepesztő szuri, utána pedig itthon a "gyakorlatozás" :), szóval még nemtom mi lesz ebben a hónapban...

Veled minden oke?? :)

110. 289acdd526 (válaszként erre: 108. - Szandera)
2008. jún. 18. 16:53

Szia Szandera!


Hogy vagy? Baba projekt? :)

109. ales (válaszként erre: 108. - Szandera)
2008. jún. 18. 13:36

Köszi a bíztatást:)

Tök jó hogy van ilyen fórum:)

108. szandera (válaszként erre: 107. - Ales)
2008. jún. 17. 20:23
Akkor Neked is sok kitartast kivanok! Ugy mint itt sokunknak :) Üdv közöttünk :)
107. ales
2008. jún. 17. 19:54

Sziasztok


Én is pánik beteg vagyok 2 és fél éve.

másfél évig tünet mentes voltam.

Tavasszal volt egy komolyabb vissza esésem, de sikeresen túl vagyok a nehezén.

Az antidepreszeánst szedem évek óta, s a tavaszi vissza esésemkor nyugatókat is szedtem és szedek, de már csak el alvás előtt.

Számomra az igazi gyógymód a motorozás.

Be vált 2-évvel ezelőtt is mikor már a kertből sem tudttam ki mozdúlni.

106. szandera (válaszként erre: 104. - Jewels)
2008. jún. 13. 17:19

Szia Jewels! Számomra sok hasznosat írtál, gondolom jártas vagy a témában? De milyen szál fűz téged a pánikbetegséghez? VAgy talán a kínai orvoslással foglalkozol?

Én nem szedek xanax-ot, csak paroxat-ot. De azt sem lenne hátrány elhagyni a terhesseg előtt..

105. 289acdd526 (válaszként erre: 103. - Jewels)
2008. jún. 13. 09:13
Köszönöm szépen a segítséget, mndenképpen utána járok! Szeretek olvasni , könyvekre is kiváncsi vagyok!
104. Jewels (válaszként erre: 92. - Szandera)
2008. jún. 13. 03:50

Kedves Szandera, az alabbi a Pfizer (Xanax - hatoanyaga alprazolamum - gyarto) weboldalarol:

_______________________________________________

"A Xanax szedése a terhesség alatt a magzatra illetve az újszülöttre nézve veszélyes lehet. Ezért ha Ön terhes vagy terhességet tervez, tájékoztassa arról kezelőorvosát, mivel ekkor a kezelés felfüggesztése tanácsos.


Szoptatás


Az alprazolam megjelenik az anyatejben, ezért a szoptatás idejére kezelőorvosa dönt a kezelés felfüggesztéséről."


"A terhesség harmadik trimesterének késői szakában vagy a szülés alatt, benzodiazepin expozíciónak kitett újszülöttekben amyotonia vagy retardált fejlődés volt észlelhető.


Ha alprazolam kezelés alatt következik be a terhesség, vagy a terhesség alatt a beteg alprazolamot szed, fel kell világosítani a magzat veszélyeztetettségéről.


Terhesség tervezése vagy már fennálló terhesség esetén a kezelés felfüggesztése ajánlott."

________________________________________________


Szerintem meregteleniteni kell a szervezetet, mielott terhessegre gondolnal! Keress egy komoly termeszetgyogyaszt (aki tudja, mit csinal!), vagy hagyomanyos kinai orvost. A Xanax-ot nehez abbahagyni, de nem lehetetlen. Amikor az egeszsegedrol es a bebidrol van szo, akkor semmi sem lehetetlen. A Reiki (energiagyogyaszat) jo, homeopatia ugyszinten. Akupunktura es gyogynovenyek. Psychoterapia es hipnoterapia. Kezdjel el jogazni, tanuld meg a melyhasi- rekeszizmos legzest. Nem eleg csak egy dologra tenni az osszes kartyadat, ami bevallik neked, nem biztos, hogy masnak is ugyanugy bejon. Ezert szerintem ha tobb oldalrol jon a segitseg, sokkal jobb az eselyed mielobbi gyogyulasra.

103. Jewels (válaszként erre: 91. - 289acdd526)
2008. jún. 13. 03:25
Kedves Mermo, a tulsagos feltes es aggodalmaskodas hagyomanyos kinai gyogyaszat szerint a le'pben valo energiastagnalasnak es le'p energiaelegtelensegnek tudhato be. Jut eszembe, hogy szerintem sok hasznot latnal jogazasbol (Mo.-on is van Iyengar stilusu joga). Roham alatt probalj melyhasi legzest vegezni. Szeretsz olvasni? Louise Hay, Dr. Wayne Dyer, Marianne Williamson, Eckhart Tolle irasai magyarul is megtalalhatok (gondolok itt az onbizalomhianyodra stb). Elnezest az ekezetek hianyaert.
102. Jewels (válaszként erre: 94. - 4ab67f870d)
2008. jún. 13. 03:11
Hat, mit mondjak?? "Erre a betegsegre... nincs vegleges gyogyszer, nem gyogyithato..." Akkor batorkodom azt mondani, hogy tevedsz, kedves AlieNeetah. Hagyomanyos kinai gyogyaszat szerint (amit Mo.-on is praktizalnak 15 eve) a panikbetegseg sziv- es vese jin elegtelenseget jelent. Akupunkturaval es gyogynovenyekkel igenis sikeresen kezelheto es gyogyithato. Homeopatia. Hipnoterapia, psychoterapia. Ezekkel parhuzamosan a sok gyogyszartol meregteleniteni kell a szervezetet. Minden a majban rakodik le. Az kisbaba elso 'vedooltasatol' az antibiotikumokon at a psychoszomatikus drogokig (Zoloft, Xanax es tsai), ninden. Hozzajon egy egeszsegtelen taplalkozasmod, s kesz a koktel egeszsegi katasztrofahoz. Yeay! Van kiut, csak kutatni kell, mert a behemot gyogyszeripar mindent elkovet, hogy az igazsagot lepel alatt tartsak.
101. Jewels (válaszként erre: 78. - Barby86)
2008. jún. 13. 02:26

Igen, a Xanax (es hasonlo temaju 'gyogyszerek') egyik mellekhatasa a millio kozul szexualis zavarok, impotencia, s ezek meg a legartalmatlanabbak koze sorolhatok.

Mo.-n nem tajekoztatnak a gyogyszerkent eladott mergek mellekhatasairol??

Hagyomanyos kinai gyogymod szerint a panikbetegseg (agoraphobia-val vagy anelkul) sziv- es vese jin elegtelenseg megnyilvanulasa. Akupunkturaval es gyogynovenyekkel sikeresen kezelheto. Psychoterapia hasznos. Hypnoterapia. Homeopatia. Es fokent meregteleniteni kell a szervezetet (beltisztitas, maj- es vese). Keressetek termeszetgyogyaszt vagy hagyomanyos kinai orvost. Lehet talalni Mo.-n is.

Elnezest, nem tudok ekezeteket tenni a gepemen.

100. 289acdd526 (válaszként erre: 99. - Szandera)
2008. jún. 11. 22:28

Szió!


Köszi, megvagyok. Paroxátot is szedem most még , mert brútál módon felerősödtek a tünetek. pénteken kapok vmi új gyógyszert!


Veled?

99. szandera (válaszként erre: 97. - 289acdd526)
2008. jún. 11. 18:32

Szia Mermo! Mostanra sikerült végigrágnom a cikket. Volt benne sok hasznos információ, van amit már korábban olvastam, van ami új volt számomra. Én nem is tudom magam melyik tipusba kellene sorolnom... Azt hiszem az én esetem kicsit vegyes, az 1 és 2 típusból :)

Mizujs Veled???

98. szandera (válaszként erre: 97. - 289acdd526)
2008. jún. 9. 17:18
Üzenetben küldtem az email címemet. Várom a cikket :)
97. 289acdd526 (válaszként erre: 92. - Szandera)
2008. jún. 9. 10:30

Szia Szandera!


nagyon szép neved van :) nem véletlenül, lett az én lányomnak is ez a neve.


A gondolataiddal egyet értek, hogy csak a gyógyszeres kezelés nem elég.


20éves voltam amikor először rosszul lettem, de akkor még nem nagyon tudták, hogy mi bajom van. nyugtatókkal tömtek, aztán elmúlt évekig. Férjhez mentem, gyerekem lett (előtte és utána sem szedtem sokáig gyógyszert), közben elváltam, de az nem viselt meg. Kb.6-7 éve kezdődött újra, amikor végre egy doki mondta hogy mi a baj, onnantól kezdtem , először zoloft xanax,, majd Szegedre költözésem után paroxát frontin párosítást szedtem. Mondjuk én a gyógyszereket kúraszerűen szedtem, egy-egy kúra után egy jó félévig-évig semmi bajom nem volt. Aztán kezdődött előlről az egész. Gondolom a szerotonin szintem lecsökkent.

Ezt untam meg, ezért próbálok más gyógymódok után nézni, meg én gyógyszerek mellett nem mernék gyereket vállalni.


Én bízom a homeós folyadékban, bár most még nehéz, de ha szednem is kell életem végig inkább ezt mint a mérgeket.

Pszichoterápiát nem próbáltam, de jó lenne azt megtanulni, hogy ha jön egy roham hogy tudok urrá lenni rajta, és nem még jobban belelovalni magam.


Biztos összejön a Bébi , csak stresszeled magad, mint ahogy írod is,de a pszichiáter biztos sokat tud ebben segíteni neked:)

ha küldesz e-mail címet küldök neked egy cikket, érdemes elolvasni.

Szép Napot , Puszika!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook